gemakzuchtig softdrugsbeleid LaBan Middelburg moet deze zomer graffiti-vrij zijn pure schoonheid Archeologische vondst Domburg WPZC Woensdag 25 april 2007 27 Geld voor één grote schoonmaak in centrum van de stad. door Nadia Berkelder middelburg - Deze zomer moet de Middelburgse binnenstad graffi ti-vrij zijn. De gemeente trekt de komende vier jaar bijna twee en halve ton uit voor het schoonma ken van muren en objecten. Uit onderzoek blijkt dat op dit mo ment in het centrum ruim driedui zend vierkante meter graffiti te vinden is. Schoonmaken is de effectiefste re medie tegen graffiti, zegt wethou der H. van Klinken. „Het is de be doeling om graffiti voortaan bin nen een week weg te halen." Hij rekent op medewerking - ook fi nancieel - van bedrijven, particulie ren en de woningbouwvereniging. Uit de inventarisatie blijkt dat de meeste graffiti bestaat uit tags, ge stileerde handtekeningen. Van alle graffiti zijn foto's gemaakt. Dat ge beurt ook in de toekomst. De ge meente hoopt dat op die manier de daders beter zijn aan te pakken. Zij zouden zelf moeten opdraaien voor de schade die ze veroorzaken. [Tl Middelburg geeft geld uit aan de bestrijding van graffiti. Als de stad eenmaal schoon is, moet nieuwe graffiti binnen een week weer verwijderd zijn. De groep graffitispuiters is redelijk beperkt, denkt I. Stroo, die de graf fiti onderzocht voor de gemeente. „Het is moeilijk te schatten, maar ik vermoed dat het er niet meer dan twintig of dertig zijn." De gemeente begint een campag ne om jongeren bewust te maken van de schade die ze aanrichten. Het publiek wordt aangemoedigd om nieuwe graffiti te melden zo dat het schoongemaakt kan wor den. domburg - Bij archeologisch on derzoek achter motel 't Groentje in Domburg zijn resten gevonden die duiden op bewoning. Het gaat om scherven, botresten en grond sporen van ïooo na Christus. Volgens de Walcherse Archeologi sche Dienst bevestigen de vond sten de verwachtingen die vooraf bestonden over bewoning van het gebied. In de Karolingische tijd (8oo na C.) lag hier een ringwal- burg. Er zijn geen bijzondere tops tukken of museale voorwerpen ge vonden. De vondsten worden nu geanalyseerd en verwerkt in een rapport. Op basis daarvan moet de gemeente afwegen of op de betref fende locatie gegraven en ge bouwd mag worden. PARFUMERIE- Goederentreinen rijden nog steeds te hard kapelle - De meeste goederentrei nen rijden 's nachts nog steeds te hard over de Zeeuwse lijn. Dat blijkt uit een onderzoek van de Vrom-inspectie. Daardoor maken de treinen te veel lawaai en zorgen zo voor overlast. Spoorwegbeheer der ProRail heeft inmiddels sanc ties aangekondigd tegen vervoer ders die 's nachts de zestig kilome ter per uur overschrijden. Torentijd gunt mensen kijkje 'achter de tralies' middelburg - Penitentiaire inrich ting Torentijd in Middelburg zet zaterdag 12 mei haar poorten open voor publiek. De instelling doet mee aan de vierde landelijke open dag van justitiële inrichtingen. Be langstellenden moeten zich via www.depoortgaatopen.nl inschrij ven, omdat het aantal bezoekers beperkt moet blijven. Deelnemers moeten minimaal twaalf jaar zijn. Boete en taakstraf voor doorrijden na ongeval middelburg - De Goesenaar (65) die begin dit jaar een meisje aan reed op het zebrapad in de Goese Fruitlaan en vervolgens doorreed, is veroordeeld tot een voorwaarde lijke werkstraf van veertig uur en een boete van honderd euro. Voor al het feit dat de man was doorge reden, rekende de officier van justi tie in Middelburg hem zwaar aan. Viswedstrijd voor kinderen in Souburg oost-souburg - Stichting Palla- ffium houdt donderdag 3 mei een viswedstrijd voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Dat gebeurt in de vijver aan de Lekstraat in Sou burg. In buurthuis De Regenboog zijn dobberhengels te koop voor 2 euro 50. Deelnemers dienen zelf voor aas te zorgen. Verzamelen vanaf 12.30 uur bij de Regenboog aan de Middelburgsestraat. Ouders zien het gedrag van hun kinderen veranderen als ze veel softdrugs gebruiken: „Lusteloos, geen fut meer, liegen, alles afzeggen, niet meer sporten, niet meer met zijn oude vrienden om- en uitgaan. Niets meer doen." foto David van Dam/GPD Voorronde Kunstbende in het Scheldetheater terneuzen - In het Scheldetheater in Terneuzen wordt zondag 29 april vanaf 13.00 uur de Zeeuwse voorronde van de Kunstbende ge houden. Meer dan tweehonderd Zeeuwse jongeren laten hun talent zien in zeven kunstcategorieën. Het thema van de Kunstbende is dit jaar 'liefde'. De Zeeuwse jonge ren strijden ze om een plaats in de landelijk finale op 9 juni. Spaar mee voor korting op het unieke Disney's 15e Verjaardagsspel! «S De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneysl5everjaardagsspel.nl Sp«wrzeyel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29