Arnemuiden wil graag een waterweg Ik open het gesprek! Panoramaweg Westkapelle mag geen tweede Brouwersdam worden Nationale Open dag 12 mei i Modefair rere Herbestrating Bosweg Zoutelande moet spookrijders ontmoedigen www.depoortgaatopen.nl Kapelle zoekt het. zuiden op WPZC Woensdag 25 april 2007 29 Dorpelingen geven eigen wensen aan voor invulling polders. door Emile Calon ARNEMUIDEN - Een waterverbin ding tussen Arnemuiden en het Veerse Meer scoort zeer hoog on der de Arnemuidenaren. Daar naast willen ze starterswoningen, naast andere woningen, en een oostelijke ontsluiting. Gisteravond kwam een aantal inwoners van het dorp bijeen om verder te pra ten over de invulling van de Oran jepolder, Wilhelminapolder en Su- zannapolder. Onder begeleiding van een aantal wetenschappers mogen de inwo ners zelf aangeven wat er met die polders gaat gebeuren. In verschil lende groepen zijn ze al maanden aan het brainstormen. Gisteravond presenteerden de verschillende groepen hun plannen, waarna met behulp van stickers aangegeven werd wat beslist moet gebeuren Arnemuiden mocht meedenken over de invulling van de omrin gende polders. De wensen zijn nu duidelijk, nu wordt vervol gens de haalbaarheid bekeken. en wat niet. Een waterverbinding in wat voor vorm dan ook scoort zeer hoog. Van een goed bevaar baar kanaal met daarlangs huizen in alle prijsklassen tot en met een niet al te diepe watergang met links en/of rechts een rustig kre kenlandschap waar het goed toe ven is voor natuurliefhebbers. De inwoners van Arnemuiden hoef den bij het uitwerken van hun wensen nog geen rekening te hou den met de kosten van hun dro men. Tijdens de bijeenkomst in de Arne bleek dat velen zich wel af vragen of met name zo'n waterver binding wel financieel haalbaar is. Er moet dan immers veel grond verzet worden omdat de genoem de polders vrij hoog liggen. Maar ook moeten er dan tal van maatre gelen genomen worden om de ver- zilting tegen te gaan. In het meest vergaande plan moeten bootjes zelfs via Arnemuiden en Middel burg een rondje kunnen varen. Aan de hand van wensen van de gisteren geplakte stickers op de ver schillende presentaties wordt de komende tijd nagegaan wat de in woners wel en niet willen. Eind de cember moet dat resulteren in een uitgewerkt voorstel aan de gemeen teraad. door Henk Postma ZOUTELANDE - Pakweg een half jaartje nog, en dan gaat de Bosweg in Zoutelande weer eens grondig op de schop. De herinrichting van de eenrichtingsstraat moet de snel heidsmaniakken de voet dwarszet- ten en spookrijders ontmoedigen. Een speciaal opgerichte denktank openbaarde gisteravond tijdens een bijeenkomst van de dorpsraad het plan van aanpak. De straat wordt volledig heringericht. Paal tjes en obstakels die fietsers tot ver- MARKT GOES Prijzen in euro's Aardappelen: frites geschikt uit de schuur: 26,00- 29,50; export uit de schuur 21,00 - 24,00: uien: zaaiuien droog uit de schuur: tot 30% grof 18,50 - 24,00; tot 60% grof 24,00 - 30,50; granen, zaden en peulvruchten: tarwe maal 144,00 per ton; tarwe voer 144,00 per ton; brouwgerst 186 per ton; blauw maanzaad 1700 per ton; karwij 575 per ton; bruine bo nen nieuwe oogst, goede kwaliteit: 500 - 600 per ton; capucijners: 180 per ton; hooi en DONDERDAG 26 APRIL t vanl0.00 - 18.00 uur WIJ TONEN U DAN ONZE FANTASTISCHE EN VEELZIJDIGE VOORJAARSMODE mmv. D.A. Beauté, Hoed Gezien, The Green Room Orchidee en Wijnspeciaalzaak 1 2% of meer. Tegen inlevering van deze bon krijgt u bij aankoop vanaf 125.-- EEN KORTING VAN 10,00 (niet geldig op aanbiedingen en acties) (geldig t/m '5 mei 2007) door Maurits Sep DOMBURG - Leuk, een panorana- weg over de Westkapellse Zeedijk, maar niet als het een tweede Brou wersdam wordt, vol geparkeerde campers en auto's van surfers. De waarschuwing die een Westka- pellenaar gisteravond uitte op een informatie-avond in Domburg over de kustversterking bij Westka pelle, werd onmiddellijk ter harte genomen door projectleider A. Sannen van het bureau Zwakke Schakels. „Daar moeten we inder daad op letten." Want zoals San nen zelf voorspelde: het nieuwe strand dat voor de Zeedijk wordt opgespoten, is vanwege de golven en de stroming 'niet het veiligste voor zwemmers', maar wel erg aantrekkelijk voor surfers. De panoramaweg wordt vanwege de bepertke ruimte voor auto's eenrichtingsverkeer van Domburg naar Westkapelle; fietsers en wan delaars kunnen wel in beide rich tingen over aparte paden langs de weg. De snelheid wordt 30 kilome- tér per uur. De Schelpweg onder- langs de dijk blijft bestaan. De kustversterking bij Westkapel le, inclusief de aanleg van de pano ramaweg, begint in april 2008. vaarlijk geslalom dwingen, gaan naar de vuilnisbelt. Er komt een nieuw wegdek, met versmallingen in de vorm van groenvoorzienin gen, met name bij de kruispunten. De parkeerstroken worden ver hoogd toot trottoirniveau, en dege lijk afgeschermd met groen. Duide lijker borden en bestratingspatro nen moeten automobilisten de goede kant op loodsen. Het Wulk pad wordt eenrichtingsweg. Mid den in het Olmenlaantje wordt een hoge drempel gelegd. stro: veldbeemd droog uit de schuur 45,00 per ton; Engels raai grote pakken gesneden droog uit de schuur: 35,00 - 40,00 per ton; En gels Raai kleine pakken droog uit de schuur: 55,00 - 60,00 per ton; gerstestro grote pakken droog uit de schuur 40,00 - 45,00 per ton; ger stestro kleine pakken droog uit de schuur: 60, 00 - 70,00 per ton; tarwestro kleine pakken blank 72,50 - 87,50 per ton; tarwestro grote pakken blank 60,00 - 72,00 per ton; tarwestro bruin 47,50 - 62,50 per ton. In een gevangenis leer je waar vrijheid ophoudt maar ook waar vrijheid weer kan beginnen! Mijn collega's en ik leveren een bijdrage aan de veiligheid van de samenleving. We sluiten mensen in, maar bieden ook structuur, houvast en hulp voor de volgende stap in hun leven! Nieuwsgierig naar hoe dat gaat? Kom kijken tijdens onze Open dag op 12 mei a.s in onze gevangenis Pt Torentffrf hï Middelburg Meld je aan op www.tfe|)oortgi*fltop«n.nf KAPELLE - Kapelle groeit als kool. Waar nu nog graafma- verrijst ten zuiden van de spoorbaan en ten westen van chines grommen, worden de komende vijftien jaar onge- Biezelinge. Veel straten krijgen de naam van personages veer zeshonderd huizen gebouwd. De nieuwe woonwijk uit boeken van Annie. M.G. Schmidt, foto Willem Mieras Óien* Jastitusie ioitdningi? Dienst Justitiële Inrichtingen PI Torentijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31