'Wie zet er nou een stenen muur midden op de weg?' Ouders hekelen Provincie verbiedt geluidswal tussen begraafplaats en N57 Op Je fietsje tussen de auto's manoeuvreren Burggolf wordt exploitant baan in de Mortiere 26 Woensdag 25 april 2007 PZC W Rotondeslachtoffer had niet gedronken toen ongeluk plaatsvond. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Marcel Egeraat wil iets rechtzetten. Hij had niet te veel gedronken toen hij de roton de op de Schroeweg in Middel burg ramde. „Het heeft me dwars gezeten dat de politie dat zei. Je wordt op een bepaalde manier af geschilderd, zwartgemaakt." Het is ook officieel. De resultaten van de bloedproef komen overeen met één biertje. Kevin Zech, die naast hem zat, had wel gedronken. „Als er een flesje gebroken in de auto ligt, kun je toch niet meteen concluderen dat de bestuurder te veel gedronken heeft?" Egeraat rijdt de rotonde minimaal twaalf keer in de week, want hij werkt in de haven in Vlissingen- Oost. „We waren klaar met wer ken, deden een biertje en gingen op het gemakje naar huis. Het was heel erg mistig. Ik reed misschien vijftig of zestig. Ik zag 'm ineens in mijn koplampen." Zijn kaak is op drie plaatsen gebro ken, zijn heup was uit de kom en gebroken, zijn pols is gebroken, zijn milt gescheurd, zijn ribben ge kneusd en zijn knieschijf 'ligt in tien stukken'. Zech heeft zijn been gebroken. „We hebben veel geluk dat we er nog zijn." 'Ik reed misschien vijftig of zestig. Ik zag de rotonde ineens in mijn koplampen' Ze zijn zelf uit de auto gekropen. Egeraat stortte meteen daarna neer, maar kon nog wel 112 bellen. „Ik probeerde nog een sigaretje te roken, tegen de schrik. Dat is het enige voordeel, dat ik nu al vier weken niet gerookt heb. Ik kan meteen stoppen." „Er zijn al zo veel ongelukken ge beurd daar, die rotonde klopt ge woon niet." Zech: „Je hebt daar weinig opties. Of je rijdt goed, of je rijdt meteen tegen die muur aan." Egeraat: „Je gaat toch niet midden op een weg een muur neerzetten van steen? Vandaag of morgen rijdt iemand zich daar echt helemaal kapot." „Een ongeluk kan gebeuren, maar elke keer op dezelfde plek, dat klopt gewoon niet. Misschien moe ten we eens met gemeenteraadsle den aan de kant van de weg gaan staan op een vrijdagmiddag. Dan kunnen ze zelf zien hoeveel bijna-ongelukken daar gebeuren." Aan zijn been hangt nog steeds een gewicht. Door zijn kaakfrac- tuur kan hij niet normaal eten. „Ik kan niet uit mijn bed, ik kan maar op één manier liggen, ik kan nu helemaal niks. Alleen tv-kijken. En pijn lijden." Of het ooit nog goed komt met zijn heup, is de vraag. „Ik zal er tijdens de revalida tie achter moeten komen of ik blij vend letsel heb. Ik hoop het niet, op mijn leeftijd. Ik ben 35." door Maurits Sep SEROOSKERKE - Het zal heel moei lijk worden om de stilte op de be graafplaats in Serooskerke te garan deren. Dat verwacht wethouder J. Bostelaar nu de provincie de aan leg van een geluidswal van 3,5 me ter bij de molen heeft verboden. De Raad van State had vorig jaar al gesteld dat die wal er niet mag komen omdat dat slecht is voor de windvang van de molen. Gedepu teerde Staten hebben gisteren het bestemmingsplan voor de aanleg van de N57 goedgekeurd, met uit zondering van die geluidswal. „We moeten ons huiswerk over doen", beaamt Bostelaar. De ge meenteraad van Veere had name lijk geëist dat tussen de N57 en de begraafplaats een geluidswal zou komen; aanvankelijk van 2,5 meter hoogte, maar daar kwam een me ter bovenop om verzekerd te zijn van stilte op de begraafplaats. „Wij moeten nu op zoek naar een andere manier om dat te garande ren", stelt Bostelaar vast. „En om tegelijkertijd de belangen van de molen niet te schaden. Dat zal las tig worden." Eigenaar J. Vergroesen van de Serooskerkse molen zegt zich neer te leggen bij een geluidswal van 2,5 meter hoogte. „Ze kunnen ook de weg verlaagd aanleggen, maar ja, dat kost extra geld." Euforisch over het besluit van de provincie is hij niet. „Ik ben een jaar verder, maar niks opgescho ten. De Raad van State heeft vorig jaar al hetzelfde gezegd. Er zijn zelfs nog plannen gemaakt om de molen te verhogen, maar daaraan werk ik niet mee." Het afkeuren van de geluidswal staat de aanleg van de nieuwe Dammenroute niet in de weg, be weert gedeputeerde H. van Wave- ren. „De gemeente moet gewoon een alternatieve oplossing zoeken, eventueel samen met Rijkswater staat." Ook Bostelaar verwacht dat de aanleg gewoon zal doorgaan. Weliswaar was de geluidswal voor de gemeenteraad een voorwaarde, maar het bestemmingsplan is al wel goedgekeurd. „De weg alsnog tegenhouden wordt nu heel moei lijk." Walcherse ouders maken zich zorgen over gebruik van softdrugs. door Emile Calon MIDDELBURG - Rudy heeft soms nog een broer. Soms, herhaalt de Middelburger, is hij even helder. „Dan is Patrick weer even de oude. Kan je met hem praten." Het grootste gedeelte is dat echter niet mogelijk omdat zijn broer leeft in zijn eigen wereld. Een die bestaat uit hasj roken. Patrick (20) is vólgens zijn broer extreem verslaafd aan softdrugs. Hij heeft wel eens gezien hoe hij op een avond met een paar vrien den een zak van maar liefst dertig euro aan wiet oprookte. Patricks moeder Ineke (55) kan de aftakeling van haar zoon niet lan ger aanzien. Ze heeft zulke goede herinneringen aan hem maar nu is hij als een vreemde in haar huis. En dat komt volgens haar allemaal door de drugs. De softdrugs, ver duidelijkt ze, om daar direct aan toe te voegen dat het begrip soft helemaal verkeerd is. Ruim twee jaar geleden begon Pa trick met grote regelmaat hasj te ro ken. Al vlug was hij een verstokte gebruiker en gingen zijn school prestaties achteruit. Volgens zijn moeder probeerde hij te stoppen, maar slaagde daar niet in. Ze geeft direct toe dat stoppen wel heel moeilijk is als het Verslavende middel' zo makkelijk is te krijgen. In de koffieshops, de illegale shops en op straat. Ineke krijgt bijval van Agnes, een 56-jarige Middelburgse die zes jaar geleden haar zoon verloor. „Als ge volg van de drugs." Ook zij herin nert zich haar zoon als een hele leuke jongen die onder invloed van roesmiddelen totaal verander de. Op z'n achttiende ging hij plot seling zeer regelmatig naar de kof fieshop. Agnes zag vervolgens machteloos toe hoe hij de neer gang inzette. „Lusteloos. Geen fut meer. Liegen. Alles afzeggen. Niet meer sporten. Niet meer met zijn oude vrienden om- en uitgaan. Niets meer doen." Terugdenkend aan zijn laatste maanden vertelt ze dat het vol strekt onmogelijk was hem nog te bereiken. Het lukte haar nog wel hem via de huisarts in contact te brengen met Emergis, maar daar slaagden de hulpverleners er ook niet in hem te helpen. De beide Middelburgse vrouwen zijn lid van Fajasofii, de bond van familieleden die door softdrugs niet meer functioneren. Enkele maanden terug is deze opgericht 'Door laks en gemakzuchtig beleid wordt een deel van onze jeugd opgegeven' door een aantal ouders die niet lan ger wil toezien hoe kinderen 'ka pot gaan'. De beide vrouwen wil len voorlopig nog niet met hun achternaam naar buiten treden. Ze zijn bang voor de gevolgen daar van, 'omdat we aan de broodwin ning van criminelen komen'. De geheimhouding gaat zelfs zo ver dat Ineke's zoon niet eens weet dat zijn moeder één van de op richtsters is van deze organisatie. Ze hopen dat Fajasofu groeit om dat ze velen ontmoeten die zich grote zorgen maken. Ineke: „Het kan toch niet zo zijn dat een deel van onze de jeugd, door laks en ge makzuchtig beleid, wordt opgege- Per praktijk per jaar 3 jongeren in problemen door softdrugs De Middelburgse huisarts Peter de Doelder ziet per jaar zeker zo'n drie nieuwe patiënten die ernstig in de problemen zijn geraakt door het ge bruik van softdrugs. „Ze doen niet meer mee aan de maatschappij." - Het is volgens hem niet te voorspellen wie door het gebruik zo in de knoei raakt. „Komt het door drugs of omdat ze al problemen hebben?" Het sluiten van koffieshops is volgens hem niet de oplossing. Hij voor spelt dat na zulke maatregelen de handel ondergronds toch doorgaat. Bezorgdheid om chaos op parkeerterrein sportpark Bonedijke. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ongelukken zijn er - gelukkig - nog niet gebeurd. Maar dat duurt niet lang, vrezen ouders en sportclubs, die gebruikmaken van het parkeerterrein van sport park Bonedijke in Vlissingen. Zaterdagochtend, tussen negen en elf. Honderden F'jes en E'tjes van sportvereniging Walcheren fietsen door een 'trechter' het parkeerter rein van sportpark Bonedijke op. Tegelijkertijd arriveren daar de ou ders die hun kinderen met de auto brengen. Vakken zijn nauwelijks te zien, dus de auto belandt in het gras, op de stoep of kriskras door elkaar op het terrein. En daar tus sendoor krioelen dus nog die kin deren, die natuurlijk zo snel moge lijk op het sportveld willen staan. „Levensgevaarlijk", zegt Anko van Hoepen en daarom heeft hij van uit zijn ChristenUnie-fractie vra gen gesteld aan de wethouder. „Ik zou ook wel willen dat mijn zoon tje van negen zelf naar zijn voetbal club kan fietsen. Nu laat ik hem ab soluut niet alleen gaan. Langs het veld hoor ik niets anders van ande re ouders. Niemand begrijpt waar om het terrein zo is ingedeeld. Er kan nog geen ambulance bij." Dat is precies de zorg van voorzit ter Henk Lenaerts van sportvereni ging Walcheren. „Toen vier jaar ge leden de brandweerkazerne werd gebouwd, zagen wij veertig tot zes tig extra plekken verdwijnen. Wij hebben toen al gesteld niet verant woordelijk te willen zijn bij even tuele calamiteiten." En toen ging de club ook nog eens explosief groeien: van vierhonderd naar bijna 650 leden in amper an Ouders van jonge sporters maken zich zorgen om de onveilige chaos op de parkeerplaats bij sportveld Bonedijke. foto Lex de Meester derhalf jaar tijd. „En dan is er ook nog eens de hockey, en wie weet komt de korfbalclub er straks ook nog bij. De situatie loopt gewoon uit de hand. Wij zijn drie keer op het stadhuis geweest om te praten met ambtenaren en wethouders, maar nu is het echt tijd dat de ge meente actie onderneemt." Wethouder Croné is ter plekke we zen kijken. „Zeker in het weekend is het inderdaad erg druk, zeker bij de tussendoorgang langs de brand weerkazerne. Daar wordt het ver keer afgeremd met dranghekken, maar de kinderen moeten er eigen lijk oversteken richting het stoepje en niet dwars over het terrein rij den. Maar inderdaad, het is geen ideale situatie en ik heb onze afde ling verkeer opdracht gegeven om te zoeken naar een oplossing." MIDDELBURG - Golfbedrijf Burggolf wordt de exploitant van de nieu we golfbaan in de Middelburgse wijk de Mortiere. Morgen onderte kent het bedrijf een overeenkomst met de projectontwikkelaar van de wijk. Aan de rand van de Mortiere komt een negen-holes golfbaan. Daarnaast komen er negen oefen holes. Bovendien worden extra oe- fenfaciliteiten aangelegd. De aan leg van de baan begint in juni van dit jaar. Begin volgend jaar kan er voor het eerst een balletje geslagen worden op de oefenbaan. Burggolf heeft zeven golfbanen in Nederland. Bovendien horen twin tig Franse en één Belgische baan tot het concern. Het heeft een tijd geduurd voordat er een exploitant gevonden was voor de baan. De golfbaan was één van de trekkers voor het woonpark Mortiere, waar de baan vlak naast ligt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28