Stampvolle bussen in de avondspits "0ck-r"4iAr<lt Gent klaar voor de Tour PZC Dinsdag 24 april 2007 31 Chauffeurs in actie voor hoger loon en tegen uitbesteding van werk. door Lilian Dominicus coes - Reizigers in Zeeland had den gisteren, op de eerste stakings dag in het busvervoer, te kampen met langdurige vertragingen. Voor al in de avondspits moesten men sen lang wachten voor ze een bus huiswaarts konden nemen. Circa negentig procent van alle buschauffeurs in de provincie gaf gehoor aan de oproep van FNV en CNV actie te voeren. Voor vervoersbedrijven Con- nexxion en Veolia voldoende om alle bussen in de remise te hou den. Tussen negen uur 's ochtends en vier uur 's middags reden er geen bussen. Daarna kwam het vervoer mondjesmaat op gang. Ook gister avond na zeven uur reden er geen bussen meer. In de ochtend- en avondspits was er geen kaartcon- trole. Óp het busstation in Goes was het rustiger dan in een norma le spits. „Waarschijnlijk houden mensen er rekening mee", zegt een van de chauffeurs. Toch is niet iedereen op de hoogte van de staking. Een vrouw komt vragen wanneer toch de bus naar Terneuzen vertrekt. Om half drie was er geen, om drie weer niet, hoe zit dat nou? Uiteindelijk ver trekt er rond kwart voor vijf een stampvolle bus richting Zeeuws-Vlaanderen. Aan de over kant zal het niet anders zijn, schat de chauffeur in. De chauffeurs zelf hielden zich gis teren tussen negen en vier op in de remises. De stakers brachten de dag door met puzzels invullen, krantje lezen, grapjes maken en veel, veel koffie drinken. Alles voor het ene doel: dat de werkge vers toegeven aan het ultimatum van de bonden. Kloetinger Cor van de Guchte, die zijn bus tegen half tien de remise van Wemeldin- ge in reed, maakt zich druk over de inhuur van uitzendkrachten door de vervoersbedrijven. „Sta ken voor hoger loon, dat is een ding, maar door de inhuur verlie zen we werk. Ze kunnen mij vra gen om een extra rit te draaien, dan krijg ik 135 procent uitbetaald, 'Staken voor hoger loon is een ding, maar door de inhuur verliezen we werk' of een externe en die doet het dan voor 100 procent." De bonden eisen een structurele loonsverhoging van 3 procent, de werkgevers bieden 1,5 procent per 1 januari en 0,5 procent per 1 juli. Daarnaast bieden ze 1 procent va riabel loon als de werkgever zijn winstdoelstellingen haalt. „Maar," zegt Evert Jan van de Mheen, CNV-bestuurder voor openbaar vervoer in Zeeland, „omdat die hal ve procent halverwege het jaar pas ingaat, kunnen we spreken van slechts 1,75 procent. Dan willen de werkgevers de wga-premie, dat is de opvolger van de wao, op de werknemers verhalen. Als je die van de loonsverhoging afhaalt, kom je niet eens meer boven de in flatiecorrectie uit." Het is de bon den en de chauffeurs menens. De acties gaan door totdat de werkge vers gehoor geven aan het ultima tum. conrie De buschauffeurs bij de remise in Wemeldinge. foto Willem Mieras middelburg - De Statenfractie van de PvdA heeft gisteravond Peter Holtring gekozen tot fractievoorzit ter. Dat was hij de afgelopen vier jaar ook al en dat was voor de frac tie de voornaamste reden hem te benoemen. De gewestelijke verga dering van de PvdA had eerder aangegeven dat Maria ie Roy zowel beoogd gedeputeerde als fractie voorzitter was. Daarvan is una niem afgeweken. Omdat de PvdA niet in het dagelijks provinciebe stuur komt, zal oppositie gevoerd worden. Dat gebeurt op basis van het programma van de partij, zei Holtring. Zaterdag is besloten dat de fractie hulp krijgt van een ex tern begeleider. Holtring vindt dat geen probleem. „Ik ga ervan uit dat dit van korte duur zal zijn." Steeds meer spontane fïetsactiviteiten en evenementen op 9 juli. door Kris Naudts gent - Een gezonde vorm van geel zucht, zo noemt de Gentse burge meester D. Termont de aanzwel lende gekte in de stad en elders in Oost-Vlaanderen. Rond de Tour aankomst op 9 juli ontstaan steeds meer evenementen onder de noe mer 'Feest mee aan den arrivée'. De komst van de Tourkaravaan moet uitgroeien tot een groot volksfeest als stevig voorproefje van de Gentse Feesten die enkele dagen later beginnen. Dat de Tourkoorts hevig om zich heen grijpt, blijkt onder meer uit het feit dat de wielerbaan van 't Kuipke inmiddels al drie keer is uitverkocht voor de muzikale thea tervoorstelling 'Tour de Force' die het verhaalt vertelt van een cou reur uit Roubaix die naam wil ma ken tijdens de Ronde van Frank rijk van 1948. Het Stedelijk Museum voor Actue le Kunst (Smak) stuurt zeventien kunstenaars op pad die elk een stuk van het Tourtraject rijden. 'Le Tour des Artistes' mondt uit in een boek en tentoonstelling met verhalen, foto's, kunstwerken. De komst van de Tourkaravaan moet uitmonden in een waar volksfeest. De Touretappe levert Gent en Oost-Vlaanderen veel gratis publiciteit op. Van zaterdag 7 tot maandag 9 juli wordt het Sint-Pietersplein omge vormd tot het evenementenplein 'La douce France'met muziek, ama teurschilders, portrettekenaars en cartoonisten die de sfeer van Mont- martre oproepen. Met het initia tief 'Start to Bike' willen de ge meentelijke overheden uit Oost-Vlaanderen dat hun inwo ners op 9 juli massaal naar Gent fietsen. De gouverneurs van Oost en West-Vlaanderen zetten samen een retrorit van 90 km op tussen Diksmuide en Gent. Deelnemers dienen zich te hullen in een shirt uit vervlogen wielertijden. Voor het volledige programma van 'Feest mee aan den arrivée': www.tourgent.be onder de rubriek evenementen. Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der J. L. van Doorn d.d. 20-04-2007 blijkt, dat t.v.v. Maria Berlindis Germaina Johannes de Letter, wonen de te Terneuzen, aan MEDHAT MOHAMED IBRAHIM, zonder beken de woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Voorzieningenrechter te Middelburg in kort geding gewezen vonnis van 19-04-2007. Bij dit exploot, waarvan Medhat Mohamed Ibrahim een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan om binnen 24 uur daar na medewerking te verlenen aan de levering van de daarin genoemde onroerende zaak. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33