Skeeleren in Zeeland terug op kaart Sport Van Sabben blijft Perdaen voor in spannende barrage r L J PZC PZC Maandag 23 april 2007 39 De Japanse Nachi Shinozuka wint vrij gemakkelijk de eindsprint bij de vrouwen. foto Lex de Meester Eerste editie Domburg on Wheels krijgt gedroomde winnaars. door Martijn de Koning DOMBURG - Wie denkt dat skeele ren een saaie sport is, was zaterdag niet in Domburg. De organisatie van de nieuwe wedstrijd Dom burg on Wheels had, na het ver dwijnen van aile Zeeuwse skeeler wedstrijden, besloten de boel met een grondig aan te pakken en zich aan te sluiten bij de Univé on Wheels-tour, waarin de negentien grootste wedstrijden van het land zijn samengevoegd. Dankzij een prima organisatie, een prachtig parcours en met gedroom de wereldtoppers uit )apan en Frankrijk als winnaars, liep het evenement uit op een groot suc ces. Het prima weer en de volle ter rassen langs het parcours deden de rest. Voor het publiek was het ge nieten. Wie ergens langs het rond je van een dikke kilometer dwars door het centrum stond, zag de deelnemers elke twee minuten voorbij komen. Nadat 's middags de jeugd en vete ranen hun rondjes gedraaid had den, was het 's avonds eerst de beurt aan de B-rijders. De 17-jarige Kai Bloetjes uit Oudkarpsel bleek de snelste in de massasprint. Mid delburger Erwin Mesu viel in het begin van de wedstrijd aan, toon de zich de hele tijd attent voorin, maar kwam uiteindelijk niet ver der dan de veertiende plaats. Bij de vrouwen was Nachi Shino zuka de rapste in de eindsprint. De 20-jarige Japanse ging begin dit jaar haar vriend Shinki Yamamoto achterna, die al een poosje in Euro pa rondrijdt. Het podium was vol ledig buitenlands: de Australische Angeline Thomas werd tweede, vóór de Belgische Britta Vantourn- hout. Bij de vrouwen werd overigens een wedstrijd binnen een wed strijd gereden. De categorie Dl en D2 reden hun wedstrijd samen. De D2-vrouwen konden in de laat ste ronden het hoge tempo van hun snellere collega's niet volgen, maar bleven wel elkaar in de gaten houden. Het leverde een sprint op van een groepje van vijf, waarin Francien Wisse uit Waarde naar een prima derde plaats reed. Opvallend was dat de meeste cate gorieën, ondanks veel vluchtpogin gen, in een massasprint eindigden. Dat wil zeggen: in een sprint van een grote eerste groep. De vele deelnemers die tijdens de wedstrij den moesten lossen, kwamen nooit meer terug. De rest sprintte uiteindelijk steeds voor de over winning, want geen enkele demar rage wierp vruchten af. Dat lag niet aan het parcours, dat met zijn smalle straatjes, heilinkje, scherpe bochten en klinkers toch erg selectief was. De snelheid van De Fransman Yann Guyader wint de eerste editie van een prima georganiseerd Domburg on Wheels. Bij de vrouwen is de Ja panse Nachi Shinozuka de beste. de groep bleek echter steeds te hoog voor avonturiers. De gemid delde snelheid van het absolute spektakelstuk van de avond, de wedstrijd voor A-rijders, lag tegen de 36 kilometer per uur. Andries Minderhout, de enige Zeeuw in dat gezelschap, ging één keer mee in een ontsnapping. Ook riep de man uit Waarde persoon lijk een laatste vlucht van zeven tot de orde, waarna hij in de onver mijdelijke eindsprint geen rol van betekenis kon spelen. De kopman van de VWZeeland.nl-ploeg ein digde in het midden van de groep toch netjes als veertiende. De winst ging naar de Yann Guya der uit Nantes. Dat is geen klein tje: de 22-jarige Fransman werd op de baan al vier keer Europees kam pioen en pakte met zijn land de wereldtitel achtervolging. Hij klop te de sterk opkomende Sjoerd Huisman op het nippertje. De Spanjaard Ronan Sanchez werd derde. „Ik rijd normaal gesproken wereldbekerwedstrijden", gaf Gu yader na afloop aan. „Daar rijden we langzaam naar de finish om uit eindelijk af te sprinten. Hier is meer actie. Dit is veel leuker." Achttienjarige amazone steelt show in springwedstri j d. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Moni que van Sabben toonde zich zater dag met haar merrie Lavita de bes te in de klasse zwaar bij de ope ning van het buitenseizoen in de piste van Stal De Kroo in Nieuw en Sint Joosland. De achttienjarige amazone uit 's Heer Arendskerke bleef met de bruine Ferro-dochter in de barrage de Sas van Gentse jeugdinternatio- nal Cindy Perdaen met Agietto en routinier Han Wattel met Moren- tes uit Vrouwenpolder voor. In de klasse M ging de overwinning naar de 23-jarige Ingrid Jakobsen met Utah uit Meliskerke. Met de jeugdinternational Anouk Kort uit Lewedorp met Tjambika op een tweede plaats.In de klasse L eindig de de zestienjarige Marieke de Bart met Chablies achter de Bra bantse prof Johan Kerstens met Unlimited en de Zeeuwse routi nier Simon den Exter met Knape- hout's Verona, op een derde plaats. Met Anniek van der Linde (18) met de zelfgefokte Zandora Z als winnaar en de tweede plaats voor Marieke de Bart met Cham pagne, eisten de Zeeuwse jockeys in de klasse B de hoofdrol op. Mascha Boone schreef in manege Stal Bouthoorn in Zaamslag met Ukunda in de klasse Z de eerste proef op haar naam. Met een over tuigende overwinning in de twee de proef nam Emmy Bouthoorn op haar thuisbasis met de hengst Partout revanche. In de eerste proef van de klasse Z was het ver schil in de kopgroep klein. Mascha Boone reed de goed bewegende schimmel Ukunda naar een totaal van 211 punten. Slecht vier puntjes meer dan de Biervlietse Ingeborg van Zeele met de krachtpatser Ren ville, die met het geringst mogelijk Mascha Boone en Emmy Bout hoorn winnen beiden een proef tijdens de dressuurwedstrijd in Zaamslag. Ingeborg van Zeele wordt derde. verschil Emmy Bouthoorn met de wat veel spanning door de baan lo pende Parlando naar de derde stek verwees. Het warmlopertje had den Emrny Bouthoorn en de tien jarige dekhengst kennelijk goed ge daan. In de herkansing liep de TCN Partout-zoon met veel uitstra ling door de baan. Met 212 punten bleef Emmy Bouthoorn Mascha Boone acht punten voor. Bij Inge borg van Zeele was in de tweede manche de pijp kennelijk leeg. Ze eindigde op een derde plaats. In de klasse M2 eiste de voor de thuisclub uitkomende amazone Vi- vianne Thijs met Nike in beide proeven het oranje erelint voor zich op. Bianca Kors bleek met Up ton ook in Zaamslag niet te stui ten. De amazone uit Westdorpe toonde zich met Metall nakome ling in beide proeven, met respec tievelijk 189 en 188 punten, nipt de beste van de klasse Mi. Met twee overwinningen in de klasse L2 toonde Charlotte Verhofstadt met Tarnora zich een uitstekende verte genwoordiger van het organise rende Luctor et Emergo. Francke pakt leiding EMMEN - Agnieta Francke is zater dag leidster geworden in het Wie lerrevue-klassement. Francke uit Koudekerke werd zaterdag derde in de massasprint in de klassieker 'Omloop van Kleine Hein' in Em- men. Hierdoor nam ze de eerste plaats in het klassement over. De Bree vijfde op NK wijchen - Biljarter Peter de Bree uit Middelburg werd op het Neder lands Kampioenschap kader 57/2 hoofdklasse vijfde. Drie nederla gen op een rij bij de start van het toernooi deden hem de das om. Met een goede slotdag wist De Bree zich nog te revancheren. reserveren aanleveren ajsiuiuijaen advertenties in verband met Koninginnedag VOOR DE KRANT VAN DINSDAG 1 MEI Sluittijd: donderdag 26 april 15.30 uur Aanleveren materiaal: vrijdag 27 april 15.30 uur VOOR DE KRANT VAN WOENSDAG 2 MEI Sluittijd: vrijdag 27 april 15.30 uur Aanleveren digitaal compleet materiaal: dinsdag 1 mei 15.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41