Zeeland Fietsdiefstal probleem in Terneuzen Jumpend en discodansend uit je dak op Megaparty Sas van Gent Schoorsteenbrand zet kerk Heikant in rook Mechelse herder kampioen Camper over de kop Wemeldinge ZPZC Maandag 23 april 2007 15 Formule van twee avonden dansen in Vlaanderenhal werkt. door Cino van den Broecke sas van gent - Jumpend of disco dansend uit je dak gaan was dit weekend het motto in De Vlaande renhal in Sas van Gent. Op vrijdag avond knallen, rammen en beu ken en zaterdagavond de dans schoentjes aan en swingen op hits van toen. De Megaparty-formule blijkt nog niet zo'n publiekstrekker als het in Heikant was, maar het aanwezige publiek geniet zichtbaar en daar gaat het immers om. Dj P had het naar zijn zin en de vijfhonderd be zoekers van het Saturday Night Dis co Fever Party ook. De Hulsterse dj had zijn vinylkoffers uit het stof ge haald en draaide platen uit de ja ren zeventig, tachtig en negentig tot groot genoegen van het aanwe zige 25-plus publiek. Dat genoot volop in de grote hal, waar een ver lichte dansvloer werd bevolkt door goedwillende dansdames en een enkele hippe heer. Achter in de zaal stonden de da mes in rij om zichzelf door de twee discokappers van salon De Cliènt uit Gent van een nieuwe look te laten voorzien. Zo ook de Terneuzense Sandy (35), die met een groepje vriendinnen naar Sas was getogen. „Het is best geinig om op een avondje als dit in de kappersstoel te gaan zitten. Ze heb ben het mooi opgestoken en met héél véél lak in model gespoten." Met het tikken van de klok stroom de het publiek binnen tot tevre denheid van de organisatie. „Als je ziet dat we nu rond de vijf honderd man zitten, dan gaat het goed. We zijn dan ook tevreden.", zegt Patrick Roelands. Tijdens de X-Plode Party vrijdagavond waren er 1400 bezoekers op de been om te genieten van een heerlijke avond jumpen. Met vijf dj's van Jumpstyle on Tour schudde De Vlaanderenhal op haar grondves ten en waren de trillende beats tot in de verre omtrek te merken. De jongeren genoten volop en gingen uit hun dak op de klanken die Can- dyboy, PartyBoozer en Complex- jock dj Coone uit de boxen lieten knallen. Toen Jekyll and Hyde, be kend van de hit Frozen Flame, ten tonele verschenen was het hek he lemaal van de dam en vlogen ar men en benen in het rond. Jumps tyle leeft en dat was in De Vlaan derenhal te merken ook. De Megaparty in Sas van Gent is twee dagen jumpen en discodan sen geweest voor twee verschillen de generaties met één doel: een lekker avondje uit. En dat doel, dat is ruimschoots gelukt. Vorig jaar 338 aangiften van diefstal fietsen in gemeente. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het aantal fietsdief stallen in de gemeente Terneuzen wordt een steeds groter probleem. In de afgelopen jaren zijn jaarlijks ruim 300 fietsen ontvreemd. Vorig jaar werden 338 aangiften gedaan van diefstal. Uit de criminaliteitsanalyse van de Politie Zeeland blijkt dat het aan tal fietsdiefstallen in de gemeente Terneuzen stijgt, terwijl in andere gemeenten juist een daling te zien is. Burgemeester en wethouders wil len proberen het aantal diefstallen terug te dringen met een voorlich tingscampagne die vooral gericht is op het voorkomen van diefstal. Daarnaast moeten de openingstij den van de fietsenstalling bij de bioscoop worden verruimd, moet het aantal bewaakte fietsenstallin gen uitgebreid worden en moeten er op verschillende plaatsen fietskluizen worden aangebracht. Het ongestraft blijven van diefstal heeft volgens B en W een kwalijk effect op het besef van normen en Terwijl in heel Zeeland het aantal fietsdiefstallen vermindert neemt het aantal aangiften in Ter neuzen toe. De gemeente gaat maatregelen nemen. wemeldinge - Een camper is gister ochtend door onbekende oorzaak over de kop geslagen op de Weste lijke Kanaalweg bij Wemeldinge. De twee Goese inzittenden kregen waarden. „Het helen en stelen van een fiets wordt door een gedeelte van de samenleving niet (meer) als crimineel gedrag gezien. Het feit dat mensen het kopen van een gestolen fiets als 'normaal' en 'ac ceptabel' gaan beschouwen, creëert een afzetmarkt en stimu leert het aanbod van gestolen fiet sen." Uitgaande van een gemiddelde waarde van 250 euro per fiets be draagt de schade door fietsdiefstal in de gemeente Terneuzen jaar lijks zo'n 75.000 euro. De meeste fietsen worden gesto len in de kernen Terneuzen (240), Axel (42) en Sas van Gent (26). In Axel vinden de diefstallen voorna melijk plaats in het centrum: Kerk- dreefi Noordstraat, Szydlowski- plein en Walstraat. In Sas van Gent zijn het Bolwerk, Suikerplein en Vlaanderenplein de diefstalloca ties. In Terneuzen vonden 100 van de 240 diefstallen plaats in de bin nenstad en het gebied Oude Vaart. De kosten van een voorlichtings campagne worden geschat op 7500 euro. Als gekozen wordt voor de uitbreiding van openingsuren van de bewaakte stalling bij de bio scoop kost dat 10.000 euro. Uitbrei ding van de bewaakte stallingen en het aanbrengen van fietsklui zen kost per jaar per stalling onge veer 30.000 euro aan exploitatie kosten en eenmalig 25.000 euro voor de aanschaf en plaatsing van 20 fietskluizen. een lift naar het ziekenhuis in hun woonplaats. De politie heeft het vermoeden dat er alcohol in het spel is en on derzoekt het ongeluk. door Eugène Verstraeten HEIKANT - De Hulster vrijwillige brandweer moest zondagochtend uitrukken voor een niet alledaagse schoorsteenbrand in de parochie kerk van Heikant. *De oliekachel in de kelder onder de sacristie was opgestookt om de gelovigen tijdens de zondagsdienst niet in de kou te laten zitten. Maar I-ongeveer een kwartier voordat de I dienst begon stond de kerk plotse- I ling onder de rook. De boosdoe- Iners waren vermoedelijk een pril Ikauwenpaartje dat de schoorsteen Ihad uitgekozen om een nest in te ■touwen. Daardoor kon de rook ■tiet meer worden afgevoerd. ■Te ijlings gealarmeerde brandweer ■loefde niet te blussen. Enkele pa- Bochianen die al in de kerk zaten Boor de dienst van negen uur ble- Ben wel heel kalm onder de ge- Beurtenissen en wilden aanvanke- Bjk niet naar buiten. „We wachten wel", zeiden ze, maar ze werden door de politie toch met zachte hand naar buiten gewerkt. De kerk vulde zich al snel met het uiterst giftige koolmonoxi- degas. Een inspectie door de brandweer met een hoogwerker op luttele centimeters van de schoorsteen bracht het parochiebestuur in extra spanning. De meterslange schoorsteen ver keert namelijk niet meer in goede staat en een mogelijke botsing met het hoogwerkerbakje had wel eens desastreuze gevolgen kunnen heb ben. Voor zover bekend heeft de rook verder geen schade aangericht. PJJ Parochianen werden gisteroch- tend door de politie naar buiten gedirigeerd vanwege de hevige rookontwikkeling in de kerk van Heikant. Jaarlijkse dorpsavond in Retranchement retranchement - De jaarlijkse dorpsavond in Retranchement le verde weer een bomvolle zaal be zoekers op. De feestavond werd traditioneel geopend met erwten soep en brood. Hierna optredens van het Truzements mannen- en vrouwenkoor. De toneelgroep speelde 'Bedaar Truus' onder regie van Benny van de Bossche. Boek hout uit Breskens bracht muziek tijdens het afsluitend bal. Drie motorrijders uit België rijbewijs kwijt stavenisse - Een tochtje over Tho- len is drie Belgische motorrijders zaterdagmiddag slecht bekomen. Ze hebben alledrie hun rijbewijs moeten inleveren, omdat ze te hard hadden gereden. Een surveil lanceauto van de politie volgde hen 15 kilometer. Dé Belgen maak ten diverse snelheidsovertredin gen. Zo reden ze op de Provinciale- weg bij Stavenisse 115 km per uur. Hulsterloofeesten in Nieuw-Namen nieuw-namen - Met de jaarlijkse Hulsterloofeesten sluit de gelijkna mige voetbalclub uit Nieuw-Na- men het seizoen af Vanaf donder dag 17 mei (Hemelvaarsdag) tot en met zondag 20 mei zijn er in en rond de feesttent op het sportveld activiteiten voor jong en oud. De grote feestavond op zaterdag vanaf 20.30 uur vermeldt optredens van Kaste Ryan, Sam Gooris en dj Kel ly Pfaff Man uit Middelburg veroorzaakt gaslek middelburg - Een bewoner van de Duke Ellingtonstraat in Middel burg heeft zaterdag tijdens het klussen in de tuin een gaslek ver oorzaakt. Delta heeft het lek ge dicht. Een deel van de straat was ongeveer een uur afgezet. De Middelburger was bij zijn wo ning in de Mortiere palen in de grond aan het zetten, toen hij rond 9.00 uur de gasleiding raakte. clinge - Eric Nagelkerke uit Kapel- lebrug is met zijn Mechelse herder Boy Zeeuws kampioen jonge poli tiehonden geworden. Nagelkerke sleepte zaterdag de titel in de wacht op het oefenterrein van de politie honden vereniging Saefting- he aan de Bisschoppendreef in Clinge. De viervoeters van de deel nemers zijn ongeveer half afge richt. De honden en begeleider gingen aan de slag met volgen, zoe ken naar kleine verstopte voorwer pen, speuren naar een in het bos verstopte kist en het opspeuren van een persoon. Twee keurmees ters beoordeelden de prestaties van hond en begeleider. Nagelker ke behaalde uiteindelijk 139 pun ten. Tweede werd Jan-Cees Luteijn uit Vlake met de Mechelse herder Twister (138 pt.) Bezoekers vermaken zich op de Megaparty in De Vlaanderenhal in Sas van Gent. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61