Kabinet schuift bezuinigingen op A PZC De vakantieservice van uw krant! Jongeren Bedum wilden politiepost platbranden Lichaam gesneuvelde korporaal keert terug in Nederland Bon vakantieservice Tweede Kamer mag meepraten over aanpak van verdroging 6 Woensdag 25 april 2007 pzc Het stoffelijk overschot van de in Afghanistan gesneuvelde korporaal Cor Strik komt aan op de vliegbasis in Eindhoven. foto Hennie Keeris/ANP Ministers mogen hun tegenvallers over een aantal jaren uitsmeren. door Peet Vogels DEN HAAG - Het kabinet wil miljar den euro's aan bezuinigingen voor zich uit schuiven. Ministers mogen de huidige tegenvallers over een aantal jaren uitsmeren. Dat heeft minister Bos van Financiën giste ren bekendgemaakt. Daarmee dreigt het kabinet in con flict te komen met het CDA, de grootste regeringspartij, en de Christenunie. Bos houdt wel vast aan een overschot op de begroting in 2011 van 1 procent. De opstelling van Bos kan beteke nen dat de zorgpremie volgend jaar niet omhoog hoeft zoals eer der werd gedacht. Het ministerie van Volksgezondheid heeft zijn budget overschreden met een mil jard euro. CDA-fractievoorzitter Van Geel liet weten 'verbaasd' te zijn over de uitspraken van Bos. Van Geel zei vorige week al dat er juist moet worden bezuinigd nu het econo misch goed gaat. Bovendien is in het regeerakkoord afgesproken dat de overheidsfinanciën elk jaar moeten verbeteren. „Aan die af spraak willen wij ons houden", al dus Van Geel. Wel is het CDA blij dat de af spraak over een overschot van 1 procent op de begroting in 2011 blijft staan. Ook de Christenunie wil zich houden aan de afspraken uit het regeerakkoord. „Als je een tekort hebt moet je dat nu oplos sen en niet doorschuiven naar de toekomst", aldus financieel woord voerder Cramer. De PvdA is tevreden met de oplos sing die het kabinet gekozen heeft. „Uitsmeren van de bezuinigingen is juist slim. Bovendien blijft de doelstelling van een overschot in 2011 gewoon staan", aldus Pv- dA-fractievoorzitter Tichelaar. De WD is verontwaardigd over de maatregel. „Bos had juist nu moeten bezuinigen. Dan laat hij zien dat hij een strenge minister van Financiën is", aldus WD-frac- tievoorzitter Rutte. Hij vreest dat het kabinet al bij de eerste de bes te tegenwind haar strenge finan ciële beleid laat verslappen. „De ko mende jaren bezuinigen ze niet. 1^ Minister Bos van Financiën dreigt in conflict te komen met het CDA en de Christenunie nu hij miljarden euro's aan bezuini gingen voor zich uit schuift. En dan gaan we al weer richting nieuwe verkiezingen. Dan nemen politici geen impopulaire maatrege len. Zeker niet als de PvdA de hete adem van de SP in de nek voelt", aldus Rutte. Het begrotingstekort is de afgelo pen maanden snel opgelopen. Bij het aantreden van het kabinet was de verwachting dat het tekort voor dit jaar 0,2 procent zou zijn, een miljard euro. Daarvoor waren al bezuinigings voorstellen ingediend. Inmiddels is het tekort echter opgelopen tot ruim vijf miljard euro. De extra tegenvallers worden on der meer veroorzaakt door stijgen de kosten voor de gezondheids zorg, opvang van asielzoekers en de schuldsanering voor de Neder landse Antillen. Bovendien vallen de aardgasbaten lager uit doordat de gasprijs is gedaald. Dat geld moet de komende jaren door de ministers worden gevon den op hun begroting. Nog niet be kend is welke bezuinigingsmaatre gelen de ministers van plan zijn te nemen. Mogelijk vallen die beslui ten vrijdag al. Dan bespreekt het kabinet de voorjaarsnota. Daarin wordt geregeld welke bezuinigin gen de ministers nog dit jaar moe ten doorvoeren. eindhoven - De kist met het lichaam van de gesneuvelde korpo raal Cor Strik is gisteravond om kwart over zeven aangekomen op vliegbasis Eindhoven. Tijdens een korte ceremonie is het lichaam van de 21-jarige militair overgedra gen aan zijn familie. De kist werd vanuit Afghanistan begeleid door enkele militairen van Striks eigen Tijger Compag nie. Met enkele leden van de Luchtmobiele Brigade vormden zij ook de erehaag op het vliegveld. Bij de ceremonie waren onder an deren de commandant der strijd krachten, generaal Dick Berlijn, en de commandant der landstrijd krachten, Peter van Uhm, aanwe zig. De uitvaart in Striks woonplaats Amersfoort vindt vrijdag plaats in besloten kring. Op verzoek van de familie gebeurt dat met beperkte militaire eer. Gisteravond werd Strik al herdacht bij de voetbalclub waar hij in het eerste elftal speel de. De korporaal kwam vorige week vrijdag in het zuiden van Afghanis tan om toen hij tijdens een pa trouille op een explosief stapte. De krant naar buren, vrienden of familie De tijdelijke bezorging elders in Zeeland is een gratis service. Vul de bon in. Vakantiewaardebonnen Abonnees die in Zeeland met vakantie gaan bezorgen wij de krant op hun vakantieadres (indien geen camping of bungalowpark) of zenden wij tijdig vakantiebonnen toe. Tegen inlevering bij één van onze verkooppunten krijgt u de PZC zo mee. De krant nagezonden per post Indien u buiten Zeeland in Nederland met vakantie bent, zenden wij u dé krant op verzoek toe. Hiervoor hanteren wij de geldende portokosten. De krant komt wel een dag later op uw vakantieadres. Restitutie abonnementsgeld Wij brengen u 5,- in rekening op het te restitueren abonnementsbedrag als tegemoetkoming in de administratiekosten. Voor bovenstaande vakantieservice-mogelijkheden wordt een minimale duur van één week aangehouden. Vul de bon in en stuur deze portovrij uiterlijk twee weken vóór uw vertrek naar: Lezersservice PZC betr.: Vakantieservice Postbus 3229 4800 MB Breda U kunt lezersservice ook bellen: 0800-0231231, op werkdagen liefst na 10.30 uur. Op de website van de krant surft u naar abonneeservice: www.pzc.nl./abonneren Woonplaats: 1 Maakt gebruik van één van onderstaande vakantie- i service-mogelijkheden: i i O Ander bezorgadres in Zeeland (gratis service) O Waardebonnen voor de krant op campings en bungalow- parken in Zeeland i O Postverzending in Nederland 0,50 per dag) 1 O Restitutie abonnementsgeld 5,- in rekening) Ik ga met vakantie van: t/m Indien u de krant tijdelijk laat bezorgen bij iemand anders of op een vakantieadres, vul dan onderstaande gegevens in Woonplaats den haag - De TWeede Kamer blijft meepraten over de aanpak van verdroging. Minister Verburg (CDA, Landbouw en Natuur) zeg de dat gisteren toe, nadat de Ka merleden Koppejan (CDA) en Jaco- bi (PvdA) daarover een motie had den ingediend. Verburg wilde aanvankelijk alleen afspraken maken met de provin cies over de belangrijkste gebieden die zij wil aanpakken. Daartoe be horen waarschijnlijk de Grevelin- gen, de kop van Schouwen, de Manteling op Walcheren, de Yer- sekse en Kapelse Moer en delen van het Westerscheldegebied en Saeftinghe. Onder meer omdat er veel Rijksgeld mee is gemoeid, wil de Kamer blijven meepraten. SP-Kamerlid Polderman wilde dat Verburg ook toezegt dat zij met de provincies extra geld uittrekt als het streven om in 2010 40 procent van de verdroogde grond hersteld te hebben niet wordt gehaald. Dat wilde zij niet en waarschijnlijk krijgt Polderman onvoldoende steun van de Tweede Kamer om dat af te dwingen. Politie neemt werpen van molotovcocktails zeer hoog op. bedum - De jongeren die in de nacht van vrijdag op zaterdag het politiebureau in het Groningse Be dum met molotovcocktails heb ben bestookt, deden dat met het vooropgezette doel het pand plat te branden. Dat is volgens een poli tiewoordvoerder duidelijk gewor den uit de verhoren waar vier ver dachten aan zijn onderworpen. Een van hen heeft inmiddels be kend een brandbom te hebben ge gooid. Het werpen van de molotovcock tails wordt door de politie zo hoog opgenomen, dat het onderzoeks team verder is uitgebreid. De vier verdachten zitten nog vast. Naar verwachting volgen meer aanhoudingen. Het ziet er naar uit dat ongeveer tien jongeren aanwe zig waren toen flessen met benzi ne naar het politiebureau werden gesmeten. Zij maken deel uit van verschillende groepen uit Bedum. „De jongeren hebben van tevoren afgesproken dat het politiebureau plat moest. Zij vinden kennelijk dat zij de baas zijn in Bedum en er varen wat de politie tegen hen on derneemt als lastig. Met de aanslag van vrijdag wilden ze laten zien dat zij de baas zijn op straat", al dus een politiewoordvoerder. De laatste tijd zijn er regelmatig problemen met jeugd in Bedum. De gemeente en politie proberen al een tijdje achter de schermen daar iets aan te doen. Een ouder van een van de jonge ren weet niet meer wat te doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6