Uitspraak over kitebuggyen van groot belang voor anderen even aanspreekbaar vJmr Excursies naar Flakkeese slikken PZC Kinderspelletjes in het Ecoscope Jubileumkrant voor lustrum gemeentelijke herindeling S PZC Woensdag 25 april 2007 I 27 ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland staat stil bij het tweede lustrum gemeentelijke herindeling. Op 1 januari was het tien jaar gele den dat de herindeling op het eiland een feit was. Nu, vier maanden later, is dat luister bijge zet door de uitgave van een jubileumkrant. In de krant komen verschillende inwoners aan het woord die in meer of mindere mate teruggrijpen naar de herindeling en wat dat voor de inwoners heeft betekend. Sommigen plaatsen daarbij een kritische noot over het behaalde resultaat. Ande ren geven vrijblijvend wat suggesties voor de toe komst. Hoewel de krant afgelopen dagen bij de meeste mensen al op de mat is gevallen, is het gisteren pas offficieel ten doop gehouden in het gemeentehuis, waar onder anderen burgemees ter Asselbergs en Ria Geluk een exemplaar beke ken (foto). foto Dirk-Jan Gjeltema Natuur in Grevelingengebied nu op z'n mooist OUDDORP - Alles is frisgroen en overal ontluiken bloemen en bij zondere planten. De natuur in het Grevelingengebied is nu op z'n mooist en daar moet je, vindt Na tuur- en Recreatieschap De Greve- lingen, van profiteren. Dat kan za terdag 5 mei tijdens een natuurex- cursie. De excursie gaat om 14.00 uur van start vanaf Bezoekerscen trum De Grevelingen. Dinsdagen 15 en 22 mei zijn er spe ciale reeënexcursies op de Slikken van Flakkee Vooral in de avondu ren laten reeën zich in deze tijd goed zien. Deelnemers aan de ex cursies worden middels een specia le excursiewagen meegenomen over het Zuidelijke deel van de Slikken van Flakkee. De excursie start vanaf de Slikken van Flakkee om 19.30 uur. aanmelden kan via de VW's van Ouddorp en Middel- harnis. Wie meer wil weten kan bellen met Bezoekerscentrum Gre velingen (0187-682346) WERKKLEDING www.werlckledingtotaaI.nl Kromme Elleboog 8 Zierikzee T. 0111-450751 F. 0111-450752 Bestaande activiteiten hoeven niet aan nieuwe wet getoetst te worden. door Melita Lanting zierikzee - De uitspraak van de Middelburgse rechtbank dat kite buggyen op het Schouwse Verklik- kerstrand is toegestaan, is van groot belang voor evenementen als Concert at Sea of beachboom. Dat zegt wethouder A. Verseput. „Wij zijn hier heel gelukkig mee, en we zijn blij dat de rechtbank ons beleid heeft overgenomen." Kitebuggyers en de concerten op de Brouwersdam hebben namelijk gemeen dat er in beide gevallen sprake is van (verstorende) activi teiten bij beschermde natuur. Kitebuggyers razen met hun karre tjes met vlieger over het strand, na bij een rustplaats van zeehonden en een fourageergebied van vogels. Bij de concerten speelt vooral de factor lawaai een grote rol. Sinds de invoering van de nieuwe natuurbeschermingswet moeten dergelijke activiteiten getoetst wor den en dan wegen verstoringsfacto ren zwaar mee. De vraag waar het nu bij de recht zaak om draaide is of alle bestaan de activiteiten nu opnieuw ge toetst moeten worden aan deze na tuurbeschermingswet. De gemeente zegt dat dit niet no dig is omdat deze activiteiten tot nu toe ook gewoon zijn toege staan. De natuur- en vogelwacht (die de rechtszaak tegen de ge meente over het kitebuggyen heeft aangespannen) vindt dat er wel aan de wet getoetst moet wor- Kitebuggyers mogen blijven rij- den op Verklikkerstrand. Een ver gunning in kader natuurbescher mingswet is niet nodig. Dat geldt ook voor andere activiteiten. den. De rechter heeft nu geoor deeld dat bestaande activiteiten niet getoetst hoeven te worden aan de natuurbeschermingswet. Met andere woorden: bestaand be leid kan worden voortgezet. Voor Concert at Sea en alle andere verstorende activiteiten een be langrijke uitspraak. Anders was het op korte termijn waarschijn lijk over en uit geweest met de happenings op het strand. Overigens gaat de vogelwacht wel in hoger beroep tegen de uitspraak en nieuwe activiteiten moeten wel getoetst worden aan de natuurbe schermingswet. Regio News Network te gast in Zierikzee zierikzee - De van oorsprong Rot terdamse tv-zender Regio News Network (RNN7) zendt vanavond een special uit over Zierikzee. Dat gebeurt in het horeca-pro- gramma Fun Food. Presentator Kevin Brouwer bezoekt de Dikke Toren en het Maritiem Museum. Verder is hij te gast in enkele res taurants en geeft hij toeristische tips. Fun Food is te zien om 23 uur en wordt 's nachts herhaald. Spaar mee voor korting op het unieke Disney's 15e Verjaardagsspel! vSv De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneysl5everjaardagsspel.nl ©Disney geleden haar zoon verloor. Ook zij herinnert zich haar zoon als een hele leuke jongen die onder in vloed van roesmiddelen totaal ver anderde. Agnes zag vervolgens machteloos toe hij de neergang in zette. „Lusteloos. Geen fut meer. 'Door laks en gemakzuchtig beleid wordt een deel van onze jeugd opgegeven' Liegen." Terugdenkend aan zijn laatste maanden vertelt ze dat het volstrekt onmogelijk was hem nog te bereiken. Het lukte haar nog wel hem via de huisarts in contact te brengen met Emergis, maar daar slaagden de hulpverleners er ook niet in hem te helpen. De bei de Middelburgse vrouwen zijn lid van Fajasofu, de bond van familie leden die door softdrugs niet meer functioneren. Enkele maanden te rug is deze opgericht door een aan tal ouders die niet langer willen toezien hoe kinderen 'kapot gaan'. De vrouwen willen nog niet met hun naam naar buiten treden. Ze zijn bang voor de mogelijke gevol gen. De geheimhouding gaat zelfs zo ver dat Ineke's zoon niet eens weet dat zijn moeder één van de oprichtsters is van de organisatie. Ze hopen dat Fajasofu groeit om dat ze velen ontmoeten die zich zorgen maken. Inneke: „Het kan toch niet zo zijn dat een deel van onze de jeugd, door laks en gemak zuchtig beleid wordt opgegeven." In problemen door drugs De Middelburgse huisarts Peter de Doelder ziet per jaar zeker drie nieuwe patiënten die ern stig in de problemen zijn ge raakt door het gebruik van soft drugs. „Ze doen niet meer mee aan de maatschappij." Het is volgens hem niet te voorspellen wie door het ge bruik zo in de knoei raakt. „Komt het door drugs of om dat ze al problemen hebben?" Het sluiten van koffieshops is volgens hem niet de oplossing. Hij voorspelt dat na zulke maat regelen de handel onder gronds toch doorgaat. renesse - Het Ecoscope op het ter rein van het transferium in Renes- se heeft in de meivakantie (28 april t/m 6 mei) een aantal activi teiten georganiseerd voor kinde ren. Kinderen van 4 tot 6 jaar kun nen meedoen aan het spel winde kind. Samen met de kinderen wordt een windscherm opgesteld. Daaromheen zijn spelletjes en be levingsactiviteiten. Met 7- tot 12-ja- rigen wordt de waterput onder zocht. Is het zoét of brak en leven er planten en dieren in? De activi teiten zijn op woensdag 2 mei en beginnen om 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69