Sport Jong Ambon blijft gas geven drempel van derde klasse CPC slaat wellicht beslissende slag in kampioensstrijd tweede klasse VC Vlissingen mag ondanks nieuwe nederlaag blijven hopen Nieuwiand door het stof voor Wemeldinge: 7-0 Middelburg blijft in derde klasse WPZC Maandag 23 april 2007 33 Kampioen van vijfde klasse verslaat Nieuw Borgvliet met 6-o. door Jos van Belzen vlissingen - long Ambon werkt de competitie in de vijfde klasse van het zondagvoetbal keurig net jes af De ploeg die vorige week de kampioensvlag al kon hijsen, ver sloeg gisteren in de voorlaatste wedstrijd Nieuw Borgvliet met 6-o. In de vijfde klasse B heeft: Dreischor, dat met 4-0 won van Ouwerkerk, nog een waterkansje op deelname aan de nacompetitie. Voorwaarde hiervoor is dat Kaaise Boys volgende week punten ver speelt tegen Renesse. De derby tus sen Oud- en Nieuw Vossemeer (Vosmeer-NVS) in de vijfde klas C eindigde in een ruime 6-2-zege voor NVS. Jong Ambon-Nieuw Borgvliet 6-0: Na de openingstreffer van Jair Tomasoa uit een strafschop stopte doelman Bas Rijkeboer net voor rust een inzet van elfmeter van de bezoekers. Een in de tweede helft oppermachtig Jong Ambon liep uit naar een ruime 6-o-overwin- ning door doelpunten van Levi Waisapy, Ferry Sabandar (2x), Ro mano en Martin Waisapy. Renesse-Lewedorpse Boys 0-1 (0-0): Jasper Dessens 0-1. Robur-Hansweertse Boys 3-1 (1-1): Rik Hopmans 1-0, Jacky Kay- ser 1-1, Rick van der Gaag 2-1, Den nis Weijers 3-1. Vosmeer-NVS 2-6 (2-3): Erik Pias mans 0-1 en 0-2, Benjamin Suur- land 1-2, John van Geel 1-3, Danny Istha (pen.) 2-3, Erik Piasmans 2-4, Simon Piasmans 2-5, Sander Sim ons 2-6. In de vijfde klasse B van het zon- dagvoetbal won kampioen Jong Ambon met 6-0, De derby in 5C tussen Vosmeer en NVS werd door NVS gewonnen: 2-6. vlissingen - Dankzij een i-o-over- winning bij Dosko heeft Zeelandia Middelburg zich verzekerd van lijfsbehoud in de derde klas A. Goes verloor met 0-3 bij Moerse Boys en verspeelde hiermee zijn laatste kans op deelname aan de nacompetitie. Dosko-Zeelandia Middelburg 0-1: Onder prima leiding van de jeugdige scheidsrechter van Meers- bergen speelde zich een degradatie duel af tussen twee aan elkaar ge waagde ploegen. Ondanks kansen voor beide doelen leek de wed strijd zonder treffers te gaan eindi gen. Kort voor tijd schoot invaller Lionel Conde Morgado de bal bin nen verzekerde de Middelburgers van lijfsbehoud: 0-1. Moerse Boys-Goes 3-0: Deze wed strijd met als inzet de derde plaats op de ranglijst, eindigde voor rust een kopbal van Jasper Huysman te gen de paal en schoot Bas Schraau- wen aan de andere kant in kansrij ke positie naast. Pas een kwartier voor tijd opende topscorer Kevin Stoutjesdijk de score. Enkele minu ten later kreeg lordy den Toonder zijn tweede gele kaart. In de slotfa se liep Moerse Boys verder uit naar 3-0. Vlissingers winnen en zien concurrent Arnemuiden o-o spelen. door onze sportredactie goes - GPC sloeg zaterdag in de voorlaatste competitiewedstrijd wellicht de beslissende slag in de kampioensstrijd in de tweede klas se. Zelf won de ploeg met 1-2 bij Zaamslag, terwijl Arnemuiden 0-0 speelde bij Bruse Boys. Bruse Boys-Arnemuiden 0-0: Mede door uitlatingen van Arne- muiden-spits Marinus Baas in de PZC van vrijdag („Who the fuck is Bruse Boys") trof Arnemuiden een getergd Bruse Boys. Marinus Baas miste voor rust een goede mogelijkheid. Na rust werd Arne- muiden-doelman Roy den Dun nen uit het veld gestuurd omdat hij hands maakte buiten zijn straf schopgebied. Beide ploegen lieten daarna kansen op de zege liggen. Zaamslag-GPC 1-2: GPC staat met één been in de eerste klasse na een zwaar bevochten 2-1-winst op Zaamslag. De thuisploeg kwam na rust op 1-0 via Randy Lauret, GPC had vervolgens de handen vol aan ppi GPC heeft zaterdag een wed- strijd voor het eind van de com petitie in de tweede klasse twee punten voorsprong genomen op concurrent Arnemuiden. de acties van Chukwugbo, maar liet daarna ook zijn klasse zien. Ro nald Kloppenburg maakte na een aanval over vele schijven gelijk, waarna invaller Joey van Zalen de 1-2 maakte. Kapelle-Rillandia 4-0: De thuisclub speelde zich tegen de hekkensluiter simpel in veiligheid. Hans Tolhoek en Tim Jacobusse (2x) maakten er voor rust al 3-0 van. Ferdi Tilroe maakte de 4-0. Tholense Boys-Meeuwen wordt dinsdagavond gespeeld. Dinteloor- rd-Heinenoord eindigde in 2-3. Zwaluwe-AZW 3-1: Rick van der Stelt 1-0, Niels van der Stelt 2-0, Angelo van Dorsselaer 2-1, Niels van der Stelt 3-1. Moment uit de Vlissingse derby in de vierde klasse tussen Zeeland Sport (witte broek) en Walcheren. foto Lex de Meester Vlissingse derby was halverwege de eerste helft bij een 0-4-stand al beslist. Na de openingstreffer van Martijn Jansen (0-1) in de tweede minuut liep een technisch sterker Walcheren uit naar 0-4 via Boban Martinovic en twee fraaie treffers van Paul Bunnik. Op slag van rust deed Tim van Ommen iets terug namens de thuisploeg: 1-4. De tweede helft was een stuk min der aantrekkelijk. Pas kort voor tijd bepaalde invaller Jesper de Vlieger de eindstand op 1-5. Patrijzen-Divo 0-1: In dit degrada tieduel opende loost de Schutter al na twee minuten de score na mens de bezoekers: 0-1. Ondanks enkele goede kansen voor onder meer Mario Mulder en William Sallet, kwam Patrijzen - dat op 19 november zijn laatste winstpartij boekte - niet tot scoren. In blessu retijd was er nog een grote kans voor Divo, maar een tweede tegen treffer bleef de thuisploeg be spaard. Het duel werd ontsierd door vele gele kaarten en twee rode. De arbi ter had het duel in de eerste helft redelijk in de hand, maar niet in het tweede bedrijf Hij stuurde de spelers toen een kwartier richting kleedkamers voor een afkoelings periode. William Sallet en de weer uit het tweede elftal teruggehaalde Ca- miel Rentmeester kregen twee keer geel, dus rood. Vlissinger Abubakar Kourouman komt ten val in het strafschopgebied. De arbiter liet doorspelen. foto Lex de Meester Walcherse club kan zich nog steeds handhaven in de tweede klasse E. door Kevin van Boxel goes - Voetbalvereniging Vlissin gen mag nog steeds hopen op een langer verblijf in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Ruud Pennings verloor gisteren weliswaar met 2-3 van SC 't Zand maar zag ook haar concur renten BSC en Halsteren niet win nen. De eerste twintig minuten van het duel waren voor de thuisclub. Maar Vlissingen slaagde er niet in het overwicht in goals uit te druk ken. Daarna namen de Tilburgers het initiatief over en gingen op zoek naar de voorsprong. Die kwam er ook. Thomas Delfina was alert toen de bal bij een corner via de lat weer het veld in ging. Hij kopte in de rebound de 0-1 bin nen. SC 't Zand probeerde na de openingsgoal het duel nog voor rust in het slot te gooien. Dat lukte Vlissingen slaagde er gisteren in een 2-0-achterstand ongedaan te maken. Toch verloor de Walcher se vereniging uiteindelijk nog met 2-3 van SC 't Zand. bijna. Peter de Jong haalde een Bra bantse inzet van de doellijn. Drie minuten na rust leek de wedstrijd alsnog beslist. Corné Akkermans scoorde. Vlissingen leek geklopt. Niets was minder waar. Met twee doelpunten bracht invaller Mervin Niemantsverdriet de Zeeuwen weer op gelijk hoogte. Vooral het tweede doelpunt was van uitzon derlijke schoonheid. Op dat mo ment was er nog een half uur te spelen. De thuisclub kon echter niet lang genieten. Twee minuten na de gelijkmaker kwamen de Til burgers weer op voorsprong. Aan voerder Edwin Desar benutte een strafschop. In het vervolg werden er door beide teams niet veel kan sen meer gecreëerd. Pennings was na afloop te spreken over zijn team. „We hebben toch karakter getoond. Beide ploegen streden voor de winst. Maar alles is nog open. Het wordt op de laatste speeldag pas beslist." Vlissingen-SC 't Zand 2-3 (0-1). 29. Tho mas Delfina 0-1, 48. Corné Akkermans 0-2, 49. Mervin Niemantsverdriet 1-2, 61. Mervin Niemantsverdriet 2-2, 63. Edwin Desar 2-3. Gele kaart: Jacques Blij- levens, Peter de Jong (Vlissingen), Marcel Hersmis en Bram Beyer (SC 't Zand). Scheidsrechter: P.G.M. van Huygevoort (Den Bosch). Aantal toeschouwers: 150. goes - In de vierde klasse A gaan Wemeldinge (7-0-zege op Niéuw- land) en Arendskerke (2-0-winst op MZVC) in een onderling duel uitmaken wie met Apollo en Wolf- aartsdijk nacompetitie gaat spelen. Wemeldinge-Nieuwland 7-0: Nieuwiand had niets in te breng en. Wilco Zuijddijk (2x), Chris Ko- le en Niels Bouterse (2x) zorgden voor de 5-0-ruststand. Bouterse te kende na rust ook voor 6-0 en 7-0. MZVC-Arendskerke 0-2: Richard de Jager en Jan van de Klooster straften voor rust verdedigingsfou- ten bij de thuisploeg af MZVC do mineerde daarna maar schiep wei nig kansen. Wolfaartsdijk-Hoedekenskerke 3-1: Harm Fluijt 1-0, Arnold van Gemerden 2-0, Niels Otte 2-1, Fer- dy de Leeuw 3-1. Apollo-Goes 8-1: Jean-Paul Hart- hoom 1-0, 3-0 en 8-0, Ramon Uit- terhoeve 2-0, Eef Boelhouwer 4-0, Jeffrey Otten 5-0 en 7-0, Frank de Bruin 6-0[oost Janse 8-1. SVD-Borssele 1-3: Ramon Zoete- weij 0-1, Martijn van de Graaf 0-2, Ewout de Graaf 1-2, Daniël Beyer- lein 1-3. Cadzand-Col. Boys 3-1: Patrick Vercouteren 1-0, Philip Keymel 2-0, Angelo Martlé 3-0, Peter Ver burg 3-1. ZPR'84-SPS 2-1: Leonard Quist 0-1, Ruud van Rijckevorssel 1-1, Gaily Jacobs 1-2. Waarde-Yerseke 0-3: Elco de Schipper 0-1, Daniël Bouterse 0-2, Arco van Dixhoorn 0-3. Kruiningen-Stavenisse 4-1: Eduard de Rijke 0-1, Arno van de Berge 1-1, Jeff Herwig 2-1, Dennis Oppeneer 3-1, Arno van de Berge 4-1. Smerdiek - Chrislandia 4-1: Hil- bert Brinkman 1-0, Alex Stoutjes dijk 2-0. Bart Stoutjesdijk 3-0, Mar co Polak 3-1, Bart Stoutjesdijk 4-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35