Zeeland voelen zich buitenspel gezet PZC Terneuzen werkt aan veiliger omgeving scholen zpzc Woensdag 25 april 2007 27 zichtig, dat we niet anders kunnen dan vaststellen dat er spelletjes r over onze hoofden heen zijn ge speeld." De gemeente heeft inmiddels de grond tussen de Vissersverkorting en het huidige centrum aange kocht en daarbij ook het woon- huis en de bedrijfsruimte van de eigenaresse overgenomen. Totale kosten: 525.000 euro. Daar komt door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- 1 zen gaat de komende jaren meer aandacht schenken aan de ver keersveiligheid rondom scholen. Dat wil ze doen door gedragsbeïn vloeding en via maatregelen in de zo goed als zeker een flink bedrag bij voor de sanering van de grond. Er is onlangs asbest in aangetrof fen. Coppejans, cynisch: „Dat wor den dus vier peperdure extra staan plaatsen, terwijl de gemeente in de Woonvisie voor de komende ja ren en ook in het coalitieprogram ma zei te streven naar een uitsterf- beleid." De woonwagencentra zou den de komende jaren worden om- omgeving. Burgemeester en wet houders kondigen dat aan in een uitwerking van de notitie Integra le Veiligheid. Geconstateerd wordt dat er bij veel basisscholen een on veilige verkeerssituatie bestaat. Met name bij het halen en breng- gevormd tot dorpsstraatjes en woonwijkjes, waardoor de integra tie zou worden bevorderd. Maar de gemeente heeft daarbij wel erg eenzijdig gehandeld. Riemens: „Wij hoorden pas halver wege vorig jaar, tijdens de Graaf lansfeesten, van de uitbreidings plannen, terwijl de woonwagenbe woners al veel eerder waren ge polst. Ons werd niets verteld om en kinderen. Steeds meer ouders brengen volgens het college hun kinderen met de auto naar school. De geparkeerde auto's veroorza ken onoverzichtelijke situaties Met name bij de herinrichting van schoolomgevingen of bij nieuw- dat we tóch tegen zouden zijn, werd gezegd." De omwonenden vrezen voor waardevermindering van hun woning. Hun protest is overigens niet tegen de woonwa genbewoners gericht, maar tegen de gemeente, die regels en afspra ken niet is nagekomen. Vanavond mogen de bewoners meepraten over de planvorming. Constructief zal hun bijdrage zeker niet zijn. bouw wordt geprobeerd verbeter- punten mee te nemen. In Westdor- pe is bijvoorbeeld een proef in voorbereiding om een 'kiss &ride zone' te testen. Op het ZSC is de verkeersituatie gewijzigd met be hulp van wegmarkering. Rommelmarkt op Steensedijk Hulst hulst - Het begon drie jaar gele den met het doel de leefbaarheid in de straat te verbeteren. Inmid dels is de rommelmarkt op de Steensedijk uitgegroeid tot een jaarlijks terugkerend evenement. De rommelmarkt is maandag 30 april (Koninginnedag) van 8.00 uur tot 15.00 uur. De straat is die dag tijdens de markt afgesloten voor doorgaand verkeer. Expositie aquarellen in Palazzoli Huis Hulst hulst - Anthoinette Quaars-Ver- sluijs exposeert van 1 mei tot eind juni aquarellen in het Palazzoli Huis in Hulst, het steunpunt voor mensen met kanker en hun naas ten. Quaars-Versluijs legt zich toe op uiteenlopende technieken en onderwerpen: van gedetailleerde landschappen tot abstracte details. Haar expositie is elke dinsdag te be zoeken tussen 14.00 en 16.00 uur aan de Steenstraat 5-7. Voorronde Kunstbende in het Scheldetheater terneuzen - In het Scheldetheater in Terneuzen wordt zondag 29 april vanaf 13.00 uur de Zeeuwse voorronde van de Kunstbende ge houden. Meer dan 200 Zeeuwse jongeren laten hun talent zien in zeven kunstcategorieën: muziek, dans, taal, theater, expo, film en al les mag. Het thema van de Kunst bende is dit jaar 'liefde'. De jonge ren strijden ze om een plaats in de landelijk finale op 9 juni. Abonnementen voor baden in voorverkoop terneuzen - De voorverkoop van de abonnementen voor de buiten baden in de gemeente Terneuzen is gestart. Op Hemelvaartsdag, donderdag 17 mei, gaan vanaf 13.00 uur de openluchtbaden in Axel, Koewacht, Sas van Gent, Ter- neuzen en Zaamslag weer open. Alle abonnementen die vóór die datum zijn aangevraagd, kosten 15 procent minder dan normaal. Hulst zoekt manier om poep te bestrijden hulst - De gemeente Hulst onder zoekt of een aanpassing van de Al gemene Plaatselijke Verordening mogelijk is om de overlast van hondenpoep terug te dringen. De fractie Groot Hontenisse drong in een motie aan op maatregelen. Na een pilotproject in de wijkraad Hulst Zuid, een enquête onder in woners over zwerfvuil en een on derzoek naar een aanpassing van de APV wil het dagelijks bestuur tot een eenduidig beleid komen. Langs de Linie Hulst houdt voorjaarsmarkt hulst - De Hulster wijkraad Langs de Linie houdt zaterdag 12 mei voor de zesde keer een voorjaars markt aan de Churchillweg en bij de supermarkt in de wijk. Bij zo'n dertig kramen zijn onder andere bloemen en planten te koop. 's Middags is er een spelmiddag voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De markt is van 9 tot 16 uur. De dag wordt vanaf 18.30 uur afgesloten met een barbecue. NIEUW Atmos van 3© -50 Lui e lei Bandolera Betty Barclay Ambiente Blacky Dress Bianca Gigue O ui Brax Fuchs Schmitt San Martino t/m mt 50 Rabe t/m mt 50 Gardeur t/m mt 50 Tauri t/m mt 50 Sieraden van Fiva Gentsestraat 5 4551 CC Sas van Gent - Tel. 0115 - 45 30 95 's maandags gesloten - ZONDAG'S OPEN 14.00 -10.00 uur Spaar mee voor korting op het unieke j'^aörïëöë/" Disney's 15e Verjaardagsspel! A De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneys15everjaardagsspel.nl Bezwaarmakers tegen de uitbreiding van het woonwagencentrum in Westdorpe, Alex Coppejans en Ria Nachtegaal, met Lieke en Sven Bareman, twee kin deren uit de buurt. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61