PZC 39 Wayne Rooney houdt kans United in leven Discovery Channel schorst kopman Basso na heropening dopingzaak 42 Uil Positie PSV-trainer Ronald Koeman wankelt na gelijkspel in Utrecht Gelijkspel voor driebanders Delta/Frans Bevers Tip? sport@pzc.nl #8§l MV Twee Zeeuwse turners op EK in Amsterdam Woensdag 25 april 2007 Oermens maakt twee doelpunten in eerste duel halve finale. door Leon ten Voorde MANCHESTER - Het stoïcijnse AC Milan raakte op Old TrafFord maar zelden in de war van de artistieke danspasjes van Cristiano Ronaldo, maar bezweek uiteindelijk wel on der de kracht van het oermens Wayne Rooney. De aanvaller schoot Manchester United in de blessuretijd naar de niet meer ver wachte zege: 3-2. Eerder maakte hij ook de 2-2. Rooney ja, hij was er dus ook nog. En dat werd de afgelopen dagen wel even vergeten in de Engelse media. Daarin ging het alleen maar over de magische dribbelkun sten van Ronaldo. Ronaldo was er op gebrand om zijn talenten te showen en een be tere start had hij zich ook niet kun nen wensen, want al na vijf minu ten kopte hij de 1-0 binnen. Wie in het 'Theatre of dreams' zo vroeg op achterstand komt, wordt normaal gesproken wegblazen in een helse furie van opportunisme, maar Milan heeft als een van de weinige ploegen het vermogen om onder alle omstandigheden rustig te blijven. Hoe heftig het vuur ook brandt, ergens in de ziel van het elftal huist altijd de koelte. Zoals gisteravond ook weer. Milan schudde het ongemak soepel van zich af en greep bijna geruisloos de controle in de wedstrijd. Het is |T1 Milan lijkt op rozen te zitten met een 1-2-voorsprong tegen Man United maar verliest het eerste duel in de halve finale van de Champions League nog met 3-2. misschien niet spectaculair om te zien, maar de klasse druipt er wel af bij de wijze waarop Milan een wedstrijd kan regisseren. En meest al is Kaka daar dan bij betrokken. De 25-jarige had gisteravond nog nauwelijks een bal van dichtbij ge zien toen hij in de 22e minuut werd vrijgespeeld door Clarence Seedorf Hij verschalkte doelman Edwin van der Sar op geraffineer de wijze: 1-1. Hoe goed en effectief Kaka is, be wees hij nog eens na 37 minuten spelen. Kaka zag de United-verde- digers Heinze en Evra op zich afko men, kopte de bal heel snel voor Heinze langs, die vervolgens werd getorpedeerd door zijn eigen me despeler. Van dat kolderieke mo ment kreeg Kaka verder niets mee. Hij snelde verder en bewaarde al leen voor Van der Sar de kalmte en het overzicht: 1-2. Normaal gesproken blijft Milan al tijd rustig onder alle omstandighe den, maar de golven van passie en enthousiasme brachten de Italia nen tegen de gewoonte in wel de gelijk uit hun evenwicht. Paul Scholes was de eerste die de ope ning in de muur vond toen hij na een uur spelen met een fijn 'wip pertje' Wayne Rooney in stelling bracht: 2-2. Bij Milan was het bes te er in die fase al af, maar toch leek de ploeg met een uitstekende uitgangspositie terug naar huis te gaan. Tot die doffe dreun van Rooney in blessuretijd het funda ment alsnog aan diggelen sloeg. Manchester United (Eng)-AC Miian(lta) 3-2 (1-2). 5. Ronaldo 1-0, 22. Kaka 1-1, 37. Kaka 1-2, 59. Rooney 2-2, 90. Rooney 3-2. Scheidsrechter: Vassaras (Gri). Gele kaart: Evra, Giggs (Manchester United), Ka ka, Bonera (AC Milan). Aantal toeschou wers: 73.820. Matchwinnaar Wayne Rooney dankt het Manchester-publiek voor de steun. Hij scoorde twee keer en hielp de thuisploeg aan de overwinning. foto Jon Super/AP Winnaar Giro moet zich melden bij nationaal anti-dopingbureau. door onze sportredactie ROME - De Amerikaanse wieler ploeg Discovery Channel heeft zijn kopman Ivan Basso voorlopig op non-actief gezet. De Italiaanse renner heeft gisteren te horen gekregen dat zijn betrokkenheid bij het Spaanse dopingschandaal opnieuw zal worden onderzocht. Het Italiaans olympisch comité (Coni) besloot de zaak-Basso on verwacht te heropenen. Hij moet zich 2 mei melden bij de aanklager van het nationaal anti-dopingbu- reau. „We hebben Ivan gevraagd niet meer te koersen totdat we meer weten en deze affaire achter de rug is", lichtte zijn teammana ger Bill Stapleton toe. Basso, vorig jaar winnaar van de Giro, zou gisteren naar België vlie gen om te starten in de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik, maar moet nu werkeloos toezien. Basso (29) mocht vorig jaar niet meedoen aan de Tour de France omdat zijn naam werd genoemd Ivan Basso zit sinds gisteren wer keloos thuis. De Italiaan komt de ze week niet in actie tijdens de Waalse Pijl en Luik-Bastena- ken-Luik. in 'Operacion Puerto', het Spaanse onderzoek naar de handel en wan del van dopingarts Eufemiano Fuentes. Dat kostte hem zijn con tract bij het Deense CSC, maar Discovery Channel nam de ronde renner vervolgens maar al te graag in de gelederen op. De internationale wielrenunie (UCI) drong er maandag bij de Spaanse autoriteiten nog eens op aan iets te doen met de bevindin gen van Operacion Puerto. In Duitsland leidde het onder meer tot het afscheid van Jan Ullrich. Ita lië heeft nu ook gehoor gegeven aan de oproep, na de zaak in sep tember nog te hebben gesepo neerd. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - De positie van trainer Ronald Koeman bij PSV wankelt. Waar de clubleiding zich anderhal ve week geleden nog onvoorwaar delijk achter de coach opstelde, worden na de wedstrijd van afgelo pen zondag tegen FC Utrecht steeds meer barsten in het vertrou wen zichtbaar. Voorzitter Frits Schuitema wilde gisteren niet bevestigen dat Koe man dit seizoen mag afmaken. „Ik ga daar wel vanuit, we kunnen nog steeds kampioen worden. Maar in voetbal is niets zeker. Je weet bij voorbeeld niet hoe het duel met Vitesse zondag verloopt." Als PSV geen kampioen wordt, moet het via de play-offs een plek in de Champions League afdwin gen. Lukt dat niet, dan loopt de club minstens tien miljoen euro aan inkomsten mis. Begin maart streed de club nog op drie terrei nen (competitie, beker, Cham pions League) mee om de hoofd prijs, maar een maand later lijkt PSV overal naast te grijpen. In de spelersgroep is onrust ont staan. Niet alleen hebben de Zuid- Amerikaanse voetballers moeite met de afstandelijke aanpak van de coach, ook routiniers en jongelin gen uitten deze week hun twijfels. Schuitema: „We weten wat er leeft bij de spelers." Koeman wordt voor al een gebrekkige, starre manier van communiceren verweten. Daar naast is er speltechnisch geen voor uitgang geboekt ten opzichte van vorig seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41