Bitburger bierwinkel bij haven in Colijnsplaat krijgt geen vergunning Kunst ter preventie na vele botsingen Stadsheraut Veere voorlopig gered scholieren van Goese Deltaschool Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! D rog is tc r ij Kru id eri j DE RODE PILAREN Glucon Combi actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Bpzc Dinsdag 24 april 2007 27 Een nog lachende Annette Roderburg in haar winkelruimte, toen ze nog niet wist dat de gemeente geen vergunning afgeeft. foto Willem Mieras Duitse ziet opening op laatste moment in het water vallen. door Luc Oggel colijnsplaat - Het had een feeste lijke opening moeten worden, op Koninginnedag. Annette Roder burg uit Aken kan de de deur van haar supermarktje annex wijndepot/slijterij aan de Haven straat maandag echter dicht laten. Noodgedwongen, want de ge meente liet haar gisteren weten geen vergunning te geven. Roder burg is ten einde raad. •De Duitse dacht in het pand waar tot voor kort duikwinkel Oceanus was gevestigd, de perfecte stek ge vonden te hebben voor haar 'Bit burger bierwinkel'. „Ik zat inder daad nog te wachten op de vergun ning, maar ik ben uitgegaan van een mondelinge toezegging van wethouder Van der Maas dat ik zeer waarschijnlijk wel een sei zoen zou mogen draaien." Met die informatie in het achter hoofd ging Roderburg voortva rend te werk: schilderen, nieuwe vloer, verlichting, alles om in elk geval maandag open te kunnen gaan. Ook de bestellingen waren al rond. Omdat Roderburg bij de bank als startend ondernemer bot ving ('een seizoen vonden ze te kort') heeft ze alles uit eigen zak betaald. „Mijn spaargeld en een er fenis van mijn vader zitten erin. Ik ben er al twee jaar mee bezig, er zijn momenten geweest dat ik dacht dat het niet zou lukken. Ik krijg zo weinig steun." De onderneemster, die al 25 jaar een tweede huis in Colijnsplaat heeft en er als kind al vaak kwam, wilde zich met haar winkel vooral richten op toeristen, maar ook op dorpsbewoners door producten aan te bieden die je niet in regulie re Nederlandse supermarkten kunt krijgen. „Duitsers mopperen op het Nederlandse brood en ook het bier- en wijnaanbod laat te wensen over, vinden ze." Met de verkoop van onder meer Franse en Duitse wijnen van gecer tificeerde (biologisch-dynamische) wijnboerderijen die niet aan de handel leveren en diverse Duitse bieren wilde Roderburg in dat 'gat' springen. Ook was het de be doeling T-shirts, handdoeken, ijs en frisdrank te gaan verkopen. Dat gaat dus niet door, want de ge meente Noord-Beveland werkt niet mee aan de droom van Roder burg. Volgens sectorhoofd grondge bied Bas Melis van de gemeente had ze dat zien kunnen aanko men. „We hebben haar in februari al laten weten aan welke eisen er moet worden voldaan en dat dat voor die locatie zeer waarschijnlijk niet zou lukken." Roderburg voelt zich onredelijk be handeld. „Als ze al wisten dat ze niet wilden meewerken, hadden ze veel eerder nee moeten zeggen. Want na die brief van februari heb ik toch een vergunningaanvraag ge daan, omdat ik ermee door wilde gaan. Ik begrijp niet dat wanneer ik een aanvraag doe om op 30 april een winkel te openen, ik pas een week van tevoren een afwij zing krijg." Roderburg weet nog niet wat ze nu gaat doen. „Ik zit met twee leveringen wijn en een huur van 750 euro per maand. Ik hoop op een wonder." Zoveelste aanpassing voor veelbesproken rotonde Middelburg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Moeten er nog extra maatregelen genomen worden om de rotonde op de Schroeweg veili ger te maken? En moet dat door meer borden neer te zetten? De Middelburgse PvdA wil het liefst een kunstwerk zodat automobilis ten zien dat ze een rotonde nade ren. „Dan maken we ook de en tree van Middelburg mooier", zei P. de Doelder gisteren tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Sinds het voorjaar van 2004 zijn er ongeveer tien bestuurders te gen de keien op de rotonde ge knald. Vaak raakten ze daarbij gewond. De gemeente plaatste extra borden en extra lampen. Later werd ook meer asfalt langs de buitenrand gelegd. Eind maart van dit jaar raakte weer een au tomobilist zwaargewond toen hij tegen de rotonderand reed. „Wellicht is zo'n rotonde de oplos sing voor heel Nederland", zei J. Aalberts (CDA). „Want ik heb vernomen dat hij vooral hard rijders en drankrijders tegen houdt." Ook de SGP legde de schuld bij de bestuurders. „Het is beter dat ze tegen een muur rijden dan dat ze een andere automo bilist schade berokkenen", aldus fractievoorzitter C. Dekker. E. Heringa (Christenunie) was milder. „Wij hadden de indruk dat de rotonde juist te veel als blikvan ger fungeert. Zoals een medewer ker van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid ooit zei: 'de indruk bestaat dat de rotonde bijzonder onvergevingsgezind ontworpen is'. We begrepen dat hij ook door een stedenbouwkundige en niet door een verkeersspecialist is bedacht. Het voorstel van de PvdA wordt volgende maand behandeld. BW Nog steeds botsen er nog regel- matig automobilisten op de ro tonde bij de entree van Middel burg. De PvdA stelt nu een kunst werk als blikvanger voor. door Selma Osman veere - Met de terugkeer van Hans Muschter en Jacques van Bijlevelt in het bestuur van de Stadsraad Veere lijkt het voortbestaan van het blad 'De Stadsheraut' gered. De twee leden werden gisteravond opnieuw benoemd, nadat ze een halfjaar geleden opstapten. Ook Adeleide Buijtink keert terug in het bestuur. De reden voor de ommezwaai is het vertrek van André Verwijs, met wie de drie vo rig jaar niet langer wilden samen werken. Stadsraadvoorzitter Ton van Zon is blij met de terugkeer van drie 'bekwame bestuursleden'. Hij droeg het voorzitterschap giste ren over aan Muschter. Met Van Bijlevelt en Muschter is de redactie van de vijf keer per jaar verschij nende Stadsheraut weer op volle sterkte. In het laatste nummer, dat vorige week verscheen, betwijfelde Van Zon nog of er een volgende uitgave zou komen. Hij is blij dat met name oudere inwoners ook in de toekomst nog van historische artikelen over het stadje Veere kun nen genieten. Voor een snelle com municatie haakt de Stadsraad aan bij de pas geopende internetsite www.veere-stad.nl. goes - Veertien leerlingen van de Deltaschool in Goes zijn de afgelo pen tijd een stuk mondiger gewor den. Dat werd gisteren bekroond met een diploma. Op de Deltaschool zitten kinderen met een verstandelijke beperking. Veel van hen zijn onzeker in hun contacten met andere mensen. Sa men met Mee Zeeland, een organi satie voor mensen met een beper king, biedt de school daarom de cursus 'omgaan met elkaar' aan. De scholieren versterken daarin hun weerbaarheid en sociale vaar digheden. De veertien trotse kinde ren die gisteren hun diploma kre gen, behoren tot de tweede groep. Een jaar geleden gingen evenzo veel schoolgenoten hen al voor. Nü 270 tabletten van 104,85 voor 69,90! t normale prijs 34,95 per stuk Gluten www.derodepilaren.nl Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs 31,50 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69