PZC 25 Bacteriën vreten meerpalen weg 31 33 DE NIEUWE PRIJSVECHTER VAN JOHN DEERE! Wij geven u de helft cadeau! Subsidieregels aangescherpt Vrijmarkt Kleurrijk musicalspektakel op school Woensdag 25 april 2007Tip? redzzee@pzc.nl Busschauffeurs zijn tevreden met drie procent erbij Zeeuwse jongeren in Den Haag op bezoek bij Balkenende Onderzoek TNO wijst materiaalproblemen van de hand. door Melita Lanting BRUINISSE - Bacteriën zijn de oor zaak van het wegroesten van meer palen in de vluchthaven in Bruinis- se. Dat blijkt uit onderzoek van TNO. Een halfjaar geleden bleek dat een deel van de palen dermate zwaar is aangetast, dat ze een gevaar vor men voor de vissers die daar wil len afmeren. Eén paal is zelfs spon taan afgebroken. TNO concludeert dat het gebruik te materiaal niet van slechte kwali teit is. Ook heeft de onderzoeksor ganisatie geen fouten kunnen ont dekken in de lasnaden, hoewel bij een deel van de aangetaste palen daar juist de problemen het grootst zijn. Dat betekent dat de aannemer niet aansprakelijk ge steld kan worden voor de proble men en dat de gemeente opdraait voor de kosten voor reparatie. En die zijn hoog. Hoe hoog wil wethouder W. Renden niet zeg gen, maar hij laat zich wel ontval len dat het een veelvoud van 50.000 euro zal zijn en dat de ge meente Schouwen-Duiveland hier voor niet verzekerd is. De technische ambtenaren van de gemeente zijn echter nog niet vol ledig overtuigd van de uitkomsten van het onderzoek en daarom wordt een second opinion gevraagd bij een ander bureau. „Daarbij kijken we specifiek naar het materiaal en de lasnaden", zegt Renden. Want als blijkt dat er De meerpalen in de vluchthaven van Bruinisse roesten. Dit komt door aantasting door bacteriën, zo blijkt uit een onderzoek van TNO. toch wat mis was met de materia len of de lasnaden, kunnen de kos ten alsnog op de aannemer wor den verhaald. TNO heeft in het onderzoek ook uitgesloten dat de oorzaak ligt in kleine elektrische stroompjes die door het water gaan, zogenoemde elektrolyse. Dit werd onder meer door vissers gesuggereerd omdat dit-veel vaker voorkomt in havens. In Rotterdam bijvoorbeeld hebben ze daar ook mee te maken. Maar dit blijkt in Bruinisse niet het geval en dus zijn het de bacteri ën die het doen. Welke bacteriën blijft overigens onduidelijk. Ren den: „En dat is een probleem." Om het probleem met de palen op te lossen, kiest de gemeente Schouwen-Duibveland voor het aanbrengen van een dikke coating- laag. De gemeente kiest hiervoor omdat hier goede ervaringen el ders mee zijn opgedaan. Deze reparatie zal volgens Renden zo snel mogelijk worden uitge voerd. De verwachting is dat het werk in de tweede helft van dit jaar kan beginnen. Haast is geboden, omdat in de ha ven nu zes van de veertien steigers niet bruikbaar zijn. De meerpalen in de haven zijn zes jaar oud. DREISCHOR - Ze hebben er wekenlang op geoe fend en in hun onschuld al heel wat liedjes en danspasjes prijsgegeven. Gewoon omdat ze er he lemaal in opgingen. Gisteravond beleefde de - tweejaarlijkse - schoolmusical van OBS De Klim op in Dreischor de première. Het toneel werd be volkt door kleurrijk uitgedoste kinderen - stoere jochies in romantisch roze - die vol verve de zorg vuldig ingestudeerde liedjes brachten en hun danskunsten vertoonden. In totaal zeventig kinde ren stonden op de planken, gadegeslagen door een zaal vol trotse ouders. Morgen wordt de schoolmusical nogmaals opgevoerd en dan wordt de zaal bevolkt door de leerlingen van de groe pen 7 en 8. foto Dirk-Jan Gjeltema MET GRATIS^ v VERTICUTEER X100 SERIE vanaf 3392,- incl. btw Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751 Zeeuws-Vlaanderen: VERVAET BV. Hoofdplaatseweg IB, Biervliet, tel. 0115-481710 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! het alfabet van Zeeland Bel 0800-0231231. ZIERIKZEE - De gemeente gaat be ter onderbouwen waarom subsi dieverzoeken worden afgewezen. Het gaat om de aanvragen van een malige subsidies. Tot nu toe had de gemeente niet goed vastgelegd waaraan deze aanvragen moeten voldoen. Het gevolg was dat de aanvragers vaak de mededeling kregen dat een verzoek niet binnen het ge meentelijk beleid paste, maar ver volgens was nergens terug te vin den aan welke criteria de aanvraag dan wel had moeten voldoen. Dat is nu veranderd. Het college heeft ook voor de eenmalige subsi dies criteria opgesteld. Belangrijkste wijzigingen ten op zichte van het eerdere beleid is dat boeken niet langer gesubsidieerd worden. Ook jubilea, recepties, feesten en religieuze of politieke bijeenkomsten komen niet in aan merking voor gemeentelijke steun. Verder moeten de aanvragen een 'kwalitatief goed niveau en experi menteel of vernieuwend karakter' hebben. „Dat is subjectief', geeft wethouder W. Renden toe. „Het is aan het college om dat te beoorde len." Het aanscherpen van de regels was volgens Renden nodig omdat tot nu toe de subsidiepot vaak al in mei helemaal leeg was. Tip? redactie@pzc.nl Hij is inmiddels al weer 23, maar op verjaardagen wordt nog al tijd met smaak het verhaal ver teld van die Koninginnedag, een jaar of twaalf geleden. Het was daags voor Koninginnedag en het verschijnsel vrijmarkt was in Vlissingen nog behoorlijk nieuw. De elfjarige Djaino wilde wel eens kijken of hij daar wat spul len aan de man kon brengen. „Morgen ga ik naar de vrij markt", zei hij tegen zijn tienjari ge klasgenoot Kevin. Waarop die informeerde, alsof het de nor maalste zaak van de wereld was: „O, en op hoeveel meisjes ga je liggen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67