Zeeland Twijfel over haven in binnenstad ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Nieuw strand van 10.000 kubieke meter Westerscheldezand Parkeergarage van meccano Vrijmarkt Woensdag 25 april 2007 Tip? redtern@pzc.nl Busschauffeurs zijn tevreden met drie procent erbij Zeeuwse jongeren in Den Haag op bezoek bij Balkenende PvdA en Progressief Hulst kritisch over financiële haalbaarheid. door Harold de Puysseleijr hulst - Het politieke draagvlak voor het herstel van de oude ha ven in de binnenstad van Hulst brokkelt af. De gemeente moet het plan voor de waterpartij vanaf de Kelder manspoort tot aan de Vismarkt in de binnenstad van Hulst zelfs maar laten varen, als dat problema tisch blijft voor de financiering van plan de Nieuwe Bierkaai. Dat is de mening van de PvdA, de grootste fractie in de gemeente raad. Ook de fractie van 'regerings partij' Progressief Hulst is kritisch over de voortgang van het ambiti euze plan om de verpauperde om geving van de Bierkaaistraat een in grijpende facelift te geven. Eerder lieten ook de fracties van CDA en Algemeen Belang zich al kritisch uit over het meest in het oog springende -maar ook dure- onderdeel van de Nieuwe Bierkaai. PvdA-fractievoorzitter D. van Damme pleitte er afgelopen maan dagavond in het beleidsdebat ter voorbereiding op de samenstelling van de nieuwe gemeentebegroting voor het project niet te lang op zijn beloop te laten. „Nu gaat de buurt alleen maar sneller achteruit. Indien het water het grote struikelblok blijft, kun nen we beter gaan voor een ande re invulling, zoals een plein met Het politieke draagvlak voor het herstel van de oude haven in de binnenstad van Hulst brokkelt af. Ook PvdA en Progressief Hulst spreken er nu twijfel over uit. enkele waterpartijen en boompjes en zitbanken. Zo kan een straat ook verfraaid worden en kost het heel wat minder." Ook fractievoorzitter A. Hegger van Progressief Hulst hamerde op de financiën van de Nieuwe Bier kaai. „We willen op de kortst mo gelijke termijn inzicht in de finan ciële haalbaarheid van dit plan. Im mers, de financiële positie van de gemeente is niet van dien aard dat we maar kunnen doen wat we wil len." Hegger wees erop dat de gemeente al 3,5 miljoen euro heeft geïnves teerd in de aankoop van slooppan- den, waarmee de Reserve Econo mische Ontwikkeling volgens haar zo goed als op is. Voor een andere collegepartij, de WD, is de waterpartij juist van le vensbelang voor de realisatie van de Nieuwe Bierkaai. „Een veredel de sloot is onacceptabel", aldus fractievoorzitter L. Reijns. „Water fungeert altijd als een trekpleister." Voor Groot Hulst en Groot Honte- nisse houden alle grote projecten de hoogste prioriteit. De SP heeft zich er van meet af aan tegenstan der van verklaard. door Wout Bareman terneuzen - Het Terneuzense raadslid J. Baart denkt dé oplos sing te hebben gevonden voor de parkeeroverlast bij de twee koffie shops in de Westkolkstraat: de bouw van een zogenoemde mecca no-garage. Die kan in vier weken tijd worden opgebouwd en, nadat de gemeente een definitieve oplos sing voor de problematiek heeft ge vonden, ook snel weer worden af gebroken. Het raadslid van de frac tie TOP/Gemeentebelangen vraagt het college van burgemeester en wethouders of het de tijdelijke plaatsing van zo'n garage wil on derzoeken. Het is, volgens Baart, het ei van Columbus. De meccano-garage is een vinding van projectontwikkelaar Park4AU en verder uitgewerkt door het inge nieursbureau DHV. Het gaat om een garage van 30 bij 45 meter met vier parkeerlagen en een totale ca paciteit van 150 voertuigen. Een zware fundering is niet nodig; de vloeren zijn vijf centimeter dik en van glascomposiet. De eerste garage wordt dit najaar in Hillegom in gebruik genomen. Park4All kan dienst doen in gebie den die worden herontwikkeld. Er is inmiddels al belangstelling van andere gemeenten, projectontwik kelaars, ziekenhuizen en super markten. Tip? redactie@pzc.nl Hij is inmiddels al weer 23, maar op verjaardagen wordt nog al tijd met smaak het verhaal ver teld van die Koninginnedag, een jaar of twaalf geleden. Het was daags voor Koninginnedag en het verschijnsel vrijmarkt was in Vlissingen nog behoorlijk nieuw. De elfjarige Djaino wilde wel eens kijken of hij daar wat spul len aan de man kon brengen. „Morgen ga ik naar de vrij markt", zei hij tegen zijn tienjari ge klasgenoot Kevin. Waarop die informeerde, alsof het de nor maalste zaak van de wereld was: „O, en op hoeveel meisjes ga je liggen?" PERKPOLDER - Vrachtwagens rijden sedert eind vorige week af en aan tussen de handelshaven l van Walsoorden en Perkpolder. Rijkswaterstaat laat in Perkpolder door het waterschap Zeeuws-Vlaanderen alles bij elkaar tienduizend kubieke meter zand neerleggen. Daar zijn enkele honderden vrachtwagens voor nodig. Het gaat om een proef in het kader van Plan Perk polder, om te bezien of een zandstrand op die plek kans van slagen heeft. Het aangevoerde zand is afkomstig uit de Wester- schelde en wordt met kleine schepen naar Wals oorden gebracht. Het karwei is als alles volgens planning verloopt, morgen afgerond. foto Camile Schelstraete INCL. BTW g John Deere Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581 751 Zeeuws-Vlaanderen: VERVAET BV. Hoofdplaatseweg 1B, Biervliet, tel. 0115-481710 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59