Zeeland PZC Dorp is woest over late ambulance <9 PZC BEVELANDEN-THOLEN 33 25 36 Middelburgse zwaargewond na steekpartij Bestuurslid park Oesterbaai vrijgesproken van mishandeling Attractie Nu nog op de grond, straks hoog in de lucht AbvaKabo bezorgd over de vorming van Zeeuwse brandweer Dinsdag 24 april 2007 Het aspergeseizoen kent geen officieel be gin; dat bepaalt de zon Tip? redgoes@pzc.nl Verhuizing van post naar Tholen is nadelig voor Stavenisse. door Rob Paardekam stavenisse - In Stavenisse is grote beroering ontstaan over het voor nemen om de Thoolse ambulance post naar Tholen-stad te verplaat sen. De aanrijtijden voor het dorp dreigen daarmee te verslechteren. „Dit pikken we niet", zegt Flip de Rijke van de Stichting Actief Stave nisse (SAS) strijdbaar. Landelijk is bepaald dat ambulan ces in Zeeland in maximaal tien procent van de gevallen te laat mo gen arriveren. In Tholen wordt dat percentage echter nipt overschre den. Door de post van Sint-Maar tensdijk naar Tholen te verplaat sen denkt de Regionale Ambulan ce Voorziening Zeeland (RAVZ) wel binnen de norm te blijven. In bijna alle dorpen komen straks meer ambulances op tijd (binnen het kwartier), maar Stavenisse is de pineut. Daar komt nu zestien procent te laat en dat zal volgens berekeningen van de RAVZ op lopen tot achttien procent. De SAS is woest en heeft een actie op touw gezet. Huis aan huis zijn folders verspreid waarin de stich ting haar bezwaren uiteenzet. Ze liggen ook bij de supermarkt en de huisarts. Mensen kunnen een strookje invullen en dat inleveren. De reacties gaan naar de gemeen te. Overigens krijgen ook alle poli tieke partijen in de gemeente de zer dagen een brief Flip de Rijke zegt dat in het dorp erg veel over de kwestie wordt gesproken. „De W* De Stichting Actief Stavenisse is woest over het verplaatsen van de ambulancepost naar Tholen, waardoor in Stavenisse straks meer ambulances te laat komen. mensen zijn boos, verdrietig, ont hutst, verbolgen en nog veel meer." Zelf is hij het allemaal tege lijk. „Hoe halen ze het in hun hoofd om zo'n besluit te nemen?", zegt hij. „Kijk, als de dijken hier een keer minder worden gemaaid, is dat acceptabel, maar het gaat nu over mensenlevens. We zijn toch geen tweederangsburgers?" De Rijke betwijfelt of er in de toe komst nog wel één ambulance op tijd gaat komen in Stavenisse. „Ik sprak een brandweerman, en die zegt dat het gewoon niet te doen is om vanuit Tholen een kwartier na de melding hier te staan." De Rijke wijst op de vele rotondes en het langzame verkeer. D. Panis, de plaatselijke huisarts, steunt de actie. „Ik snap dat de tij den als geheel er op vooruit gaan, maar het is nogal drastisch om te gen zestienhonderd mensen te zeg gen: jammer, maar voor jullie is de ambulance straks te laat." Directeur van de Velde van de RAVZ zegt de gevoelens in Stave nisse te kunnen begrijpen, maar staat achter het besluit. „Wij moe ten aan de normen voldoen en die nen keuzes te maken. In dit geval hebben we die keuze met cijfers goed onderbouwd." middelburg - Bij een steekpartij in Middelburg is gisterochtend een 49-jarige vrouw uit die stad zeer ernstig gewond geraakt. Het voorval gebeurde in de Vol- kerakstraat. Een buurtgenote uit de Waalstraat zou het slachtoffer rond kwart voor acht in haar huis hebben opgezocht, waarna ze met een mes is gaan steken. Ze stak de vrouw meerdere malen in haar lichaam, onder andere in haar hals, rug, oog, schouder en buik. De politie kon gisteren nog niets zeggen over de oorzaak van de steekpartij. Na de steekpartij is de vermoedelij ke dader terug naar haar woning gegaan. Daar is ze korte tijd later door de politie aangehouden. Ze is gisteren direct verhoord. Zo goed als zeker wordt ze aangeklaagd voor poging tot moord. Volgens de politie heeft ze, zover bekend, niet in een impuls gehandeld. Het slachtoffer is opgenomen in het ziekenhuis, maar verkeert niet meer in levensgevaar. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie, fc Met een abonnement spaart u sneller! - het alfabet van Zeeland middelburg - Bestuurslid T. van Zon van de Vereniging van Eigena ren in het recreatiebungalowpark De Oesterbaai in Wemeldinge is maandag door de Middelburgse politierechter vrijgesproken van mishandeling. Van Zon was een van de hoofdrolspelers in de zoge heten Oesterbaai-affaire. Die kwes tie kostte wethouder P. Ganseman van Kapelle het wethouderschap. Ganseman werd destijds door Van Zon van mishandeling beschul digd. De beschuldiging kon niet worden hardgemaakt en dat leidde vorig jaar tot vrijspraak van de ex-wethouder, die op zijn beurt Van Zon aanklaagde. De politie rechter concludeerde gisteren dat ook die beschuldiging niet vol doende bewezen kon worden en vonniste vrijspraak. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl 'Wo ist das Teaterloch?', vroeg het al wat oudere Duitse echt paar, op vakantie in Zeeland, aan de Middelburger. Zo goed en kwaad als het ging, wees hij het stel de juiste weg naar de plek waar ooit de nieu we grote schouwburg had moe ten komen, maar inmiddels ruim twee jaar een alternatieve stads- vijver ligt. Ach, de bouwput als toeristische attractie, waarom ook niet?, dacht de Middelburger. Lekker la ten liggen dus, die bak vol water. Maak er een toeristische attrac tie van! Vraag 2,50 euro toegang, plaats informatiepanelen, leg een gezel lig terrasje aan middenin het wa ter. En vergeet de verwijzende bordjes in de stad niet, zodat ie dereen weet: Do ist das Teater loch! door Luc Oggel KATS - Als ze op de grond liggen, lijken het net iglo's. Het zijn echter zogeheten neuskegels, on derdelen voor de drie nieuwe windturbines die aan de voet van de Zeelandbrug zullen verrijzen. Ze hadden er eigenlijk al moeten staan, maar de oplevering heeft een klein maandje vertraging op gelopen, zegt C. van den Hoven, projectleider van 'Windpark Kats II' bij Vereniging Zeeuwind, samen met de Noord-Bevelandse landbouwcorpo ratie Camperwind opdrachtgever van het project. „Bepaalde onderdelen waren tijdelijk niet lever baar en ook het onderhoud aan de brug in de Zandkreekdam speelde een rol. De vrachtwagens die de rotorbladen vervoeren zijn 55 meter lang en die konden niet over de bypass." Het is de be doeling dat de drie nieuwe molens, die tezamen negen keer zoveel vermogen hebben en aanzien lijk hoger zullen zijn dan de huidige vier, in de tweede helft van mei gereed zijn. De 'oude' turbi nes worden gedemonteerd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67