Zeeland PZC Paracetamoltoerist zet Hulst op kaart Visserij museum opent Scheldezaal ZEEUWS-VLAANDEREN 19 13 19 Crimineel Maandag 23 april 2007 Hondenshow in Goes is kwestie van appels met peren vergelijken TB Commissie onderzoekt tweespalt in PvdA Tip? redtern@pzc.nl Actievoerende paracetamoltoeristen in de rij bij apotheek Reinaert in Hulst. foto Camile Schelstraete Ruim 350 Vlamingen kOmen goedkope pijnstillers in slaan. door Eugène Verstraeten hulst - Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst investeerde een paar honderd euro in gratis drank jes en een paar kiwi's en kreeg er zaterdag onbetaalbare publiciteit voor terug. In het kielzog van ze ven volgeladen bussen met Vlaam se 'paracetamoltoeristen' streek een heel legertje journalisten, pers fotografen, radioreporters en came raploegen neer in het vestingstad je- Overal komen ze vandaan, de on geveer 350 mensen die zijn opge stapt in Brugge, Kortrijk, Zelzate, Turnhout, Hasselt, Leuven of Ant werpen. Duidelijk herkenbaar, met hesjes van de organiserende Kristelijke Werknemers Beweging (KWB), bedrukte shirtjes van de Ziekenzorg Christelijke Mutualitei ten (CM) of beplakt met stickers van de organisatie Geneeskunde voor het Volk. De paracetamolreis is een protest tegen de hoge prij zen van pijnstillers in België. Want voor het goedkoopste doos je paracetamol betaal je bij onze zuiderburen minstens 3,20 euro, terwijl je in Nederland al voor 50 cent van je hoofdpijn af bent. Met het tripje naar Hulst om goed koop paracetamol te hamsteren willen de organisatoren het medi- cijnenbeleid op de politieke agen da krijgen. Daarvoor is het nu een mooi tijdstip, want op 10 juni zijn er verkiezingen. Niet vreemd dus dat zich zaterdag ook enkele parle mentsleden bij de actievoerders voegden en ook burgemeester Jef Gabriels van Genk ging op de bar ricaden. „Ik denk dat de politiek niet om deze actie heen kan", zegt medeorganisator en huisarts Frans van Acoleyen tevreden. „Ook in België heeft men de mond vol van bezuinigingen op de gezondheids zorg. Wel, wij reiken het middel aan om een grote kostenbesparing te bereiken." Van Acoleyen doelt op het zogenoemde kiwimodel, ge noemd naar het beleid in Nieuw-Zeeland. Daar koopt de re gering zelf pijnstillers in via een openbare aanbesteding. Het gevolg is dat een doosje paracetamol daar 'Actie voeren, ja, maar het is vooral toch ook een plezante dag' zelfs maar 20 cent kost. Nieuw-Zee land is nogal een eind uit de buurt, dus dan maar actie voeren in Zeeland. „Ja, Maar het is van daag toch vooral ook een plezante dag", zegt Van Acoleyen. Als de zeven bussen hun lading op de Markt hébben gelost zwermen de passagiers uit over de binnen stad. De gemeente heeft voor kaartjes gezorgd waar drogisterijen en apotheken te vinden zijn. Tegen half vier stroomt het Hof van Vlaanderen vol: burgemeester Mulder heeft iedereen een gratis pint beloofd. Een luid applaus valt hem ten deel. Hij spreekt de zui derburen toe. „Wij hebben veel waardering voor dit initiatief" De sympathie kent echter grenzen: „Ik hoop dat uw actie succes heeft. Maar eerlijk gezegd hoop ik ook dat er een klein prijsverschil blijft, zodat u reden heeft om naar Hulst te blijven komen." Automobilist uit Sluis raakt rijbewijs kwijt retranchement - Een 2i-jarige au tomobilist uit de gemeente Sluis heeft zaterdagnacht zijn rijbewijs moeten inleveren. Agenten zagen de man over de provinciale weg in Retranchement met verboden showverüchting rijden. Ook reed hij 112 waar 80 km per uur is toege staan. Toen de Sluisenaar een blaastest moest ondergaan bleek hij zeven keer de maximium toege stane hoeveelheid alcohol te heb ben gedronken. Voor de snelheidsovertreding kreeg hij een bekeuring en voor het voeren van de showlichten een waarschuwing. Winkeldief opgepakt in Terneuzen terneuzen - In een supermarkt aan de Lorentzlaan in Terneuzen is zaterdagmiddag een 57-jarige winkeldief uit die plaats betrapt. Een getuige zag dat de dief spullen onder zijn jas stopte en waar schuwde een caissière. Op dat mo ment liep de verdachte de winkel uit. Hij gaf zijn gestolen goederen over aan een vrouw die op haar fiets wegreed. De man is aangehou den en overgedragen aan de poli tie. Hij bleek koffie en een zak snoep te hebben gestolen. De pak koffie had hij onder zijn jas, de snoep had hij als cadeautje aan de nog spoorloze vrouw gegeven. breskens - De woorden van de Brabantse dichter Bredero 'Het kan verkeren' vertaalde Karla Peijs, commissaris van de koningin in Zeeland, als 'Het kan veranderen'. Peys opende zaterdag in Breskens de nieuwe Scheldezaal in het Visse rijmuseum. „Twee jaar geleden tekende ik als minister van Verkeer en Water staat het Scheldeverdrag. Nu ben ik nauw betrokken bij de verdie ping van de Schelde. Ik hoop dat we de problemen rond de ontpol- dering op een soepele manier kun nen oplossen," aldus Peijs. „De Westerschelde is van groot belang voor Zeeland en onze Vlaamse bu ren. Het Visserijmuseum speelt hier goed op in. In de Scheldezaal is aandacht voor de historie van de rivier, maar ook voor heden en toe komst. Alles is hier goed begrijpe lijk gemaakt voor een groot pu bliek, ook voor kinderen", zei Peijs. Ze beloofde aandacht voor kleinere musea in de provincie in de nog op te stellen museumnota. ZEEiJWEn ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Het is vreemd als je uit het hand geschreven kaartjes-tijdperk komt. Die Middelburgse moeder kreeg de wind van voren toen zoon van veertien tevergeefs wachtte op antwoord op zijn mailberichten en zij opperde de betrokkene dan maar op te bel len. Hij reageerde helemaal ont steld toen zij via internet de tele foonnummers wist te vinden. „Mam, je bent een crimineel!" Moeder mocht uitleggen dat je met het gebruik van een telefoon boek nog geen hacker bent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59