Strandwacht bij de Banjaard op C2000 PvdA: cultuur in stadhuis Goes Tientallen beroepsschriften tegen verbindingsweg langs Mannee Compleet slapen in Zeeland ^Mnorgarfa GOES Tijdelijke parkeerplaatsen op plek van woningen aan Schotte 26 Dinsdag 24 april 2007 pzc Zo ziet de PvdA het graag: kunst voor én in het Coese stadhuis. archieffoto Willem Mieras Commerciële verhuur monument stuit op kritiek bij raadsfractie. door Frank Balkenende goes - De Goese PvdA-fractie be treurt dat het college van burge meester en wethouders ervoor kiest het historisch stadhuis com mercieel te verhuren. De PvdA ziet liever een culturele bestem ming. Het college van burgemeester en wethouders besloot onlangs het 'leegstaande' stadhuis commer cieel te verhuren. Het wil via een open inschrijving peilen of er be langstelling voor is, bijvoorbeeld vanuit de Goese horeca. Op die manier levert verhuur iets op, bij voorbeeld voor onderhoud van het monumentale stadhuis. De PvdA vindt evenals de Culture le Raad het stadhuis een geschikt gebouw voor exposities, zij het dat het met zijn steile trappen slecht toegankelijk is voor mindervaliden en rolstoelers. De fractie vraagt of het college daar onderzoek naar heeft gedaan en hoeveel geld daar mee is gemoeid. Het antwoord luidt: nee. Volgens burgemeester D. van der Zaag heeft een onderzoek op dit mo ment geen zin. „We willen eerst via een inschrijving aftasten of er wel belangstelling is voor huur van het stadhuis, want er zitten haken en ogen aan." De huurder die zich aandient, zal namelijk aan verschillende voor waarden moeten voldoen. Voor waarden die bij commerciële uitba ting wellicht als een beperking worden ervaren. Zo eist het college van B en W dat het stadhuis beschikbaar moet blij ven voor huwelijksplechtigheden en officiële ontvangsten door het gemeentebestuur. Ook rondleidin gen moeten op gezette tijden in het monument plaats kunnen vin den. Verder is het stadhuis slecht toe gankelijk. Dat is op te lossen door aan de achterkant een lift aan te bouwen, maar daarvoor moet wel een aangrenzend pand worden aangekocht. Bovendien rekent ëen lift nog niet met de niveauverschil len op de eerste etage. Van der Zaag ziet dan ook niet snel een culturele stichting langs komen die het gebouw wil huren. Historisch Museum de Bevelan- den heeft er even naar gekeken, maar is inmiddels de Grote Kerk in zee gegaan. Het museum krijgt er expositieruimte en levert in ruil vrijwilligers die zorgen dat de kerk in het zomerseizoen zeven dagen per week te bezichtigen is. De PvdA stelt niettemin vast dat het college vooruitloopt op de nieuwe cultuurnota, waarvoor franies zijn gevraagd mee te den ken. Volgens Van der Zaag is het collegebesluit nog niet definitief. „De raad heeft het laatste woord." Sneller hulp aan badgasten door betere communicatie. door Frank Balkenende kamperland - De strandwachten op het strand bij de Banjaard op Noord-Beveland kunnen dit zo merseizoen sneller hulp verlenen aan badgasten. Ze krijgen nu ook een portofoon waarmee ze via het communicatienetwerk C2000 hulp kunnen vragen en met meer hulpdiensten contact kunnen leg gen. „Dat is een hele stap vooruit, want voorheen konden we alleen met de ambulancedienst commu niceren", zegt strandwachtcoördi- nator Tim de longe van de Dom- burgse Reddingsbrigade, die - an ders dan de naam doet vermoeden - op de Banjaard een oogje in het zeil houdt. Op het beveiligde en dus niet af te luisteren C2000-netwerk zijn poli tie, brandweer, reddingsmaatschap- Fietsexcursie door de Coese Poel goes - Natuurmonumenten houdt zaterdag 28 april een fietsex- cursie door de Goese Poel. De fiets tocht start om 13.30 uur bij het be zoekerscentrum van de Zeeuwse Schaapskudde bij Nisse. Deelne mers moeten zich vooraf aanmel den (0113-655268). De kosten van de excursie bedragen 4 euro voor leden van Natuurmonumenten en Stichting Zeeuwse Schaapskudde. Niet-leden betalen 7 euro. pijen zoals de KNRM en genees kundige hulpdiensten aangesloten. De reddingsposten op de Zeeuwse stranden volgen nu. Afgelopen weekeinde oefenden vrijwilligers van de Domburgse Reddingsbrigade met de nieuwe communicatieapparatuur tijdens een oefenochtend die samen met de brandweer Noord-Beveland op touw was gezet. De Jonge: „Je kunt beter en sneller situaties doorgeven, uitleggen wat er precies aan de hand is en welke hulp nodig is. Dat moet ertoe lei den dat in noodgevallen sneller hulp kan worden verleend." De strandwachten van de reddings brigade houden zes kilometer strand langs de Banjaard in de ga ten. De reddingspost staat vanaf 26 Strandwachten op het Noord-Be- velandse Banjaardstrand zijn dit seizoen voor het eerst aangeslo ten op het C2000-netwerk voor hulpdiensten. Rondleiding door Fruitteeltmuseum kapelle - Het Fruitteeltmuseum houdt zaterdag 5 mei weer een rondleiding. Tijdens die rondleiding worden be zoekers van het Kapelse museum onder meer geïnformeerd over de voorkoming en bestrijding van ziekten en plagen in een kleine fruittuin. De rondleiding is vooral bedoeld voor amateurfruittelers en begint om 14.00 uur. mei vlakbij de stormvloedkering. Per dag zijn er (in het hoogsei zoen) altijd minimaal zes strand wachten aanwezig. Het zijn vrijwil ligers van diverse reddingsbrigades die diploma's zwemmend redden op zak hebben. Ze komen uit alle hoeken van Nederland. Dit jaar kan De Jonge putten uit een poule van zo'n zestig vrijwilligers. Die moeten verschillende trainingen volgen, want 'we streven naar een professionele organisatie'. Afgelopen seizoen hoefden 'de strandwachten zelden uit de start blokken te komen. Volgens De Jon ge is dat onder meer te danken aan verbeterde voorlichting. „Naast de bekende informatiebor den waarschuwingsborden, ne men wij ook veel meer tijd om strandgasten te wijzen op de geva ren van bijvoorbeeld afgaand tij. Daarnaast hebben we het gebied tussen de reddingslijn en de storm vloedkering gesloten. Te riskant voor zwemmers." Diefstal bij bouwplaats nieuw gemeentehuis tholen - Van de bouwplaats van het nieuwe gemeentehuis aan de Postweg in Tholen zijn afgelopen weekend diverse ijzeren bouwma terialen gestolen. Het werd de dieven gemakkelijk gemaakt, want de bakken waar de materialen inzaten, stonden bui ten de hekken. De waarde van de gestolen goederen bedraagt vol gens de politie enkele duizenden euro's. Jubileumconcert organist Van Putten kapelle - De organist Henk G. van Putten geeft vrijdag 27 april een concert in de Nederlandse Her vormde kerk in Kapelle. Het con cert is er één uit een serie optre dens in het teken van zijn gouden jubileum als organist. In Kapelle speelt hij werken van onder ande ren Buxtehude, Bach, Liszt, Lang- lais en P. Eben. Aanvang: 20.00 uur. DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 MEER DAN SLAPEN Rechtbank buigt zich zowel over aanleg weg als tijdelijke bouwweg. door Frank Balkenende goes - Bij de rechtbank in Middel burg hebben tientallen bewoners van Wilhelminadorp, Het Goese Meer en de buurtschap Tervaten bij Kloetinge beroep aangetekend tegen procedures die Goes voert voor een verbindingsweg langs de toekomstige wijk Mannee. Ook te gen een tijdelijke bouwweg door de Noordhoek protesteren wijkbe woners. Volgens T. Janse uit Het Goese Meer, die het verzet coördineert, hebben 172 huishoudens de ver schillende beroepschriften onder tekend. Vanuit de Noordhoek zou den veertig gezinnen zich verzet ten tegen de aanleg van een tijdelij ke bouwweg over de Werflaan. Een medewerker van de recht bank kon de aantallen gisteren niet bevestigen, maar 'gezien het aantal handtekeningen onder de beroepsschriften gaat het om tien tallen wijkbewoners'. De bewoners hebben beroep inge- De gemeente Goes wees eerder vele bezwaren tegen de verbin dingsweg langs Mannee en bouw weg via de Noordhoek af. Bewo ners stappen nu naar de rechter. steld bij de rechtbank nadat het Goese college van burgemeester en wethouders hun bezwaren had verworpen. Een aantal bewoners van Wilhel minadorp, Tervaten en Goese Meer vreest bouwverkeer door hun straten als de verbindingsweg (Oranjeweg-Manneeweg) er straks ligt, ook al heeft de gemeente een vrachtverkeersluis en verkeersrem mers gepland. De bewoners van de Noordhoek willen geen bouwverkeer door hun wijk. De verschillende veilig heidsmaatregelen die de gemeente treft op en rond de Werflaan, heb ben hen niet over de streep getrok ken. door Rob Paardekam yerseke - De woningen aan Schot- te 3 en 5 in Yerseke maken plaats voor extra parkeerplaatsen. Daar mee lijken de meeste bewoners van het wijkje De Schottes in Yer seke te kunnen leven. Het waren vooral bewoners van de aangrenzende Irenestraat die er gisteren tijdens een inspraakavond op aandrongen. De parkeervakken komen er tijdelijk. Op de lange ter mijn - als de gemeente ook num mer 1 heeft kunnen kopen - moe ten er een paar woningen in au thentieke stijl terugkomen. Wethouder J. Sinke maakte verder nog eens duidelijk dat de gemeen te niet massaal wil gaan slopen in het oude wijkje, omdat de meeste huizen er volgens hem prima bij staan. Er ging een lijstje rond met wat de gemeente nog wil kopen en slopen. „Niet meer en niet min der", aldus Sinke. Het gaat om on der meer een rijtje van vijf echt slechte huizen in de Sandeestraat, waarvan de gemeente er nu drie in haar bezit heeft. De zeer slechte woning aan de Irenestraat 2 staat eveneens op de verlanglijst, maar vanwege een onverdeelde boedel heeft de gemeente nog geen zicht op aankoop. Ook twee nog niet verworven huizen aan de Nieuwe Kerkstraat 15 en 17 wijken in d toekomst. Er wordt één woning tfi ruggebouwd en daarnaast wo de krappe bocht ruimer gema? Op het braakliggende stuk gre aan de Spruitstraat komen par vakken en speelattributen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68