Ismael Kip kraait vi< Jan Bostelcs 36 Maandag 23 april 2007 PZC De mensen die hem niet zo mogen, willen nog wel eens een let ter uit zijn voornaam wegla ten. Dan heet Louis van Gaal ineens Luis, naar het vervelen de beestje waar je zo'n jeuk van krijgt. Van Louis kun je af en toe ook spontaan jeuk krijgen. Als hij na een verlo ren wedstrijd de interviewer van de NOS weer eens op zijn plek zet en daarmee zijn irritante trekjes laat zien. Of wanneer hij in discussie gaat met die ene verslaggever van Langs de Lijn en vervol gens niet meer met medewer kers van dat programma wil praten. Louis is namelijk al tijd overtuigd van zijn gelijk. Hij wil ook alleen van gedach ten wisselen met mensen die verstand hebben van voetbal. Dat kan nogal eens irritaties opwekken en voor weerstand tegen Louis zorgen. Hij lijkt er niet mee te zitten. Vooral met het voetbal dat AZ op de grasmat legt, probeert hij kei hard terug te slaan. En als dat een keer niet het ge val is, spreekt hij zijn verbale kwaliteiten aan. Van groot spraak is Louis namelijk ook niet vies. „De statistieken van AZ tegen Heerenveen zijn niet goed", sprak hij afgelo pen week, voorafgaand aan het duel met de Friezen. Om er zonder blikken of blozen aan toe te voegen: „Maar niet onder mij." En meneer kreeg weer gelijk. AZ won gisteren met 3-1 en zag koploper PSV gelijkspelen in en tegen Utrecht. Eén speelronde voor het einde heeft de ambitieuze club uit Alkmaar ineens de beste pa pieren om kampioen van Ne derland te worden. Zonder het geld van voorzit ter en suikeroom Dirk Sche- ringa had AZ nu nooit op de drempel van de titel gestaan. En het inzicht en aankoopbe leid van technisch directeur Marcel Brands heeft ook een voorname rol gespeeld. Maar in Alkmaar is wel duide lijk dat de meeste credits naar Louis gaan. En als dat nog niet voor iedereen duidelijk is, dan zal de trainer daar aan staande zondag wel even voor zorgen. Ziet u hem al staan, met de borst vooruit en een micro foon in zijn hand. 'We zijn de beste! We zijn de beste! En niet alleen van Alkmaar. Nee, ook van Eindhoven! En van Amsterdam!' Of zou hij derge lijke woorden, zoals hij ze in zijn tijd als Ajax-trainer schreeuwde, deze keer achter wege laten? Louis of Luis, u mag het zelf invullen, kan na de zomer met AZ gewoon gaan mee dansen op het bal dat Cham pions League heet. Wie had dat aan het begin van dit sei zoen kunnen denken? Niet veel mensen hebben hun geld op AZ gezet. Behalve Louis, want die had dit alle maal aan zien komen. Barry van der Hooft VRAGEN AAN PETER-PAUL STOKVIS Peter-Paul Stokvis werd vorige week op een brancard afgevoerd na de marathon van Rot terdam. Een foto daarvan zag hij een dag la ter terug op de voorpagina van de PZC. Naam: Peter-Paul Stokvis Leefijd: 48 jaar Woonplaats: Kortgene Aantal marathons: 27, waarvan 22 in Rotter dam door Koen de Vries Hoe bent u op die brancard terechtgekomen? „Aanvankelijk was ik van plan de marathon binnen de vier uur te lopen. Omdat het zo warm was, lukte dat niet. Drie kilometer voor de finish zag ik dat ik wel binnen 4,5 uur kon finishen. Ik heb de laatste drank- post overgeslagen en ben ervoor gegaan. Nadat ik in 4 uur 29 minuten en 32 seconden gefinisht was, ging het licht uit. Dit was de zwaarste ma rathon die ik ooit gelopen heb." Wat was er aan de hand? „Waarschijnlijk een combinatie van warmtestuwing en vochttekort." Lang in het ziekenhuis gelegen? „Ik ben niet in het ziekenhuis geweest. Ik heb een poosje in een tent aan het infuus gelegen en kon toen naar huis. Maar eerst zijn we gezellig op visite geweest bij een vriendin in Rotterdam, die we sinds de mara thon van New York van 1995 kennen. Aan het infuus knap je heel snel op." U moet erg geschrokken zijn. „Bij mij viel het wel mee, maar mijn vrouw en een dochter wel. Ze wis ten dat ik gefinisht was, maar ik kwam maar niet opdagen op het Hof plein. Omdat ze al die ziekenwagens af en aan zagen rijden, begonnen ze iets te vermoeden. Toen mijn oudste dochter me zo in die tent zag liggen, schrok ze behoorlijk. Desondanks mag ik blijven lopen. Ze weten dat mijn humeur een stuk minder wordt als ik een week niet loop. Hoe is het nu? „Normaal gesproken kom ik na een marathon om van de spierpijn. Dankzij het infuus heb er daar helemaal geen last van gehad. Een geluk bij een ongeluk. Dinsdag heb ik al weer zeven kilometer gelopen en don derdag een stuk of negen. Geen centje pijn." De kampioenen van Middelburg van eind van de jaren zestig. foto Lex de Meester door Rudy Boogert MIDDELBURG - Vlissingers opgelet! Jarenlang ontkende Middel burg-voetballer Jan Bostelaar dat hij aartsrivaal Vlissingen ooit velde met een doelpunt uit een hands bal. Nu vond Het Kanon van Mid delburg het tijd voor openheid van zaken: „Het was hands." Hij wordt nog steeds aangesproken op dat moment uit één van de vele derby's tussen Middelburg en Vlis singen uit de jaren zestig. Hij lever de hem zelfs de bijnaam 'Jantje van het handje' op. „De scheids rechter stond er zelfs vlak bij, maar hij zag het niet." Ismael Kip is met de wind in de rug aan het peloton ontsnapt en passeert als eerste de finish. Renner uit Oldebroek bekroont masterplan van KrolStone-ploeg. door Koen de Vries GOES - Dol van vreugde kwam Is mael Kip zaterdag als winnaar over de streep van de ZLM Tour. De negentienjarige wielrenner uit het skeelerdorp Oldebroek had des ondanks de tegenwoordigheid van geest om op zijn shirt te wijzen. Kip had zijn zege in de wedstrijd voor beloften voor het overgrote deel te danken aan zijn ploegleider en zijn teamgenoten. Een paar dagen voor de ZLM Tour had Eric van der Meer een planne tje gelanceerd bij ploegleider Frank Kwanten. Van der Meer ken de het parkoers van eerdere edities en wist dat in de laatste kilometers de sprinters verrast konden wor den. Een gaatje laten vallen op de brug bij Wilhelminadorp, zo'n drie kilometer voor de finish, zou wonderen kunnen doen. Kwanten zag tijdens de koers dat het scenario mogelijk was, lanceer de het strijdplan vijf kilometer voor het eind in de oortjes van zijn renners, die het perfect uit voerden. Opvallend was wel dat Is mael Kip het karwei moest afma ken. De talentvolle baanrenner had tot zaterdag nog geen enkele aansprekende overwinning op de weg op zijn palmares. De ploeglei der had echter alles goed berede neerd. Met wind mee moest Kip uit de greep van het peloton kunnen blij ven. De Drent is nu al doorgedron gen tot de nationale achtervol- gingsploeg en zou met de zachte wind in de rug de snelheid en het duurvermogen moeten hebben om de aanstormende meute voor te blijven. Eerst achterhaalde Kip vluchter Ar- IJI Ismael Kip (19) wint zaterdag de twaalfde editie van de ZLM Tour en is daarmee de jongste win naar ooit. Hij blijft het sprinten de peloton net voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38