Driebanders azen op finale Driebandenteam blijft waarschijnlijk in dezelfde samenstelling spelen Nieuwe test toont weer doping aan bij Landis 39 45 AZ leeft ontspannen toe naar titelduel van aanstaande zondag Dinsdag 24 april 2007 Delta/Frans Bevers hoopt net als in 2005 - toen de ploeg nog Brasserie Ockenburgh heette - de landstitel te grijpen. Goese biljarters in een dubbele ontmoeting tegen Crystal Kelly. door Frits Bakker goes - De biljarters van Delta/Frans Bevers uit Goes staan voor de belangrijkste krachtme ting van het seizoen. Het kam pioenschap van de eredivisie staat op het spel in de play-offs met vier ploegen. Vandaag en morgen speelt Delta de halve finale tegen het gerenommeerde Crystal Kelly. De Zeeuwse ploeg, die als derde is geëindigd in de reguliere competi tie, komt op volle sterkte aan het biljart voor de dubbele confronta tie. Vanmiddag wordt vanaf 13.00 De driebanders van Delta/Frans Bevers spelen vandaag en mor gen de halve finale van het NK te gen Crystal Kelly. De ploeg acht zich kansrijk voor de finale. uur gespeeld in het tijdelijke thuis- honk in Kwadendamme, morgen is de return in Waalwijk. De win naar van de tweekamp treft in de eindstrijd de winnaar van de ande re halve finale tussen Gebr. Van Wanrooij en Aartsbouw. Voor Delta/Bevers kan de nacom- petitie een internationaal vervolg krijgen. De twee winnaars van de halve finales zijn verzekerd van deelname aan de Europacup. Ro land Forthomme, Jean Paul de Bruijn, Henk Habraken en Martin Spoormans hebben twee jaar gele den, toen Delta de nationale titel veroverde, ook in Europees ver band gespeeld. De hindernis die Delta in de halve finale van de play-offs moet ne men is er één met een grote repu tatie. Crystal Kelly heeft de Belg Frédéric Caudron als kopman en speelt op de andere biljarts met Raimond Burgman, Frans van Kuyk en Raymond Ceulemans. De Goese teamleider Jan Kikken vindt dat zijn viertal (Forthomme, De Bruijn, De Backer en Habra ken) reëele kansen heeft om de fi nale te halen. „Ik verwacht thuis een volle bak, een lekkere sfeer en een prachtige wedstrijd. En een dag later moeten we het in Waal wijk afmaken." Het optimisme is gebaseerd op eer dere ontmoetingen. Twee jaar gele den zorgde Delta ook voor een stunt tegen deze tegenstander. De thuiswedstrijd eindigde in 4-4, de Eredivisie driebanden Na 22 competitiewedstrijden in de eredivisie driebanden eindigde Gebr. Van Wanrooij als koploper met 37 punten. Crystal Kelly werd tweede met 35, Dela/Frans Bevers derde met 32 en Aartsbouw vierde met 27 punten. In het individuele klassement was Torbjörn Blomdahl de beste speler met een moyenne van 1.961 voor Dick Jaspers (1.953) en Daniel Sanchez (1.809). Tonny Carlsen tekende voor de hoogste serie. In zijn partij tegen Dick Jaspers maakte de Deen vanaf acquit een reeks van 27. Zeeuwse zwemmers doen het goed op de NK voor Masters foto Philip van Waesberghe uitwedstrijd werd dankzij overwin ningen van Forthomme, Habraken en Spoormans gewonnen. De land stitel werd daarna gehaald tegen Twentevisie. Henk Habraken voorziet een open wedstrijd in de tweekamp met Crystal Kelly. Van onderschatting is geen sprake. „We hebben een mooie kans om te winnen, maar voor hetzelfde geld kunnen ze ons ook wegspelen." Dat gebeurde ook in de competitie, toen Delta/Frans Bevers uit met 7-1 verloor. Tip? sport@pzc.nl Wiljan Vloet naar ADO Den Haag den haag - Wiljan Vloet treedt als hoofdcoach in dienst van ADO Den Haag. De Haagse club en de 44-jarige oefenmeester van Sparta zijn een contract overeengekomen voor een jaar, met een optie voor een tweede jaar. ADO is dit seizoen onder leiding van interim-trainer Lex Schoenma ker uit de eredivisie gedegradeerd. De club speelt komend seizoen in een nieuw stadion aan de rand van de stad. Vloet heeft maar één doel: promoveren. Franz Beckenbauer eist grote veranderingen munchen - Franz Beckenbauer eist radicale veranderingen bij Bayern München. De voorzitter van de Beierse formatie is de matige pres taties van zijn club zat. „Zo kan het niet verder", schreef 'der Kaiser' in Bild Zeitung. „We moeten helemaal opnieuw begin nen en een nieuw elftal opbou wen." Bayern verloor zaterdag met 2-0 van Stuttgart, waardoor de club af haakte in de titelstrijd en ver weg is van de Champions League. ADO-Groningen morgen uitgespeeld zeist - Het restant van de wed strijd ADO Den Haag-FC Gronin gen, zondag bij 0-3 gestaakt, wordt morgen in Emmen uitgespeeld. Het duel, waarbij geen toeschou wers aanwezig mogen zijn, begint om 12.00 uur. Het is van belang dat het eredivisie duel deze week wordt gespeeld omdat het doelsaldo van Gronin gen belangrijk kan zijn bij het be palen van welke club vijfde wordt in de eredivisie. Dak moet dicht bij EK turnen in Amsterdam amsterdam - Het mooie weer heeft de organisatoren van de Eu ropese kampioenschappen turnen in Amsterdam extra werk opgele verd. Het dak van de Holland Hal van de RAI moet vandaag worden afgeplakt omdat de zonnestralen de turners anders tot last zijn. De Europese kampioenschappen beginnen donderdag. Er zijn tot nu toe 20.000 kaarten verkocht, al dus dé organisatie. door Frits Bakker goes - Het driebandenteam van Delta/Frans Bevers speelt komend seizoen vrijwel zeker met dezelfde spelers. Teamleider Jan Kikken: „Er zijn veel geruchten over vertrekkende spelers. Zo zou Peter de Backer naar Rotterdam vertrekken en ook andere spelers hebben een aanbod gekregen. Maar ik heb afspraken met de jongens. Ik verwacht dat ze blijven." De samenstelling wijzigt wel. Peter de Backer, die het beste moyenne van de vier heeft ge speeld, wordt zo goed als zeker de eerste man in plaats van Forthom me. Delta gaat verder op zoek naar versterking, omdat het tweede team (Delta/Ockenburgh) promo tie naar de eredivisie heeft verwe zenlijkt. Martin Spoormans, die dit jaar kopman van het reserveteam was en drie keer inviel voor Delta 1, moet nu keuzes maken. „We zul len dus naar spelers voor de breed te moeten uitkijken", verzekert Kikken. „En we zullen afspraken over bui tenlandse contracten moeten ma ken. Het mag niet zo zijn dat we Peter de Backer en Roland For thomme regelmatig moeten mis sen, omdat ze in Spanje of Portu gal competitie moeten spelen." parijs - Een hernieuwde test van zeven B-stalen van urine van de Amerikaanse Tour-winnaar Floyd Landis heeft volgens de Franse krant L'Equipe aangetoond dat de wielrenner tijdens de Tour van 2006 te veel testosteron in het lichaam had. De test is uitgevoerd in een Frans dopinglab, waarbij een nieuwe techniek is toegepast waardoor de onderzoekers onderscheid kunnen maken tussen lichaamseigen testos teron en de synthetische vorm. Landis wordt volgende maand ver- j wacht op een hoorzitting. Als hij schuldig wordt bevonden, hangt hem een tweejarige schorsing bo ven het hoofd. Landis kan boven dien de eerste Tourwinnaar wor den wiens naam achteraf van de erelijst wordt geschrapt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41