/ten De boekenkast is passé KRAS.NL 1VI Of* f Ontdek FRIESLAND UTRECHTSE HEUVELRUG DEN HAAG SCHEVENINGEN PZC Dinsdag 24 april 2007 1 1 III LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Nigeria De media moeten nieuws bren gen. Het is mij daarom volstrekt onduidelijk, waarom er zoveel aan dacht wordt besteed aan de Nigeri- aanse verkiezingen en vooral het chaotische verloop daarvan. In Ni geria waar corruptie gemeengoed is als in geen ander land ter we reld, verloopt vrijwel alles chao tisch. Lezers, die de pech hadden het land te bezoeken net als ondergete kende, zullen dit kunnen bevesti gen. Het is alleen triest voor de ar me donders, die het grootste deel van de bevolking vormen, maar daar kan het Westen echt niets aan veranderen. John Dequelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Schouwburg Zou de graansilo langs het Kanaal door Walcheren niet een tweede leven moeten krijgen als een ge deelte van een nieuw te bouwen schouwburg in de gemeente Mid delburg. Prachtig gelegen aan het kanaal, direct aan de nieuwe in- en uitgaande weg van en naar Mid delburg. Net aan de rand van de stad, waar parkeren volop moge lijk is. Wat een unieke kans. W. Maljers Achter het Hofplein 1, Middelburg Muziek Ik hoor regelmatig van pabostu denten dat ze geen noten kunnen lezen en geen muziekinstrument spelen. Toen ik op de basisschool zat had de ene meester een orgel tje en de andere juf een gitaar, Flip genaamd. We zongen altijd uit vol le borst mee. Ikzelf speel ook al 35 jaar muziekinstrumenten en sinds kort zing ik er ook bij. Puur voor de fiin. Als je een muziekinstru ment speelt kan je daar je emoties in kwijt. Voel je je slecht speel je andere dingen dan als je je top voelt. Zo kan je je ups en downs van je af spelen. Zeker in deze tijd is het belangrijk dat je tijd vrij maakt om dit te doen. Tegenwoor dig bestaat voor de jeugd muziek alleen uit een mp3 aanzetten of kij ken naar tmf of mtv om daar vul gaire clips te zien met ranzige tek sten. Als ik aan het zappen ben en dit komt voorbij denk ik: logisch dat sommige jongeren een kort lontje hebben en hun handen niet* thuis kunnen houden. Want wat ze zien projecteren ze in de maat- schapij. Voor pabostudenten is dus het abc even belangrijk als het notenschrift en zang. Weg die schaamte en gezellig in canon mee zingen. R. Brasser Steengrachtstraat 39, Vlissingen Isolement ouderen Nu de politiek en de media er in geslaagd zijn om ons ouderen aan te praten, dat het zo goed is om in de wijk te vereenzamen in plaats van in een wozoco te wonen met alle voorzieningen bij de hand (niet afhankelijk van kinderen die het ook druk hebben of van wel willende buren), dreigt er een fi nanciële beperking om uit de wijk te komen (PZC 21-04). Ik denk, dat de gemeentebesturen bij hun streven gehandicapten en ouderen zoveel mogelijk decentraal te laten wonen en voorzieningen (o.m. de open tafels) centraal te organise ren, over het hoofd hebben gezien, dat dit reiskosten met zich mee brengt. Veel reizen over korte af stand, dus veel instapzönes. Het FNV gaat zich er nu ook mee be moeien. Ik hoop, dat hij dat doet in samenwerking met de Werk groep Gehandicapten Walcheren. Niets leuker voor de politiek dan verdeelde adviezen. Samenwerking is ook noodzakelijk voor de noodzakelijke achtergrond kennis. Een rollater is namelijk een AWBZ-voorziening en had niets te maken met de WVG en de WMO. Voor de gemeenten geen kosten en dus ook geen be sparingsmogelijkheid. B.Volmer Vredehoflaan 456, Vlissingen Teken 2 Volgens huisarts Vd Linden kan ie mand na een aantal tekenbeten im muun worden voor de borrelia bacterie. Dit is strijdig met alle on derzoeken die ik ken: mensen wor den niet immuun voor borrelia, omdat die de afweer slim omzeilt en manipuleert. Diverse pogingen om een vaccin tegen Lyme-ziekte te maken zijn dan ook faliekant mislukt. Iemand kan na diverse te kenbeten wellicht immuniteit ont wikkelen voor het 'cement' dat de teek gebruikt, met als gevolg dat de teek sneller loslaat en de be smettingskans laag wordt. Maar één tekenbeet kan al levenslang el lende betekenen. Ziekteverschijnse len treden soms pas lang na de beet op, en in tegenstelling tot een huisarts kan een gewone burger niet simpel aan antibiotica komen. Zelfs na een keihard aangetoonde borreliabesmetting wordt dit vaak nog geweigerd. Met de nu beken de besmettingspercentages lijkt di rect behandelen mij een beter idee. Niek Haak Spanjaardstraat 9, Middelburg Midden Zeeland Het vliegveld Midden Zeeland werd in 1970 geopend door de Zweefvliegclub, die zich heel lang mocht verheugen in groeiende po pulariteit en zich nagenoeg uitslui tend beperkte tot het starten met behulp van een lier als een echte sport van de stilte. Kort na 1980 met de komst van het Vliegbedrijf van van der Baan kwam met de oprichting van de Stichting Vlieg- materieel het leren vliegen met lichte motorvliegtuigen letterlijk van de grond. De grasbaan van 150 meter breedte leende zich bij uit stek voor het geven van vliegles sen. Al vele jaren speelt de leiding van het vliegveld met de gedachte om een verharde baan aan te leg gen (PZC, 21-04). Een verharde baan is de doodsteek voor de kleine vliegerij. Het baan tje zal vermoedelijk 30 of mis schien 50 m. breed worden. We kunnen er dan op rekenen, dat er vooral bij zijwind heel wat landin gen de fout zullen ingaan. Na verharding volgt baanverlich- ting, een aanloopverlichting en een radiobaken om ook bij duister nis en slecht weer te kunnen lan den. Dit is alleen rendabel als er veel meer vliegtuigbewegingen plaats vinden. Meer geluidhinder, meer vervuiling. J. de Beijer Dwarsweg 4, 's-Heer Arendskerke Aankomstdata: maandag en vrijdag van 27/4 t/m 29/10 U verblijft in het sfeervolle Hotel Marathon inclusief ontbijtbuffet. Het hotel is ideaal gelegen voor mooie fietstochten langs het Bergumermeer bij Eernewoude, het Pikmeer bij Grouw en door de bossen van Beetsterzwaag. Of wat dacht u van de Elfstedentocht-fietsroute. Bezoek plaatsen als Heerenveen, met o.a. het bekende 17e-eeuws landhuis 'Crackstate'. Maar ook Sneek, bekend bij watersporters, is een zeer gezellige stad waar u heerlijk kunt winkelen. Zelfs Groningen, met de bekende Martinitoren, ligt binnen handbereik. Hoofdstad Leeuwarden, met de vele historische gevels en het Friese Museum is slechts 30 km verderop. Of maakt u van de gelegenheid gebruik om het Waddeneiland Ameland te verkennen? Reisnummer AUTO 17.648, zie www.kras.nl/17648 Aankomstdata: maandag, vrijdag en zaterdag van 27/4 t/m 27/10 U verblijft in het 3-sterren Hotel Tulip Inn Amersfoort. Dit hotel bevindt zich midden in de bosrijke omgeving van de Utrechtse Heuvelrug en vlakbij het centrum van Amersfoort. Het hotel beschikt over o.a. receptie, lounge, restaurant, bar, fietsverhuur en gratis parkeergele genheid. Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug is een fantastisch wandel- en fietsgebied met heideterreinen, kastelen en landgoederen, de uiterwaarden en prachtige bossen. Bekende kastelen en landgoederen zijn o.a. het prachtige Slot Zeist en het 18e-eeuwse Kasteel Groeneveld in Baarn. Maar ook de gezellige winkelstad Amersfoort, met haar historische binnenstad, is zeker de moeite waard. En vergeet u vooral het DierenPark Amersfoort niet! Reisnummer AUTO 26.047, zie www.kras.nl/26047 Perfect gelegen sfeervol hotel! Aankomstdata: maandag en vrijdag van 27/4 t/m 29/10 U verblijft in het 3-sterren Mercure Hotel Haren inclusief ontbijtbuffet, op slechts enkele automi nuten van Groningen. Het hotel beschikt over o.a. restaurant, gezellige bar, terras en gratis fiets verhuur (beperkt). Groningen heeft heel veel bezienswaardigheden. De grootste trekpleisters zijn het moderne Groninger Museum en de 97 m hoge Martinitoren. In het autovrije centrum vindt u een gevarieerd aanbod aan winkels, terrasjes en cafés. Uniek in de provincie Groningen zijn de borgen. Borgen zijn de fraaie buitenverblijven van de jonkers uit vorige eeuwen. Bezoek ook het unieke vestingstadje Bourtange. En wat dacht u van de zeehondencréche in Pieterburen? Verken de waddeneilanden Schiermonnikoog en Borkum. U ziet het... in Groningen hoeft u zich niet te vervelen! Reisnummer AUTO 17.679, zie www.kras.nl/17679 Boekverkoper moet er aan wennen dat de geur van papier verdwijnt. ROTTERDAM - Niet de boekenkast, maar de digitale stickhouder wordt definitief de toekomst voor de opslag van een boek. De over het algemeen conservatieve boek verkoper moet er aan geloven dat de papiergeur van een roman lang zaam verdwijnt, zo verzekerden gisteren verscheidene sprekers op het congres Het papierloze boek, georgani seerd door de Nederlandse Boek verkopersbond. 'De wijnalmanak', naslagwerken als woordenboeken, reisinformatie, of zelfs restaurant informatie van 1ENS is al digitaal, ofwel op de zakcomputer beschik baar. Uitgever Sander van Kempen van Pinion, onderdeel van Veen Bosch 8c Keuning, ziet dat sinds het laatste jaar de digitalisering een vlucht neemt. Hetzelfde geldt voor de verkoop van het luisterhoek. Mensen zijn volgens Van Kempen, na de digita lisering van muziek, film en foto's ook op zoek naar een nieuwe ma nier van 'lezen'. De afgelopen jaren was de ver koop van het luisterhoek nog mar ginaal in vergelijking met het pa pieren boek. „Sinds vorig jaar 'Voor 650 euro heb je al een iLiad waarop je een boek en straks de krant kunt lezen' groeit die verkoop veel harder", al dus Van Kempen die met Pinion de content voor digitale werksta tions aan het uitbreiden is. Het digitale boek, dat weer wat an ders is dan het luisterhoek, is voor al erg populair in de Verenigde Sta ten omdat volgens Van Kempen daar veel meer content is. In Nederland is die nog schaars. maar groeit die nu wel harder. Zo lopen er proeven met politieagen ten in Groningen. Ze zijn uitgerust met een zakcomputer waar het wetboek op staat. Verder hebben huisartsen en specialisten al de be schikking over hét digitale medicij- nenboek dat elk jaar uitkomt. De informatiedrager waarop dat gebeurt zal ook verschillen. „Jonge ren zijn al gewend om op een pda (zakcomputer) te lezen, maar ouderen zullen overstappen op iLiad van iRex Technologies. Voor 650 euro heb je al een iLiad waar op je onder meer een boek kunt le zen, notities kunt maken en straks ook de krant kunt lezen. NRC en Volkskrant worden daar binnen een paar maanden beschikbaar voor gemaakt", vertelde salesmana ger Gert-]an van Doodewaard van iRex Technologies. Hij maakte duidelijk dat het in de boekwinkels straks niet meer gaat om boekverkoop, maar om de ver koop van inhoud. Aankomstdata: vrijdag van 27/4 t/m 28/9 U verblijft in het luxe 4-sterren Golden Tulip Bel Air op een toplocatie in Den Haag, inclusief ontbijtbuffet. Het hotel beschikt over o.a. restaurant, bar en een groot overdekt zwembad. Den Haag is een stad die van oorsprong gebouwd is bovenop de duinen. Zo kunt u heerlijk gaan fietsen of wandelen in de duinen bij Kijkduin en Scheveningen. Maar Den Haag biedt veel meer! Wat dacht u van de levendige boulevard van Scheveningen, een zeer uitgebreid win kelaanbod en vele attracties en musea, zoals Madurodam. Vergeet ook niet een prachtige tocht te maken langs de bloembollenvelden! Kom bij in één van de vele gezellige restaurants en cafeetjes, waar de terrasjes al weer klaar staan! Of waag een gokje in Holland Casino Scheveningen. Reisnummer AUTO 17.585, zie www.kras.nl/17585 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 TÜr 3-/4-/5-daagse autovakantie Drachten Perfect gelegen om Friesland én Groningen te ontdekken! Super- V voordelig! vanaf 3-/4-/5-daagse autovakantie Amersfoort Sfeervol gelegen hotel! Verrassend voordelig! vanaf 3-/4-daagse autovakantie Zuid-Holland TOPhotel op TOPIocatie! Luxe S voordelig! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11