Zorg om uitblijven van nieuwe antibiotica i 25-jarige is rijkste Chinees Curasao toneel van rellen Aanpak BTW-fraude verdeelt Europese Unie Bloemenzee bij universiteit 6 Maandag 23 april 2007 PZC Europees agentschap voor geneesmiddelen slaat alarm op congres. AMSTERDAM - De farmaceutische industrie heeft geen antwoord op de vraag naar nieuwe antibiotica. Met de vergrijzing en de verwach te toename van het aantal mensen dat in ziekenhuizen is opgeno men, is dat zorgelijk. Dat heeft Emea-directeur Thomas Lönngren Bewoners volksbuurt verstoren zegetocht winnende partij PAR. WILLEMSTAD - Op Curasao hebben ontevreden bewoners van de ach terstandswijk Seru Papaya gisteren een overwinningsoptocht van de politieke partij PAR met geweld onthaald. Gooiend met stenen brachten zij de karavaan tot stop pen. De PAR werd afgelopen vrijdag de grootste partij op Curasao bij de verkiezingen voor de Eilandsraad. Uit vreugde hierover maakte giste ren een lange stoet auto's met vlag gen, enthousiaste partijaanhangers en politici een triomftocht over een groot deel van Curasao. De stoet moest rechtsomkeert ma ken nadat in Seru Papaya meerde re autoruiten werden verbrijzeld. PAR-voorzitter Glenn Sulvaran zei niet op de hoogte te zijn van de precieze schade. Hij reageerde ver der laconiek op het voorval. Bij de verkiezingen voor de Ei landsraad is de PAR met zeven ze tels als grootste uit de bus geko men. Seru Papaya is een achter standswijk waar de meeste bewo ners het niet eens zijn met de poli tiek van de PAR (die gezien wordt als partij voor de rijken). gisteren in Amsterdam gezegd bij de opening van een internationaal congres van farmaceutische weten schappers. „Er zitten gewoonweg geen antibiotica in de pijplijn van de industrie", zei Lonngren, die de dagelijkse leiding heeft van de Eu ropese geneesmiddelenbewaker Emea (European Agency for the Evaluation of Medicinal Products). Lönngren zei zich zorgen te ma ken over de geneesmiddelen branche. Dat komt door het grote aantal medicijnen dat wordt ont wikkeld maar niet op de markt komt omdat ze niet voldoende werken dan wel te veel bijwerkin gen hebben. Volgens de Engels man David Nicholson, topman bij Organon, loopt het onderzoek te- De farmaceutische industrie heeft geen antwoord op de groeiende vraag naar nieuwe anti biotica door vergrijzing en toena me van ziekenhuisopnamen. genwoordig vaak in een later sta dium vast, nadat al veel miljoenen euro's zijn geïnvesteerd. Voor de ontwikkeling van een medicijn wordt een periode van zeven jaar gerekend. Met het congres, dat tot en met woensdag duurt, willen de wetenschappers uit 77 landen het wantrouwen ten opzichte van de farmaceutische industrie doorbre ken. Nicholson zag een verbete ring van het klimaat, onder meer dankzij het Top Instituut Pharma, dat de vroegere minister Hooger- vorst (Volksgezondheid) in het le ven heeft geroepen. Daarin wer ken wetenschappers en industrie samen. Minister Plasterk (Weten schap), die het congres opende, kondigde aan de steun voor dat in stituut voort te zetten. Plasterk vindt dat er meer moet worden geïnvesteerd in medisch onder zoek en biologie. „De arts van de toekomst zal meer van scheikunde en biologie moeten weten." BLACKSBURC - De bloemenzee bij de Technische Universiteit van Virginia in Blacksburg wordt met de dag groter. Veel Amerikanen bezoeken de universi teit om de 32 slachtoffers van de schietpartij van vorige week op de campus te herdenken. foto Davis Turner/EPA Jonge Chinese Yang Huiyan profiteert van aandelenemissie. door onze correspondent Erwin Tuil PEKING - De 25-jarige Yang Huiyan mag zich de nieuwe rijkste inwo ner van communistisch China noe men. Yang zag haar vermogen het afgelopen jaar met zes miljard eu ro groeien, onder meer doordat ze vorstelijk profiteerde van een aan delenemissie van het bedrijf Coun try's Garden in Hong Kong. Ze is daarmee ruimschoots de 50-jarige Zhang Yin gepasseerd, die onlangs nog werd uitgeroepen tot rijkste vrouw van China. Ook elektronicamiljardair Huang Guan- gyu, volgens het Amerikaanse za kenblad Forbes met 1,6 miljard eu ro China's rijkste man, steekt wat povertjes af bij Yang Huiyan. Yang Huiyan is de tweede dochter van de 52-jarige onroerend goed- magnaat Yang Guoqiang, oprichter en bestuursvoorzitter van Coun try's Garden. Twee jaar geleden kreeg ze alle aandelen die haar va der in het bedrijf had. De aandelenemissie is de zoveelste in rij van Chinese particuliere on dernemingen die naar de beurs gaan. Het afgelopen jaar verzilver den meer Chinese ondernemers hun jonge bedrijven met een beursgang in Hong Kong. Vader Yang Guoqiang leidt de on derneming nog steeds. Aanvanke lijk verdiende hij in de Zuid-Chi- nese provincie Guangdong zijn brood met het verbouwen van rijst en het houden van wat koeien. Daarnaast werkte hij als ce- mentmenger. Op zijn 23ste trouw de hij met een metselaarster uit zijn bouwbrigade met wie hij drie dochters kreeg. De rijst en koeien liet hij eind jaren tachtig voor wat het was en Yang maakte carrière bij een staatsbouwonderneming. In 1992 kwam zijn doorbraak toen de centrale regering in Peking staatsondernemingen ging verko pen. Yang kocht zijn werkgever op en investeerde in grond. Vervol gens oogstte hij succes met de bouw van villa's, golfbanen, win kels en scholen. Waar andere nieuwe rijken zich la ten rondrijden in dure wagens, zijn de Yangs tevreden met een doorsnee Volkswagen voor vader, een Mercedes voor moeder en een Audi voor Yang Huiyan. De fami lie geeft nooit interviews. Wel is bekend dat Yang zijn arbeidersach tergrond niet verbergt. Hij draagt het liefst zijn boerenklofïie. Zijn pakken draagt hij uitsluitend voor zaken. Waarom vader Yang in 2005 be sloot zijn tweede dochter al zijn aandelen te geven is onbekend. De twee andere dochters moeten wachten op de erfenis. Aangezien hun vader verwacht honderd jaar oud te worden, kan dat nog even duren. door onze correspondent Hans Gertsen BERLIJN - De Europese ministers van Financiën zijn verdeeld over de aanpak van de groeiende frau de met BTW in de EU. Volgens schattingen lopen de schatkisten van de 27 EU-landen hier jaarlijks 60 tot 200 miljoen euro door mis. Duitsland en Oostenrijk willen een proef met een nieuw BTW-systeem, waarbij de belas tingheffing alleen nog maar in re kening wordt gebracht aan de con sument of'eindgebruiker'. Dat zou veel minder fraudegevoelig zijn dan het huidige systeem waarin BTW moet worden verrekend in elke verkoopschakel vanaf de fabri kant van een product tot aan de eindgebruiker. Criminele organisaties maken van de complexiteit van het systeem gebruik om BTW terug te vorde ren die ze nooit hebben betaald, of door geïnde BTW niet af te dra gen aan de belastingdienst en in ei gen zak te steken. Met name bij grensoverschrijdende transacties van grote partijen goederen met een hoge waarde, zoals mobiele te lefoons, computerchips en elektro nische apparaten, wordt op grote schaal geknoeid. Groot-Brittannië wil voor dat soort producten daarom alleen nog BTW heffen bij de eindgebrui ker. Duitsland en Oostenrijk wil len veel verder gaan en dit princi pe toepassen op alle producten. Maar veel andere lidstaten zijn hui verig voor experimenten en veran deringen aan het BTW-systeem. Nederland zal niet dwarsliggen als Duitsland en Oostenrijk gaan expe rimenteren, zei minister Wouter Bos van Financiën zaterdag tijdens overleg met collega's in Berlijn. De kwestie komt in juni opnieuw op de agenda van de ministers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6