IK-eiland komt tot leven Voetballers geplaagd door konijnen Middelburg krijgt concurrentie van nieuw crematorium Goes De Unie bezorgd om WCT Jpzc Dinsdag 24 april 2007 29 Kunstenaar Jan van Munster maakt van het terrein rond de watertoren een IK-eiland. foto Lex de Meester Bouw kunstproject begonnen na drie jaar voorbereiding. door Miriam van den Broek j OOST-SOUBURG - De steigers wor- i den aangeleverd en busjes van aan nemers rijden af en aan bij de wa- L tertoren in Oost-Souburg. Het pro- t ject IK-eiland van kunstenaar Jan j van Munster komt na drie jaar voorbereiding tot leven. De watertoren wordt gerestau reerd en krijgt op het dak een te kenatelier. Op het terrein rond de toren komen vijf gebouwen: een opslagruimte en een woning voor Van Munster, een zogenoemd hoekpaviljoen waar gast-kunste- naars kunnen werken en logeren en de IK-sculptuur. Dat zijn twee gebouwen in de vorm van de let ters I en K waarin de kunstenaars hun werken exposeren. Het hoekpaviljoen en de IK-sculp tuur komen straks los te staan van Ian van Munster. De stichting IK gaat die panden exploiteren en wellicht ook verwerven. Van Munster liet twintig jaar gele den in Renesse een Plus-Min-ge- bouw zetten. Dat waren twee ge bouwen in de vorm van een plus-teken en een min-teken. La ter werd het woord 'ik' een inspira tiebron, vertelt hij. In tal van ste den, waaronder Utrecht, versche nen van zijn hand IK-sculpturen, zoals bankjes in de vorm van de twee letters. Inmiddels is hij bezig om in België of Frankrijk een MOI-gebouw te realiseren en in Duitsland een ICH-gebouw. In Renesse kwam het Plus-Min- project in de verdrukking door uit breidende campings en Van Mun ster zag zich genoodzaakt te ver huizen. In Noord-Holland zagen ze hem graag komen, maar Leon Riekwell van het Buro Beeldende Kunst Vlissingen wist hem te overtuigen naar de watertoren in Oost-Sou burg te gaan. Drie jaar geleden presenteerde Van Munster zijn plan aan de Vlis- singse gemeenteraad. Sindsdien was hij bezig met het aanpassen van de schetsen, het laten opstel len van geluid- en milieurappor tages en het aanvragen van vergun ningen. Nu is het zover dat over drie we ken de eerste heipalen de grond in gaan. Ook begint de renovatie van de watertoren. „Er is vrij veel betonrot", zegt Van Munster. „De ramen lekken en het dak moet gerenoveerd worden. Ik hoop dat de toren eind augustus klaar is. De rest van de bouw zal nog wel een jaar duren. Als de wa tertoren klaar is, stel ik hem nog één keer open voor publiek. Daar na gaat die alleen nog open tijdens Monumentendag en de open-ate- lierdagen." De IK-sculptuur gaat wel open als expositieruimte. W IJzendijke heeft door blessures team uit de competitie gehaald. ijzendijke - Een konijnenplaag teis tert de voetbalvereniging IJzendij ke. De schade door de hoeveelheid putten en holen in het voetbal- en trainingsveld is zo groot, dat het niet meer verantwoord is op deze velden te sporten. De W IJzendijke heeft zelfs door het grote aantal zware blessures (25 op een totaal van 2to spelende leden) een elftal uit de competitie moeten nemen. Het bestuur slaakt een noodkreet in een brief aan de gemeenteraad van Sluis. Volgens voorzitter J. Herregodts vinden ook bezoekende verenigingen het niet verantwoord hun leden op een dergelijk veld te laten sporten. Sluis had volgens het bestuur in oktober 2006 al extra groot onder houd en aanpak van de konijnen- plaag toegezegd. „Inmiddels is ons bericht dat het oplossen van de plaag op problemen stuit en dat het extra onderhoudswerk niet doorgaat om budgettaire redenen. Juist omdat de vereniging slechts kan beschikken over één trainings en één wedstrijdveld en al een ca paciteitsprobleem heeft, is deze si tuatie onhoudbaar geworden." Een woordvoerster van de gemeen te bevestigde gisteren dat het on derhoud inderdaad niet door kan gaan vanwege financiële proble men. Sluis vroeg eerder al een jachtvergunning aan bij de politie om konijnen op het complex af te schieten. Dit verzoek werd echter afgewezen, omdat het sportcom plex te dicht bij een woonwijk staat. De schade door de hoeveelheid putten en holen in de velden is zo groot, dat het niet meer ver antwoord is op deze velden te sporten. «se* ALEX DE NIE OPTIEK Contactlensspecialist Register opticièn N.U.V.O, BURGHSERING 27 BURGH-HAAMSTEDE Tel. (0111) 652440 goes - Vakbond De Unie maakt zich zorgen over de voortgang van de Westerschelde Container Ter minal (WCT). Voorzitter J. Teuwen schrijft dat in een open brief aan Provinciale Sta ten en aan de nieuwe, beoogde ge deputeerden. De vakbond vreest dat besluitvor ming over de WCT vertraging op loopt, als besloten wordt tot een nieuwe haalbaarheidsstudie. De provincie, aldus de open brief, kan het zich niet veroorloven, deze in vestering in de werkgelegenheid te missen. Het nieuwe college van Ge deputeerde Staten bestaat uit CDA, SGP, GroenLinks en Chris tenunie. Die twee laatste partijen hebben zich in het verleden altijd fel uitge sproken tegen de aanleg van de Westerschelde Container Termi nal Verwachte toename van crematies in Zeeuwse hoofdstad blijft uit. door Nadia Berkelder middelburg - Het tarief voor een crematie gaat niet omhoog in Mid delburg. Dat zegt wethouder H. van Klinken (SGP). Volgend jaar wordt in Goes een nieuw cre matorium geopend. Het aantal cre maties zal dan afnemen in de Zeeuwse hoofdstad, omdat nu ook veel mensen van Schouwen en de Bevelanden naar Middelburg ko men voor een uitvaart. De WD-ffactie in de Middelburg se gemeenteraad heeft het college van burgemeester en wethouders vragen gesteld over de concurren tie vanuit Goes. De SGP-fractie wil weten welke financiële gevol gen die zal hebben voor de ge meente Middelburg. Volgens de fractie is er bij de grootscheepse verbouwing van de aula van het crematorium geen rekening gehou den met de bouw van een cremato rium in Goes. Van Klinken erkent dat de inkom sten gaan dalen. „Er zullen minder klanten komen", zegt hij. „En de inkomsten van de koffiekamer zul len ook minder hoog worden." De begraafplaats, de aula en de koffie kamers zijn net voor anderhalf mil joen euro opgeknapt. De gemeen te besloot bovendien om de koffie kamers zelf te gaan uitbaten. Dat moest Middelburg een voordeeltje van 50.000 euro per jaar opleve ren. Middelburg durft de concurren- 1^ Middelburg krijgt concurrentie van het crematorium in Goes. Nu komen ook veel mensen van Schouwen-Duiveland en de Beve landen naar Middelburg. tie met Goes wel aan, stelt Van Klinken. „Het crematorium daar komt op een industrieterrein, dat van ons ligt in het groen. We heb ben - na de verbouwing - een prachtige accommodatie voor re delijke tarieven. Ik verwacht dan ook niet dat mensen vanuit Wal cheren naar Goes gaan voor een uitvaart." In Middelburg vinden jaarlijks 850 crematies plaats. De verwachting was dat het aantal de komende ja ren zou toenemen. 1\vee jaar gele den werd er nog vanuit gegaan dat in 2020 1300 crematies zouden plaatsvinden als er geen concurren tie bijkwam. Met een cremato rium in Goes worden dat er niet meer dan 815, minder dan er nu plaatsvinden. Middelburg had het eerste crema torium in Zeeland, het ging open in 1978. Dat in Terneuzen bestaai zeventien jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63