Binnenland Royal Bank brengt bod uit op ABN Amro Onderzoeker: medisch specialist in opleiding grossiert in blunders Amsterdam herdenkt bevrijding concentratiekamp Dachau 4 Maandag 23 april 2007 PZC Royal Bank of Scotland heeft ook interesse in Nederlandse bank. den haag - The Royal Bank of Scotland (RBS) brengt vandaag een bod uit op ABN Amro. De Britse bank hoopt daarmee een overname van de Nederlandse bank door concurrent Barclays te voorkomen. Naar alle waarschijn lijkheid maakt de top van ABN Amro vanochtend voor opening van de beurs bekend hoe de onder handelingen met Barclays zijn afge lopen. The Royal Bank of Scotland wordt gesteund door twee grote andere bankconcerns: het Belgische Fortis en het Spaanse Banco Santander. Vertegenwoordigers van die twee banken zullen ook bij de bespre kingen vandaag aanwezig zijn. Zij zullen onderdelen van ABN Amro van RBS kopen wanneer die ABN Amro weet in te lijven. Analisten verwachten dat het bod van RBS door de steun van de andere twee banken hoger zal zijn dan dat van Barclays. Aanstaande donderdag vergaderen de aandeelhouders van ABN Am ro over de toekomst van het be drijf Mochten de aandeelhouders kiezen voor een overname door RBS, dan zal de Nederlandse tak van ABN Amro in handen komen van Fortis. Banco Santander zal dan de Spaanse en Italiaanse on derdelen van ABN Amro inlijven. De rest, inclusief ABN Amro's za kenbank, zal toekomen aan RBS. Het hele afgelopen weekeinde Het aandeel van ABN Amro is sinds overnamegeruchten flink gestegen. Nu heeft naast Bar clays ook The Royal Bank of Scot land (RBS) interesse in de bank. - V% -I :^V heeft de top van ABN Amro nog onderhandeld met Barclays. Afge lopen vrijdag verliep de deadline tot waar de twee banken exclusie ve overnamegesprekken met el kaar voerden. Op 19 maart maakte ABN Amro bekend te willen fuse ren met het Britse Barclays. De nieuwe combinatie zou in één klap tot de vijf grootste banken ter wereld behoren. Het nieuwe con cern zou onder leiding van een Brit komen te staan, maar het hoofdkantoor komt in Amster dam. De onderhandelingen zouden zo lang duren, omdat beide directies het niet eens zijn over wie de toe zichthouder van de nieuwe bank moet worden. Afgelopen zaterdag maakte de Britse toezichthouder op de bankensector, de Financial Services Autority (FSA), bekend dat een fusiebank tussen ABN Am ro en Barclays onder Brits toezicht moet komen te vallen. Barclays is immers veel groter dan ABN Am ro. De Nederlandse bank wordt fei telijk opgekocht door het Britse concern. Dat het hoofdkantoor in Amsterdam komt te staan, doet daar niets aan af, aldus de FSA. Sinds de overnamegeruchten is het aandeel ABN Amro fors in waarde gestegen. De ontwikkelin gen kwamen in een stroomversnel ling toen aandeelhouder TCI, een Britse investeringsmaatschappij, in februari aandrong op opsplitsing van ABN Amro en de verkoop van onderdelen. Sindsdien is het aandeel met 40 procent gestegen tot ruim 36 euro. Analisten houden er rekening mee dat Barclays daardoor niet in staat is genoeg geld op tafel te leggen voor de aandelen. Tot en met gis teravond wilden noch Barclays noch ABN/Amro echter reageren over de onderhandelingen. AMSTERDAM - Zaterdag werd in Amsterdam herdacht dat op 22 april 1945 de Amerikanen concentratiekamp Dachau bevrijdden. De aanwezigen legden kransen en staken bloemen in het monument. In Duitsland werd za terdag ook de bevrijding van het concentratiekamp Sachsenhausen, bij Berlijn, herdacht. Bij beide plechtig heden waren veel overlevenden van de kampen aanwe zig. foto Cynthia Boll/GPD Helft geeft toe duizend fouten te maken die de patiënt duperen. hilversum - Artsen die in oplei ding zijn voor medisch specialist maken zeker duizend fouten die ernstige gevolgen hebben voor de patiënt. Dat stelt onderzoeker Jelle Prins van de Rijksuniversiteit van Groningen. Meer dan de helft van alle specialis- ten-in-opleiding zegt dat zij een of meer van dergelijke missers heeft begaan. Prins maakte de onder zoeksresultaten gisteren bekend in een uitzending van het televisie programma Zembla. De aanstaan de specialisten schrijven de fouten toe aan lange werkdagen, hoge ar- beidsdruk en het ontbreken van een goede begeleiding. Een oplei ding tot specialist vergt doorgaans zes jaar. Hun supervisor komt niet als hij nodig is, luidt het verwijt. Verder kan de arts-assistent soms niet met zijn vragen bij de specia list terecht, zodat hij er alleen voor staat. Prins schreef in 2005 alle 5100 arts-assistenten in Nederland aan. Bijna de helft (2145) deed aan pri De aanstaande specialisten schrij- ven hun fouten toe aan lange werkdagen, hoge arbeidsdruk en het ontbreken van een goede be geleiding. het onderzoek mee. Van hen zei 54 procent dat zij ernstige fouten hadden gemaakt. Dat kunnen fou ten zijn waardoor een patiënt lan ger in het ziekenhuis moet blijven tot een misser die de dood tot ge volg heeft De voorzitter van de Or de van Medisch Specialisten, pro fessor P. Vierhout, is geschokt door de uitkomst van het onder zoek. „Het zijn vermijdbare fou ten", zegt onderzoeker Prins. „Die fouten komen door een opleidings klimaat dat onveilig is, waarin je even niet meer je opleider of su pervisor belt om mee te kijken, waarin je door zoveel diensten ach ter elkaar extreem vermoeid bent en daardoor fouten gaat maken." óoê-D personeel is voor. tiou-ie. aak belangrijkzie ik. Toerrenners opgepakt na zware mishandeling schinnen - De politie heeft zater dag in Schinnen twee deelnemers aan de toerversie van de Amstel Goldrace gearresteerd wegens zwa re mishandeling. De slachtoffers waren twee inzittenden van een auto, een 42-jarige man en 46-jari- ge vrouw uit Beek. Zij toeterden om de wielrenners te kunnen pas seren, waarop de twee fietsers de auto aan de kant dirigeerden en de inzittenden sloegen. Privéklinieken gaan ervaringen vergelijken Hilversum - Enkele privéklinieken gaan de ervaringen van hun pa tiënten vergelijken. Van de vijftig benaderde instellingen doen er al twaalf mee. De vergelijking is een initiatief van onder meer het on derzoeksbureau Mediquest. Vol gens dit bedrijf moet de vergelij king van de ervaringen van oud-patiënten leiden tot kwaliteits verbetering. Lichaam Strik morgen naar Nederland eindhoven - Het stoffelijk over schot van korporaal Cor Strik komt waarschijnlijk morgen in Ne derland aan. Familie en vrienden zullen het stoffelijk overschot in Eindhoven ophalen. De begrafenis zal naar alle waar schijnlijkheid vrijdag plaatsvinden in Amersfoort. De 21-jarige korpo raal kwam vrijdag door een berm- bom om het leven in de Zuid-Af- ghaanse provincie Helmand. Den Bosch wint NK Straatvoetbal den haag - Het daklozenvoetbal- team uit Den Bosch heeft gisteren tijdens het NK Straatvoetbal in Den Haag de grote favoriet, de thuisploeg, verslagen. Het Haagse daklozenelftal won de vorige twee kampioenschappen. Den Bosch klopte het team uit de hofstad in een voorronde en won uiteinde lijk de finale van Utrecht. Teams uit zeven steden deden mee. Zanger Lohues krijgt Annie Schmidtprijs Amsterdam - Het liedje Annelie van zanger/componist Daniël Lo hues is gisteren bekroond met de Annie M. G. Schmidtprijs voor het beste theaterlied van 2006. Over het liedje schreef de jury: „Je wordt meegenomen in een jeugd herinnering, die wordt beschreven via een serie pakkende beelden, en waarvan je als toehoorder zegt: ja, zoiets heb ik zelf ook wel meege maakt." Jarig bloemencorso trekt miljoen mensen Haarlem - De jubileumeditie van het Bloemencorso in de Bol lenstreek heeft zaterdag ruim een miljoen bezoekers getrokken. Vanwege het zestigjarig bestaan was voor het thema 'feest' geko zen. Wereldwijd staat het corso van de Bollenstreek naast de Keu kenhof bekend als een van de grootste trekkers van het voorjaars- toerisme.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4