Zeeland Goes krijgt in 2008 jongerenraad Tk. BEVELANDEN-THOLEN 31 25 33 Kapelle zoekt het zuiden op Goederentreinen 's nachts te hard Vrijmarkt Busschauffeurs zijn tevreden met drie procent erbij Zeeuwse jongeren in Den Haag op bezoek bij Balkenende Woensdag 25 april 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Young Goes Active moet adviesorgaan helpen opzetten. door Frank Balkenende GOES - Het duurt nog tot 2008, maar dan heeft Goes ook een jon gerenraad. Het huidige jongeren platform, Young Goes Active, dat overwegend evenementen op touw zet, wordt betrokken bij de opzet. Ook bij de werving van le den voor de jongerenraad speelt het platform een grote rol. Als het gaat om invloed van jonge ren op politieke beslissingen, is Goes een laatbloeier. De gemeen ten Borsele en Tholen kennen al enkele jaren een jongerenraad, die gevraagd en ongevraagd de ge meente adviseert. Of zelf met aller lei ideeën en acties op de proppen komt. Het vorige jaar aangetreden college van CDA, WD en SGP/Christen- Unie signaleerde de leemten in het jeugdbeleid, zoals het ontbre ken van een jongerenraad. De op zet daarvan werd dan ook één van de speerpunten in het collegepro gramma. Goes wil de jongerenraad op de leest schoeien van het succesvolle Borselse voorbeeld. Er zijn dan ook al contacten geweest tussen Young Goes Active en de Borselse jongerenraad. Geïnspireerd door (onder andere) de buren, ontpopt het Goese plat form zich al langzaam tot een advi seur. Zo vinden de leden dat de on langs verschenen jeugdnota van de gemeente Goes op zich vol met goede plannen staat - zoals een tij- De grootste-gemeente op de Be- velanden krijgt volgend jaar ook een jongerenraad, naar voor beeld van de op dit punt succes volle buurman Borsele. delijk opvangcentrum voor zwerf jongeren - maar komen ze nauwe lijks door de soms stroperige en in gewikkelde ambtenarentaal heen. Daarom wil het platform voor de Goese jeugd een folder maken waarin de jeugdnota in begrijpelij ke taal is samengevat. Het jongerenplatform wordt feite lijk de springplank voor de jonge renraad. De komende maanden moeten de leden meedenken over welke rol de jongerenraad moet spelen, welke bevoegdheden die moet krijgen en hoe de werving dient te verlopen. Dat is laatste is van belang, omdat het college ver langt dat de jongerenraad represen tatief is voor alle Goese jongeren. Een andere voorwaarde is dat de raad minimaal negen en maximaal vijftien leden telt. De gemeente verwacht na de zo mer een plan van aanpak van het jongerenplatform. Volgens beleids ambtenaar jeugd P. Meulenberg duurt het daarna nog tot 2008 voordat de jongerenraad kan wor den geïnstalleerd. De jongerenraad' is een voorbeeld van de ambitie die uit de nieuwe jeugdnota spreekt. Zo komen er extra jongerenwerkers (3,6 forma tieplaats) bij. Nu telt Goes er één. kapelle - Kapelle groeit als kool. Waar nu nog graafmachines grommen, worden de komende vijftien jaar ongeveer zeshonderd huizen ge bouwd. De nieuwe woonwijk verrijst ten zuiden van de spoorbaan en ten westen van Biezelinge. De naam van de toekomstige wijk ligt voor de DE NIEUWE PmjSVECHTER VAN JOHN DEERE! B&ia X10O SERIE vanaf 3392,- 1 incl. btw J John Deere Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751 Zeeuws-Vlaanderen: VERVAET BV. Hoofdplaatseweg 1B, Biervliet, tel. 0115-481710 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. u het alfabet van Zeeland door Frank Balkenende kapelle - De meeste goederentrei nen rijden 's nachts nog steeds te hard over de Zeeuwse lijn. Dat blijkt uit een onderzoek van de Vrom-inspectie. Spoorwegbeheer der ProRail heeft inmiddels sanc ties aangekondigd tegen vervoer ders die 's nachts de zestig kilome ter per uur overschrijden. De Raad van State besliste in okto ber vorig jaar dat de goederentrei nen 's nachts maximaal zestig kilo meter mogen rijden. Sinds 2003 is in Zeeland het goederenvervoer per spoor sterk toegenomen. Er rij den niet alleen meer treinen, maar ze zijn soms ook luidruchtiger dan voorheen, bijvoorbeeld de autotrei nen van rederij Cobelfret in het Sloegebied. Vooral als ze leeg rich ting Bergen op Zoom terugrijden, maken ze lawaai. Dat houdt bewo ners langs het spoor uit hun slaap. ProRail neemt wel maatregelen om de overlast terug te dringen (woningisolatie, raildempers en be tonnen dwarsliggers), maar die zijn pas in 2009 voltooid. Tot die tijd moeten treinen 's nachts het tempo laag houden. Dat doet slechts dertig procent van de machinisten. ProRail gaat daarom snelheden steekproefsge wijs controleren. Overtreders kun nen rekenen op sancties. hand: de Zuidhoek. Een flink aantal straten zal de de naam dragen van personages uit de boeken van Annie. M. G. Schmidt. foto Willem Mieras Tip7j-edactie@pzc.nl Hij is inmiddels al weer 23, maar op verjaardagen wordt nog al tijd met smaak het verhaal ver teld van die Koninginnedag, een jaar of twaalf geleden. Het was daags voor Koninginnedag en het verschijnsel vrijmarkt was in Vlissingen nog behoorlijk nieuw. De elfjarige Djaino wilde wel eens kijken of hij daar wat spul len aan de man kon brengen. „Morgen ga ik naar de vrij markt", zei hij tegen zijn tienjari ge klasgenoot Kevin. Waarop die informeerde, alsof het de nor maalste zaak van de wereld was: „O, en op hoeveel meisjes ga je liggen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53