Sport Delta/Ockenburgh maakt zich op voor de eredivisie Kampioenschap HWP is de kroon op werk van Walter Cardon Belangrijke overwinning Terneuzen Zeeuwen in de prijzen NK judo Dallinga tweede op NK driebanden Zwaarste tien van Zeeland prooi voor atleten Stolk en Sundermeijer 38 Maandag 23 april 2007 PZC Richard de Bruin werd dit weekend kampioen met Delta/Ockenburgh. foto Dirk-Jan Gjeltema Schakers uit Sas van Gent volgend jaar terug in Meesterklasse. door Peter van Keuteren SLUISKIL - De hoofdmacht van Het Witte Paard uit Sas van Gent ver zekerde zich zaterdag door een ze ge (6,3-3,5) op Spijkenisse van de titel in de eerste klasse B. De Sasse schaakclub komt daardoor volgend seizoen voor de vierde keer in het bestaan op het allerhoogste niveau uit. Het kampioenschap werd op gedragen aan de overleden voorzit ter Walter Cardon. Geen polonaise in het Meulengat in Sluiskil, maar in serene rust een broodnuchtere vaststelling dat de ploeg gewoon veel te sterk is geble ken. De Variant uit Breda werd vooraf gezien als de te kloppen ploeg. De elfvoudig Nederlands kampioen en voormalig Europese titelhouder werd echter in een rechtstreekse confrontatie versla gen. „Dat was dé wedstrijd van het jaar", zei Helmut Cardon zater dag. „Wij stonden op ons sterkst. De schakers van Het Witte Paard blijken veel te sterk voor de an dere teams in de eerste klasse B. De ploeg is ook te sterk voor Spijkenisse. door Sjaak Sinke BURGH-HAAMSTEDE - Edwin Stolk en Marja Sundermeijer zijn de winnaars geworden van de 'Zwaar ste tien van Zeeland'. De hardloop wedstrijd stond logischerwijs in het teken van de zware omstandig heden. Edwin Stolk, Pieter Klem en Arjo Verhage bepaalden, voor de tach tig deelnemers, de eerste drie kilo meter het tempo en dat was met een het zwaarste stuk waar door de droogte het zand meer dan mul was. Nadat Verhage gelost was, hielden Klem en Stolk elkaar tot zes kilometer wedstrijd goed in evenwicht. Op een stuk vals plat EINDHOVEN - Tess van 't Westende (S.I. De Korte, -52 kilo) en Iris Cats- burg (SS Frans de Boevere, -57 ki lo) hebben zaterdag respectievelijk zilver en brons gewonnen tijdens de Nederlandse kampioenschap pen judo voor semi-aspiranten (tot 15 jaar). In de klasse tot 66 ki lo greep Tessa van Meerkerk (J.Goes) net naast het brons. Tess van 't Westende kende vooraf een gunstige loting en vocht zich een weg naar de finale. Michelle Schellekens was daarin een maatje te groot. Iris Catsburg strandde in de halve finale tegen Aycan Dur- musoglu. In de kleine finale her vond de Oostburgse zich en wierp binnen zeven seconden Yentl van Rijn met een lage beenworp vol op haar. rug. De Variant is na de nederlaag bij ons ver teruggevallen." De vierde promotie naar de meesterklasse werd vooral gezien als een post ume bekroning van het werk van Walter Cardon. De overleden voor zitter heeft HWP op de kaart ge zet. „Het is een kwestie van jaren lang investeren geweest", aldus Helmut Cardon. „Alle bouwste nen lagen goed. Het overlijden van mijn pa was heel emotioneel, maar ik heb niet het idee dat er nu spelers weggaan. Het is eerder nog sterker bindend geweest. Er is in bepaalde wedstrijden keihard ge speeld, met misschien nog wel meer verbetenheid." Cardon weet dat HWP het zwaar te verduren zal krijgen. „Wij komen normaal gesproken met nog twee ploegen in aanmerking voor degradatie. Het wordt moeilijk. Maar er zitten ook ploegen bij die we voorbij kunnen streven als daar de spon sor wegvalt." Met een sterk spelen de Koen Leenhouts, Timo Maen- hout en Tanguy Ringoir als expo nenten van een jonge lichting ziet Cardon de toekomst met vertrou wen tegemoet. „Ik heb altijd tegen mijn vader gezegd dat je van het moment moet genieten. Dit is een hartstikke mooi niveau. Dat blijft belangrijk voor de aantrekkings kracht op jonge schakers." wist Stolk langzaam maar zeker weg te lopen van Klem om na 42 minuten en 2 seconden de tweede editie van de Zwaarste den van Zeeland op zijn naam te schrijven. Klem gaf op de tweede stek een half minuutje toe en Verhage wist zich te handhaven op de derde plaats. Bij de vrouwen won Marja Sundermeijer afgetekend voor ju nior Laurey Hey en Hannie de Nooijer. Na afloop werd er nog flink nage kaart over de overlast die de teken veroorzaakten en de zwaarte van de wedstrijd. „Ze hebben het erg ste wat ze konden vinden in het parkoers gestopt", liet een uitge bluste Henny de Jong na haar fi nish weten. Zeeuws-Vlaamse schakers houden hoop op lijfsbehoud levend. door Roeland Alders GOES - Terneuzen heeft goede za ken gedaan in de strijd tegen degra datie. Ondanks de overwinning te gen Bergen op Zoom moeten de schakers uit Terneuzen de laatste ronde winnen en zelfs dan is het nog niet zeker van lijfsbehoud. Bergen op Zoom-Terneuzen 3-5: Terneuzen flikte het weer tegen de Brabanders. Geen van de Terneu- zenaars verloor zijn wedstrijd. Even leek het of Daniel Lansay de enige was die ging winnen, waar er zes remises gespeeld waren. De potremise stelling van Quinten Du- carmon werd door een onoplet Driebanders zijn zonder problemen kampioen geworden. door Joop van den Oudenhoven GOES - Het reserveteam van Delta/Ockenburgh overleefde het dubbelweekeinde schadevrij en werd daarmee kampioen van pou le 1 van de eerste divisie. Zaterdag werd La Plaza in Hoensbroek met 8-0 verslagen en gisteren waren de driebanders in Yip Plaza in Goes te sterk voor BC Jorissen 2000/1, 6-2. De strijd in Hoensbroek was al bijna gestreden voordat een bal was geraakt. De tegenstanders kon den niet meer dan drie spelers aan tafel brengen en dus begonnen de Zeeuwen met een 2-0 voorsprong. De Bruin kon toezien hoe zijn teamgenoten in snel tempo het karwei afmaakten. Spoormans was in 22 beurten klaar. Daniels scoorde in acht beurten 26 pun ten, maar viel toen een tijdlang stil. Toch waren 36 beurten ge noeg voor de winst. Kees Wittens versloeg de in Zeeland niet onbe tendheid van de tegenstander als nog gewonnen. Het Witte Paard 2-Charlois Euro poort 4,5-3,5: Na een 2-1 achter stand zag het er niet best uit voor de Sassenaren. Winst van Kees Nieuwelink en een tactische truc van Frederic Verduijn deden de wedstrijd kantelen. Harry Pro voost had winstkansen, maar sloot af met remise. De volgende ronde geeft de beslissing voor de Zeeuws-Vlamingen. Souburg-De Wolstad 4,5-3,5: Door deze nuttige overwinning op de Tilburgers blijven de Soubur gers landelijk spelen. Al snel werd het 3-0 door overwinningen van Albert Vermue, Collin Boelhou wer en Roeland Alders. Drie tacti sche remises zorgden uiteindelijk voor de veilige marge. kende Peter van Houwelingen in 38 beurten, waardoor de eerste stap op weg naar de titel was ge zet. En passant werd het seizoens record teammoyenne gebracht op 1.406. De spanning liep gisteren in Yip Plaza even hoog op als de tempera tuur. Richard de Bruin verloor van Glen Hofman. Hij kwam zijn stroe ve start niet meer te boven. Op de andere tafel had Kees Wittens wei nig problemen met Martien van der Spoel. Voor Wittens was het de twintigste overwinning van het seizoen, daartegenover staan slechts één nederlaag en één onbe sliste partij. Na de pauze walste Martin Spoormans over landge noot Johan Claessens heen. Kwam Spoormans zaterdag tot 2.045, nu voltooide hij zijn partij met 1.666. Voor Spoormans werd het de tweede titel in een week. Dinsdag werd hij met zijn team BC Lugo Ronny Daniels is zenuwachtig in zijn wedstrijd tegen Jeffrey Joris sen, maar met zijn overwinning zorgt hij voor de beslissing in het kampioenschap. Landau-Erasmus 3,5-4,5: Het doek is bijna gevallen voor de Axel aren. Nipt werd er verloren van het Rotterdamse team. Volgens teamleider Wim Sinke zat er dit jaar meer in, maar er wordt wat hardheid gemist. Middelburg-RSR Ivoren Toren 5-3: Door deze overwinning kan Middelburg weer een beetje adem halen. Een snelle overwinning van Kees de Wolf bracht Middelburg op het goede spoor. Invaller Ro nald Lauer was de matchwinner. Middelburg heeft een gelijkspel no dig om zich te handhaven. De schakers van Terneuzen en Middelburg maken beiden nog kans op handhaving. Landau is door het verlies tegen Erasmus gedegradeerd. kampioen in de eerste klasse. De partij tussen Ronny Daniels en Jef frey Jorissen moest de beslissing brengen. De druk voor de Belg in Zeeuwse dienst was enorm en merkbaar. Fraai was het niet maar de spanning vergoedde alles. Voor al toen de partij werd gewonnen en daarmee de titel werd binnen gehaald. De vreugde kende geen grenzen voor de reserves van Del ta. De Bruin ging volledig uit zijn dak nadat Daniels het laatste punt had gemaakt. De spelers vielen el kaar om de hals. Gevoelens van op luchting, blijdschap en trots stre den om voorrang. De Bruin: „We horen nu dat je met dit team niks te zoeken hebt in de eredivisie. Wat mensen vergeten is dat dit een ervaring is die niet is te be schrijven. Alleen al het te kunnen opnemen tegen die toppers is een belevenis. Dat neemt niemand ons nog af We zijn kampioen." Voor de Stichting Driebanden Promotie Goes heeft het zo zijn gevolgen. David Luteijn zei het treffend: „Zo, nu kunnen wij aan het werk. We moeten op zoek naar verbre ding van de selectie." ANDIJK - Berry Dallinga uit Sluiskil is in Andijk tweede geworden op het Nederlands Kampioenschap driebanden klein extra klasse. Jean Paul de Kraker uit Hoek werd zes de. Lang had Dallinga de beste pa pieren voor het behalen van de ti tel. Pas in de vijfde ronde verspeel de hij zijn eerste punten. Ook de zesde ronde ging verloren, maar nog altijd hield hij kansen op de ti tel. In de slotronde trof hij de Zie- lemans, de latere kampioen. Een stroeve start bezorgde Dallinga al een achterstand van 10 punten. Toen Zielemans ook nog een serie van 13 uit de hoed toverde waren zijn kansen verkeken. Doordat Die- lemans' concurrenten elkaar pun ten afhandig maakten, eindigde hij toch nog als tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40