Zeeland Nieuw pleidooi voor autoluwe Gentsestraat Westdorpenaren keuken Parkeerkraskaart nu voor alle inwoners Wittebroodsweken op zolderkamertje Theaterstuk over loverboys wordt herhaald Actie voor toegankelijker paden ook voor... \i teriieizenb.v. 26 Woensdag 25 april 2007 PZC CDA Hulst wil weer discussie over autovrije winkelstraat voeren. door Raymond de Frel HULST - De Hulster oppositiepartij CDA wil dat een autoluwe Gentse straat op drukke momenten in Hulst opnieuw bespreekbaar wordt gemaakt. Drie jaar geleden werd een proef met afsluiting van de winkelstraat al snel weer afge blazen, vooral omdat een aantal middenstanders steen en been CDA-fractievoorzitter D. Steijaert vindt de tijd nu rijp om een afslui ting op drukke momenten op nieuw onder de loep te nemen, zo stelde hij maandagavond in de ge meenteraadsvergadering. De ande re partijen hielden zich op dit punt wat meer op de vlakte, al zijn alle politieke fracties het erover eens dat de huidige situatie in de Gentsestraat allesbehalve veilig is. Daarom stelden zij gezamenlijk een motie op, waarin wordt ge pleit voor eenrichtingsverkeer voor fietsers. Voor automobilisten geldt die regel al jaren. Het college van burgemeester en wethouders kreeg de opdracht om voor de ver gadering van de raadscommissie ruimte op 8 mei met een plan te komen. Wethouder C. de Kraker beaamde dat de situatie nu vaak onveilig is, maar vroeg om wat meer tijd voor een uitgewerkt plan. „Het fiets ver keer laat inderdaad veel te wensen over, er gebeurt met regelmaat een ongevalletje in de Gentsestraat. We zullen meerdere oplossingen moeten bestuderen. Een verkeers luwe straat, een gelijkvloerse va riant... dat moet allemaal in over leg met partijen als een wijkraad, fietsersbond, ouderen- en gehandi- Wl De Gentsestraat in Hulst is bin- nenkort ook voor fietsers nog maar vanaf één richting toegan kelijk. Het CDA wil weer discus siëren over een autoluwe straat. captenvereniging worden bekeken. Dat kost tijd", aldus De Kraker. Die tijd wordt hem echter niet ge geven. „Ik hoor het alweer, hier komt geen bal van. Wij willen op 8 mei een voorstel zien", foeterde PvdA-fractievoorzitter D. van Damme. L. Mangnus (Groot Hon- tenisse) en A. Hegger (Progessief Hulst) sloten zich met soortgelijke bewoordingen bij haar aan. „We vragen ook nog geen concreet, uit gewerkt plan, maar willen 8 mei wel een plan van aanpak zien", zei Mangnus. Van Damme en Steijaert gaven aan het liefst de straat en stoep op gelijke hoogte te brengen, zoals in het centrum van Sluis. „Maar goed, daar hebben we geen geld voor, dus zetten we in op een ver breding van de stoep", zei Van Damme. Door die maatregel worden voet gangers bij het passeren van ande re wandelaars niet meer gedwon gen naast de stoep op het wegdek te lopen. Wim Jansen van Roosendaal (83) en Anna Jansen van Roosendaal-Dubbel- dam (80) vierden hun zestigjarig huwelijksjubileum, foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Op de kermis in Zandstraat kwamen ze elkaar te gen. De vonk sloeg over, ze kregen verkering en anderhalf jaar later trouwden Wim Jansen van Roosendaal en Anna Dubbeldam met elkaar. Gisteren vierden ze hun zestig jarig huwelijk. De witte broodsweken beleefden ze op een zolderkamertje bij de broer van Wim, daarna woonden ze ander half jaar bij de ouders van Anna in. „Het was een tijd waarin er veel gebrek was aan woningen", vertelt Anna. Een baan bij de cokesfabriek bood uitkomst: ze mochten een fabriekswoning be trekken in de voormalige mare chaussee-kazerne. Wim: „We wis ten niet wat we met alle ruimte aanmoesten, het waren wel vier ka mers van elk zes bij zes én een kel der eronder." Protest tegen groter woonwagencentrum tot voor Raad van State. door Wout Bareman WESTDORPE - Een groep omwonen den van het woonwagencentrum in de Bernhardstraat in Westdor pe voelt zich stiefmoederlijk be handeld door de gemeente Terneu- zen. Zij vinden dat ze buitenspel gezet zijn bij de besluitvorming tot nu toe en constateren dat 'oude' afspraken met de voormali ge gemeente Sas van Gent bewust zijn genegeerd. De groep van zeven omwonenden in de Vissersverkorting en directe omgeving, vlakbij het centrum, heeft inmiddels besloten de voor genomen uitbreiding desnoods tot voor de Raad van State aan te vech ten. Inge Riemens, Alex Coppe- jans en Ria Nachtegaal stellen vast dat het halverwege de jaren negen tig al de verkeerde kant opging. Toen al verzekerde het toenmalige gemeentebestuur dat de capaciteit van het centrum beperkt zou blij ven tot twaalf staanplaatsen. De notulen waarin dat is terug te vin den, zijn echter verdwenen. Sas verzaakte later de bindende af spraak met de provincie dat de woonwagenbewoners verspreid zouden worden over verschillende kleinere centra. De herindelingsge meente Terneuzen lost die belofte nu - via een omweg - alsnog in, zij het noodgedwongen omdat het oude, grote centrum aan de Twee- kwart weg op de westelijke oever van het Kanaal Gent-Terneuzen moet wijken voor de oprukkende industrie. De suggestie van de Westdorpe naren om de bewoners van het 4 Sasse centrum te verspreiden over de centra in Zaamslag, Hoek, Sluis kil en eventueel Koewacht, is door verantwoordelijk wethouder C. Liefting weggewuifd met de vaststelling dat de Sassenaren nu eenmaal het liefst naar Westdorpe „We kunnen niet anders dan vaststellen dat er spelletjes zijn gespeeld." verhuizen, waar al familie zit. En omdat de mensen van het Sasse centrum noodgedwongen moeten verhuizen, wil de gemeente hen niet ook nog eens dwingen naar een andere locatie dan Westdorpe uit te wijken. Inge Riemens: „Het gekke is dat begin dit jaar werd gezegd dat van de overgebleven zestien woonwa genbewoners in Sas de helft naar Westdorpe wilde. In Sas staan nu nog vier woonwagens en het ziet er dus naar uit dat die naar hier ko men, maar waar is de rest dan ge bleven?! Het is allemaal zo ondoor- axel - Ondanks herhaalde oproe pen van de Axelse L. de Visser-de Kraker heeft de gemeente Terneu zen de paden in het Axelse Bos nog steeds niet voor iedereen toe gankelijk gemaakt. Rolstoelers, ouders met kinderwagens en men sen die wat minder vast ter been zijn, kunnen niet ongedwongen van de natuur genieten. De Visser is daarom een handtekeningenac tie begonnen. Ze heeft er al een paar honderd verzameld. Als ze over de duizend signaturen heeft verzameld, wil ze die officieel over dragen op het gemeentehuis. Proef met onder meer parkeerschijf in Hulst wordt verlengd. door Raymond de Frel hulst - Alle inwoners van de ge meente Hulst kunnen voortaan ge bruik maken van een parkeerkras kaart. Tot nu toe konden alleen be woners en bedrijven in de binnen stad van deze regeling profiteren. Met 1366 verkochte kaarten is het systeem een succes. Reden voor de fractie van Progressief Hulst om een motie in te dienen, waarin wordt gepleit om alle inwoners van de gemeente de mogelijkheid te geven zo'n kaart te kopen. Dat initiatief werd door vrijwel alle an dere partijen gesteund, bleek maandagavond tijdens de gemeen teraadsvergadering. Alleen het CDA zag het nut niet in van een uitbreiding van de proef Na een jaar wordt de uitbreiding geëvalu eerd. Dan wordt ook bekeken hoe fraudegevoelig het systeem is. Ook een motie van de PvdA en WD om een proef met de parkeer schijf te verlengen werd aangeno men, zij het met een aantal aanpas singen. De proef verloopt tot nu toe met 35 verkochte exemplaren slecht. Een verlaging van de aan schafprijs van 35 naar 25 euro, een verlenging van de maximumpar- keertijd naar twee uur en een in gangsdatum vanaf het moment van aankoop moeten de schijf po pulairder maken. Het CDA en Groot Hontenisse waarschuwden in eerste instantie nog wel voor 'hap-snap-beleid'. CDA-fractievoorzitter D. Steijaert: „Het is niet goed om steeds met moties te komen als iets niet loopt. De schijf blijkt niet de ma nier om meer bezoekers te trek ken." TERNEUZEN - Het project rond de loverboys in de gemeente Terneu zen krijgt een vervolg. B en W wil- i len de theatervoorstelling rond dit onderwerp herhalen voor alle jon geren in het eerste en tweede leer- j jaar van het voortgezet onderwijs. Loverboys zijn jongens die probe ren meisjes de prostitutie in te lok ken. Een van hun jachtterreinen zijn scholen. De loverboys zijn meestal van Marokkaanse of Antil liaanse afkomst, maar er zijn ook Nederlandse en Turkse loverboys actief In 2004 heeft de gemeente in samenwerking met andere maat schappelijke instellingen een pro ject over loverboyproblematiek op gezet en uitgevoerd. Aanleiding waren ernstige zorgsignalen om- 1 trent leerlingen op onder meer Dei Rede: meisjes vanaf 13 jaar die on -i geoorloofd spijbelden op schoca en seksuele omgang hadden oudere mannen. Het woonwagenkamp Westdorpe (achtergrond) mag van de gemeente uit breiden op deze locatie, bij de Vissersverkorting. Mr. F.J. Haarmanweg 26 Terneuzen Tel.: 0115-620851 Koken in een keuken die een kok verdient! vervangingsapparahjur! I w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60