Zeeland PZC Natuurrecreatie in de maak Zonnemaire loopt uit voor Paulusma SCHOUWEN-DUIVELAND 19 13 u* 19 Delta Brass weer kampioen Brandstichting in Dreischor Crimineel Hondenshow in Goes is kwestie van appels met peren vergelijken L Commissie onderzoekt tweespalt in PvdA Maandag 23 april 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Nieuwe natuur aan Zierikzeese stadsrand ook voor de mens. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Mens en natuur met el kaar verbinden. Dat is het doel van een door natuurbeheerders en overheden opgezette grote pu blieksactie zaterdag 23 juni. Op het programma allerlei natuuractivitei- ten voor jong en oud. Aanleiding is het begin binnenkort van de 'aanleg' van nieuwe natuur aan de stadsrand van Zierikzee. Direct na de zomer gaat een ter rein van 13 hectare, grenzend aan de Zuidhoekinlaag, op de schop. Die natuurontwikkeling is onder deel van het uit 1990 daterende na tuurontwikkelingsplan Tureluur. Dat plan voorziet in de aanleg van bij elkaar 44 natuurgebieden, voor al langs de zuidkust van Schou wen. Grofweg de helft van de nieu we natuur is inmiddels klaar en wat voorheen bekend stond als de Prunjepolder mag zich verheugen in grote populariteit onder vogels en vogelaars. Plan Tureluur is voor- ai bedoeld om vogels een veilige haven te geven en dat geldt ook voor de nog aan te leggen nieuwe natuur aan de rand van Zierikzee. Dat deelgebied komt in beheer bij Natuurmonumenten en die orga nisatie vindt dat natuur er niet al leen voor flora en fauna moet zijn, maar ook voor de mens. Vogels en planten zijn er óók om van te ge nieten is het credo. „Buiten zijn doet een mens goed. Natuur brengt tot rust en geeft energie, al dus Natuurmonumenten. Om van natuur te houden moet je haar wel kunnen beleven en dat is nu precies waar Natuurmonumenten naar streeft. Om een natuurgebied vlakbij een stad zowel voor mens. als dier aantrekkelijk te houden is, stelt Natuurmonumenten, veel creativiteit nodig. „Daarom inves teert Natuurmonumenten bij na- tuur-bij-de-stad extra in zonering van recreatie, recreatievoorzienin gen, communicatie en natuuredu- catie. Natuurmonumenten werkt daarbij nauw samen met lokale partners als - in dit geval - de ge meente Schouwen-Duiveland, Staatsbosbeheer, provincie Zee- Vereniging Natuurmonumenten wil door middel van publiekseve nementen mensen met de nieu we natuur langs de Schouwse zuidkust in contact brengen. Weerman Piet Paulusma vroeg de inwoners van Zonnemaire gisteren naar de mening over hun dorp. foto Dirk-Jan Cjeltema Schouws dorp genomineerd voor titel Leukste Gat. door Piet Kleemans zonnemaire - Zon, zomerjurken, veel mensen op de been en een dweilband op de plaatselijke sport veld. Zonnemaire zette gisteren tij dens het bezoek van SBS6-weer- man Piet Paulusma haar beste beentje voor. Paulusma bezoekt de leukste genomineerden voor de ti tel Het Leukste Gat van Neder land. Zondagmiddag. Naderend vanuit de polder waaien al wat flarden feestmuziek het oor in. Dweilband Lieverierastuus staat langs de lijn bij een voetbalwedstrijd op het Zonnemairse sportveld en strooit vrolijke klanken over het sportge beuren. Tegen enen wordt het al lengs drukker op het sportveld. De Zonnemairders - ons kent ons - groeten elkaar. En constateren bijna zonder uitzondering dat het anders nooit zo druk is bij 'de voet bal'. Iets over enen klinkt het on miskenbare geluid van een helikop ter. Paulusma is - zo weet men langs de lijn - in aantocht. De wed strijd wordt onderbroken, de spe lers verlaten het veld. Het geluid zwelt aan, de piloot draait nog een rondje om vervolgens de heli op de middenstip neer te zetten. De camera draait en het publiek zwaait als Paulusma uitstapt. Dig- na van den Broek staat ietwat ze nuwachtig te wachten. Zij was het die Zonnemaire aanmeldde voor de wedstrijd. Uit overtuiging. „Er is hier altijd wat te doen en we hebben hier alles bij de hand: ca fés restaurants. Noem maar op", somt Van den Broek voor de mi crofoon van Paulusma op. De vie ring van Koninginnedag en de jaar uitvoering van de harmonie 'Twintig seconden is veel te kort om Zonnemaire aan te prijzen' noemt ze de belangrijkste feesten. Paulusma vraagt meer Zonnemair ders hun mening over hun woon plaats en jong en oud blijkt en thousiast wat ook in de andere ge land en waterschap Zeeuwse Eilan den. Voor wat betreft de nieuwe natuur aan de stadsrand van Zie rikzee werkt Natuurmonumenten sinds begin dit jaar aan een pro gramma dat tot doel heeft mens en natuur met elkaar te verbinden. De natuurorganisatie ging daarbij te rade bij haar leden en tijdens bij eenkomsten kwam duidelijk naar voren dat mensen van de natuur willen genieten en dan niet alleen door ernaar te kijken maar vooral door er in te kunnen wandelen of fietsen. In hoeverre die wensen ge honoreerd kunnen worden wordt nog bestudeerd. kamperland - Delta Brass Zeeland is weer Zeeuws Kampioen. Op het zaterdag in de Zeelandnetstudio's in Kamperland gehouden Lentefes tival van de KNFM-afdeling Zee land verdedigde de provinciale brassband met succes de wisselbe ker. Onder leiding van dirigent Luc Verbommen haalde Delta Brass met 92 punten de hoogste score van de dag. Op de tweede plaats eindigde Brassband Excel uit Kloetinge (88,5 punten) en der de werd muziekvereniging Euphonia uit Goes (87,75 punten). dreischor - Onbekenden hebben vrijdag een schutting bij een wo ning aan de Mr. P. Moggestraat in Dreischor in brand gestoken. Ook spullen die tussen de schut ting en de schuur bij de woning stonden vatten vlam, waarna het vuur oversloeg naar de schuur. De brandweer die de brand bluste kon niet voorkomen dat de schut ting volledig en de schuur gedeelte lijk uitbrandde. Een schadebedrag is bij de politie niet bekend. ZEEUWSE nomineerden voor de titel Leukste Gat van Nederland naar voren komt. „We zijn nu op twaalf plaat sen door heel Nederland geweest en ze verzinnen allemaal wel iets om bij ons op te vallen." Na de spectaculaire entree op het sport veld ging Paulusma met zijn film ploeg het dorp in. Digna van den Broek mocht vertellen waarom zij Bommenede zo bijzonder vindt en nog een 20 seconden durende liefdesverklaring aan Zonnemaire afsteken. „Veel te kort natuurlijk. Ik heb eigenlijk minstens een half uur nodig." Het verslag van het be zoek van Paulusma aan Zonnemai re wordt woensdagavond 9 of 16 mei uitgezonden om 23.15 uur via SBS6. Daarna kan via www.hetleuk- stegat.nl gestemd worden. Tipredactie@pzc.nl De huidige communicatie is vreemd als je uit het handgeschre ven kaartjes-tijdperk komt. Die Middelburgse moeder kreeg de wind van voren toen zoon van veertien tevergeefs wachtte op antwoord op zijn mailberichten en zij opperde de betrokkene dan maar op te bellen. Hij reageerde helemaal ontsteld toen zij via in ternet de telefoonnummers wist te vinden. „Mam, je bent een cri mineel!", barstte hij uit. Moeder mocht uitleggen dat je met het gebruik van een elektronisch tele foonboek nog geen hacker bent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53