Formule Dijkrock blijft aanslaan Imkerij in beeld voor werkgemeenschap Catwalk Langer parkeren Hogezoom Cornelia-patiënten op stap met Odd Fellows Speelparadijs wordt heropend Over de kop Probeer maar eens wakker te blijven in een échte Hastens! Hastens 7^' Garage Kerkwerve 5PZC Maandag 23 april 2007 17 ma. Het Zeeuws-Vlaamse Bluem, bands op het open podium. We winnaar 2006, opende zaterdaga- hebben deze keer een selectie toe- vond het slotakkoord. Snoeiharde gepast." SQY Rocking Team (me- muziek. John van Zweden: „Vorig talrock), Grandma Dynamite (roek- jaar hadden we alleen dat soort covers) Miracle Queen (Queen-co- ZIERIKZEE - De Luctor et Emergo Loge, onderdeel van uit Zierikzee op een autotochtje over het zonovergoten de wereldwijde organisatie Odd Fellows, kan terugzien eiland, inclusief een lunch in Scharendijke. „En ze heb- op een zeer geslaagde actie. De Odd Fellows trakteer- ben genoten", aldus woordvoerder H. Jongert van de den een vijftiental bewoners van verpleeghuis Cornelia Odd Fellows foto Dirk-Jan Cjeltema Festival op randje van Zeeland trekt I vijfhonderd liefhebbers. tdoor Harmen van der Werf BATH - Een maffere plek voor een fcnuziekfestival kun je bijna niet be- Kenken. Aan de Westerschelde, op Anderhalve kilometer van het al iet- [wat verloren dorpje Bath. In the t middle of nowhere. Op een steen- Iworp afstand van het verlichte |Antwerpse havengebied. Vrijdag ten zaterdag beleefde Dijkrock er Ide vijftiende editie. Tegen de vijf- fctonderd liefhebbers wisten het ter- ffein te vinden. E,Zestien jaar geleden zijn we bij fcath begonnen", vertelde Conny He Moor van de organisatie. „Bath Mbed geen oog dicht. We hebben fik krijg gewoon kippenvel van The Old Firm, zulke mooie folkrock' toen deze plek gekregen. Op zich goed. Vlakbij Antwerpen, Brabant en Zuid-Beveland." Dijkrock heeft een stevige formule met vrijdagavond blues, zaterdag- middag open podium voor begin- nende bands en zaterdagavond de hoofdacts. Mede-organisator John van Zwe- den: „Met dat open podium halen we jongeren binnen en beginnen- de bands doen ervaring op met j professionele geluidsapparatuur." 1 Er zit een competitie aan vast. Sweat3 uit Brabant won en mag L volgend jaar in het hoofdprogram- RENESSE - De speeltuin bij restau rant Schouwer Hoeck aan de Lao- ne in Renesse wordt woensdag na een forse uitbreiding feestelijk her opend. Loekie de Leeuw is pre sent, evenals een ballonnenclown, een Dolfijn-glijhelling en een Gi- raffe-springkussen. Het is bij de vaste bezoekers van de Schouwse Westhoek al meer dan 30 jaar een oegrip: het speelparadijs. De speel tuin bij het restaurant aan de voet van de duinen is uitgebreid met rampolines, een kabelbaan en n?n Kraaiennest-klimtoren. Ook is HF een 'spektakel-schommel' bij ge- Bfmen. Om 14.00 uur worden gra- Hf; ijsjes uitgedeeld aan de kinde- pn en vanaf 16.30 uur zijn de kin- BPiermenu's (friet met frikadel of Ekroket en beker ranja) gratis. door Selma Osman GRIJPSKERKE - Een groep ouders wil op het Walcherse platteland een antroposofische leef-werkge- meenschap opzetten voor jonge mensen met een verstandelijke handicap. Zij hebben daarvoor hun oog laten vallen op imkerij Poppendamme bij Grijpskerke. Antroposofische zorginstellingen zijn nu alleen buiten de provincie te vinden. Daar willen de zeven ouders, die wonen op Walcheren en Schouwen-Duiveland, verande ring in brengen. Twee jaar geleden kwamen ze voor het eerst bijeen. Ze hebben kinderen die de leeftijd hebben om het huis uit te gaan. „Een instelling is geen optie", zegt Djoeke van Staveren uit Middel burg. De ouders willen bij de imke rij een groepswoning en wat losse appartementen neerzetten met 24-uurszorg en dagbesteding op Poppendamme. Het antroposofi sche karakter zorgt ervoor dat het ritme van de natuur wordt ge volgd en dat consequent wordt uit gegaan van de eenheid tussen lichaam en geest. De imkerij kwam in beeld, omdat eigenaren Piet en Toos de Meester al enige tijd op zoek zijn naar een geschik te opvolger. Ook gesprekken met zorginstelling Zuidwester zijn op niets uitgelopen. Piet de Meester hoopt met het ouderinitiatief meer succes te hebben. WEMELDINGE - Een camper is gister ochtend door onbekende oorzaak over de kop geslagen op de Weste lijke Kanaalweg bij Wemeldinge. De politie ontdekte de camper op het fietspad net voor de Postbrug. Van inzittenden geen spoor. Een getuige meldde dat een passerende Duitse automobilist twee mannen een lift had gegeven. Ze bleken ge wond in het ziekenhuis in Goes te zijn, een 27- en een 48-jarige Goe- senaar. De een verklaarde dat de ander had gereden en andersom. De politie vermoedt dat er alcohol in het spel is. vers) en The Old Firm (Ierse folk- rockmuziek) maakten Dijkrock 2007 compleet. Conny de Moor stond bij The Old Firm te genie ten. „Ik krijg er kippenvel van." OUDDORP - Na het grote succes van voorgaande jaren wordt ook dit jaar de Weststraat in Ouddorp voor één dag getransformeerd tot catwalk en wel op vrijdag. Zes mo dehuizen uit de Goereese bad plaats verzorgen een modeshow in de winkelstraat. Professionele mo dellen tonen er op een podium in de buitenlucht de nieuwste collec ties. Ladyspeaker Berry Koote geeft tekst en uitleg. Ouddorp Fas hion wordt georganiseerd door de Stichting Promotie Kop van Goe- ree. door Piet Kleemans RENESSE - Het evenemententerrein aan de Hogezoom in hartje Renes se gaat voortaan niet meer per 1 april op slot maar blijft langer open voor parkeerders. Dat heeft het Schouwen-Duivelands dage lijks gemeentebestuur besloten. Het pleintje aan de Hogezoom is en blijft een evenemententerrein. In het hoogseizoen worden er at tracties neergezet en allerlei activi teiten gehouden. Buiten het sei zoen wordt het terrein van 1 no vember tot 1 april gebruikt als par keerterrein. In de praktijk blijft het gebruik voor evenementen be perkt tot de maand juli en ligt het er in april, mei en juni ongebruikt bij. Zonde, vindt een aantal horeca ondernemers uit Renesse. Lastig bovendien want verder is er niet zo gek veel parkeerruimte in het centrum van de badplaats. Bezoekers van Renesse worden ge acht op het - gratis - recreatietrans ferium aan de rand van Renesse te parkeren. Gratis, maar wat verder van het centrum dan de Hoge zoom. Buiten het hoogseizoen ko men ook vooral wat oudere toeris ten en recreanten naar Renesse. Voor hen - en zeker zij die met een tas vol bowlingballen naar het plaatselijke bowlingcentrum gaan - is de wandeling vanaf het transfe rium naar het Renesser centrum een stevige wandeling. En, zo wordt geredeneerd, waarom zou je dan een terreintje vlakbij het uitg aansleven ongebruikt laten. Het college kan zich in die redene ring wel vinden hoewel tegelijker tijd wordt vastgesteld dat het eigen lijk de bedoeling is verkeer zoveel mogelijk naar het transferium te leiden. „Echter door het besluit van de raad het parkeerterrein aan de Oude Moolweg open te houden heeft dit argument aan kracht inge boet. Daarbij wordt het evenemen tenterrein in de maand juli toch af gesloten, zodat in de periode waar in de overlast van verkeer het grootst is, het terrein toch beschik baar is voor andere zaken dan par keren", aldus de gemeente. Voor het parkeren op het evenementen terrein moet straks wel betaald worden. De gemeente gaat er een parkeermeter plaatsen. 100% natuurlijke materialen- ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed rlijke materialen zoals katoen. paardenhaar, linnen e Kerkweg 164321 AC Kerkwerve0111-415210 DE BESTE GARAGE VOOR ONDERHOUD EN REPARATIE VAN ALLE MERKEN AUTO'S -APK - Airco onderhoud - Kleine grote beurt I - Reparaties 1 D|NSDAGl?4APRÏrL ZIJN WIJ 1 l GESLOTEN 1 wegens bezoek 1 7^H5EAUTOvak 1 Caravan en aanhangwagen Banden Wij zijn pas tevreden als u dat bent. Graag tot ziens Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57