Zeeland Eigenaar serviceflat verkeert in geldnood Wandelpaar creëert route Nieuwdorp wint brandweerstrijd Motoren en oldtimers op Markt in Groede Probeer maar eens wakker te blijven 1 in een échte Hastens! Hastens 7^' zPZC Maandag 23 april 2007 17 Eerste oldtimerdag in Groede brengt 1100 euro op voor school. door Frank Cijsel oostburg - De landelijke Honda Shadow Motorclub hield gisteren een toerrit door West- Zeeuws-Vlaanderen. Zo'n 130 mo toren stonden voor de start bij ca fé De Patio aan de Markt in Oost burg te pronken. De Shadowmo- torclub is een actieve familieclub voor bezitters van een Shadow of VTX. In clubverband worden er elk jaar vijf landelijke toerritten ge reden, in verschillende regio's. Eén van de hoofdregels bij de Shadow- club is dat er tijdens de toerritten geen alcoholische dranken worden gebruikt. De gezelligheid staat voorop. Frans Brouwers uit Oost burg had een fraai parcours uitge zet langs Aardenburg en Sluis. Rond drie uur arriveerde het gezel schap in op de Markt in Groede waar een meeting plaatsvond met bezitters van oldtimers. De eerste Papvreters oldtimerdag in Groede was opgezet om geld in te zamelen voor extra voorzienin gen bij de nieuw te bouwen Meer- stromenschool. De motorrijders toonden zich van hun beste zijde door spontaan gelden te schenken aan de school. Adrie Neuféglise van het actiecomité was daar zeer over te spreken. „Een schitterend gebaar waar we erg blij mee zijn." De oldtimerdag in Groede, waar aan zo'n dertig auto's aan deelna men, bracht in totaal ruim 1100 eu ro op voor de school. Terneuzen wil garant staan voor nieuwe lening. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Stichting Residen tie (SRT) die voor tweederde eige naar is van de serviceflat in het plan Stuvesande aan de Schelde- boulevard in Terneuzen verkeert in financiële problemen. Burgemeester en wethouders wil len garant staan voor het afsluiten van een gunstiger lening met een langere looptijd en lagere rente. De gemeente besloot in 1991 borg te staan voor een lening van bijna 9,5 miljoen euro voor de bouw van de flat. In 1999 werden 30 ap partementen verkocht, zodat de stichting er nog 60 in eigendom heeft. De totale woz-waarde is on geveer 6,5 miljoen euro. Er staat nu nog een schuld van bijna 5 mil- Echtpaar uit Koewacht ontwikkelt 'ommetje' rond grensdorp. door Gino van den Broecke koewacht - De inzending van het echtpaar uit Koewacht om voor een wedstrijd van Stichting Land schapsbeheer Zeeland een 'omme tje' te creëren haalde de laatste vijf. Bert Stavast en zijn vrouw Marga ret Kiele zijn fervente wandelaars en vonden dat er te weinig routes waren in de omgeving rond hun dorp. Ze besloten er daarom zelf eentje te ontwikkelen. „Het gebied hier is prachtig, alleen zijn er in onze ogen niet echt wan delpaden om je hart als wandelaar aan op te halen. Die wedstrijd bracht ons op het idee er eentje voor Koewacht in kaart te breng en", aldus Stavast. Dat het ontwerp uiteindelijk niet de prijs van tienduizend euro ople- joen euro open. De exploitatiereke ning werd in 2004 afgesloten met een negatief saldo van 182.000 eu ro, 2005 was 201.000 euro negatief en vorig jaar liep het tekort op tot 238.000 euro. De gemeente heeft in 2005 al aangedrongen op een ac tieplan om de financiële situatie te verbeteren. Inmiddels is de Stichting Dienst verlening Serviceflats (SDS) in de arm genomen. Die gaat door mid del van een reorganisatie proberen de exploitatie van het flatgebouw rendabel te krijgen. Er staan nu ze ventien appartementen leeg. Bin nenkort komt er een reclamecam pagne waarin aangekondigd zal worden dat huurprijzen en service kosten fors naar beneden zullen worden bijgesteld. Daarmee hoopt men de leegstand op te lossen. Verder heeft een kwart van het personeel ontslag gekregen. De be trokkenen zijn zoveel mogelijk be- verde, was mede te wijten aan het feit dat hun 'ommetje' wat aan de lange kant was. „De wandeling mocht eigenlijk maar een half uurtje duren. Dat is voor ons als fanatieke wandelaars echter te kort en daarom hadden we hem langer gemaakt." Een andere reden was, dat het ini tiatief niet is ingediend via de dorpsraad, maar op eigen initiatief 'In onze ogen zijn er niet echt wandelpaden om je hart aan op te halen' was ontwikkeld. „Dat heeft uiteindelijk een wandel route in Hoofdplaat doen winnen, maar dat kwam ook omdat daar de wandeling wel een half uurtje rondom het dorp ging." Stavast wil nu in overleg met de dorpsraad gaan kijken of de omge leid om een andere baan te vin den. De gemeente is nu gevraagd borg te willen staan voor herfinancie ring van de lening. Door de gunsti ger voorwaarden zal het exploita tieresultaat aanzienlijk verbeteren, is de verwachting. De bank wil de nieuwe lening alleen geven als de gemeente garant staat. De SRT vraagt de gemeente garant te staan voor een nieuwe lening van in to taal 5,5 miljoen euro. Gezien de woz-waarde van de appartemen ten en de executiewaarde in staat van verhuur (ongeveer 4,5 miljoen euro), willen B en W niet verder gaan dan borg staan voor de res tantschuld van eind 2006, name lijk 4,9 miljoen euro. De financiële problemen van SRT komen aan de raadscommissie Be stuur en Middelen. Die vergadert donderdag om 19.30 uur in het stadhuis in Terneuzen. ving Koewacht zich leent om even tueel net als in Zuiddorpe de oude kerkepaden in ere te herstellen, om zodoende ook culturele ele menten in de wandelroutes op te nemen. „Dat initiatief juichen we zeer sterk toe en we kunnen wellicht de plannen van de heer Stavast meenemen in ons Droomproject, waar we vanaf 25 april mee star ten", zegt Chantal Kesbeke na mens de dorpsraad. De dorpsraad van Koewacht had ooit het plan opgevat om de kerke paden nieuw leven in te blazen, maar door tijdgebrek en andere prioriteiten is dat toen verwaterd. „Misschien is het op deze manier wel mogelijk daarmee een door start te maken en kunnen we kij ken of ook die oude luchtwachtto- ren op een bepaalde manier erin kan worden meegenomen. Dat in woners dergelijke initiatieven ont plooien is alleen maar een goede zaak." Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 Korpsen Bevelands dorp en IJzendijke winnaars provinciale wedstrijd. vogelwaarde - „Hoe je het scena rio ook invult, de veiligheid van eventuele slachtoffers geniet priori teit." Brandweerlieden klinkt dit zeker bekend in de oren. Maar voor verrassingen kom je toch vaak te staan. Wedstrijdleider Carl de Hulsters had samen met de brandweergroep van de post Vogel waarde voor de provinciale brand weerwedstrijden twee scenario's geschreven. Zaterdag toonden in Vogelwaarde 23 teams hun kennis en kunde om op een veilige en ver antwoorde manier de klus te kla ren. Krachtenbundeling was geen toverwoord. De 23 groepen, be staande uit zes spuitgasten onder wie één bevelvoerder, kregen op de banen 112 en tankauto spuit ho ge druk veel leermomenten. Bij twee branden bij een aanne mersbedrijf en de hoefijzerfabriek in Vogelwaarde was er ook sprake van slachtoffers. Naast het veilig stellen van het slachtoffer en be strijden van de brand moesten de spuitgasten laten zien dat ze onder meer de eerste hulp bij brandwon den en ook reanimatie onder de knie hadden. Bij de 112 wedstrijd gaan winnaar Nieuwdorp en num mer twee Westdorpe door naar de gewestelijke wedstrijden. In klasse TAS HD ging de overwinning naar IJzendijke. Bruinisse werd tweede, Cadzand derde. Het team uit Westdorpe treft voorbereidingen om een slachtoffer te bevrij den die vastzit bij hoefijzerfabriek Kerckhaert. foto Camile Schelstraete Viietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Zo'n 130 motoren stonden gisteren op de Markt in Oostburg. foto Peter Nicoiai 100% natuurlijke materialen... Terwijl ie er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed met je mee. Een krikje in het hart ven je Hastens vertelt je waarom een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen. paardenhaar, linnen en wol since 1852

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63