CUuitleg over abortusboot Pleegzorg vreest toename wachtlijst FNV komt op voor eenmansbedrijven Meisje komt om 0800 - 54626766 UOCORNO www.liocorno.nl Gezin Willem-Alexander met oma op de foto in Wassenaar pzc Maandag 23 april 2007 5 Organisatie wil structureel geld voor opvangplaatsen. utrecht - Gezien de groei van de pleegzorg en de maximale bezet ting van de huidige pleegzorgplaat- sen voorziet Pleegzorg Nederland de komende maanden een forse toename van de wachtlijsten. Om dit te voorkomen wil de orga nisatie dat de 550 door tijdelijke subsidie gefinancierde opvang plaatsen structureel betaald wor den. Dit staat in het rapport dat Pleegzorg Nederland zaterdag heeft aangeboden aan minister André Rouvoet van leugd en Ge zin. Mede door de subsidie uit het 'aanvalsplan wachtlijsten 2006' is het aantal 'wachtplaatsen' afgelo pen jaar afgenomen van 985 tot 672. Dit zijn kinderen die langer dan negen weken op een plaatsing wachten. In totaal zijn vorig jaar 7447 nieu we plaatsingen bij pleegouders ge realiseerd. Het totale aantal kinde ren dat in een pleeggezin zat, is in 2006 toegenomen van 12.042 op 1 januari tot 19.461 op 31 december. Dit komt mede doordat kinderen gemiddeld een kortere periode pleegzorg krijgen. Dankzij de campagne 'Wij zoeken nog een hart met wat ruimte' is de belangstelling voor pleegzorg toe genomen. Zeker 2950 mensen heb ben zich aangemeld als aspi rant-pleegouder. Dat ligt ruim bo ven de campagnedoelstelling. 2.081 pleegouders zijn gestopt. De helft daarvan stopte omdat ze zorg den voor kinderen van familie. Die kinderen hadden geen pleeg zorg meer nodig. Pleegzorg Nederland voorziet een verdere groei van het aantal pleegkinderen. De organisatie heeft minister Rouvoet daarom om meer geld gevraagd. Man geeft uitsmijter verkeerde fooi den bosch - De politie heeft za terdagnacht een 25-jarige inwo ner van Den Bosch aangehou den. De man had bij het verla ten van een horecagelegenheid de portier als fooi geen geld, maar een zakje met wit poeder in de hand gedrukt. De uitsmij ter schakelde de politie in. In het zakje zaten waarschijnlijk harddrugs. Grafschennis op begraafplaats Tiel tiel - Onbekenden hebben op een begraafplaats in Tiel zeker vijfen twintig graven vernield. Grafste nen zijn besmeurd, ornamenten vernield en lampjes kapotgemaakt. Vrijdag meldde zich bij de politie iemand die kinderen met stokken en ijzeren staven op het kerkhof had gezien. De politie trof toen niemand aan. De dag erna waren de graven vernield. Christenunie niet blij met vergunning om uit te varen. den haag - De Christenunie wil opheldering van staatssecretaris let Bussemaker (PvdA, Volksge zondheid) over haar besluit de abortusboot weer een vergunning te verlenen om uit te varen. Busse maker zegt een vergunning niet te kunnen weigeren, maar de klein ste coalitiepartij gelooft haar niet op voorhand. „Wij hebben hier grote moeite mee", zegt ChristenUnie-Kamer- lid Esmé Wiegman. Zij wil Busse maker morgen naar de TXveede Ka mer roepen om te horen of het Gedetineerde ontsnapt uit gevangenis heerhucowaard - Uit de half open gevangenis in Heerhugo- waard is vrijdagnacht een gedeti neerde ontsnapt. In belang van het onderzoek zegt justitie niet hoe de gedetineerde is gevlucht, al leen dat het niet tijdens verlof is gebeurd. In de halfopen gevange nis zitten mensen met een lichte straf of gevangenen die hun straf er bijna op hebben zitten. Ze krij gen er weekendverlof Drugscontrole: 34 mensen opgepakt tilburg - Tijdens een internationa le drugscontrole zijn dit weekend 34 personen aangehouden. Zo'n 2,5 kilo softdrugs, een kilo hard drugs, ruim 1500 xtc-tabletten en 500 paddo's werden in beslag ge nomen. De controle richtte zich op belangrijke verkeersaders in de grensstreken Nederland-België, België-Frankrijk, Luxemburg-Metz en de internationale treinen. verlenen van een vergunning wer kelijk onvermijdelijk is. Is dat in derdaad zo, dan wil de Christenu nie dat via een wetswijziging onge daan maken. In elk geval zou Bus semaker moeten toezeggen de abortusboot geen subsidie te ge ven. Van de voorganger van Bussema ker, Clémence Ross (CDA), mocht de abortusboot alleen binnen een straal van 25 kilometer van het Amsterdamse Slotervaartzieken- huis abortussen uitvoeren. De Raad van State bepaalde dat er geen juridische basis is voor die be perking. „Bovendien voldoet de boot volgens de inspectie aan alle eisen", zegt Bussemaker. „Er is geen reden om een vergunning te utrecht - De snel groeiende groep van zelfstandigen zonder perso neel (zzp) kampt met problemen rond verzekeringen tegen arbeids ongeschiktheid, het verkrijgen van hypotheken en het opbouwen van pensioen. Dit staat in een rapport dat de FNV vandaag aanbiedt aan staatssecretaris Frank Heemskerk van Economische Zaken. Nederland telt meer dan een half miljoen zelfstandigen. De FNV heeft 25.000 zzp'ers als leden en wijst op de moeilijkheden die zij hebben met vooral belastingen, so ciale zekerheid en bureaucratie. In het rapport wijst de vakbewe ging op de starre grens van 1225 uren per jaar die besteed moeten worden aan het ondernemer zijn. Wie dat niet haalt, bijvoorbeeld door de zorg voor kinderen, kan fluiten naar de startersaftrek, de zelfstandigenaftrek, de investe ringsaftrek en MKB-korting. weigeren." De vergunning houdt in dat de abortusboot, een initia tief van de stichting Women on Waves, in internationale wateren zwangerschappen tot zeven weken mag afbreken. Dat gebeurt door middel van medicijnen. Women on Waves had gevraagd om een vergunning voor abortussen tot dertien weken. De grootste coalitiepartij, het CDA, legt zich neer bij het besluit van Bussemaker. Kamerlid Henk Jan Ormel: „Ik ben geen fan van de abortusboot, maar ik zie geen andere mogelijkheid. We hebben de Raad van State niet voor niets." Ormel eist 'zeer strikte controle' op de activiteiten van de abortus boot. Sinds augustus 2004 zijn zelfstandi gen niet meer verplicht verzekerd tegen arbeidsongeschiktheid. Nu blijkt dat meer dan de helft niet verzekerd is, omdat dit te duur is geworden. Ook de zorgverzekering is volgens de FNV te duur. Volgens het rapport kunnen op drachtgevers de zzp'ers makkelijk tegen elkaar uitspelen, omdat de kartelwaakhond NMa tariefafspra ken verbiedt. Ook hebben starten de zzp'ers moeite om van banken een krediet of hypotheek te krij gen, omdat ze niet kunnen vol doen aan de eis dat ze drie jaarre keningen met winstcijfers moeten kunnen overleggen. Ook voor pensioen zijn de zelfstan digen aangewezen op de private markt. De FNV wil dat ze de mo gelijkheid krijgen om zich vrijwil lig aan te sluiten bij bedrijfstakpen sioenfondsen tegen dezelfde voor waarden als de werknemers. Abortusboot Women on Waves wil hulp bie den aan zwangere vrouwen uit landen waar abortus verboden is. De abortusboot vaart onder Nederlandse vlag. Dat betekent dat het schip in internationale wateren onder de Nederlandse wet valt, waardoor abortus mo gelijk is. In het verleden, voordat staats secretaris Ross in 2004 de ver gunning introk, ontstond her haaldelijk ophef toen Women on Waves abortussen wilde uit voeren voor de kust van lan den als Polen en Portugal. noordwijkerhout - Een li-jarig meisje uit Noordwijkerhout is za terdagnacht overleden na een on geluk in haar woonplaats enkele uren eerder. Het kind maakte een slinger met haar fiets waardoor ze v :or een inhalende dronken auto mobilist kwam die haar aanreed. Van ons zult u niet horen dat uw hypotheek te duur is! Tenzij u ons even belL Hocftfltanfexx: Bnöstraat 46 - 5801 CR, Venray wassenaar - Voor het eerst sinds de geboorte van hun jongste dochter tuin van Villa Eikenhorst in Wassenaar. Vlnr: prinses Amalia, koningin Bea- poseren prins Willem-Alexander en prinses Maxima samen met oma konin- trix, prinses Maxima met de jongste telg prinses Ariane, kroonprins Wil- gin Beatrix voor de (inter)nationale pers. De fotosessie vond plaats in de lem-Alexander en prinses Alexia. foto Jeroen van der Meyde/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5