in ZLM Tour ar bekent: Het was hands PZC Maandag 23 april 2007 37 foto Willem Mieras ZLM Tour Tim Dees uit Tholen won zater dag in de ZLM Tour de Ere prijs Adrie de Winter, de prijs voor de beste Zeeuw. Dees (18) debuteerde in de Zeeuwse koers voor beloften met de 29e plaats. In de eindsprint rekende hij af met twee Goesenaren, Niek Rentmeester (38e) en Dirk van Dam (46e). Pieter Israël uit Kruiningen werd 79e, op drie minuten van de winnaar. De twee andere Zeeuwen die op de Grote Markt van Goes van start gingen haalden de fi nish niet. Het waren Jacob Wijnstra uit Heikenszand en Peter Tol uit Kapelle. Vorig jaar was de Ereprijs Adrie de Winter voor Dirk van Dam, die toen twaalfde werd. Tim Dees begon gespannen aan de ZLM Tour. De renner in dienst van de Löwik-ploeg de buteerde op Zeeuwse bodem als belofterenner. Aanvankelijk kon hij zich hand haven in de voorste gelederen van het peloton, maar naarma te de finish naderde, zakte hij verder terug. Dees moet nog wennen aan de afstand. Vorig jaar, toen hij nog junior was, reed hij wedstrijden van maximaal 130 kilometer. De ZLM Tour ging over 173,5 kilometer. Aan de start kwamen zaterdag 166 renners van 34 verschillen de ploegen. Klaas van Hage, de winnaar van vorig jaar, kwam als 49e over de streep. no van der Zwet. Het was een re vanche voor vorige week, toen Van der Zwet Kip in de laatste kilo meters van de Omloop van Lek en IJssel terugpakte. Kip demarreerde vervolgens 200 meter over de uit gebluste medevluchter heen. Zijn eerste grote zege was een feit. Daarmee kreeg de ZLM Tour zater dag een onverwacht fraai slot. De derde wedstrijd voor de nationale beloftencompetitie kwam maar niet op gang omdat er nauwelijks wind stond op de Zeeuwse wegen. Zo af en toe viel het peloton even uit elkaar, maar dat vloeide ook steeds weer makkelijk samen. Ook de lange kasseistrook bij Ril land en de Kattendijkse dijk wa ren niet selectief genoeg, waar door een massasprint voor de hand lag. Het masterplan van Kips ploeg Krolstone doorkruiste de plannen van alle snelle jongens. Met Kip kreeg de ZLM Tour een naam op het palmares waarmee de wedstrijd in de toekomst in druk kan maken, zoals nu al met Karsten Kroon en Fabian Cancella- ra gebeurt. Kip is de jongste win naar van de twaalf edities en is al een crack op de baan. Hij is door gedrongen tot de Nederlandse ach- tervolgingsploeg en is teamgenoot van Jens Mauris (26), Peter Schep (31) en Jenning Huizenga (23). Op het WK op Mallorca eindigde het kwartet ietwat tegenvallend zeven de, maar op de Olympische Spelen wordt het goede kansen toege dicht. Kip en consorten hebben de nomi natie al binnen en kunnen zich in alle rust op het toernooi voorberei den. De renner met de bijbelse voornaam hoeft de komende maanden aan niets anders dan wielrennen te denken. Hij heeft een A-status van NÓCNSF en is daarmee verzekerd van een basisinkomen. „Het mooie is dat ik niets hoef te laten", vertelde de winnaar na afloop. „Ik kan op de baan en op de weg blij ven rijden. Voor een achtervolger kunnen die twee onderdelen niet zonder elkaar." Bostelaar deed zijn ontboezeming zaterdag bij de opening van een ex positie over de gloriejaren van Mid delburg, in de kantine van Zeelan- dia Middelburg. Bostelaar maakte ze van begin tot eind mee: vier af delingstitels en drie landskam pioenschappen. Op Sjaak Boera, Leo van Liere en Bert Pentury na was iedereen er. Van aanvoerder Anton Schoenma kers, nog altijd met zwierige snor, tot architect Wim Groenewegen (een dag eerder 60 geworden), en van goalgetter Wim de Vos tot kampioenstrainer Piet Lindenberg. „Eigenlijk zouden we dit veel va ker moeten doen." „Piet Linden- berg was een geweldige trainer", vindt Bostelaar. „Hij was zijn tijd vér vooruit. Arie Delmotte was bijvoorbeeld onze rechtsback, maar zoals Wim Suur- bier later ook zou doen, stoomde Arie continu langs de zijlijn naar voren." „Maar het belangrijkste was onze wil om te winnen. Je moet niet denken dat we elke week zo goed speelden. We hadden ook wel 's ge luk: rot spelen, maar toch winnen. Maar die wil om te winnen was heel groot. Het kwam vaak genoeg voor dat we allang serieus aan het trainen waren, terwijl de trainer nog in zijn kleedkamer zat. En als we zeven keer per week moesten trainen, hadden we dat gedaan." „De wedstrijden met Vlissingen waren natuurlijk helemaal spe ciaal. Vergis je niet, Vlissingen had ook een gouden ploeg, hoor. Die duels waren de enigen waarvoor ik een uurtje eerder naar bed ging, ook al kon ik dan toch niet sla pen." Urenlang haalden de succesvolste voetballers van Zeeland zaterdag zulke herinneringen op. „Waarom hebben we hier nou veertig jaar mee gewacht?" SPORT „Renners kunnen heel makkelijk in hun eigen straatje praten. Maar dat moet de leiding niet afschrikken om af en toe harde woorden te laten vallen. Anders krijg je van die zachtgekookte eitjes." Erik Dekker (ploegleider Rabobank) in Sportweek. Marco van Basten beweert dingen die gewoon niet waar zijn." Mark van Bommel in Voetbal International. „Als ik echt een kerel was geweest, had ik al eerder moeten zeggen: bekijk het maar!" Opnieuw Van Bommel. „Ik ben puur natuur. Ik begrijp niets van mannen met haarinplant en al dat soort dingen. Als ik kaal wordt, word ik kaal. Als het grijs wordt, wordt het grijs." Trainer Ronald Koeman (PSV) in Nummer 14. „Ik meen verstand te hebben van autisme, en ik vind dat zowel Louis van Gaal als Co Adriaanse er een vorm van heeft." Presentator/analyticus Hugo Borst (NOS) in Nummer 14. „Zodra het koud wordt of regent, zijn deze drie vingers helemaal dood." Wielrenner Michael Boogerd over de erfenis van zijn prof carrière. In Algemeen Dagblad. „Ik ben een goede vader, denk ik, maar zoiets als meedoen aan zwangerschapsgymnastiek, nee bedankt. En dat meepuffen - geen gezicht." Voetballer Rafael van der Vaart (HSV) in Algemeen Dag blad. Vervalste kaartjes Peking in omloop De politie in Peking heeft drie personen aangehou den op verdenking van het vervalsen van toegangskaar ten voor de Olympische Spe len van 2008. Het trio zou vol gens het Chinese staatspers- bureau Xinhua op een inter netsite vervalste tickets heb ben aangeboden. Vorige week zondag is de or ganisatie van Peking 2008 be gonnen met de verkoop van in totaal ruim 7 miljoen kaart jes. Bijna 60 procent daarvan wordt gereserveerd voor Chi nezen. Vos rijdt verkeerd, maar wint toch nog Marianne Vos heeft zater dag op curieuze wijze de Ronde van Gelderland op haar naam geschreven. De wielrenster van DSB reed sa men met Chantal Beltman aan kop, toen ze de verkeerde weg werden ingestuurd. Op het moment dat het duo weer het parkoers had gevon den, moesten ze achteraan het peloton aansluiten. Vos liep met haar ploeggeno tes twee minuten achterstand op een vluchtgroep in en won de massasprint van de eerste wedstrijd in de topcom- petitie met overwacht. RUG Afzeggen via sms b-tje jmmr:-( Het improvisatievermogen van Zeelandia Middel burg werd zaterdag danig op de proef gesteld. De club wil de zijn voetbalexpositie laten openen door Uefa-bestuurs- lid Jeu Sprengers. 1\vee dagen voordien sms'te hij echter dat hij verhinderd was. Geen nood, gedeputeerde Maria le Roy wilde het wel doen. Maar zaterdag tien minuten voor de opening sms'te ook zij dat ze verhinderd was. In de namiddag kwam ze overi gens nog wel langs. Maar die sms-cultuur... b-tje jmmr:-( 'Ronald zal wel spoorloos zijn' De gebroeders Ronald en Erwin Koeman hebben vrijwel dagelijks telefonisch contact, vooral over voetbalza ken. Maar de trainer van Feye- noord (1-1 tegen NEC) ver wachtte in De Kuip niet dat hij de coach van PSV nog aan de telefoon zou krijgen. „Hij zal wel spoorloos zijn na die 1-1 tegen FC Utrecht. Tsjonge, wat een hard gelag voor hem", leefde de oudste Koe man mee met zijn jongere broer, die in de Galgenwaard de greep op de landstitel ver loor. Jean-Paul de Jong (36) is sinds gisteren recordhouder in de eredivisie als het gaat om gele kaarten. De middenvelder van FC Utrecht ontving in de eerste helft van het thuisduel met PSV de 83e gele kaart van zijn eredivisieloopbaan. Daar mee is hij Barry van Galen (82) gepasseerd. De Jong kreeg al zijn gele kaarten in dienst van FC Utrecht, de club waar hij sinds het seizoen 1993/1994 speelt. De inmiddels gestopte Van Galen (37) verzamelde zijn kaarten in de eredivi sie namens Roda JC, NAC en AZ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39