Arts-assistent mag niet alleen werken BUSINESS NEWS innenland Scheiden dupeert kinderen sterker dan was gedacht Armeniërs herdenken genocide Protestants-christelijke scholen mogen hoofddoek verbieden Minister wil boete voor ziekenhuizen die geen toezicht houden. den haag - Ziekenhuizen die arts-assistenten zonder toezicht pa tiënten laten behandelen, worden gekort op hun budget. Dat heeft minister Klink van Volksgezond heid gisteren gezegd in een debat met de Tweede Kamer. Afgelopen week verscheen een on derzoek van de Groningse weten schapper Jelle Prins, waaruit blijkt dat jaarlijks duizend medische fou ten worden gemaakt door artsen in opleiding. Veel van hen zijn overbelast door de vele uren die zij moeten draaien. Veertig procent doet zijn werk oververmoeid. „Hoewel het zeker niet in alle ziekenhuizen Voor het eerst een uitgebreide studie naar effecten echtscheiding. den haag - Kinderen zijn veel meer de dupe van echtscheiding dan tot nu toe gedacht. Op langere termijn kampen kinderen van ge scheiden ouders niet alleen met angsten en depressies, maar zij ver tonen ook vaker agressief en straf baar gedrag dan kinderen uit com plete gezinnen. Zij roken, drinken en blowen vaker dan andere kinde ren. De kans dat zij later zelf schei den is twee keer zo hoog. Dit blijkt uit onderzoek onder ruim zestienhonderd jongeren van twaalf tot zestien jaar dat volgende week wordt gepubliceerd. Kamer debatteert over kindermishandeling den haag - De Tweede Kamer houdt morgen een spoeddebat over mishandeling van kinderen. Dit gebeurt op voorstel van Groen links. De aanleiding zijn twee on derzoeken over kindermishande ling. Uit een daarvan blijkt dat jaar lijks ruim 107.000 kinderen slacht offer worden van mishandeling. Dit is hoger dan eerdere schattin gen van 80.000 gevallen. Onbekende wekt 5000 mensen met sms-Alert tilburg - Bijna vijfduizend deelne mers aan een sms-waarschuwings- systeem van de politie Midden- en West-Brabant zijn gisterochtend om kwart óver zes gewekt met een sms-bericht. Hoewel het systeem bedoeld is voor alarmeringen en opsporingsberichten, luidde de tekst gisterochtend slechts 'we- wew'. De politie benadrukt dat het sms-bericht niet van de organi satie afkomstig is. fout gaat, kunnen wij niet accepte ren dat assistenten in opleiding er in spoedgevallen alleen voorstaan omdat de dienstdoende specialist niet opdaagt", aldus Klink. Hij kondigde aan dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg streng toeziet. De Arbeidsinspectie doet binnenkort een onderzoek naar de werkdruk bij arts-assistenten. „Sterfgevallen doordat artsen in opleiding oververmoeid zijn, wil niemand", aldus Klink. Tweede Kamerlid Agema van de Partij voor de Vrijheid vond de toe zeggingen van Klink niet hard ge noeg. „Arts-assistenten worden uit pik Minister Klink van Volksgezond- heid eist meer toezicht en bege leiding van ziekenhuizen om me dische fouten door artsen in op leiding te voorkomen. De Raad voor de Kinderbescher ming gaf opdracht tot de studie om beter zicht te krijgen op de pro blemen van kinderen uit gebroken gezinnen. Per jaar krijgen zeventig duizend thuiswonende kinderen te horen dan hun ouders uit elkaar gaan. Zij vertonen twee keer zo veel problemen als kinderen uit in tacte gezinnen. Kinderen uit gebroken gezin roken, drinken en blowen vaker dan andere kinderen Het is voor het eerst dat de effec ten van echtscheiding op kinderen in Nederland zo uitgebreid zijn be studeerd. Uit de literatuur rees tot Spijkenisse roept hulp hondenbezitters in spijkenisse - Ruim 2500 honden bezitters in Spijkenisse ontvangen deze week een brief van de politie en een hondenkluif In de brief vraagt de politie om tij dens het uitlaten van de honden extra alert te zijn op verdachte si tuaties in de wijk. De politie wil met hulp van de hondenbezitters het aantal inbraken in Spijkenisse terugdringen. Geen ontslag manager in moordzaak-Julien C. den haag - De reclassering mag een manager die eindverantwoor delijk was voor de begeleiding van Julien C. niet ontslaan. Dat heeft de kantonrechter bepaald. C. wordt verdacht van de moord op de achtjarige Jesse Dingemans in Hoogerheide. De reclassering vond dat de manager in een eind evaluatie niet compleet was ge weest. Dit valt volgens de rechter de manager niet aan te rekenen. gebuit als loonslaven. Zij houden de ziekenhuizen 's nachts en in de weekeinden draaiende zonder toe zicht, terwijl de specialist slaapt." Agema eist dat ziekenhuizen die zich niet aan deze regels houden,, binnen een week worden geslo ten. Volgens Klink is er echter al het nodige in gang gezet. Zo zal de Or de van Medisch Specialisten al zijn leden aanspreken op hun beleid voor arts-assistenten. De overheid kan ziekenhuizen nu al korten als die zich niet aan de afspraken hou den. „Als een arts-assistent alleen is en een specialist komt niet snel genoeg opdagen als dat nodig is, dan zal dat gevolgen hebben", dreigt Klink. „Dan krijgt dat zie kenhuis minder geld." Ook kan het ziekenhuizen worden verbo den om artsen intern op te leiden. nu toe een minder negatief beeld op. Opmerkelijk is dat ouders ver geleken met een eerdere studie uit 1998, meer ruziën tijdens en na de scheiding. Volgens de Utrechtse scheidingsonderzoeker Ed Spruijt kan dat te maken hebben met het streven van ouders om na echt scheiding samen voor de kinderen te zorgen. „Kennelijk is dat niet zo eenvoudig", vermoedt hij. Sedert ouders verplicht zijn samen afspraken te maken over de zorg, houden iets meer gescheiden ouders allebei contact met de kin deren. Toch heeft één op de vijf kinderen na verloop van tijd hele maal geen contact meer met de uit wonende ouder, meestal de vader. In 1998 gold dat nog voor één op de vier kinderen. Nederlanders vinden koningshuis te duur den haag - Bijna drie kwart van de Nederlanders vindt dat het ko ningshuis te duur is. Dat blijkt uit onderzoek van tijdschrift HP/De Tijd. Jongeren zijn nog stelliger. Ruim 80 procent vindt dat het ko ningshuis te veel kost. Er is ook po sitief nieuws voor de Oranjes: on geveer 60 procent van de onder vraagden staat achter de huidige monarchie. Conflict ONVZ: bond stapt naar rechter den haag - De Consumenten bond stapt naar de rechter om zorgverzekeraar ONVZ te dwin gen veranderingen in aanvullende verzekeringen terug te draaien. ONVZ wil die verzekeringen tus sentijds aanpassen, omdat de kos ten door 'overconsumeerders' de pan uit zouden rijzen. De Consu mentenbond noemt die wijzigin gen onrechtmatig, omdat de con tractperiode nog loopt. Commissie Gelijke Behandeling staat kledingprotocol toe. door Henk van het Klooster epe - Vijf protestants-christelijke scholen in Epe en Vaassen mogen leerlingen en personeelsleden het dragen van een hoofddoekje of een keppeltje verbieden. De Commissie Gelijke Behande ling (CGB) heeft vastgesteld dat het kledingprotocol dat het be stuur van de scholen op de Velu- we heeft opgesteld, geen ontoelaat baar onderscheid op grond van de godsdienst maakt. Bovenschools manager Wim Leef- lang van de Stichting ProCon, die de vijf scholen overkoepelt, heeft berichtgeving daarover in het Ne derlands Dagblad gisteren beves tigd. De stichting had het kledingproto col zelf aan de Commissie Gelijke Behandeling voorgelegd. De com missie concludeerde dat de scho len hun protestants-christelijke identiteit waarmaken en dat die zich niet beperkt tot 'een bordje op de gevel'. De vijf protestants-christelijke scholen dragen hun identiteit on der meer uit door de schooldag te beginnen en te eindigen met ge bed. Bovendien wordt dagelijks uit de Bijbel gelezen en moeten leer lingen en personeelsleden deelne men aan vieringen en andere acti viteiten waarin de identiteit van de school tot uiting komt. Het kledingprotocol zal volgens manager Leeflang niet op de huidi ge leerlingen worden toegepast, maar het geldt wel voor nieuwe aanmeldingen. Hoeveel islamitische leerlingen er nu op de vijf scholen zijn, weet Leeflang niet. v.a. €15.990,- exd. btw/bpm Lease v.a. €385,- p.m. De nieuwe Toyota Hiace. Sterker en luxer! Véél power, zuinig verbruik; lage onderhoudskosten én een lange levensduur: dat is precies de mix die de nieuwe Toyota Hiace u biedt! TODAY TOMORROW TOYOTA Pnjs exclusie! BTW/BPM, exclusief kosien rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Leaseprijs per maand (Toyota Financial Services) op basis van lull operational lease -18 maanden en 20.000 km per jaar. exclusief BTW en brandstol Gecalculeerd met 75% no-claim. Wegingen voorbehouden Distributeur Louwman Patqui BV Meer info bef gratis 0800 - 0)69 of kijk op www.toyota.nl PZC Woensdag 25 april 2007 5 ASSEN - In Assen is gisteren de Armeense genocide uit 1915 middels een kranslegging bij het Armeense monument en een herdenkingsplechtigheid herdacht. Tweede Kamerlid Voordewind (CU), professor Van der Dussen (publicist) en ambassadeur Chitechian waren aanwezig bij de plechtigheid die was georganiseerd door de Federatie van Armeense organisaties in Ne derland. De Armeense Genocide is de naam voor de moord op honderddui zenden tot meer dan een miljoen Armeniërs, die gepleegd werden in het Ottomaanse Rijk ten tijde van het regime van de Jonge Turken en wordt jaarlijks op 24 april herdacht. foto Dick Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5