Economie Google overtreft Microsoft Horeca doelwit actie tegen fraude Fiat ziet over de hele linie een stijgende lijn Shell wil niet dat de winnaar het snelst is, maar het zuinigst 1 6 Dinsdag 24 april 2007 PZC ZANDVOORT - Vier teams uit Nederland en een van Zandvoort. De Nederlands-Britse oliereus kunnen rijden op één liter brandstof. Het doel is uit België die samen meedoen aan de Shell daagt de deelnemers aan de marathon - studen- niet om snelheidsrecords te breken, maar om zo Eco-marathon, sleutelen op de testdag aan hun ten en scholieren uit twintig Europese landen - zuinig mogelijk te rijden. De marathon wordt van voertuigen. Shell hield de testdag op het Circuit uit om voertuigen te bouwen die zo ver mogelijk 11 tot 13 mei in Frankrijk verreden. foto ANP Naam internetbedrijf meer waard dan die van softwaregigant. NEW YORK - Google heeft Micro soft van de troon gestoten als de meest waardevolle merknaam ter wereld. De naam van de Amerikaanse in ternetonderneming heeft een waarde van 66,4 miljard dollar (48,9 miljard euro). Op nummer twee staat het indus triële conglomeraat General Elec tric (GE) met 61,8 miljard dollar, gevolgd door Microsoft met 54,9 miljard dollar. Dat blijkt uit een gisteren gepubli ceerd onderzoek van de Ameri- TURIJN - Het Italiaanse Fiat Group heeft in de eerste drie maanden van dit jaar een nettowinst ge boekt van 376 miljoen euro. Een jaar eerder was dit nog 351 miljoen euro. De omzet steeg met 8,9 procent naar 13,7 miljard euro. Dat maakte het industriële concern uit Turijn gisteren bekend. Fiat was vooral erg succesvol met de verkoop van auto's en vracht wagens. Bij de autodivisie van Fiat (met naast Fiat ook de merken Lancia en Alfa Romeo) steeg de omzet met 10,2 procent naar 6,3 miljard euro. Het resultaat voor bijzondere pos ten bij de divisie kwam uit op 192 kaanse marktonderzoeker Mill- ward Brown naar de honderd meest waardevolle merknamen ter wereld. De merknaam Google steeg ten op zichte van vorig jaar met 77 pro cent in waarde, aldus het onder zoek van Millward Brown. De waarde van Microsoft daalde juist met 11 procent. Vorig jaar had de naam van de Amerikaanse softwaregigant nog een waarde van 62 miljard dollar. Het eerste Nederlandse bedrijf dat op de lijst genoteerd staat is het bankconcern ING op plaats 53, met een waarde van ri,5 miljard dollar (8,8 miljard euro). Collega-bank ABN Amro staat op de 95ste plek van de lijst. miljoen euro tegen 57 miljoen eu ro een jaar eerder. In totaal ver kocht Fiat over het afgelopen kwar taal meer dan 541.000 auto's, een toename van 11,6 procent vergele ken met een jaar eerder. Fiat is ook het moederconcern van de sportwagenmerken Ferrari en Maserati. De omzet van Ferrari steeg met meer dan 20 procent naar 381 miljoen euro. Die van Ma serati met 38 procent naar 167 mil joen euro. Bij de tak van trucks en commer ciële voertuigen Iveco steeg de om zet met meer dan 20 procent tot 2,5 miljard euro. De winst steeg van 70 miljoen euro naar 150 mil joen euro. ABN Amro heeft een waarde van 5,6 miljard dollar (4,1 miljard eu ro). De füsiepartner van het concern van Rijkman Groenink, het Britse Barclays, is ruim 1 miljard dollar meer waard. De gecombineerde waarde van de honderd meest waardevolle merk namen steeg in het afgelopen jaar met 10,6 procent naar 1600 mijard dollar (1180 miljard euro). De lijst wordt opgesteld aan de hand van een wereldwijd onder lij Pas op plaats 53 van de lijst van meest waardevolle merknamen ter wereld staat INC. ABN Amro bezet de 95ste plaats met een waarde van 4,1 miljard euro. AstraZeneca koopt biotechnologiebedrijf LONDEN - De Britse farmaceut AstraZeneca neemt voor 15,2 mil jard dollar (ti,2 miljard euro) in contanten het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Medlmmu- ne over. Medlmmune is actief op het gebied van griepvaccins en me dicijnen tegen luchtweginfecties bij kleine kinderen. Ondanks regels toch beter resultaat Cosun BREDA - Het voedingsmiddelenbe drijf Cosun, fabrikant van o.a. sui ker en aardappelschijfjes, zag vorig jaar de omzet stijgen met bijna 10 procent tot 1,5 miljard euro. De in komsten uit suiker liepen terug door nieuwe Europese regels, ande re activiteiten compenseerden dit. zoek dat is verricht naar bijna 40.000 merknamen onder meer dan een miljoen consumenten ver spreid over de wereld. Bij de berekening van de waarde van een merknaam wordt gekeken naar de financiële situatie, maar ook naar de groeikansen en hoe de consument over het bedrijf denkt. De lijst van marktonderzoeker Millward Brown verschilt met de tophonderd van grootste merken die het zakenblad Business Week jaarlijks samenstelt. Op die lijst staat Coca-Cola op nummer 1, gevolgd door Microsoft en IBM. Google komt op die lijst pas op de 24ste plaats voor. Producent digitale kaarten boert goed ROTTERDAM - AND International Publishers denkt dit jaar een fors hogere winst en omzet te boeken. De softwarefabrikant verdrievou digde vorig jaar de winst tot 688.000 euro. Dat maakte het Rot terdamse bedrijf, dat onder meer digitale kaarten levert, gisteren be kend. Weinig arbeidsdagen verloren door staken VOORBURG - Het jaar 2006 kende veel stakingen, toch was het ver lies aan werktijd betrekkelijk klein. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat door 31 stakingen rö.ooo werkdagen verlo ren gingen. Bij de acties waren ri.ooo werknemers betrokken. Aanpak zwart werk en belastingontduiking in viertal regio's. DEN HAAG - Illegale arbeid en zwart werk in de horeca worden in vier regio's op de korrel geno men. Met zogenoemde Horeca In terventieteams trekken de Arbeids inspectie, Belastingdienst, uitke ringsinstantie UWV, vreemdelin genpolitie en gemeenten de ko mende maanden er samen op uit in Gelderland, Zuid-Limburg, de drie noordelijke provincies en in het noorden van Noord-Holland. Dat heeft de Arbeidsinspectie giste ren aangekondigd. Vooral snackbars, shoarmazaken en eetgelegenheden met een bui tenlandse keuken kunnen een be zoek verwachten. Bij controles van de interventie teams vorig jaar in andere regio's bleek dat circa een kwart van de bezochte bedrijven illegale vreem delingen aan het werk had. Ook werden vaak te weinig sociale premies en belastingen afgedra gen. De controles van de samenwerken de instanties vinden gericht plaats en worden vaak afgelegd na voor onderzoek en tips die zijn binnen gekomen. Bij vermoedens van complexe, grootschalige fraude wordt ook de Sociale Inlichtingen- en Opspo ringsdienst (SIOD) ingeschakeld. Bij de controle op zwart werk, ver gunningen, illegale arbeid en huis vesting is het belangrijk dat perso neel zich kan identificeren. Werk nemers die niet voldoen aan de identificatieplicht kunnen meteen een boete krijgen. Ook werkgevers die frauderen, krijgen een boete en moeten de onterecht niet afge dragen premies en belastingen als nog betalen, aldus het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid gisteren. Speciale teams gaan in de drie noordelijke provincies, de kop van Noord-Holland, Gelderland en Zuid-Limburg fraude in de ho reca aanpakken. Hartmedicijn stuwt winst Novartis omhoog ZÜRICH - Farmacieconcern Novar tis boekte in het eerste kwartaal van dit jaar een netto winststijging van 11 procent. De omzet ging met 18 procent omhoog naar 9,8 mil jard dollar. De beter dan verwach te cijfers dankt Novartis aan het middel tegen hartkwalen Diovan en het kankermedicijn Glivec. Amsterdams blootcafé Teasers mag weer open AMSTERDAM - Blootcafé Teasers in Amsterdam mag waarschijnlijk weer open. De uitbater heeft aan gegeven dat er geen erotisch getin te handelingen meer plaatsvinden. Het café moest vorig jaar dicht om dat het erotische amusement niet paste in het bestemmingsplan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16