Zeeland Drugsopvang onder druk WALCHEREN Ruiters terroriseren fietsers en wandelaars Wij geven u de helft cadeau! Woensdag 25 april 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Busschauffeurs zijn tevreden met drie procent erbij Zeeuwse jongeren in Den Haag op bezoek bij Balkenende - V" KOUDEKERKE - Ruiters gedragen zich op Walcheren steeds aso cialer. De bevolking raakt dat beu. Dorpsraden willen dat paardrijders forse boetes krijgen als ze zich misdragen op iFiets-, wandel- en duinpaden. Ruiters duwen fietsers en wande- - w- laars de berm in, en bezaaien de paden met paardenpoep. „Op het fietspad tussen Veere en Vrouwenpolder, slalomde ik tus sen 128 hopen stront", zegt voorzitter H. Kloosterman van de dorpsraad Koudekerke. Veel ruiters mijden de ruiterpaden, om- WÊm dat hun paarden daar niet naast elkaar kunnen lopen. „Zeg je daar wat van, dan krijg je allerlei enge ziektes toegewenst." Veere stuurt de maneges en paardenbezitters binnenkort een gepeperde brief. foto Lex de Meester Gemeente Vlissingen geeft achttien maanden om te verkassen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Binnen anderhalfjaar moet de drugsopvang weg zijn uit Coosje Buskenstraat in Vlissingen. Te kort, zegt de opvang. Te lang, zegt de bewonersvereniging. Beide partijen zetten juridische stappen tegen de gemeente Vlissingen. Die heeft besloten het advies van de bezwarencommissie - om drugs gebruik niet langer in een woonge bied te gedogen - over te nemen. „Gedogen kan alleen als in het be stemmingsplan voor de boulevard voor het HKPD een uitzondering is gemaakt", zegt wethouder Ellie Walrave, „maar dat kan niet meer, aangezien de raad in december heeft besloten dat het HKPD zo snel mogelijk moet verhuizen." De drugsopvang moet het gebruik bin nen achttien maanden staken. „Dat is vrij ruim gekozen omdat je niet weet wat je nog tegenkomt. Maar het kan goed dat het HKPD veel eerder een pand heeft gevon den. Ik hoop het zeker, en eerlijk gezegd verwacht ik dat ook. Voor zover ik weet, gaat hun zoektocht gestaag vooruit. En dan kun je par tijen wel klem zetten door een kor te termijn te stellen, maar dan zet je ze nodeloos onder druk." Dat gebeurt nu ook al, vindt Daan Bruinooge, voorzitter van de op vang. „We willen best weg, maar niet op deze manier. We zitten er al dertig jaar en we doen ons best om een andere huisvesting te vin den. Dan moet het gemeentebe stuur daar niet ineens met termij nen tussendoor fietsen, terwijl ze zelf gefaald heeft. Ze zijn al vijf, zes jaar bezig met het HKPD en is het ze gelukt een pand te vinden? Ik dacht van niet. Nee, dit is niet Al dertig jaar ziet de gemeente Vlissingen drugsgebruik bij het HKPD (Huiskamerproject voor Drugsverslaafden) door de vin gers. Daar komt een einde aan. netjes en dat gaan we meemaken. Dit gaat naar onze advocaat." Het valt niet mee om een geschikt pand te vinden. „De inhoud moet goed zijn, maar ook de bestem ming. Als dat niet zo is, moet de gemeente meewerken aan een wij ziging en dat kost je weer drie, vier jaar van procedureren. Je kunt er vergif op innemen dat buren be zwaar zullen aantekenen." Maar het HKPD had al weg moe ten zijn, zegt Carin van Druenen van bewonersvereniging De Kom. „Onze voorzitter, de naaste buur man, gaat bij de rechter als privé- persoon aanvoeren dat hij schade lijdt omdat zijn huis onverhuur- baar is. Wij beraden ons nog." Nieuwe operatie voor slachtoffer steekpartij MIDDELBURG - Het slachtoffer van de steekpartij in de Volkerakstraat in Middelburg is gisterochtend weer geopereerd. Volgens de poli tie gaat het niet goed met haar maar is ze wel buiten levensgevaar. De 49-jarige vrouw werd maandag ochtend in haar huis door een col lega en buurtgenote aangevallen met een mes. Daarbij liep ze ver schillende, zeer ernstige steekwon den op. De dader is gisteren wederom ver hoord door de recherche en wordt morgen voorgeleid voor de rech- ter-commissaris. Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751 Zeeuws-Vlaanderen: VERVAET BV. Hoofdplaatseweg 1B, Biervliet, tel. 0115-481710 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. f net alfabet van Zeeland mihVS; Tip? redactie@pzc.nl Vrijmarkt Hij is inmiddels al weer 23, maar op verjaardagen wordt nog al tijd met smaak het verhaal ver teld van die Koninginnedag, een jaar of twaalf geleden. Het was daags voor Koninginnedag en het verschijnsel vrijmarkt was in Vlissingen nog behoorlijk nieuw. De elfjarige Djaino wilde wel eens kijken of hij daar wat spul len aan de man kon brengen. „Morgen ga ik naar de vrij markt", zei hij tegen zijn tienjari ge klasgenoot Kevin. Waarop die informeerde, alsof het de nor maalste zaak van de wereld was: „O, en op hoeveel meisjes ga je liggen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27