Sport Michel Leonhart stuwt HVV'24 naar grote hoogten MLTC laat zege bijna glippen Jeugdige motorcrossers stelen show op stoffig circuit van Wemeidinge Volleyballers VVS plaatsen zich dankzij zege voor nacompetitie wPZC Maandag 23 april 2007 41 Rob Thielen in actie voor het mannenteam van Souburg in het duel met de Zoom 2. foto Lex de Meester Tennissers zien Breda na 4-0-voorsprong nog dichtbij komen: 5-3. door Sven Bakker BREDA - Het tennisteam van MLTC heeft in de derde klasse met de hakken over de sloot een overwin ning in de wacht gesleept uit bij Breda. Na de vier gewonnen enkel spelen leek de zege al binnen, al moest er door de Middelburgers nog even geknokt worden. Dmitri van Hoof, Stijn Sprinkhui- zen en Jeantien van den Dries wonnen allen hun enkelspel in drie sets, terwijl Saskia Oranje dat in twee sets deed. Zege binnen, zou je in eerste in stantie zeggen. Van Hoof en Sprinkhuizen verloren echter het dubbelspel in twee sets, net als Van den Dries en Oranje. Nadat Sprinkhuizen en Van den Dries ook het gemengddubbelspel verlo ren, spande het er nog om. Van Hoof en Oranje beslisten de con frontatie echter alsnog in Middel burgs voordeel. „We stonden in al die dubbelspe len zo ongelooflijk te prutsen. Echt waardeloos. Het was wat je noemt weggeven", was het eerlijke De tennissers van MLTCboeken in de derde klasse een 5-3-over- winning op Breda. De mannen van Souburg zijn met 4-2 te sterk voor De Zoom 2. Maikel Bazen en Carsten Goedegebure grote winnaars. door Herman Heuvink wemeldince - De grote namen ontbraken op het appèl tijdens de tweede clubwedstrijd motorcross van de MC De Sproeier in Wemel- dinge. Zij hadden gekozen voor een buitenlandse wedstrijd (Portu gal, Rinus van de Ven) of voor het zand van Axel (Mark Boot en Da ve de Jonge). De jeugd was echter wel in groten getale afgekomen op deze wedstrij den. Het betonharde circuit aan de Oude Polderweg lag er stoffig bij. commentaar van Sprinkhuizen. „Op één of andere manier waren we na de enkelspelen niet meer ge concentreerd. Ook de vermoeid heid speelde wel mee, want drie wedstrijden spelen hakt er echt wel in." Dat ondervond Sprinkhuizen, die namens MLTC zijn debuut maakt in de derde klasse, vorige week aan den lijve. Omdat er in het eer ste team maar vier spelers zitten, moet er elke speeldag drie wedstrij den worden gespeeld. En het was meteen raak voor Sprinkhuizen. „Vorige week zat ik er echt he-le-maal doorheen. Ik moet zeg gen dat ik na die drie partijen van vandaag ook wel vermoeid was, maar gelukkig wordt het steeds minder erg." Het mannenteam van Souburg boekte thuis een 4-2-overwiniling op het tweede team van Bergen op Zoom. De drie punten die door Souburg in het enkelspel werden binnengesleept, kwamen op naam van Michiel Ketting, Serge van Bre men en Abe Kuijl. Aardigheidje daarbij is dat zij allen drie sets daar voor nodig hadden. Rob Thielen verloor met tweemaal 7-5 als enige zijn enkelspel. Ook het dubbelspel ging verloren voor Thielen. Samen met Maarten de Witte bleken de gebroeders Hijsmans met 6-3 7-5 te sterk. Van Bremen en Kuijl zorgden voor de beslissing door simpel in straight sets de zege binnen te halen. Gelukkig stond er nog een stevige bries waardoor het stof zich snel verspreidde en er goed gereden kon worden. In de 85 cc waren de grote en klei ne wielen in dezelfde groep onder gebracht. De 15-jarige kemphanen Maikel Bazen uit Goes en Arthur van Stel uit Hansweert gaven el kaar geen duimbreed toe. Met na me in de tweede manche probeer de Van Stel van alles maar Bazen liet zich niet verschalken. Grote namen ontbreken bij de crosswedstrijden in Wemeidinge, waardoor de jeugd zich in de kij ker kan rijden. Maikel Bazen en Carsten Goedegebure winnen. Hulster ploeg naar de titel in beladen derby tegen Steen. door Frits Bakker hulst - De spits met de meeste goals sprak na afloop zijn liefde uit voor de club. En de trainer praatte over de spits alsof het zijn bloedei gen zoon was. Trainer Michel Leonhart en spits Jari Vyaene zijn de exponenten van het nieuwe HW'24, dat zich gisteren na de derby tegen Steen (4-2) tot kampioen van de derde klasse liet kronen. Het werd ge zien als de titel van het collectief, maar daarnaast ook van de indivi duele klasse. Het Hulster voetbal heeft met die combinatie weer toe komst. „We willen het bolwerk van het oosten worden", zei Leon hart, die vindt dat HW in de scha duw van Hoek de potentie heeft om de tweede club uit de streek te worden. TWee promoties in twee jaar bewij zen dat het geen grootspraak is. Mannen van Mytilus sluiten competitie af met een 3-1-nederlaag. door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My tilus sloten de competitie in de tweede divisie af met een 3-1-ne derlaag bij Agon en eindigden daardoor op de negende plaats. WS'92 versloeg DVO met 3-1 en speelt in het eerste weekeinde van mei om een plaats in de regiodivi sie. De mannen van Kwiek sloten het seizoen af met een 3-1-zege op Spirit. De vrouwen van Savok de graderen na een 4-0-nederlaag bij Morres/Hulst naar de promotie klasse. Kwiek bleef VOY 2 met 3-2 de baas. Agon-Mytilus 3-1 (25-22, 25-27, 25-19, 25-12): Geen beste wedstrijd, waarin Peter Verburg de afwezige spelverdeler Ruurd Wagenaar ver- Zo mogelijk nog spannender ging het er aan toe in de klasse 65 cc. De grote kleine man was hier Carsten Goedegebure uit Yerseke. De 8-jarige crosser wist iedereen achter zich te houden. Het werd vooral in de tweede manche een schitterend gevecht tussen Coen Fase, Pim van Strien en Goedege bure. Laatstgenoemde stuurde zijn 2000-KTM in beide manches naar een fraaie overwinning. De trainingen van Henk Buijs uit Oost-Souburg blijken vruchten af te werpen. De ouders van Goede gebure hebben hem ingeschakeld omdat ze vonden dat zoon Carsten veel te veel slingerend over de baan ging. De kroonprins onder de trainers (vier titels in drie jaar) maakte de balans op en roemde vooral het jeugdige enthousiasme van zijn ploeg. De kracht van HW op het veld zit hem in het evenwicht bin nen het elftal, met het accent op de aanval. Jari Vyaene (14 goals), Christoph Praet (12) en Evert van den Berg (8) waren samen goed voor 34 treffers. Dat is een weelde die op dit niveau maar weinig clubs is gegeven. „We hadden ook voor op de concurrenten, dat HW meer dan één systeem kan hanteren", betoogde Leonhart. „Ik heb spelers die heel makkelijk kun nen omschakelen. Dat heeft ons in dit seizoen sterker gemaakt dan de ploegen die eerst aan kop gingen." Het mooiste voorbeeld was giste ren tegen Steen te zien. Jaimy de Visser, de aangever voor de spit- HVV'24 mocht gisteren opnieuw een kampioensfeest vieren. De ploeg uit Hulst promoveerde in twee jaar tijd van de vierde naar de tweede klasse. ving. Mytilus trof zeker geen sterk spelende opponent, maar ontbeer de zelf inspiratie om er een goede wedstrijd van te maken. In de eer ste drie sets waren beide teams aan elkaar gewaagd. Nadat de thuisploeg voor de tweede keer een set had gewonnen, stortte het spel aan Goese kant helemaal in el kaar. WS'92-DVO 3-1 (25-22, 25-13, 25-16, 20-25): De Vlissingers waren in de eerste drie sets heer en mees ter. De ploeg, die drie sets moest winnen om zich van nacompetitie te verzekeren, begon gespannen. Beide teams gingen in de eerste set gelijkop tot het twintigste punt. Daarna beperkte de ver- De volleyballers van WS'92 win- nen de benodigde drie sets om zich te plaatsen voor de nacom petitie. Daarin is een plaats in de regiodivisie de inzet. UITSLAGEN Atletiek Bergen op Zoom. Monumentenlloop. 15 kilometer. Mannen 45+: 2. Jan de Wilde (AV'56) 57.30, 3. Marius Besuyen (Dynamica) 59.01, Kees van Koeveringe (Dynamica) 59.01. Mannen 55+: 4. Jo hn Guequièrre (Dynamica) 63.09, Joost Sprinkhuizen (AV'56) 71.46. Vrouwen 35+: 2. Leonie Ton (Delta Sport) 63.24, 4. Annet van der Linde (AV'56) 64.26. Motorsport Wemeidinge. Tweede clubwedstrijd, MC De Sproeier. Mini's: 1. Michan Fa se, 100 punten; 2. Wouter van den Dor pel, 92; 3. Bas van Waasdijk, 86; 4. Cor- né Blok, 86; 5. Remy van Hoorn, 81; 6. Stijn Wallenburg, 79; 7. Stan Brons, 47. 125 cc: 1. Nick Leendertse, 97; 2. John ny Gijssel, 95; 3. Ricardo Sinke, 92; 4. Stefan Hage, 86; 5. Wesley de Jonge, 82; 6. Martijn Wagemaker, 80; 7. Wie- be Stevens, 39. Clubklasse: 1. Bart Ku- zee, 97; 2. Siemon Verduijn, 92; 3. Christian Bekker, 90; 4. John Boot, 88; 5. Robbert Mol, 84; 6. Luuk Dybala, 80; 7. Benjamin Torbijn, 77; 8. Justin van Aert, 76; 9. Johan Bakelaar, 74; 10. sen, begon op rechts in plaats van aan de linkerkant en maakte na drie minuten al een fantastische goal. De bliksemstart beloofde veel, maar zoals altijd bracht de derby niet het mooiste voetbal. Het bleef wel spannend tot het ein de, omdat Steen terugkwam met een goal van Stijn Dobbelaer, HW met twee goals van Jari Vyae ne riant de leiding nam (3-1) en Steen de kampioenen met een in- tikker van Dennis Buijsse (3-2) nog een benauwd slot bezorgde. Invaller Robbert van Driessche te kende in blessuretijd voor de be vrijdende 4-2. HW24 stoomt in één jaar tijd door naar de tweede klasse, met een ploeg die amper boven de twintig uitkomt en spe lers die de club hun trouw hebben beloofd. Leonhart: „Ik durf er mijn hand voor in het vuur te ste ken dat alle spelers van de basis hier volgend jaar nog spelen." Hij heeft zelf na één titel bij Hulster- loo en twee bij HW zijn draai ge vonden als trainer. ,Drie titels in vier jaar, dat is een droomstart." zorgd spelende formatie van Rob Lantsheer de foutenlast. Vanuit een goede pass werd in de tweede en derde set prima op de side-out gespeeld. Nadat de winst in de knip zat, ging de riem eraf DVO kon daardoor tegenscoren. Morres Hulst trekt het eerste man nenteam terug. Edo de Looff, Mare Eggermont en de broers Wilco en Jacco Herrebout spelen volgend sei zoen in Sint-Gillis-Waas, waar ze op een plaats in de hoofdmacht van Sigivokmikken. Niek Marsé speelt volgend seizoen bij WS'92. Arben Schakel stopt. .Het vertrek van het zestal trekt een zware wis sel op de mannenploeg van Morres/Hulst. De club beschikt volgend seizoen over zeer weinig spelers. Het tweede team, dat dit seizoen uitkwam in de derde klas se en daar op de laatste plaats ein digde, wordt gepromoveerd tot hoofdmacht. Hans Voogd, 73. Veteranen: 1. Ron Bos, 100; 2. Peter Moelker, 94; 3. Con van Meel, 90; 4. Marcel Willeboordse, 86; 5. Jan Willekens, 81; 6. Willem van Wallenburg, 80; 7. Jan Wagemaker, 79; 8. Arno van Steen, 76; 9. Herman Spel- tincx, 73; 10. Wiro van Aert, 73. 250/500 cc: 1. Johan Fase, 100; 2. Frank Rottier, 92; 3. Stefan Buijnooge, 92; 4. Jacques van Putten, 43; 5. Kees van Rumpt, 41. 65 cc kleine wielen: 1. Cartsen Goedegebure, 100; 2. Pim van Strien, 92; 3. Troy van de Ketterij, 92; 4. Merijn Poot, 84; 5. Rik van Belzen, 83; 6. Aron van de Veer, 81; 7. Laurens de Ridder, 78; 8. Jasper Blok, 76. 65 cc grote wielen: 1. Bas van Strien, 97; 2. Guido Boone, 90; 3. Lars de Nood, 90; 4. Coen Fase, 89; 5. Stephanie Stoutjes- dijk, 82; 6. Jochem van den Dorpel, 81; 7. Rikward Fase, 80; 8. Mike Slings, 77. 85 cc kleine wielen: 1. Robin de Jonge, 100. 85cc grote wielen: 1. Maikel Ba zen, 100; 2. Arthur van Stel, 94; 3. Mi ke Beekers, 90; 4. Krijn van Steen, 86 5. Roxanne van Hoorn, 82.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43