Tarieven crematie gaan niet omhoog Zeeland Kunstwerk voor veiliger rotonde Discotheek De Hooizolder krijgt een nieuw interieur Compleet slapen in Zeeland 41 morgana GOES Sneller hulp aan badgasten door betere communicatie op Banjaard 26 Dinsdag 24 april 2007 pzcW De rotonde op de Schroeweg in Middelburg na de eerste aanrijding in 2004. Bestuurders rammen de rotonde regelmatig. foto Lex de Meester Deel gemeenteraad wijt ongevallen aan rijgedrag. door Nadia Berkelder middelburg - Moeten er nog extra maatregelen genomen worden om de rotonde op de Schroeweg veili ger te maken? En moet dat door meer borden neer te zetten? De Middelburgse PvdA wil het liefst een kunstwerk zodat automobilis ten zien dat ze een rotonde nade ren. „Dan maken we ook de en tree van Middelburg mooier", zei P. de Doelder gisteravond tijdens de vergadering van de gemeente raad. Sinds het voorjaar van 2004 zijn er ongeveer tien bestuurders tegen de keien op de rotonde geknald. Vaak raakten ze daarbij gewond. De gemeente plaatste extra bor den en extra lampen. Later werd ook meer asfalt langs de buiten rand gelegd. Eind maart van dit jaar raakte weer een automobilist zwaargewond toen hij tegen de ro- tonderand reed. Twee specialisten uit het ziekenhuis in Vlissingen reageerden. Zij vinden dat de con structie te onveilig is. „Wellicht is zo'n rotonde de oplos sing voor heel Nederland", zei I. Aalberts (CDA). „Want ik heb vernomen dat hij vooral hard rijders en drankrijders tegen houdt." Ook de SGP legde de schuld bij de bestuurders. „Het is beter dat ze tegen een muur rijden dan dat ze een andere automo bilist schade berokkenen", aldus fractievoorzitter C. Dekker. „Als je na al de maatregelen die zijn genomen nog met oogkleppen achter het stuur zit", zei W. Steke- tee (Middelburg Transparant), „dan ben je het rijbewijs niet waar dig." E. Heringa (Christenunie) was milder. „Wij hadden de indruk dat de rotonde juist te veel als blikvanger fungeert. Zoals een medewerker van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid ooit zei: 'de indruk bestaat dat de rotonde bijzonder onvergevingsgezind ontworpen is'. We begrepen dat hij ook door een stedenbouwkun dige en niet door een verkeersspe- cialist is bedacht." De Doelder - zelf huisarts - noemde de artsen die 'uit medelijden met hun pa tiënt' kritiek uitten op het ont werp van de rotonde 'niet profes sioneel'. Verkeerswethouder F. Streng (WD) zei wel begrip te hebben voor de betrokkenheid van de art sen. „Zeker gezien de ernst van het betreffende ongeval." Hij kon digde aan dat onderzocht wordt of met verlichting of reflectie nog iets aan de zichtbaarheid gedaan kan worden. „Dat is niet onverstandig op een plek die zo druk bereden wordt." Het voorstel van de PvdA wordt volgende maand behandeld. Minder omzet voor Middelburg door komst crematorium Goes. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het tarief voor een crematie gaat niet omhoog in Mid delburg. Dat zegt wethouder H. van Klinken (SGP). Volgend jaar wordt in Goes een nieuw cre matorium geopend. Het aantal cre maties zal afnemen in de Zeeuwse hoofdstad, omdat nu ook veel mensen van Schouwen en de Beve- landen naar Middelburg komen voor een uitvaart. De WD-fractie in de Middelburg se gemeenteraad heeft het college van B en W vragen gesteld over de concurrentie vanuit Goes. De frac tie wil weten welke financiële ge volgen die zal hebben voor de ge meente Middelburg. Volgens de fractie is er bij de grootscheepse verbouwing van de aula van het crematorium geen rekening gehou- Paard in de sloot bij Biggekerke bicgekerke - Tegenover minicam- ping Krabbeneiland in Biggekerke is gisteren een paard in de sloot be land. Het jonge dier was voor de tweede keer op buitenrit en schrok ergens van. Hij sprong met berijdster een ondiep slootje in. De amazone bleef ongedeerd, maar wist haar paard niet uit de sloot te krijgen. Met hulp van boer Marinissen en de brandweer was het dier zo weer op het droge. den met de bouw van een cremato rium in Goes. Van Klinken erkent dat de inkom sten gaan dalen. „Er zullen minder klanten komen", zegt hij. „En de inkomsten van de koffiekamer zul len ook minder hoog worden." De begraafplaats, de aula en de koffie kamers zijn net voor anderhalf mil joen euro opgeknapt. De gemeen te besloot bovendien om de koffie kamers zelf te gaan uitbaten. Dat moest de gemeente een voordeel tje van 50.000 euro per jaar opleve ren. Middelburg durft de concurrentie met Goes wel aan, stelt Van Klin ken. „Het crematorium daar komt op een industrieterrein, dat van ons ligt in het groen. We hebben - na de verbouwing - een prachtige MWj Het tarief voor crematies in Mid- delburg gaat niet omhoog zegt wethouder H. van Klinken. Mid delburg krijgt concurrentie van het crematorium in Goes. Jeugdorkest speelt op Markt Middelburg middelburg - Het jeugdorkest van het Middelburgs Muziek Korps geeft donderdag 26 april een con cert op de Markt in Middelburg. Het orkest zal verschillende soor ten muziek spelen, van klassiek tot pop. Ook is er voor bezoekers de gelegenheid om vragen te stellen over het bespelen van een instru ment, of om lid te worden. Het concert duurt van 19.00 tot 20.00 uur. accommodatie voor redelijke tarie ven. Ik verwacht dan ook niet dat mensen vanuit Walcheren naar Goes gaan voor een uitvaart." In Middelburg vinden jaarlijks 850 crematies plaats. De verwachting was dat het aantal de komende ja ren zou toenemen. Twee jaar gele den werd er nog vanuit gegaan dat in 2020 1300 crematies zouden plaatsvinden als er geen concurren tie bijkwam. Met een cremato rium in Goes worden dat er niet meer dan 815, minder dan er nu plaatsvinden. Het aantal crematies neemt ten op zichte van begrafenissen nog steeds toe. Middelburg had het eer ste crematorium in Zeeland, het ging open in 1978. Dat in Terneu- zen bestaat zeventien jaar. Het cre matorium in Goes gaat vermoede lijk volgend jaar open. Het wordt door een commercieel bedrijf geëx ploiteerd. In Middelburg is de ge meente eigenaar en exploitant van het crematorium. Tweede editie Pasar Malam in Middelburg middelburg - De Indisch-Indonesi- sche Pasar Malam markt wordt 28 en 29 april voor de tweede maal aan de Kruitmolenlaan 185 in Mid delburg gehouden. Er staan kra men met onder meer kleding. Boeddhabeelden, hot-stone massa ge, kunst en handlezen. Ook zijn er vijf verschillende keukens op de markt. De markt is te bezoeken op zaterdag van 14.00 tot 23.00 uur en op zondag van 12.00 tot 20.00 uur. Themabijeenkomst over schizofrenie 's-heer hendrikskinderen - Werk groep Ypsilon organiseert dinsdag 1 mei een themabijeenkomst voor familieleden, partners en vrienden van mensen met schizofrenie. Psy chiater Marcel van der Geld van Emergis zal hierbij aanwezig zijn. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het 's-Heer Hendrikhuis aan Werfstraat 18 te 's-Heer Hen drikskinderen. MEER DAN SLAPEN DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 01 13 - 230181 Geen kille, strakke tent, maar vertrouwde sfeer met veel hout. door Selma Osman westkapelle - Discotheek De Hooizolder in Westkapelle is giste ren begonnen aan een ingrijpende verbouwing. Het jaren 70-interi- eur maakt plaats voor een moder ne inrichting. Op Hemelvaartsdag wordt het resultaat onthuld. Een tipje van de sluier wil eige naar Martin van Oeveren alvast op lichten. De nieuwe Hooizolder krijgt een glazen wand met tank bier in plaats van de gebruikelijke fusten. Decorbouwers van Brand wacht en Meijer zijn gisteren aan de slag gegaan met het cafégedeel te. Het bedrijf heeft een flinke staat van dienst met als bekendste opdrachtgever Endemol, die er zijn televisiedecors laat bouwen. Het café krijgt een metamorfose: zwart pluche wordt vervangen door strandkleuren en er komt een eilandbar. In een apart spelle tjesgedeelte kunnen cafégangers straks poolen, pokeren of tafelvoet ballen. Van Oeveren wil er de prij zen laag houden. „Van negen tot twaalf kosten een biertje en fris 1,40 euro." In het discotheekgedeelte kunnen vaste bezoekers komend weekend nog één keer losgaan. Daarna wordt de tent van onder tot boven leeggehaald. „De Hooizolder houdt zijn oude sfeer", belooft Van Oeveren. „Het wordt geen kil le, koude supermoderne disco theek. De balken blijven." De Hooizolder was hard toe aan een opknapbeurt. „Het hout is he lemaal uitgezet. De barren moeten schoon; alles zit er al sinds 1974 in." Van Oeveren, die vorig jaar ei genaar werd van de populaire dis cotheek, is al een jaar aan het op ruimen. Om niet nog een seizoen tegen de rommel aan te kijken, heeft hij de verbouwing ver vroegd. De overkapping buiten en het terrasgedeelte werden eerder al aangepakt. door Frank Balkenende kamperland - De strandwachten op het strand bij de Banjaard op Noord-Beveland kunnen deze zo mer sneller hulp verlenen aan bad gasten. Ze krijgen nu ook een por tofoon waarmee ze via het com municatienetwerk C2000 hulp kunnen vragen en met meer hulp diensten contact kunnen leggen. „Dit is een hele stap vooruit. Voor heen konden we alleen met de am bulancedienst communiceren", zegt strandwachtcoördinator Tim de Jonge van de Domburgse Red dingsbrigade, die - anders dan de naam doet vermoeden - op de Banjaard een oogje in het zeil houdt. Op het beveiligde en dus niet af te luisteren C20oo-netwerk zijn politie, brandweer, reddings maatschappijen zoals de KNRM en geneeskundige hulpdiensten aangesloten. De reddingsposten op de Zeeuwse stranden volgen nu. Afgelopen weekeinde oefen den vrijwilligers van de Domburg- se Reddingsbrigade en de brand weer van Veere en Noord-Beve land met de nieuwe apparatuur. De longe: „Je kunt beter en sneller situaties doorgeven, uitleggen wat er precies aan de hand is en welke hulp nodig is." De strandwachten van de reddings brigade houden zes kilometer strand langs de Banjaard in de ga ten. De reddingspost staat vanaf 26 mei vlakbij de stormvloedkering. Per dag zijn er (in het hoogsei zoen) altijd minimaal zes strand wachten aanwezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28