Zeeland PZC Strijd tegen kitebuggy is taai SCHOUWEN-DUIVELAND 33 25 36 Middelburgse mishandelt collega met mes Scholieren weerbaarder Ill 11 II I I Attractie Bestuurslid park Oesterbaai vrijgesproken van mishandeling AbvaKabo bezorgd over de vorming van Zeeuwse brandweer Dinsdag 24 april 2007 Het aspergeseizoen kent geen officieel be gin; dat bepaalt de zon Tip? redzzee@pzc.nl Vogelwacht in hoger beroep bij Raad van State. door Piet Kleemans nieuw-haamstede - De strijd rond de kitebuggysport is nog niet ge streden. Het bezwaarschrift van de Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland tegen het aanwij zen van het Verklikkerstrand als lo- katie voor de sport is door de rech ter ongegrond verklaard. De Na- tuur- en Vogelwacht stelt tegen die uitspraak beroep in bij Raad van State. Over het kitebuggyen op het Wes- terschouwse strand - waarbij be mande karretjes worden voortge trokken door grote vliegers - wordt al geruime tijd gesteggeld. De Natuur- en Vogelwacht kant zich niet tegen de sport op zich, maar maakt bezwaar tegen het feit dat de sport op het Verklikker- strand uitgeoefend wordt. Dat stuk strand is volgens de vogel wacht een ecologisch belangrijk aangroeistrand, waar ook nog eens zandbanken op aanhaken. Op de zandbanken rusten zeehonden en op het strand duizenden kustvo- gels die er ook foerageren. Voor hen is de kitebuggysport een be dreiging. „Zodra één of meerdere kitebuggy's op het strand verschij nen, is het gedaan met dit bijzon dere natuurspektakel. Alle vogels zijn binnen enkele minuten ver jaagd, evenals in veel gevallen de zeehonden." Ook de primaire duinvorming op het strand heeft volgens de vogel wacht te lijden onder de kitebug gysport. De gemeente Schouwen-Duive- land ziet in de kritiek van de Vogel wacht geen reden kitebuggyen op het Verklikkerstrand te verbieden en wordt daarin gesteund door de rechter in Middelburg. De gemeen te zegt er streng op toe te zien dat de kitebuggyers alleen op het daar toe aangewezen stuk strand ko men en dat is voor de rechter ge tuige zijn uitspraak voldoende waarborg. De Natuur- en Vogelwacht kan zich daar absoluut niet in vinden. Volgens de natuurorganisatie moet de gemeente een vergun ning in het kader van de Natuurbe- De Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland wil dat de ge meente kitebuggyen op het Ver klikkerstrand verbiedt en een an dere lokatie aanwijst. schetmingswet aan te vragen, maar heeft de gemeente daar nog geen gehoor aan gegeven. „Het is erg jammer dat wij door deze si tuatie gedwongen worden om voorlopig door te gaan met proce deren, terwijl in goed overleg snel een oplossing bereikt kan worden. Ons inziens kan op de overige 20 kilometer Schouws strand een goed alternatief voor een kite-bug- gy-locatie gevonden worden. Na tuur en landschap vormen het meest waardevolle toeristische pro duct van Schouwen-Duiveland. Het spectaculaire Verklikker-na- tuurstrand is in dit opzicht één van de paradepaardjes, dus ook uit het oogpunt van recreatieve belan gen zou een duurzaam en natuur vriendelijk gemeentelijk strandbe- leid uitgangspunt dienen te zijn", aldus de Natuur- en Vogelwacht. MIDDELBURG - Bij een steekpartij is gisterochtend een 49-jarige Middel burgse vrouw uit de Vol- kerakstraat ernstig gewond ge raakt. Een collega uit de Waal straat stak haar rond kwart voor acht meerdere malen in haar lichaam. Onder meer in haar hals, rug, oog, schouder en buik. Die collega zou het slachtoffer in haar huis aan de Volkerakstraat hebben opgezocht waarna ze het mes trok. De politie kon gisteren nog niets zeggen over de aanlei ding van de steekpartij. Na de steekpartij is de dader (49) terug naar haar woning aan de Waalstraat gegaan. Daar is ze even later aangehouden. Ze is direct ver hoord. Zo goed als zeker wordt ze aangeklaagd voor poging tot moord. Volgens de politie heeft ze niet in een impuls gehandeld. Het slachtoffer is geopereerd en ver keert niet meer in levensgevaar. De politie zoekt getuigen. GOES - Veertien leerlingen van de Deltaschool in Goes zijn de afgelo pen tijd een stuk mondiger gewor den. Dat werd gisteren bekroond met een diploma. Op de Deltaschool zitten kinderen met een verstandelijke beperking. Veel van hen zijn onzeker in hun contacten met andere mensen. Sa men met Mee Zeeland, een organi satie voor mensen met een beper king, biedt de school daarom de cursus 'omgaan met elkaar' aan. De scholieren versterken daarin hun weerbaarheid en sociale vaar digheden. De veertien trotse kinde ren die gisteren hun diploma kre gen, behoren tot de tweede groep. Een jaar geleden gingen evenzo veel schoolgenoten hen al voor. Tip? redactie@pzc.nl 'Wo ist das Teaterloch?', vroeg het al wat oudere Duitse echt paar, op vakantie in Zeeland, aan de Middelburger. Zo goed en kwaad als het ging, wees hij het stel de juiste weg naar de plek waar ooit de nieu we grote schouwburg had moe ten komen, maar inmiddels ruim twee jaar een alternatieve stads- vijver ligt. Ach, de bouwput als toeristische attractie, waarom ook niet?, dacht de Middelburger. Lekker la ten liggen dus, die bak vol water. Maak er een toeristische attrac tie van! Vraag 2,so euro toegang, plaats informatiepanelen, leg een gezel lig terrasje aan middenin het wa ter. En vergeet de verwijzende bord jes in de stad niet, zodat iedereen weet: Do ist das Teaterloch! middelburg - Bestuurslid T. van Zon van de Vereniging van Eigena ren in het recreatiebungalowpark De Oesterbaai in Wemeldinge is gisteren door de Middelburgse po litierechter vrijgesproken van mis handeling. Van Zon was een van de hoofdrolspelers in de zogehe ten Oesterbaai-affaire. Die kwestie kostte wethouder P. Ganseman van Kapelle het wethouderschap. Ganseman werd destijds door Van Zon van mishandeling beschul digd. De beschuldiging kon niet worden hardgemaakt en dat leidde vorig jaar tot vrijspraak van de ex-wethouder, die op zijn beurt Van Zon aanklaagde. De politie rechter concludeerde gisteren dat ook die beschuldiging niet vol doende bewezen kon worden en vonniste vrijspraak. Kitebuggyers zijn actief op het strand van Westerschouwen. foto Dirk-Jan Gjeltema Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0251231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59