Biljarters missen de eindsprint Lichaam Wooimer door Jamaica vrijgegeven Budget voor teams moet flink omhoog Chelsea zonder Michael Ballack tegen Liverpool 42 Woensdag 25 april 2007 PZC door Frits Bakker KWADENDAMME - De sportieve suc cessen van de hoogst spelende Zeeuwse driebandenteams vergen voor volgend seizoen een aanzien lijke financiële impuls. Voor de twee Goese teams in de eredivisie, Delta/Frans Bevers en Delta/ Ockenburgh, is een budget van bijna 100.000 euro vereist. De stichting die de Delta-teams onder zijn hoede heeft, is na de promotie van het tweede team al twee dagen koortsachtig aan het overleggen. „We zijn op zoek naar sponsors en naar spelers", maakt Raymond Nicodem duidelijk. De twee teams, die op zaterdag om beurten competitie gaan spe len in de Zeelandhallen, zullen in bezetting niet veel mutaties onder gaan. De versterking wordt ge zocht in de breedte, omdat Martin Spoormans vaste kopman wordt van het tweede team. Nicodem: „We zoeken naar een Nederlandse speler van 1.200 moyenne, maar dat zijn meestal jongens die geen reserve willen staan." De Brabander Jean van Erp heeft om die reden al een aanbod van de hand gewezen. Anno de Kleine is een andere optie. Aan een kwali tatieve injectie wordt niet gedacht. Nicodem: „De naam van Daniel Sanchez is gevallen, maar wij wil len geen speler die voor één partij tje komt overvliegen uit Spanje en veel te duur is. Dan krijg je scheve verhoudingen binnen het team." Van de eigen spelers wil de stich ting deze week weten of ze defini tief blijven. Peter de Backer heeft een aanbieding op zak. „We willen dat hij zo snel mogelijk zekerheid geeft dat hij bij ons blijft." Jean Paul de Bruijn speelt EK in Marseille Delta/Bevers deelt de punten bij begin van play-offs: 4-4. door Frits Bakker KWADENDAMME - Het gejuich in de knusse biljartzaal was net iets te vroeg ingezet. De driebanders van Delta/Frans Bevers hadden giste ren in Kwadendamme met over winningen van lean Paul de Bruijn en Henk Habraken een blik- semstart in de play-offs in de eredi visie. Twee partijen later was de stand tegen Crystal Kelly in even wicht: 4-4. De return, die vanmiddag in Castle City in Waalwijk wordt ge speeld, moet de finalist aanwijzen. „We staan in principe achter", had De Bruijn snel uitgerekend. Want Delta heeft in de 4-4-score tien ca ramboles minder dan de oppo nent. „Het moet dus 6-2 voor ons worden om zeker van de finale te zijn." De gedeelde winst was een keuri ge afspiegeling van wat zich in de vier partijen afspeelde. Delta/Be vers beheerste de tweekamp voor de pauze, Crystal Kelly sloeg na de stop minstens zo hard terug. Frédéric Caudron, net als zijn be dwinger Jean Paul de Bruijn op de avond voor de wedstrijd laat terug gekeerd van het WK bandstoten in Spanje, trok na een moeizame start één van zijn befaamde sprint jes tegen Roland Forthomme. En Peter de Backer kreeg na een zwak ke aanloop geen kans meer om Frans van Kuijk nog in te halen. De thuisclub miste daardoor de eindsprint en een degelijke basis om het in de terugwedstrijd af te maken. Henk Habraken, die de gro te Ceulemans versloeg: „Zo lang we nog leven, hebben we kans om te winnen." De Bruijn, winnaar te gen Burgman: „Het niveau ligt zo dicht bij elkaar, dat die 4-4 voor al lebei dikverdiend is." Voor de hoogstandjes op de eerste speeldag zorgden Caudron (serie van veertien), De Bruijn (met een superieure zege) en Habraken (slotserie van vier bij 46-46). Het gaf de wedstrijd, gespeeld in een zaaltje waar de supporters rijen Delta/Frans Bevers begint met een 4-0-voorsprong sterk tegen Crystal Kelly, maar de ploeg uit Waalwijk komt na de pauze langszij. dik toekeken, de glans die bij de landsfinale hoort. En biljarters blijven toch onbere kenbare sporters. Caudron zei met het oog op morgen: „Ik heb al we ken geen rust meer, dat gaat me nog eens opbreken." En De Bruijn na zijn wereldtitel: „Ik word al drie dagen geleefd door anderen." Zelden stonden twee dodelijk ver moeide biljarters zo fris te caram boleren als gisteren in Kwaden damme. Delta/Frans Bevers-Crystal Kelly 4-4. lean Paul de Bruijn-Raimond Burgman 50-31 (29); Henk Habraken-Raymond Ceulemans 50-47 (55); Roland Forthom- me-Frédéric Caudron 30-50 (31); Peter de Backer-Frans van Kuijk 38-50 (27). Return vanmiddag om 13.00 uur. Andere halve finale: Aartsbouw-Gebr. Van Wanrooij: 2-6. KWADENDAMME - Jean Paul de Bruijn heeft een uitnodiging gekre gen voor het EK driebanden, dat van 17 tot en met 20 mei in Mar seille wordt gespeeld. Hij dankt de invitatie aan zijn posi tie op de Europese ranking, die iets afwijkt van de wereldranglijst. De Belg Caudron verdedigt in dat toernooi de titel die hij vorig jaar in Antalya veroverde. Behalve De Bruijn spelen ook Dick Jaspers en Raimond Burgman voor Neder land het EK. Jean Paul de Bruijn was twee dagen na het behalen van de wereldtitel in het bandstoten ook goed op dreef voor Delta/Frans Bevers. De Hulstenaar won zijn partij tegen Raimond Burgman, in de play-offs van de eredivisie driebanden, met 50-31 in 29 beurten. foto Ronald den Dekker Unibet.com mag niet rijden in Waalse Pijl BRUSSEL - De wielerformatie Uni- bet.com heeft gisteren voor de rechtbank in Brussel een kort ge ding tegen het Franse organisatie bureau ASO verloren. Daardoor start de Zweeds/Belgische Pro- Tour-ploeg niet in de klassiekers Waalse Pijl (vandaag) en Luik-Bas tenaken-Luik (zondag). Kogelstootlegende O'Brien overleden SANTA MONICA - Tweevoudig olym pisch kampioen kogelstoten Parry O'Brien is overleden. Naar nu be kend is geworden werd de 75-jari- ge Amerikaan zaterdag tijdens het zwemmen getroffen door een hart infarct. O'Brien veroverde in 1952 en 1956 de olympische titel. Ruim 1 miljoen voor winst op Wimbledon LONDEN - Wimbledon stelt dit jaar een record aan prijzengeld beschik baar. In totaal valt er ruim 16,6 mil joen euro op het tennistoernooi in Londen te verdienen. De winnaars van het mannen- en vrouwenen kelspel tijdens het Grand Slamtoer- nooi krijgen elk ruim 1 miljoen eu ro. Bossen scheidsrechter in kampioensduel AZ ALKMAAR - Ruud Bossen is door de KNVB aangewezen als scheids rechter voor de kampioenswed strijd van AZ, zondag bij Excelsior. Bossen was eerder dit seizoen ook al leidsman bij het eerste duel tus sen beide clubs. Toen won AZ met 5-0. Onderzoek naar dood cricketcoach tijdens WK loopt nog. door onze sportredactie KINGSTON - Het lichaam van de op 18 maart vermoorde Pakistaanse cricketbondscoach Bob Wooimer is gisteren door Jamaica vrijgege ven. Volgens de politie is het voor het onderzoek niet nodig dat het lichaam nog langer op het eiland blijft. Het onderzoek naar de moord op Wooimer is nog altijd in volle gang. De moord op de coach wierp een schaduw over het WK cricket dat tot het eind van deze week in het Caribisch gebied wordt gehouden. Zaterdag is de finale op Barbados. Het levenloze lichaam van Wooi mer, die in het verleden onder meer coach was van Engeland, werd op 18 maart gevonden in zijn hotelkamer. Hij is volgens de poli tie om het leven gekomen door verwurging. Dat gebeurde de dag na de uitschakeling van Pakistan door WK-debutant Ierland. Het hele Pakistaanse team moest DNA-materiaal inleveren, maar een verdachte werd niet aangehou den. De suggestie werd vervolgens gewekt dat Wooimer zou zijn ver moord door de gokmaffia, die fors geld zou hebben verloren nadat Pa kistan was uitgeschakeld. LONDEN - Chelsea speelt vandaag de halve finale in de Champions League tegen Liverpool zonder Mi chael Ballack. De Duitse midden velder raakte afgelopen zondag in de competitiewedstrijd tegen New castle United (o-o) geblesseerd aan zijn enkel. Hij is niet op tijd fit, vertelde trainer José Mourinho gisteren. De Portugese coach mist waar schijnlijk ook centrale verdediger Ricardo Carvalho. De Portugees heeft last van een hamstringblessu re en speelde zondag niet mee. Mourinho kan bovendien niet be schikken over de geschorste Mi chael Essien en Arjen Robben die knieproblemen heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44