Swift komt terug uit geslagen positie MIDDELBURG-centrum 34 Maandag 23 april 2007 PZC W Henk de Graaf van All Ready legt aan voor een schot, maar wordt verde digd door Swift-speler Rob Sanderse. foto Lex de Meester Middelburgse ploeg wint nipt en is haast zeker van lijfsbehoud. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Direct na afloop van de spannende korfbalwedstrijd Swift-All Ready (13-12) kwam Den nis Voshart naar Ralph Gillissen toe. Hij schudde hem de hand, toonde hem een brede glimlach en sprak één woord: „Bijna!" Met die paar letters vatte de trainer/speler van de Zierikzeese eersteklasser de wedstrijd uiterst kort, maar wel heel treffend sa men. En de coach van Middelbur gers knikte veelbetekend. Zijn ploeg had drie kwartier niets te vertellen en hing al haast knock-out in de touwen, maar toonde in de slotfase onverwacht toch nog voldoende veerkracht. Bij 9-11 vocht Swift zich terug tot 13-11, waarna All Ready opeens op apegapen lag en de schade niet meer kon repareren. Voshart: „We hadden het lange tijd goed voor elkaar. Iedereen deed wat we van tevoren hadden afgesproken, al moesten we daar voor wel de hele tijd op de toppen van onze tenen lopen. Maar op het moment dat het stokte, kon den we Swift niet meer bijbenen. Korfballend is Swift natuurlijk be ter dan AU Ready, maar wij heb ben het de ploeg heel lang heel moeilijk gemaakt." Gillissen: „Toen Richard Geldof bij de stand van 6-9 een strafworp voor ons miste en All Ready gelijk daarna de 6-10 maakte, dacht ik: 'dat gaan we niet meer winnen'. Dat was voor mij zo'n breekpunt in de wedstrijd. In dit seizoen heb ben we het al niet makkelijk en dit kon er ook nog wel bij. Maar in het laatste kwartier speelden we goed. We hadden een paar snelle scores achter elkaar en ging All Ready nog voorbij. Deze overwin ning zal de ploeg goed doen." Dat Swift de hele wedstrijd in de achtervolging moest, kwam door de slechte beginfase. De thuis ploeg stoorde zich mateloos aan de scheidsrechter, die wat overdre ven autoritair optrad en Gillissen al in de zevende minuut een gele kaart gaf voor commentaar. All Ready profiteerde van de onrust en kwam razendsnel op 0-3. Tot halverwege de tweede helft (9-11) teerden de Zierikzeënaars op die riante voorsprong. All Rea dy vertraagde het spel enorm: me de doordat de ploeg een sterke re bound had, konden sommige aan vallen wel zo'n drie minuten du ren. Swift, dat haast had, korfbalde niet onverdienstelijk, maar maakte de kansen niet af „All Ready haal de uit elke twee doelpogingen één treffer", zei aanvoerder Paul van den Berg. „Wij hadden nog niet zulke verkeerde aanvallen, maar bij ons draaiden veel baUen uit de korf. Wij hadden soms écht pech." Bij 6-10, in de dertiende minuut van de tweede helft, leek de wed strijd gespeeld. Maar door snelle doelpunten van Eefje van den Berg en Rob Sanderse stond het een minuut later 8-10 en was er weer hoop. Pas zes minuten voor tijd kwam Swift langszij (11-11), waarna Paul van den Berg met twee doelpunten de deur in het Swift kan niet meer rechtstreeks degraderen uit de eerste klasse. Als de Middelburgse ploeg zater dag van Merwede wint, is de ploeg helemaal veilig. Swift-All Ready 13-12 Scores Swift: Rob Sanderse en Paul van den Berg 4, Richard Geldof en Ivo de Hond 2, Eefje van den Berg 1 Scores All Ready: Dennis Vos hart 3, Jan-Willem van Nieu- wenhuize en Anouk van Tiggel- hoven 2, Henk de Graaf, Remy Quist, Esther Snoek, Manon To- rensma en Desiree Voshart 1. Stand onderin na zaterdag: 5. Ondo 11-9, 6. Swift 11-9, 7. Merwede 11-6, 8. All Ready 11-4. De nummer 7 speelt een pro- motie-/degradatiewedstrijd, de nummer 8 degradeert direct. Swift won voor de tweede keer deze veldcompetitie van All Ready. De uitwedstrijd ein digde in 6-18. In de zaal gingen nog drie van de vier punten naar All Ready. slot gooide. Het overdonderde All Ready scoorde daarna nog één keer: 13-12. Swift is door de overwinning prak tisch veilig. Het verschil met All Ready, de nummer laatst in de eer ste klasse G, is opgelopen tot vijf punten en er zijn nog drie speel ronden. Directe degradatie, zoals in de zaal, is dus uit beeld. Gillis sen: „Als we volgende week een punt pakken tegen Merwede, blij ven we er zeker in. Dat kunnen we ook niet meer op de promo- tie-/degradatieplek uitkomen." All Ready is juist zo goed als gede gradeerd naar de tweede klasse. Voshart kan ermee leven. „In de zaal zijn we erin gebleven, dat ver goedt veel. Op het veld komen we er gewoon niet aan te pas." Favoriet Slootmans uitgeschakeld COLIJNSPLAAT - Reputaties zijn in het Gust Boonen driebandentoer- nooi weinig waard. Arnold Sloot- mans uit Middelburg wierp zich drie ronden op als kanshebber, maar werd in de vierde kansloos uitgeschakeld. Morgen worden de kwartfinales gespeeld, donderdag, de halve- en vrijdag de finale. Succes voor turners VTV in regiofinale GOES - Tijdens de regiofinale in Dinteloord hebben de turnsters van VTV goed gepresteerd. In de categorie NTS 11 legde Sophie Ro land beslag op de eerste plaatse in de categorie pupil 1. In de catego rie pupil 2 werd Romy van Heese eerste en Tessa Busé vierde. Bij de jeugd completeerde Melissa Boer- ma het Vlissingse succes door op de derde plaats te eindigen in de categorie NTS 10. Terneuzense Boys mist kansen en verliest TERNEUZEN - Het al gedegradeerde Terneuzense Boys verloor in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal thuis van WGZ: 1-3. In de eerste helft waren de Terneu- zenaars veel beter. Het creeërde tal van kansen, maar wist er niet één te benutten. Ruud Hoogesteger scoorde bij 0-2 voor de thuisploeg. Nacompetitie feit voor Terneuzen TERNEUZEN - Eersteklasser Terneu zen kan de nacompetitie niet meer ontlopen. De ploeg verloor met 0-2 van Best Vooruit, terwijl de concurrenten punten pakten. Verdedigend bleven de Zeeuws -Vlamingen nog wel redelijk op de been, maar aanvallend bleek de thuisclub machteloos. RCS kan nacompetitie op de buik schrijven Z1ERIKZEE - RCS-trainer John Cas- telein heeft niet voor een schokef fect kunnen zorgen. Na een tumultueuze week wist de Souburgse ploeg niet te winnen bij Zierikzee: 1-0. Daardoor lopen de rood-zwarten de zo gewenste nacompetitie mis. Mathijs Hage velde het vonnis vlak voor rust over RCS. Hij verzilverde een strafschop nadat Ingmar Quist was neergelegd. Atleten in de prijzen in Monumentenloop GOES - Zeeuwse atleten hebben goed gepresteerd bij de Monumen tenloop over 15 kilometer in Ber gen op Zoom. Jan de Wilde van AV'56 werd tweede bij de mannen 45+, Marius Besuyen van Dynamica derde. Leo- nie Ton van Delta Sport greep zil ver bij de vrouwen 35+. BEZORGERS GEZOCHT IN De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor" jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op me onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14. Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36