Sport Van Minde blijft een allrounder 2H.SQ p P Scheurend eelt hindert Van Assche tijdens voorbereiding op EK turnen XITH'riy-fr'fa xm-M'-i-fhti ÏTj X'fe Eenderde turners EK uit Zeeland SPECIALE VRI-IE-DAGEn-AAHBIEDinC: Vrije dagen. M mSEMESM W PZC Woensdag 25 april 2007 I 43 Goese turner op twee toestellen tijdens zijn eerste senioren-EK. door Roeland van Vliet goes - Toen Carlo van Minde op 1 april hoorde dat hij tijdens het Eu ropees kampioenschap turnen zou uitkomen op de toestellen vloer en sprong, werd de Goese allroun der niet opeens specialist. „Ik heb me wel iets meer gecon centreerd op die twee onderdelen, maar ben ook blijven trainen op de andere vier", zei hij gisteren. „Het zou niet goed zijn om nu op die toestellen een achterstand op te lopen." Op 20 mei is namelijk alweer de eerste WK-kwalificatiewedstrijd. Dan wil de negentienjarige turner van Voorwaarts Veldhoven weer een sterke meerkamp draaien. Van Minde: „Het wereldkampioen schap in Stuttgart is het belang rijkst dit jaar. Daar wil ik weer bij zijn. Maar als ik nu een tijdje niet zou trainen op vier van de zes toe stellen, loop ik een achterstand op die ik niet meer kan inhalen." Bram van Bokhoven, zijn trainer, benadrukte gisteren dat het ook niet de bedoeling is geweest dat hij zich zou specialiseren. „De bond heeft niet voor niets met Car lo van Minde en Herre Zonder land, twee alirounders, het zestal volgemaakt. Nederland heeft straks sterke alirounders nodig voor het WK en Carlo en Herre krijgen nu op het EK de gelegen heid extra internationale ervaring op te doen." Van Minde verwacht vrijdag in de Amsterdamse RAI geen hoge klas seringen. Van Minde: „Op vloer hoop ik op 14,500 uit te komen, op sprong op 15,200. Maar dat is nog te weinig om internationaal echt mee te kunnen doen. Ik ben al blij met twee goede optredens en hoop me een beetje aan de con currentie op te kunnen trekken." Finale is volgens trainer voor Zeeuws-Vlaming te hoog gegrepen. door Roeland van Vliet goes - Anthony van Assche is wel iswaar fit voor het EK turnen, maar kampt nog met kleine pro bleempjes. Tijdens de trainingen in Amsterdam, gisteren en eergis teren, scheurde de eeltlaag op zijn handen op verschillende plekken. „Het zal zijn wedstrijd niet beïn vloeden", zei Rob Stout, trainer van de Sassenaar gisteren, „maar lastig is het wel." Van Assche turnt vrijdag in de kwalificaties een hele meerkamp. Op een finaleplaats hoeft hij niet te rekenen, denkt Stout. De trainer van het Zwijndrechtse O&O/TAG hoopt dat zijn pupil in een veld van ongeveer tachtig meerkampers rond de veertigste plek eindigt, terwijl alleen de bes te 24 doorgaan. „De grens om de finale te halen, ligt waarschijnlijk op zo'n 87,500 punten", gokte Stout gisteren. „Ik zou al heel blij zijn als Anthony een stabiele zeskamp afwerkt en boven de 85,000 scoort." De meer ervaren turners Epke Zonderland en Jeffrey Wammes zijn de andere twee Nederlanders die vrijdag op alle toestellen in actie komen. „Van hen verwacht ik wel dat ze bij de beste 24 ko men", aldus Stout. „Maar bij de beste 24 meerkampers mogen er maar twee van elk land zitten. Dus eerlijk gezegd denk ik dat Anthony er sowieso niet bij komt." Vijf zwemmmers naar NK lange afstanden vlissingen - Vijf Zeeuwse zwem mers hebben zich gekwalificeerd voor het NK lange afstanden, dat zaterdag in Dordrecht wordt afge werkt. Manon Minneboo, Anniek Minderhoud en Judith Stap van de Stormvogel starten op de 800 meter voor meisjes junioren-2. Priscilla Meerman (Luctor et Emer- go) start bij de junioren-i op de 800 meter. Sonny Corre (De Stormvogel) zwemt de 1500 meter. Cunego wint eerste etappe Ronde Trentino rome - Damiano Cunego heeft gis teren in Italië de eerste etappe van de Ronde van Trentino gewon nen. De Italiaanse wielrenner van Lampre won de eindsprint in Ter- lago, na een rit van 163 kilometer vanuit Arco. Het was de eerste etappezege dit seizoen voor de 25-jarige coureur. Zijn landgeno ten Enrico Gasparotto en Stefano Garzelli werden tweede en derde. Ex-topatleet Vroemen wordt coach Liefers den haag - Voormalig topatleet Si mon Vroemen is de nieuwe coach van middenafstandsloper Gert-Jan Liefers. De 28-jarige atleet uit Apeldoorn zal één keer per week in Assen bij de oud-steeple chaser gaan trainen. „Het gaat vooral om de inspiratie, vertrouwen. Ik ga proberen een beetje structuur aan te brengen", aldus de 37-jarige Vroemen, die eind vorig jaar zijn carrière als topatleet beëindigde. Walmsey en partner winnen toernooi middelburg - Middelburger Scott Walmsley heeft samen met zijn Schiedamse partner Henny van den Bosch het Kruitmolen Dubbel Bowlingtoernooi gewonnen. Johan Rijn uit Goes en Middelbur ger Jaimy van den Driest eindig den op ruime achterstand als twee de. Camiel Bosman uit Kloetinge en Bert los Ooijen uit Goes pakten de derde plaats. Dambeker voor viertal PWC 's-Cravenpolder gapinge - PWG 's-Gravenpolder is in Gapinge winnaar geworden van de Zeeuwse dambeker. In de finale werd met 6-2 gewonnen van Aag- tekerke. Andres van den Berge leg de met een gelijkspel tegen Bennie Provoost de basis voor de zege. Johnny de Leeuw won van Paul Sterrenburg, Arjo Kousemaker van David Bosselaar. Jaap Veerhoek en Rinus Provoost kwamen remise Straf voor HVV'24 blijft gehandhaafd hulst - De Commissie van Beroep van de KNVB heeft het bezwaar schrift van HW'24, ingediend naar aanleiding van de straf die het kreeg na Dosko-HW'24, niet ontvankelijk verklaard. Het zou niet binnen de gestelde termijn van drie werkdagen na ontvangst van de uitspraak, ingediend zijn. Het punt in mindering blijft, de opgelegde boete van 300 euro ook. Benieuwd naar het gevoel van een vrije val? Maak dan op één van uw vrije dagen een kennismakingsvlucht in onze verticale windtun nel! Voor despeciale prijs van 24,50 p.p* vliegt u na uitgebreide instructie 1 keer onder begeleiding in onze windtunnel! Boekt u nog een tweede vlucht dan betaalt u voor deze 2e vlucht maar 19,50* p.p.! Enkel geldig bij reservering vooraf! De aanbieding is geldig op de hiernaast genoemde vrije dagen. Dus wil je weten waarom de vogels zingen? Reserveer dan nu je vlucht op telefoonnummer +31 (0)165-520 547! 30 april Koninginnedag 13 mei Moederdag 17 mei Hemelvaartsdag 27 mei le pinksterdag 28 mei 2e pinksterdag 17 juni Vaderdag Tot ziens bij: Indoor Skydive Roosendaal! De Stok 24, 4703 SZ Roosendaal Tel: +31 (0)165 - 520 547 Fax: +31 (0)165 - 520 142 E-mail: info@indoorskydive.com Tijdens deze feestdagen zijn wij geopend van 10.00 tot 18.00 uur! Kijk voor al onze acties en de voorwaarden op onze website. Op het Europees kampioenschap turnen in Amsterdam zijn twee van de zes Nederlandse deelnemers bij de mannen afkomstig uit Zeeland. Anthony van Assche en Carlo van Minde debuteren op een senioren EK en zijn ook de eerste mannelijke Zeeuwen in deze titelstrijd. Monique Nuijten was er bij de vrouwen al eens bij. Individueel kampioenschap, gehouden van 26 t/m 29 april. Morgen turnen de vrouwen, vrijdag de mannen. Zaterdag en zondag finales. Oranje mannen Epke Zonderland (Heerenveen) Jeffrey Wammes (Zoetermeer) Anthony van Assche (Sas van Gent) Yuri van Gelder (Waalwijk) Anthony van Assche Herre Zonderland (Heerenveen) Carlo van Minde (Goes) Balk jj'_j Ringen Brug fj7! Rekstok Vloer -'£|s» Paard voltige Sprong Oranje vrouwen Lichelle Wong (Ossendrecht) Verona van de Leur (Waddinxveen) Sanne Wevers (Oldenzaal) ""ff Stephanie Timmers (Zoetermeer) Nieuwe jurering sinds 2006: A-score: punten voor moeilijkheid van de oefening. B-score: uitvoering. Jury gaat uit van 10 punten en trekt tienden af voor fouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45