Economie Anti-marktdenken 'funest' Branche wil hogere boetes voor illegaal verwijderen van asbest Adecco better work, better life EU vindt massa nepsigaretten pzc Dinsdag 24 april 2007 1 5 Donderdag 26 april Adecco Jobdag Op donderdag 26 april houden alle Adecco-vestigingen open huis. Je bent welkom van 9 tot 9 voor de beste banen bij jou in de buurt. Kom langs! WD-leider Rutte opent aanval op politici die vrije markt versmaden. uden - WD-leider Mark Rutte heeft schoon genoeg van het an ti-marktdenken dat de Nederland se politiek volgens hem in zijn greep heeft. „De kritiek op de liberale econo mie begint zo luid te klinken dat wij Nederlanders de grote voorde len ervan dreigen te vergeten", zei de liberale politicus gisteravond in Uden, waar de lokale WD-afde- ling haar veertigjarig bestaan vier de. Rutte riep zijn partijgenoten op om zich niet te laten verleiden brussel - Bij een grote EU-brede actie tegen smokkel zijn 135 mil joen nepmerksigareten aangetrof fen, vooral in de Rotterdamse ha ven. In Nederland zijn daarbij vijf verdachten aangehouden, in Span je drie. Europees commissaris Siim Kallas (Fraudebestrijding) maakte dat gisteren bekend. Onder meer in het Spaanse Valen cia werden 9,5 miljoen sigaretten aangetroffen in zeer goed gelijken de pakjes met Nederlandstalige ro kerswaarschuwingen en nepbelas- tingzegels. 'door linkse retoriek die stelt dat marktwerking leidt tot een ra- ce-to-the-bottom'. Rutte: „Marktwerking leidt tot een race-to-the-top." De WD-leider wees zijn gehoor erop dat de vrije markt voor telefo nie heeft geleid tot een enorme toename van het aantal mobiele te lefoons. Daarnaast is het vliegen steeds goedkoper geworden en wordt het nóg goedkoper als gevolg van con currentie van de luchtvaartmaat schappijen en bovendien is er vol doende geld voor 'een fatsoenlijke sociale zekerheid' omdat dat geld in de vrije markt wordt verdiend. Rutte ontkent overigens niet dat 'de markt soms bijsturing be- amersfoort - Sloopbedrijven die de regels voor het verwijderen van asbest aan hun laars lappen, moeten hogere boetes krijgen. Zo zou het economisch verkregen voordeel uit illegale asbestsloop teniet worden gedaan. Alleen op deze manier kan de sector gezond worden. Dat heeft het Platform Asbestver wijdering, waarin verschillende or ganisaties uit de asbestsector zit ting hebben, gisteren laten weten. hoeft'. De overheid heeft daarbij een rol als 'marktmeester'. „En we zijn er niet blind voor", voegde Rutte eraan toe, „dat globa lisering soms ook problemen met zich meebrengt en de mensen zor gen baart." De WD'er: „Neem de problema tiek van de wereldwijde migratie stromen en van de verplaatsing van arbeid naar andere wereldde len." Maar die oplossing is niet 'het con tinu bekritiseren van de vrije Rutte roept partijgenoten op zich niet te laten verleiden door 'linkse retoriek die stelt dat marktwerking leidt tot een ra- ce-to-the-bottom'. Bedrijven zijn volgens het Arbeids omstandighedenbesluit verplicht hun medewerkers te beschermen. De kosten daarvan worden door berekend aan de opdrachtgever. Malafide bedrijven die de regels ontduiken, berekenen vaak de kos ten door en verdienen in een kor te tijd een hoop geld. Zij stellen daarbij hun werknemers bewust bloot aan de risico's die asbest met zich meebrengt, aldus het platform. markt'. Rutte wil dan ook dat WD'ers zich niet langer in het de fensief laten drukken door 'de trend van anti-liberaal denken'. Die trend vraagt volgens hem om een 'offensief en optimistisch ant woord'. Mark Rutte: „Ik wil dus geen libe ralen horen die schuchter zeggen dat wij ook echt wel sociaal zijn. Ik wil geen liberalen meer horen stamelen dat wij ook echt wel van de natuur houden." En Rutte voegde er in Uden ten overstaan van zijn partijgenoten nog nadrukkelijk aan toe: „Ik wil trotse liberalen horen, liberalen die wijzen op de dagelijkse en his torische successen van ons gedach tegoed." Als de Arbeidsinspectie boetes op legt, gaat het om 500 tot 1500 eu ro. Bedrijven die de regels ontdui ken zouden de boetes gewoon in calculeren, denkt de branche. Het platform pleit ervoor de boetes zo hoog te maken dat het econo misch voordeel wordt tenietge daan. Ook opdrachtgevers die in zee gaan met deze bedrijven moeten dat in hun portemonnee gaan voe len. Meeste kans op frietje mét in stad Utrecht rijswijk - IJsliefhebbers komen het best aan hun trekken in Den Haag, internationale lekkerbekken moeten naar Amsterdam en de meeste kans op een patatje mét heb je in Utrecht, blijkt uit onder zoek. Utrecht heeft de hoogste 'ca fetaria-dichtheid'. Op 2400 inwo ners heeft Utrecht 1 cafetaria. Het gemiddelde in Nederland is 1 op 3100 inwoners. Blokker boekt winst van 144 miljoen euro laren - Blokker boert goed. Vorig jaar boekte het concern een netto winst van 144 miljoen euro, een stijging van ruim 30 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. De omzet (in het gebroken boek jaar dat liep tot 27 januari) klom 6,6 procent tot 2,5 miljard euro. Vooral de tot Blokker behorende speelgoedketens Bart Smit en In- tertoys deden goede zaken. Subsidie voor innovatie in de zeescheepsbouw corinchem - Minister Van der Hoeven van Economische Zaken stelt vanaf dit jaar 19,5 miljoen eu ro aan subsidie per jaar beschik baar voor innovatie in de zee scheepsbouw. Zij maakte dit giste ren bekend. Bij de bouw of ver bouw van een zeeschip kan tot 20 procent subsidie worden verleend. Andere landen van de Europese Unie hebben vergelijkbare regelin gen opgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15