Zeeland Gevangen tussen auto's en sportveld weer even de oude PZC 0- Pleidooi korfbal voor grotere zaal Reimerswaal bestrijdt katten nu vriendelijk B PZC Woensdag 25 april 2007 2 7 Simon van Noort bij zijn boerderij aan de Goese Westhavendijk. „Het gaat aan het hart. foto Willem Mieras Boerderij familie Van Noort staat mogelijk in de weg voor Waterstad. door Lilian Dominicus GOES - De drinkput staat er nog, evenals de oude leilinden voor de karakteristieke boerderij aan de Westhavendijk in Goes, Een ko nijntje knabbelt aan het gras in de voortuin. De familie Van Noort zit voor de televisie, net na het avond eten. De koeien staan op stal. Zo rustig als het er lijkt, is het ech ter niet. De twee broers, Simon (8o) en Henk (70), en zus Mary (73) maken zich zorgen over de toekomst van hun familiebezit, hoeve Het Hooft. Zomer 2006 ont vingen ze een brief waarin de ge meente hen meedeelde dat de grond waarop de historische boer derij van omstreeks 1750 staat, in de weg zou kunnen liggen voor de nieuwe wijk, Waterstad. Goes heeft het voorkeursrecht op het perceel geclaimd. Hetgeen bete kent dat de Van Noorts hun huis alleen aan de gemeente of aan fa milieleden uit 'directe lijn' mogen verkopen. „Het gaat aan het hart", zegt Si mon, de nestor van de drie. Eigen lijk zoekt hij liever niet de media op. Publiciteit kan de verhouding met bestuurders overhoop gooien, vindt hij. Maar de Van Noorts klopten vergeefs aan bij de poli tiek. Simon sprak tijdens een raads vergadering, zonder effect. „We staan met de rug tegen de muur. Het zou anders zijn als we nog een directe lijn hadden, maar er zijn geen kinderen. 'Het zou anders zijn als we een directe lijn hadden, maar er zijn geen kinderen.' Ze voelen zich al jaren opgejaagd door de gemeente Goes. „Vanaf 1933 zijn ze bezig ons weg te wer ken", herinnert Simon zich. Toen kwam de gemeente langs om te vertellen dat een deel van de door de familie gepachte grond de be stemming sportterrein zou krij gen: In 1959 werden op drie hecta re van de huiskavel de voetbalvel den aangelegd; in feite de dood steek voor het melkveebedrijf In de jaren zestig liet Goes nóg een stuk gepachte grond ombouwen tot woonwagenkamp. De kampbe woners zorgden met enige regel maat voor overlast. Simon: „Alsof de gemeente dacht: die laten we hun gang gaan, dan gaan ze van el lende weg." In 1975 moesten ze weer grond afstaan, dit keer voor de volkstuinen. Het bedrijf slonk van dertig naar achttien hectare. Steeds meer voelen ze zich 'gekooi de vogels', gevangen tussen de voetbalvelden, de geparkeerde au to's en straks een woonwijk. Ondanks alle tegenslag boeren de Van Noorts nog steeds. De koeien, kalveren en pinken grazen achter het heuveltje, restant van het zes- tiende-eeuwse verdedigingswerk De Westerschans, en het rijtje hui zen langs het kanaal. „Het contact dat je met die dieren hebt als je ze twee keer op een dag melkt, is niet te beschrijven." Aan de deur verko pen ze melk. Ze hebben de moes tuin en land waar ze tarwe, aardap pels en suikerbieten op verbou wen. „Als we dat zouden mogen blijven doen, misschien kunnen we er dan nog mee leven." zich haar zoon als een hele leuke jongen die onder invloed van roes middelen totaal veranderde. Agnes zag vervolgens machteloos toe hij de neergang inzette. „Lusteloos. Geen fijt meer. Liegen." Terugden- Spaar mee voor korting op het unieke "«jhfjarzé'öp/ Disney's 15® Verjaardagsspel! j aï" v De bestelbon kunt u - *5^ S downloaden via de website www.disneysl5everjaardagsspel.nl Disney J PS 'Door laks en gemakzuchtig beleid wordt een deel van onze jeugd opgegeven' kend aan zijn laatste maanden ver telt ze dat het volstrekt onmogelijk was hem nog te bereiken. Het luk te haar nog wel hem via de huis arts in contact te brengen met Emergis, maar daar slaagden de hulpverleners er ook niet in hem te helpen. De beide Middelburgse vrouwen zijn lid van Fajasofü, de bond van familieleden die door softdrugs niet meer functioneren. Enkele maanden terug is deze op gericht door een aantal ouders die niet langer wil toezien hoe kinde ren 'kapot gaan'. De beide vrou wen willen nog niet met hun naam naar buiten treden. Ze zijn bang voor de mogelijke gevolgen,. De geheimhouding gaat zelfs zo ver dat Ineke's zoon niet eens weet dat zijn moeder één van de oprichtsters is van deze organisa tie. Ze hopen dat Fajasofü groeit omdat ze velen ontmoeten die zich grote zorgen maken. Inneke: „Het kan toch niet zo zijn dat een deel van onze de jeugd, door laks en gemakzuchtig beleid, wordt op gegeven." HANSWEERT - De tien verwilderde katten die overlast veroorzaken in en rond de Oude Polderstraat in Hansweert worden toch gevangen. Er staat ze wel een vriendelijker be handeling te wachten dat aanvan kelijk het plan was. Het plan om de ongeveer tien kat ten een spuitje te geven viel slecht bij de dierenbescherming. Daarom mag die laatste organisatie het nu anders doen: vangen en castreren Nadat de beestjes zijn 'geholpen' worden ze - voorzien van een merkteken - weer vrijgelaten. De gemeente hoopt dat de kattenpo pulatie op deze manier niet verder groeit. De actie vindt plaats in de eerste twee weken van mei. SINT-MAARTENSDIJK - Korfbalvereni ging Emergo uit Sint-Maartensdijk dringt er bij de gemeente op aan om in het nieuwe Haestinge een grotere sporthal te creëren. De nu ingetekende zaal van dertig bij vijftien meter is even groot als de huidige en die is eigenlijk al te klein voor de trainingen van Emer go, en dan is de club nog altijd aan het groeien. Eigenlijk zou zelfs een tweede hal nodig zijn. De kans dat de wens wordt ingewilligd is klein. Onlangs bleek dat het nu voorzie ne gemeenschapscentrum al veel duurder wordt. De raad hikt daar tegenaan. Een nog groter gebouw lijkt al helemaal niet aan de orde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55