Crematorium Middelburg niet duurder Kritiek op paracetamolreis Belgen PZC Konijnen teisteren voetbalclub IJzendijke KRABBENDIJKE BEZORGERS GEZOCHT IN Vakbond bezorgd om WCT Fietsverklikker Grijpskerke officieel in gebruik Bpzc Dinsdag 24 april 2007 29 Goese concurrent streep door de rekening, maar geen reden voor paniek. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het tarief voor een crematie gaat niet omhoog in Mid delburg. Dat zegt wethouder H. van Klinken (SGP). Volgend jaar wordt in Goes een nieuw cre matorium geopend. Het aantal cre maties zal afnemen in de Zeeuwse hoofdstad, omdat nu ook veel mensen van Schouwen en de Beve- landen naar Middelburg komen voor een uitvaart. De WD-fractie in de Middelburg se gemeenteraad heeft het college van B en W vragen gesteld over de concurrentie vanuit Goes. De frac tie wil weten welke financiële ge volgen die zal hebben voor de ge meente Middelburg. Volgens de fractie is er bij de grootscheepse verbouwing van de aula van het crematorium geen rekening gehou den met de bouw van een cremato rium in Goes. Van Klinken erkent dat de inkom sten gaan dalen. „Er zullen minder Het tarief voor crematies in Mid delburg gaat niet omhoog zegt wethouder H. van Klinken. Mid delburg krijgt concurrentie van het crematorium in Goes. klanten komen", zegt hij. „En de inkomsten van de koffiekamer zul len ook minder hoog worden." De begraafplaats, de aula en de koffie kamers zijn net voor anderhalf mil joen euro opgeknapt. De gemeen te besloot bovendien om de koffie kamers zelf te gaan uitbaten. Dat moest de gemeente een voordeel tje van 50.000 euro per jaar opleve ren. Middelburg durft de concurren tie met Goes wel aan, stelt Van Klinken. „Het crematorium daar komt op een industrieterrein, dat van ons ligt in het groen. We heb ben - na de verbouwing - een prachtige accommodatie voor re delijke tarieven. Ik verwacht dan ook niet dat mensen vanuit Wal cheren naar Goes gaan voor een uitvaart." In Middelburg vinden jaarlijks 850 crematies plaats. De verwachting was dat het aantal de komende ja ren zou toenemen. Twee jaar gele den werd er nog vanuit gegaan dat in 2020 1300 crematies zouden plaatsvinden als er geen concurren tie bijkwam. Met een cremato rium in Goes worden dat er niet meer dan 815, minder dan er nu plaatsvinden. Middelburg had het eerste crema torium in Zeeland, het ging open in 1978. Dat in Terneuzen bestaat zeventien jaar. door Raymond de Frel HULST - De Belgische koepelor ganisatie Pharma.be van de Al gemene Vereniging van de Ge neesmiddelenindustrie hekelt de protestreis die 350 Vlamingen zaterdag naar Hulst maakten om goedkoop paracetamol in te slaan. „De gezondheidswandeling had best iets langer mogen zijn. Dan zouden de wandelaars hebben vastgesteld dat de Nederlandse prijzen voor de honderd meest gebruikte octrooigeneesmiddelen zeventien procent hoger zijn dan de Belgische", stelt Pharma.be. De organisatie vindt het onwense lijk dat geneesmiddelen als 'lokvo gelproducten' door grootdistribu teurs worden gebruikt. Pharma.be stelt dat het sinds enke le maanden een akkoord heeft met de federale minister van Eco nomie om prijsconcurrentie in de ze branche toe te staan. Aanbeste dingen worden daardoor overbo dig. „Dit voorstel is door alle nood zakelijke overlegorganen behan deld en kan snel worden inge voerd." De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. door Frank van Cooten ijzendijke - Een konijnenplaag teis tert de voetbalvereniging IJzendij ke. De schade door de hoeveelheid putten en holen in het voetbal- en trainingsveld is zo groot, dat het niet meer verantwoord is op deze velden te sporten. De W IJzendijke heeft zelfs door het grote aantal zware blessures (25 op een totaal van 210 spelende leden) een elftal uit de competitie moeten nemen. Het bestuur slaakt een noodkreet in een brief aan de gemeenteraad van Sluis. Volgens voorzitter J. Herregodts vinden ook bezoekende verenigin gen het niet verantwoord hun le den op een dergelijk veld te laten sporten. De gemeente had volgens het be stuur in oktober 2006 al extra groot onderhoud en aanpak van de konijnenplaag in maart of uiter lijk deze maand toegezegd. „Inmid dels is ons bericht dat het oplos sen van de plaag op problemen stuit en dat het extra onder houdswerk niet doorgaat om bud gettaire redenen. Juist en vooral omdat de voetbalvereniging IJzen dijke slechts kan beschikken over één trainingsveld en één wedstrijd- veld en al een capaciteitsprobleem heeft, is deze situatie onhoudbaar geworden." Een woordvoerster van de gemeen te bevestigde gisteren dat het extra groot onderhoud inderdaad niet door kan gaan vanwege de Sluise financiële problemen. De gemeente vroeg eerder al een jachtvergunning aan bij de politie om konijnen op het sportcomplex af te schieten. Dit verzoek werd echter afgewezen, omdat het sport complex te dicht bij een woonwijk staat. GOES - Vakbond De Unie maakt zich zorgen over de voortgang van de Westerschelde Container Ter minal (WCT). Voorzitter J. Teu- wen schrijft dat in een open brief aan Provinciale Staten en aan de nieuwe, beoogde gedeputeerden. De Unie vreest dat besluitvorming over de WCT vertraging oploopt, als besloten wordt tot een nieuwe haalbaarheidsstudie. De provincie, aldus de open brief, kan het zich niet veroorloven, deze investering in de werkgelegenheid te missen. Het nieuwe college bestaat uit CDA, SGP, GroenLinks en Chris tenunie. Die twee laatsten zijn al tijd fel tegen de WCT geweest. GRIJPSKERKE - Op de kruising van de Mariekerkseweg en de Poppendamseweg en Kruisweg bij Grijpskerke is gisteren officieel de fietsverklikker in gebruik genomen. De fietsverklikker waarschuwt automobilisten op de Ma riekerkseweg als er fietsers op de Poppendamseweg of de Kruisweg het kruispunt naderen. Jaco Maljaars (14) van het Calvijn College in Middelburg vindt het terecht dat het systeem hier geplaatst is. „Er komen veel zware voertuigen, dus als het een keer raak is, is het ook met een ernstig raak." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71