Sport Rivaal stelt feest van SLV uit Ik open het gesprek! Zeeuwse zwemmers snel in Antwerpen Toernooizege Schweertman Vlissingen heeft baat bij straf BSC Jaargangrecords voor broer en zus www.depoortgaatopen.nl pzc Dinsdag 24 april 2007 41 Koploper met ex-spelers Hoek is na nederlaag nog niet zeker van titel. door Peter van Kouteren zelzate - De spelers van de op een oorwassing getrakteerde koplo per SLV Zelzate hebben er behoef te aan, de grote rivaal FC Zelzate heeft er recht op. Na de 4-0-over- winning van de FC op de grote ri vaal SLV vloeit de champagne rij kelijk. De overwinning van FC Zel zate op aartsrivaal en titelkandi daat SLV Zelzate wordt uitbundig gevierd. Beide clubs treffen elkaar zondag op het veld van de FC, zoals de club met de grootste aanhang in het dorp wordt genoemd. Twee keer per jaar is de derby weken lang in de aanloop naar de onder linge confrontatie in Zelzate onder werp van gesprek. SLV, de club met de grootste financiële arm slag, had zondag bij winst kam pioen van de derde klasse provin ciaal kunnen worden. Met twee treffers voor rust en twee na de hervatting is dat feest uitgerekend door FC uitgesteld. „Een blama ge", vindt Flubert van den Hemel, die voor SLV Zelzate uitkomt. De Terneuzenaar heeft na een in grijpende heupoperatie vorig jaar mei zijn elfde competitieduel in de hoofdmacht gespeeld. „Ik had van tevoren al gezegd dat kam pioenswedstrijden heel speciaal zijn." Van den Hemel krijgt met zijn ploeggenoten Franky Standae- rt, Geert de Poorter, Danny Magi- to en Thierry de Waele zondag op eigen veld een herkansing. Dan moet gewennen worden van mid denmoter Hansbeke. Hubert van den Hemel kan met SLV Zelzate nog steeds de titel pakken. Ook zijn ploeggenoten Geert de Poorter (boven), Franky Standaert (midden) en Danny Magito (onder) hebben een verleden bij Hoek. foto's Peter Nicolai/fotomontage Rolant Quist De ontmoeting tussen beide ploe gen is behalve een sportieve con frontatie een strijd tussen twee le vensovertuigingen. De socialisten van FC nemen het op tegen de ka tholieken van Sint Laureins Voet balclub Zelzate. „Als ik mijn deur uitga en twintig meter loop, sta ik op het veld van SLV", zegt voorzit ter John Schenkels van FC Zelzate. „Dat doe ik natuurlijk zelden." De voormalig burgemeester van Zelza te is blij dat ook komend seizoen vrijwel al zijn spelers voor zijn club uitkomen. „De spelers van SLV hebben op twee na (Van den Hemel en Magito) allemaal bij ons gespeeld. Dit jaar gaat er maar één. Voor het geld. Jammer, maar we kunnen ze niet tegenhouden. SLV geeft twee keer zo veel als ze win nen. Ze hebben meer te beste den." Antoine Thoen, sinds kort di recteur en mede-eigenaar van hoofdsponsor De Mosselman van FC Zelzate, is blij met de overwin ning van zijn ploeg, die wordt ge traind door Kurt Pacqué. Voorzit ter Schenkels geniet in dubbel op zicht. Zijn veld wordt omzoomd door ruim duizend man. „Wij kun nen met deze overwinning niets meer bereiken, maar dit zijn koste lijke momenten voor ons. Deze dag is goed voor een omzet van 12.500 euro." Bij SLV Zelzate blijft er vertrouwen in een goede af loop. „Geert de Poorter (44) is de beste speler. Franky Standaert is aan een heel degelijk seizoen be zig. Met zoveel kwaliteit mag het niet meer fout gaan." goes - De VC Vlissingen lijkt een meevaller te hebben in de strijd te gen degradatie uit de tweede klas se van het zondagvoetbal. De ploeg profiteert van de uit spraak van de KNVB over de ge staakte wedstrijd tussen BSC en Unitas. De voetbalbond strafte BSC met één winstpunt in minde ring. Bovendien wordt de 0-2-tus- senstand in het voordeel voor Uni tas als eindstand aangemerkt. Het betekent dat de Roosendaalers op de voorlaatste, elfde plaats be landen, één punt achter VC Vlis singen. Nummer elf degradeert recht streeks, nummer tien krijgt promotie/ degradatiewedstrijden. Er is nog één duel te gaan. oostburg - De zwemmers Niek en Carmen de Ridder van De Bruinvis hebben in Oostburg bij de laatste wedstrijden in de hoofd klasse beiden Zeeuwse jaargangre cords gezwommen. Niek de Ridder deed dat op de 200 meter vlinderslag, waarop hij een zeer sterke 2.16,54 noteerde. Car men de Ridder zwom op de 400 meter vrije slag naar een nieuw re cord voor negentienjarigen: 4.42,24. Halverwege deze afstand klokte zij 2.16,54 en ook dat was een nieuw Zeeuws jaargangrecord. Masterzwemmer Abe Kramer van De Stormvogel uit Vlissingen zette een Zeeuws masterrecord neer op de 50 meter vrije slag in de catego rie 50+. Kramer tikte aan in 41,08 seconden. door onze sportredactie goes - Squasher Piëdro Schweert man, afkomstig uit Koudekerke, heeft zondagmiddag in Amster dam een toernooi in de Wilson- tour. In de finale versloeg hij Lucas Buit met 3-2. Voor de Walchenaar was het de eerste keer dat hij van de veel voudig Nederlands kampioen won. De gamestanden waren 6-9 9-2 9-1 4-9 9-1. Eerder al was hij in de halve finale met 3-0 (9-6 9-2 9-3) te sterk geweest voor Jay Fran cis. In 2007 stond Schweertman, die zowel in Nederland als België competitie speelt, al twee keer eer der in de eindstrijd van een toer nooi in de Wilson-tour. Beide ke ren verloor hij die. De eerste keer was dat in januari in Delft, waar Buit hem klopte. De tweede keer, in maart in Hoofddorp, leed hij een nederlaag tegen Sebastiaan Weenink. Antwerpen - De Zeeuwse jeugd profiteerde van de sterke bezetting van de Antwerpse internationale jeugd-zwemwedstrijden. Ze keer den met een vracht aan medailles, jaargangrecords en limieten terug. Sonny Corré (De Stormvogel) im poneerde met 17.58,15 op de 1500 meter. Hij zette als 13-jarige de vierde tijd ooit in Zeeland neer in een 50 meterbad. Tijdens de race klokte hij op de 400 en 800 meter jaargangrecords. Hij zette ook een sterke 2.09,61 op de 200 meter neer en verwees de tijd van Kevin Hondsmerk naar de archieven. Clubgenote Judith Stap verbeterde met 9.52,27 het Zeeuws BJP op de 800 meter voor 14-jarigen en deed dat halverwege op de 400 meter met 4.52,37 ook. Ook op de 50 en 100 meter vlinderslag en op de 100 meter vrijeslag zwom zij nieuwe Zeeuwse jaargangrecords. Simon Edenburg (Luctor) was op de schoolslagonderdelen niet te houden. De 50, 100 en 200 meter waren goed voor de gouden plak in de categorie miniemen, steeds in nieuwe toptijden. De andere Zeeuwse BJP's kwamen Romy Hoogendijk, Levy Kort en Demi van der Werf. Voor het NK junio ren hebben naast eerder genoem de zwemmers ook Sander van Nieuwenhuyzen, Yannick Mol, Ma- non Minneboo en Amira Fathi en Bob Dalmeijer zich gekwalificeerd. In een gevangenis leer je waar vrijheid ophoudt maar ook waar vrijheid weer kan beginnen! Mijn collega's en ik leveren een bijdrage aan de veiligheid van de samenleving. We sluiten mensen in. maar bieden ook structuur, houvast en hulp voor de volgende stap in hun leven! Nieuwsgierig naar hoe dat gaat? Kom kijken tijdens onze Open dag op 12 mei a.s in onze gevangenis PI Torentij'd in Middelburg. Meld je aan op www.depoortgantopeu.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43