als stroombron Verdeeldheid KR AS. NL over infoboekje ANDALUSIË MAROKKO waarom zou je verder zoeken TOSCANE, UMBRIE ROME Hart van SPANJE KRETA Totaal nergie openlijk en onverhuld te presenteren. „Dat kernenergie net als fossiele brandstoffen een snel eindigende energiebron is, is een veelgehoord argument uit de milieuhoek. Maar dat is werkelijk onzin: Er is in de wereld nog voor honderden jaren aan uranium, de grondstof voor kernenergie. Uranium zou zelfs uit Mensen lopen niet meer klakkeloos achter de milieubeweging aan zeewater gewonnen kunnen wor den." „De nucleaire lobby durft weer", constateert Loes Visser van Green peace. „Na de ramp in Tsjernobyl van 1986 waren ze een tijdje stil. Nu speelt er natuurlijk een belangrijke discussie over het milieu en daar spelen ze handig op in. Dat is geen toeval, er is een internationaal ge coördineerde lobby voor kernener gie. Daarin worden alle argumen ten vóór uitgebreid besproken. De Nederlandse sector loopt er een beetje achteraan, maar inmiddels zijn ook zij uit hun schulp gekro pen." Visser merkt dat ook de samenle ving meer openstaat voor kerne nergie. „Als ik in discussies weer kom met de oude argumenten over straling en opslag, is de reactie vaak: ja, dat weten we nu wel. Vandaag gaat het over CO2 en schone lucht, dat vinden mensen interessanter." Dus zoekt ook Greenpeace nieuwe of vernieuwde argumenten om de discussie aan te gaan. Visser: „De nucleaire sector ver groot het probleem van de kernwa penwedloop en Nederlandse be drijven doen daar hard aan mee. Urenco levert afval aan Rusland, en Rusland levert aan Iran. Dat moet je niet willen." Volgens Nucleair Nederland is kernenergie 'natuurlijk nuttig'. In een achttien pagina's tellend boek je licht de sector basisschoolkinde ren in over kernenergie en nucleai re technologie. „We kregen vaak aanvragen voor werkstukken", zegt Urenco-direc- teur Huub Rakhorst. „Die brochu res zijn erg ingewikkeld, dus heb ben we een boekje gemaakt dat speciaal geschreven is voor de jeugd." Klopt de inhoud? „De scherpe kantjes zijn er wel een beetje afgehaald", aldus nucleair onderzoeker Folkert Reitsma (NRG). „Echte onjuistheden over de techniek kwam ik niet tegen." Loes Visser van Greenpeace is kriti scher: „Er staat in dat de opslag bij Covra in Vlissingen het eindpunt vormt, maar dat is niet waar. Covra is een tussenstation. Het af val gaat naar Rusland. Daarnaast staat in het boekje dat straling na duizenden jaren verdwenen is. Veel kernafval zendt na 100.000 jaar nog steeds straling uit." LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Dierenbeschermers Naar aanleiding van het artikel in de PZC van 21 april over de dieren beschermers Haak wil ik kort rea geren op een zinsnede. Vlees van in Nederland gehouden dieren be vat geen medicijnen en hormo nen. Mochten de dieren medicij nen gehad hebben, dan zit er een wachttijd op vooraleer ze geslacht mogen worden en is het medicijn intussen uit het lichaam van het dier verdwenen. Hormonen zijn al sinds jaren verboden en daarop wordt streng gecontroleerd. Ik denk dat kinderen eerder door an dere oorzaken uitdijen! M. Loeffen Scherpbierseweg 20, Groede Gemeentehuis Sluis Het huidige gemeentehuis van Sluis wordt volledig gestript (PZC, 20-04). Het aangepaste plan kost 6.678.000 euro, 'Sober en doelma tig is het credo', zegt wethouder Wille. In mijn optiek betekent 'so ber en doelmatig': geen dure ver bindingen maken tussen gebou wen met het oog op inkrimping ambtelijke organisatie in de toe komst. (Losse gebouwen zijn ge makkelijker af te stoten.) Het hui dige gemeentehuis sober aanpas sen en het overgrote deel van het personeel onderbrengen in het voormalige WE A-gebouw en Ra bobank. Huisvesting moet vol doen aan minimale Arbo-eisen; niet meer en niet minder en richt flexibele werkplekken in. Totaal- kosten: boven 5 miljoen euro zijn onacceptabel voor een gemeente die op de rand van een onder cura tele stelling balanceert. In het 'Startdocument' van na de herin deling is opgenomen: 'Een goede ambtelijke huisvesting is een nood zaak, maar dient niet te geschie den in prestigieuze nieuwbouw'. Francois Babijn Bakkersstraat 59, Oostburg Collegevorming Het is gelukt. Zeeland wordt opge zadeld met een college van rechts-confessionele aard, dat op geen enkele wijze recht doet aan de verkiezingsuitslag. De heer Pop- pelaars vond de SP bedreigend en bij het horen van het woord PvdA krijgt hij waarschijnlijk rode vlek ken over het hele lichaam. Mede dankzij de Judaskus van GroenLinks zullen de Zeeuwen zuchten onder de knoet van Kne vel. Arm Zeeland. Koos Verspoor Zeewijksingel 26, Oost-Souburg Collegevorming 2 De PZC van maandag meldt dat Poppelaars geslaagd is in zijn for matie (23-04). Wat mij bevreemdt is dat hij gedeputeerde (2e man CDA) wordt. Poppelaars heeft als formateur zichzelf in een verkies bare gedeputeerde functie weten te manoeuvreren en dat lijkt mij verstrengeling van belangen of in elk geval onjuist. Vergelijk ik onze formateur van college GS Zeeland met de formateur van 4e kabinet Balkenende dan is het duidelijk wie mijn voorkeur heeft. Ime Dekker Den Omloop 24,H.Hendrikskinderen Bonedijkebuurt blues Volgens de berichten worden de huurhuizen in mijn buurt gereno veerd tot koopwoningen (PZC, 14-04). Mijn muren worden ge deeld met vijf andere buren en ik heb 33 verhuizingen meegemaakt. Dan komt de opzichter letterlijk en figuurlijk pleisterwerk verrich ten. Mijn huur is dus nog zonder camouflage, omdat ik hier sinds 1985 woon. Raadsleden mogen ko men kijken. Via het bestuursrecht heeft de taxateur noodzakelijk on derhoud vastgesteld. Scheuren in de muren gekomen, kozijn is rot, zout in de muren, enzovoort. Door vernieuwingen te eisen, zou de huur stijgen. Woningbouwstich- ting en gemeente hebben altijd de huur en belastingen verhoogd, ter wijl ze goed wisten dat we weg moesten. Mensen zijn vooral onge rust over de vertrekpremie van 5060 euro. Met een laag inkomen koop je niet snel een blik verf Doe niet zo zuinig mogelijk en verre ken het maar in de koopprijs later. De huurders zijn het waard om eens verwend te worden, dan komt alles goed. Herman Geeraert Bonedijkestraat 32, Vlissingen Zwerfvuil De gemeente Vlissingen heeft het probleem van het zwerfvuil op zijn stranden op een goedkope ma nier opgelost (14-04). De gemeen te heeft een clandestiene zwerf vuil stortplaats geopend bij het 2e en 3e paalhoofd vanaf de duinover gang De Vijgheter richting Vlissin gen. Het is jammer voor de gebrui kers van deze stranden. Eerst wer den ze belaagd met het plan om er een naaktstrand van te maken, maar dat werd door de gemeente raad naar de prullenbak verwezen. Nu wordt het een vuilnisbelt. Wat is erger? J. Stroo C. Borgesiusstraat 11Vlissingen Overstappen In reactie op het artikel in de PZC van 24 april over overstappen naar een andere energiemaatschappij wil ik graag alle lezers van de PZC waarschuwen niet in zee te gaan met De Nederlandse Energiemaat schappij. Deze maatschappij gaat op zeer agressieve wijze te werk en is op dit moment bezig heel Zeeland te bellen. 99 keer weet ik die telefoonterreur af te wimpe len, maar deze keer ben ik er in ge trapt. Mij werd gezegd dat ik ner gens aan vast zat. Dat er een ant- woordkaartje bij het informatie pakket zat waarop ik alleen maar nee hoefde in te vullen en terug te sturen. Geen antwoordkaartje dus. Ik schrijf onmiddellijk een brief die ruim binnen de 7 werkdagen gear riveerd moet zijn. Toch krijg ik een contractovereenkomst toege stuurd en wordt mijn huidige leve rancier opgezegd. Ik ben er nog niet klaar mee. Dit wens je nie mand toe. Dus waarschuw ik ieder die nog gebeld gaat worden. Neder landse Energie Maatschappij aan de lijn? Direct wegdrukken. S. Colpaert Kwartierstraat 9, Veere Vertrekdata: vrijwel iedere donderdag van 17/5 t/m 18/10 Ontdek het wonderschone Griekse eiland Kreta! Een staalblauwe zee, pittoreske dorpjes met witte huisjes en kerken met koepeltjes gebouwd tegen de berghellingen, ravijnen, bossen, bloemvelden, wijnbouwgebieden, citrusplantages, olijfboomgaarden en niet te vergeten tallo ze culturele overblijfselen... u vindt het hier allemaal! Allereerst verkennen we het westen, van uit Rethymnon, en daarna verkassen we naar Aghios Nikolaos aan de oostkant van het eiland. We bezoeken prachtige plaatsen als Knossos, Chania. Heraklion, Elounda en Spinalonga. En na een dag vol excursies is het heerlijk luieren aan het strand. Een ideale combinatiereis! Inclusief: luchthaven- en toeristenbel., 7 x ontbijt en 3 x diner. Reisnummer EZ 24.067, zie www.kras.nl/24067 15-daagse vlieg-/rondreis Spanje en Marokko et o.a. Sevilia, Granada, Fès, Meknès, Marrakech en Rabat! Vertrekdata: vrijwel iedere donderdag van 10/5 t/m 11/10 Combineer het mooiste van Spanje met mysterieus Marokko! Niet verwonderlijk dat we juist deze landen gecombineerd hebben, want juist in het Spaanse Andalusië vinden we prachtige steden als Sevilla, Córdoba en Granada, die hun gouden eeuw beleefden onder de heerschappij van de islamitische Moren. Eenmaal de nauwe Straat van Gibraltar overgestoken, bevinden we ons in een totaal andere wereld. We bezoeken onder andere de koningssteden Fès, Meknès, Marrakech en Rabat, maar ook de indrukwekkende ruïnes van Volubilis, mysterieus Chefchaoun en de moderne metropool Casablanca worden niet vergeten op deze betoverende rondreis! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen 14 x ontbijt en 12 x diner. Reisnummer EZ 74.726, zie www.kras.nl/74726 boek online of bel 0900 - 9697 tSt 8-daagse vlieg-/excursiereis Italië Met o.a. Rome, Orvieto, Perugia en Assisi 8-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Madrid, Segovia, Avila en Toledo 8-daagse vlieg-/rondreis Griekenland Met o.a. Knossos, Heraklion en Aghios INIikoloas PZC Woensdag 25 april 2007 Prijstopper! vanaf Vertrekdata: vrijwel iedere dinsdag van 8/5 t/m 23/10 Supercompleet naar het hart van Italië! Want bij KRAS boekt u vanaf 599 een 8-daagse reis naar dit prachtige deel van Bella Italia. Bovendien is bij deze prijs ook 6 x ontbijt en diner inbegrepen. Het golvende groene heuvellandschap van Toscane en het bergachtige karakter van Umbrië vor men het decor voor indrukwekkende steden, die gelden als 'de schatkamers van kunst en cul- tuur'.Vanuit onze gezellige vakantieplaats Bolsena, gelegen aan het gelijknamige meer, bezoeken we onder meer Perugia, de stad van de heilige Franciscus: Assisi, Tarquinia, de pausenstad Orvieto en niet te vergeten de Italiaanse hoofdstad Rome. Kortom; een pracht van een reis! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en 6 x diner. Reisnummer EZ 24.017, zie www.kras.nl/24017 Nergens voordeliger. vanaf Vertrekdata: vrijwel iedere zaterdag van 19/5 t/m 20/10 Zeer voordelig geprijsd! Vanaf 639 maakt u kennis met het historierijke Castilie, in het hart van Spanje. Vanaf Amsterdam vliegen we naar Madrid, waar we de eerste 2 dagen aandacht besteden aan de pracht en praal van deze stad. Zo rijden we tijdens een stadsrondrit door prachtige lanen en gezellige pleinen naar het Koninklijk Paleis, het stadhuis en het beroemde Prado. Maar uiteraard besteden we ook voldoende aandacht aan de andere juweeltjes van ste den die in dit gebied te vinden zijn. Wat te denken van de sprookjesachtige burcht van Segovia, het kloosterpaleis El Escorial.de renaissancestad Salamanca en het trotse Toledo! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en 3 x diner. Reisnummer EZ 24.023, zie www.kras.nl/24023 vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11