Sport Souburgse krijgt Cruijff op visite Helemaal mesjogge van Johan Cruijff Markantste 10 citaten van Cruijff PZC Woensdag 25 april 2007 41 Coby Voorneveld-Krook in 1971 na de opnames in een onderonsje met Max Tailleur en Johan Cruijff. Inzet: Voorneveld-Krook anno 2007. foto van Coby Voorneveld-Krook Coby Voorneveld-Krook was tegenspeelster van Cruijff en Tailleur. door Rudy Boogert OOST-SOUBURG - De exacte clou van het filmpje is Coby Voorne veld-Krook 36 jaar na dato ont schoten, maar de Souburgse weet nog maar al te goed dat ze ge trouwd was met Max Tailleur en visite kreeg van Johan Cruijff En daar ving ze 120 gulden voor. Coby Voorneveld-Krook woonde destijds (2971) in Haarlem. Via een kennis uit de reclamewereld werd ze benaderd voor een rol in een promotiefilmpje voor de Fitato, een tweejaarlijkse tentoonstelling over elektronica. Samen met Tail leur en Cruijff presenteerde ze de Philips-video. „Max zat een krantje te lezen en ik keek op televisie naar Peyton Pla ce. Op de andere zender was welis waar voetbal, maar Max hoefde niet te kijken want de video nam dat op. Natuurlijk speelde Johan in die wedstrijd en - 0 wonder - daar kwam hij zomaar onze ka mer binnenlopen." De precieze afloop kan de Sou burgse zich niet precies meer her- 'O wonder, daar kwam Johan Cruijff zomaar onze kamer binnenlopen' inneren, maar ze genoot ervan sa men te spelen met de moppentap per en de ballentrapper uit Amster dam. „Ik vond het geweldig leuk om te doen, in een geleende jurk van een schoonzusje en met eigen make-up en kapsel. Het ging toen allemaal nog niet zo officieel." Voorneveld-Krook, vorig jaar 60 geworden („Een leuke leeftijd"), stak 120 gulden in haar portemon nee voor twee draaidagen. De handtekeningen van Tailleur en Cruijff, de foto's en de herinnerin gen waren de échte gage. „Ik ben niet zo'n voetbalfan, maar ik vind dat Cruijff een geweldige gozer is gebleven. Enthousiast en zonder kapsones." Buysrogge exposeert zijn verzameling in bieb Kloosterzande. door Raymond de Frel KLOOSTERZANDE - Gino Buysrogge is een Feyenoord-fan, maar boven al idolaat van Ajax-icoon Cruijff Alles, maar dan ook echt alles wat met hem te maken heeft, moet Buysrogge hebben. Naar aanlei ding van Cruijffs zestigste verjaar dag exposeert hij tot 7 mei een deel van zijn verzameling in de bi bliotheek van Kloosterzande. „Ik spaar alle tijdschriften en boe ken waar Cruijff op de cover staat. Of het boek nou in het Frans, En gels, Frans of Spaans is, het maakt me niet uit. Als kleine jongen maakte ik plakboeken met knip sels over hem. Die heb ik later, toen mijn verzamelwoede even wat minder was, verkocht, zodat ik geld had voor mijn andere pas sie: de Ierse rocker Rory Gallagher. Maar later kon ik het toch weer niet laten." De collectie van de Kloosterzandenaar beperkt zich niet alleen tot boeken en tijdschrif ten. Puzzels, posters en complete wedstrijden op video en dvd... Buysrogge kan er geen genoeg van krijgen. „Wat hem zo uniek maakt? Met Cruijff in een ploeg hadden zijn teamgenoten meteen het gevoel dat zij sterker waren dan de tegenstander. In de jaren ze ventig verruilde Cruijff het grote Ajax voor Barcelona. Gevolg: Ajax zakte in elkaar als een kaartenhuis. Dat scenario herhaalt zich telkens. Hij kwam terug bij Ajax en de slap pe hap werd weer kampioen. Hij ging uit rancune naar Feyenoord, dat al tien jaar geen kampioen was geworden. Met Cruijff wonnen ze meteen de titel én de beker." Het pronkstuk uit zijn collectie scoorde Buysrogge vier jaar gele den, toen hij met zijn band Night- shift op het afscheidsgala van Aron Winter mocht spelen. „In de pauze kwamen we tot de ontdek king dat Cruijff ook aanwezig was. Samen met een geluidsmedewer ker gingen we op jacht. Na kiekjes met onder anderen Danny Blind, Marco van Basten, Frank Rijkaard en Ronaldo liepen we hem tegen het lijf Ik mocht eerst op de plaat, daarna moest ik de geluidsman fo tograferen. Komt Cruijff naar mij toe, kijkt naar het toestel en zegt even voor de zekerheid hoe ik het moet doen. Prachtig, dat is nou Jo han Cruijff ten voeten uit." Schrijver Henk Davidse uit Middelburg kiest opvallendste quotes. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Van zijn eerste boek met citaten van lohan Cruijff 'Je moet schieten anders kun je niet scoren' is onlangs de 24e druk ver schenen. Het idee van Henk David se was een schot in de roos. Vanaf zijn veertiende verzamelt de Middelburger al van alles over Jo han Cruijff Interviews, foto's, vaantjes, singles, noem het maar op en Davidse heeft het in zijn ver zameling zitten.. „Vanaf 2978 werd ik écht fanatiek. Toen verschenen berichten in de media dat Cruijff financieel in de put zou zitten. Ik dacht: wip durft mijn idool dat aan te doen. Het verzamelen werd toen een soort eerbetoon." „Toen Cruijff tien jaar geleden vijf tig werd, wilde ik al een boekje met citaten uitbrengen. Er is zo veel gezegd en geschreven over Cruijff) maar dat was nog nooit ge rubriceerd. Het boek kwam uitein delijk een jaar later en het is nog steeds een groot succes." Speciaal voor Cruijffs zestigste ver jaardag heeft Henk Davidse voor de PZC de in zijn ogen tien type rendste, opvallendste, markantste uitspraken van Johan Cruijff verza meld. T „Pratenals ik alles zo 1zou kunnen als praten „Over geld praat ik nooit. 2.Daar hou ik niet van." „Iedereen heeft het over die y gunstige loting. Ik had het liefst in een groep gezeten met Brazilië, Argentinië en Duitsland. Dan was ik na de eerste ronde meteen twee concurrenten kwijt ge weest." „De kansen die Nederland Zj-. gecreëerd hebt, die hebt Nederland gecreëerd en de kansen die Brazilië ge creëerd hebt, die hebben wij eigenlijk voor de helft gecreëerd." j_ „Hun op rechts was een gei- j)tenkaas." 6 „Mijn gezin staat op de eer- ste plaats. Dat staat bij al mijn besluiten voorop. Na re consequenties die uit die houding voortvloeien, ac cepteer ik." „Ik heb een verschrikkelijke hekel aan iemand die be weegt, maar niet weet waar naar toe." 8 „Ie kunt domineren zon- der bal en je kunt domine ren met bal." „Voetballen is simpel, maar CJ het moeilijkste wat er is, is simpel voetballen." T „Ik maak eigenlijk nooit ÏO. fouten want ik heb enor me moeite me te vergis sen." Gino Buysrogge: „Met Cruijff in een ploeg hadden zijn teamgenoten met een het gevoel dat zij sterker waren dan de tegenstander." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43