Nieuwe Verbindingen motto nieuw college PZC Zeeuwse scholen moeten hun sociale kaart op een rijtje zetten Rock and roll De krant 10 weken voor €15,-! 2 I Woensdag 25 april 2007 PZC Vorige week voelde ik me weer vijftien. Ik stond een dag te vroeg in de platenzaak, trappelend van ongeduld. De nieuwe Arctic Monkeys was er nog niet. Ik zal niet zeg- gei) dat ik de volgende ochtend voor de winkeldeur lag, maar zo snel mogelijk haalde ik de cd in huis. Sindsdien ga ik, als ik me onbespied waan, luchtgitaar spelend door de huiskamer. Arctic Monkeys is de hipste rockband van dit moment en met afstand de beste. Puntige teksten, pakkende melodieën en een power die doet denken aan de punk. Rock and roll zoals het hoort, een schop onder de kont van de gevestigde orde, zoals vijftien jaar geleden Nirvana en dertig jaar geleden The Clash. Als tiener keek ik overigens juist met spanning uit naar nieuwe platen van die gevestigde orde, Queen en Genesis, aartsvijan den van de laatstgenoemde punkgroep. Meewarig bezag ik die herrieschoppers met hun piekhaar. Pas met terugwerken de kracht begreep ik hun betekenis voor de popmuziek. Maar nu ben ik helemaal bij de tijd. Ik moest mijn vijftienjari ge neven vertellen wie The Strokes waren. Toen mijn zoon op gitaarles het intro van 'Seven nation army' moest leren, kon hij de cd van The White Stripes waarop dat nummer staat uit mijn verzameling halen. En beide zoons maakten zich zater dagmiddag meteen meester van mijn Arctic Monkeys. Toch kan ik me niet aan de indruk onttrekken dat ik nu dege ne ben die wat meewarig wordt bekeken. En niet alleen door brave Coldplay-fans. Toen ik me vorig jaar voor aanvang van een concert van Franz Ferdinand door de menigte naar voren wurmde, klonk de opmerking van een meisje dat ik passeerde net te hard. „Die heeft al grijs haar!" ja, je wordt ouder papa, geef het maar toe. Meewarig bezag ik die herrieschoppers met hun piekhaar COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen (pjansen@pzc.nl) Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam @pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zaterdag 8.00-12.00 uur. Toine Poppelaars (47, CDA). Woon plaats Veere, gehuwd, drie kinde ren. Hobby's fietsen, tuinieren en ko ken. In 1995 Statenlid, vanaf 1999 lid Gedeputeerde Staten. Portefeuille: waarneming commissa ris van de koningin, financiën, infra structuur, Zeeland Seaports, visserij en aquacultuur, landbouw en vitaal platteland. Maakt zich als politicus sterk voor een leefbare provincie. Vooral het platteland en de landbouwsector verdienen hierbij extra aandacht. George van Heukelom (57, SGP). Woonplaats Nieuwerkerk, gehuwd, elf kinderen. Hobby's lezen en de kleinkinderen. In 1987 Statenlid, vanaf 2003 Gedeputeerde. Portefeuille: openbaar vervoer, jeugdzorg, welzijn, volksgezond heid, onderwijs en kenniseconomie, bestuurlijke organisatie, project ken- niswerf Vlissingen. Wil zich met name inzetten voor de mensen in Zeeland, met respect voor elkaar en elkanders levensover tuiging. Jaap van Ginkel (53, ChristenUnie). Woonplaats 's Gravenpolder, ge huwd, vier kinderen. Hobby's hardlo pen en klussen. In 1991 Statenlid. Werkte bij de waterpolitie. Portefeuille: waterhuishouding, wa terkeringen, sanering deltawateren, natuur en landschap, landinrichting, milieu, organisatie waterschappen, project Rondom het Veerse Meer. Staat voor integriteit en helderheid van het bestuur en grote aandacht voor veiligheid in de ruimste zin van het woord. Nieuwe Verbindingen is het motto van het komende dagelijks provinciebestuur. Het borduurt, wel een tikje groener, verder op de in afgelopen jaren uitgezette beleidslijnen. door Rinus Antonisse Afscheid nemen van het tweesporenbe leid, omarmen van duurzame ontwikke ling. Uitgaan van de mensen en Zeelands kracht als ei landenrijk. Plannen toesnijden op de Zeeuwse schaal. Inspelen op de klimaatverandering en terugloop van de bevolking voorkomen. Dat zijn de grote lijnen in het 're geerakkoord' van CDA, Christen- Unie, GroenLinks en SGP. Ze heb ben zes 'knooppunten' benoemd: levendig Zeeland: vasthouden aan een bescheiden bevolkings groei van 0,5 procent ofwel 1900 inwoners per jaar; extra aandacht voor nieuwkomers in de groep 30-60 jaar; mensen in Zeeland: investeren (geld en energie) in goede sociale voorzieningen en netwerken, geënt op de Zeeuwse maat; stimu- leringsprijs voor initiatieven die de sociale samenhang in dorp en stad bevorderen; veilig in Zeeland: maatregelen tegen de nadelige gevolgen van de klimaatverandering (positieve kan ten, zoals klimaattechnologie, op pakken); inzet op grotere sociale en verkeersveiligheid; groei en groen in Zeeland: keus voor toename werkgelegenheid in meerdere sectoren, zodanig dat de groen-blauwe oase overeind blijft; landschappelijke kwaliteit en na tuur ontwikkelen; bereikbaar in Zeeland: afwikke len goederenvervoer via A4 (Zoomweg) en Westerscheldetun- nel; aanvullen openbaar vervoer met technische bereikbaarheid (glasvezel, satelliet- en digitale ver bindingen); natuurgebieden meer ontsluiten voor de mensen; samen in Zeeland: samenwer king en samenhang sterk bevorde ren; de verschillende 'tandwielen' van de Zeeuwse maatschappij moeten meer in elkaar grijpen. Aanleg van de Westerschelde Con tainer Terminal is een open zaak. ChristenUnie en GroenLinks blij ven tegen. Wachten is op een on derzoek (van Fons ten Thij) naar ontwikkeling van containerover slag in de bestaande Sloehaven (Sea Invest, Verbrugge, Klooster boer). Cruciaal is of grote contai nerreuzen in de Sloehaven passen. Ook speelt mee of de achterland verbindingen een WCT én groot schalige binnendijkse containerac tiviteiten aan kunnen. Het college heeft de industriële vernieuwing van de havens in Vlis- singen-Oost en Kanaalzone als be langrijk uitgangspunt. De hoop is daarbij gevestigd op nieuwe tech nieken en energiebesparing. Plus punt is dat de hoge energielasten het bedrijfsleven aansporen naar zuiniger energieverbruik te kijken. Dat is ook gunstig voor verminde ring van de uitstoot van broeikas gassen, met name kooldioxide, CO, De samenwerking met de ha vens van Rotterdam én Gent moet nieuw leven worden ingeblazen. Bij natuurontwikkeling staat vrij willige grondverwerving voorop. Van de 600 hectare estuariene na tuur moet in 2012 de helft in voor bereiding zijn. Vooralsnog houdt de provincie de regie. In tenminste 20 kleine kernen moeten de voorzieningen verbete ren (zorg, middenstand, kinderop vang, bibliotheek). Ik neem de krant 10 weken voor 15 en ik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement. 10 weken voor 15 Ik betaal vervolgens per kwartaal 61,50 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. Via automatische incasso (ik heb de laatste 3 mnd geen proef gehad) Stuur de bon naar PZC Lezersservice, Antwoordnummer 715,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorlette Gratis Sudoku-spelcomputer bij vast abonnement met automatische betaling Telefoonnummer Woonplaats Emailadres Ingangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening door René Schrier VLISSINGEN - De Zeeuwse scholen gaan hun sociale kaart in beeld brengen. Dat wil zeggen dat ze op een rij gaan zetten op welke hulp en zorgverleners ze een beroep kunnen doen. Een drukbezochte bijeenkomst, waar gistermiddag vertegenwoordi gers van bijna alle Zeeuwse scho len, zorgverleners en een aantal in stellingen, aanwezig waren diende als beginbijeenkomst voor het Pas send Onderwijs in Zeeland. Het ging daarbij om zaken als 'één kind, één verhaal', één loket voor de scholen en snellere hulp- en zorgverlening als die nodig zijn. Verder is het van belang, vatte voorzitter H. J. van Arenthals sa men, dat scholen vaststellen wat ze kunnen doen en wat in feite hun taak is. De bijeenkomst was georganiseerd door het Regionaal Overleg Plat form Zeeland. Dat platform gaat als volgende stap in het proces in overleg met de zorgaanbieders en hulpverle ners. Ondertussen bekijken de scholen wat zij zelf op dat terrein beschikbaar hebben en wat nog ge organiseerd moet worden. Daarbij werd wel de waarschuwing gege ven, niet te snel bestaande goed werkende structuren af te breken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2