Kloetinge instabiel en labiel Hoek dobbert naar kleurloos einde SSV'65 wacht nog steeds op de eerste zege Karakteristieken »- Kloetinge-Sparta Nijkerk 1-4 (1-2). 9. Stefan Frederiksen 0-1, 37. Salim Amerzgiou 0-2, 45. Bésar Xhoxhaj 1-2, 54. Rob Koelewijn 1-3, 58. Salim Amer zgiou 1 -4. Scheidsrechter: E. Van der Perk (Leiden). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; Joël Manusama, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Steven Visser (75. Benjamin Verwest); Jaap Esser, Corné Schilperoort (66. Ronald Zwa ger), Niels Kole; Regiliop Pinas, Bésar Xhoxhaj en Daan Esser. Geinoord-SSV'65 1-0 (1-0). 19. Daniël Kops 1-0. Scheids rechter: H. Zwaard (Maasland). Gele kaart: Michel de Groote, Arjan Koopmans en Jorden Ta- kiddine (allen SSV'65). Aantal toeschouwers: 500. SSV'65: Christol van Campen- hout; Michel de Groote, Bram Plomp, Marcel Kole, Ronnie Hil- lebrand (46. Arjan Koopmans); Jaimy Tims (55. Jorden Takiddi- ne), Mevlud Eryürük, Niels Paar- dekooper, Robert Stols; Khaled Boufrahi en Christiaan Boon. Bennekom-Hoek 2-2 (1-1). 22. Jan Huygens 0-1, 45+3. Henk van Essen 1-1, 77. Niels Dominicus 1-2, 90+5. Dennis van Meegdenburg 2-2. Scheids rechter. R. Landman (Hengelo). Gele kaart: Ferry Alfons (Hoek). Aantal toeschouwers: 350. Hoek: Robbie de Moor; Tho mas Ragut, Stefan van Dender (65. Mamadouba Gueye), Thijs Binnerts, Pieter de Munnik; Björn Langeveld, Ferry Alfons, Sam Ysebaert (75. Niels Domi nicus); Wilco de Valk, Jan Huy gens (46. Peter Reyn), Istvan Bakx. IJsselmeervogels haalt titel binnen in derby SPAKENBURG - IJsselmeervogels is zaterdag kampioen in de hoofd klasse B van het zaterdagvoetbal geworden. De titel werd binnengehaald in de altijd beladen dorpsderby tegen Spakenburg. IJsselmeervogels won met 2-1. W Bevelandse club lijdt weer een zware nederlaag. door jan Dagevos KLOETINGE - Twee kapitale fouten, twee doelpunten tegen. Kloetin- ge-verdediger Giovanni Siereveld was zaterdag in het duel met Sparta Nijkerk na 37 minuten de wanhoop nabij en vroeg aan zijn coach om een wissel. De smeekbede werd niet ver hoord. Trainer Diederik Hiensch vond dat zijn pupil karakter moest tonen. „Het is iets dat elke sport man een keer overkomt." Siere veld maakte uiteindelijk de 90 mi nuten vol, maar de nederlaag kon niet meer worden afgewend: 1-4. Het optreden van Giovanni Siere veld was illustratief voor de staat waarin Kloetinge momenteel ver keert. De Bevelandse hoofdklasser is instabiel en labiel. Vorige week maakt de ploeg tegen Spakenburg een zielloze indruk (5-1-verlies), za terdag tegen Sparta Nijkerk was de wil er wel, maar andermaal kwam de mentale zwakte aan het licht. „We voetballen tegen onszelf', constateerde Hiensch. Met als lichtend voorbeeld dus Giovanni Siereveld. Nadat links back Steven Visser in de negende minuut een steekpass slecht had beoordeeld, probeerde Siereveld nog redding te brengen, maar hij speelde te zacht terug op doelman Jaco van der Schee. Stefan Fre deriksen verschalkte vervolgens de Kloetinge-goalie. Na 37 minuten had Siereveld alle gelegenheid de bal weg te trappen, maar na een kleine aarzeling maaide hij par does over de bal heen. Salim Amer zgiou aanvaardde het geschenk in dankbaarheid: 0-2. „Ik kon wel door de grond zakken" zei Siere veld naderhand. „Ik weet niet wat ik had." Wellicht heeft het te maken met al le ontwikkelingen rond zijn per soon. Nadat hij enkele weken gele den zijn jawoord aan Hoek gaf, blijken nu ook enkele clubs uit het betaalde voetbal interesse te heb ben. Zo kan hij op amateurbasis naar TOP („maar daar begin ik niet aan") en heeft ook de Bel gische tweedeklasser Red Star Waasland belangstelling. Via een tussenpersoon was zelfs voor afge lopen vrijdag een oefenwedstrijd geregeld, waarin Siereveld zijn kun sten zou moeten vertonen. De ver dediger was zo slim om een dag voor het belangrijke treffen met Sparta Nijkerk hiervoor te bedan ken. Siereveld ontkende zaterdag dat de interesse van profclubs en de bemoeienissen van zaakwaarne mers, of mensen die zich hiervoor uitgeven, van invloed zijn op zijn spel. Feit is wel dat Siereveld een mindere periode doormaakt. Een schrale troost voor hem is dat hij niet de enige is. Zo straalt doel man laco van der Schee niet meer de zekerheid van weleer uit en Corné Schilperoort (hij tobt ook nog eens met een enkelblessure) alsmede Niels Kole zijn zoekende op het middenveld. En als de vaste waardes niet de vorm hebben, is de rest van het team hulpeloos en vaak verloren. Spelers als Steven Visser, Jaap Esser, Daan Esser, Bésar Xhoxhaj en Regilio Pinas hebben leiding nodig. Even veerde Kloetinge zaterdag nog wel op. Dat was op sloeg van rust, toen Bésar Xhoxhaj een ver- 1^ Kloetinge moet zich na twee ne- derlagen op rij zorgen maken. Drie wedstrijden voor het einde is lijfsbehoud nog allerminst ze ker. dedigingsfout goed afstrafte: 1-2. Maar dertien minuten na rust was de rangorde weer hersteld. Rob Koelewijn mocht uit een corner ongehinderd inkoppen en Salim Amerzgiou deed hetzelfde uit een vrije trap. De wedstrijd was ge speeld. Na twee zware nederlagen op rij wacht Kloetinge nu nog een heftig competitieslot. Drie wedstrijden voor het einde is lijfsbehoud aller minst zeker, ook al omdat de staartploegen zich plotseling roe ren. En wie mentaal al niet zo sterk in elkaar steekt, moet het erg ste vrezen. „De druk neemt toe", beseft ook Hiensch, „maar dan is het juist zaak om de eenheid en de rust te bewaren." Kloetinge-aanvoerder Erwin van der Woerdt volleert stijlvol in het met 1-4 verloren duel met Sparta Nijkerk. foto Willem Mieras NIEUWEGEIN - Nu de degradatie een feit is, kan SSV'65 zonder eni ge vorm van druk proberen een wedstrijd in de hoofdklasse als winnaar af te sluiten. Zaterdag in Nieuwegein slaagde de ploeg daar echter opnieuw niet in. Geinoord pakte drie belangrijke punten: 1-0. De enige treffer kwam na negen tien minuten op naam van Daniël Kops. De aanvaller werkte een voorzet met een knappe omhaal achter SSV-doelman Christol van Campenhout. SSV'65 kon via Kha led Boufrahi en de jonge Jaimy Tims slechts twee keer gevaarlijk worden. Geinoord kreeg pas in de slotfase nog enkele opgelegde kan sen, maar stuitte keer op keer op Van Campenhout. Mevlud Eryü rük en Bram Plomp maakten zater dag bekend dat ze aan het eind van dit seizoen vertrekken bij SSV'65. Naar welke club ze over stappen is nog niet bekend. Top vijf uit zicht na schlemielig gelijkspel tegen Bennekom. door Frits Bakker BENNEKOM - Twee goals in blessure tijd, de één voor rust, de ander ver na de reguliere speeltijd, maakten voor Hoek een eind aan alle illu sies. Cees Houtepen keek zaterdag na de wedstrijd in Bennekom vol ongeloof naar het scorebord (2-2) en besefte dat de competitie voor zijn elftal nu naar een kleurloos einde dobbert De top vijf is defini tief uit het zicht verdwenen. De trainer vertrekt over drie wed strijden zonder prijs. Hoek heeft na een mooie start van het sei zoen de slag gemist en de topclubs in deze klasse uit het oog verloren. De oorzaak lag, zoals meestal bij Hoek, weer eens niet alleen op het veld. Voor en na de winterstop sloeg de onrust in de club toe, speelde zich een soap af rond de trainer en werden de geruchten over transfers weer onbeschaamd naar buiten gebracht. En iedereen weet hoe dat altijd afloopt in Hoek: weg topklassering! Met de onzekerheid over komende en ver trekkende spelers wordt de compe titie nu verder uitgespeeld. Hoek had nog een waterkansje om de top vijf te halen, maar ging zater dag in Bennekom twee keer onge lukkig de mist in. Voor rust werd in blessuretijd een i-o-voorsprong (Jan Huygens) verspeeld, vijf mi nuten na de officiële speeltijd werd de 2-1 (Niels Dominicus) nog weggegeven. De wanhoop stond ver na afloop nog op het gezicht van Houtepen te lezen. „Weer hebben we de winst voor het grijpen en staan we toch weer met niks", treurde hij. En aan de rand van het veld liet hij de tegengoals nog eens aan zich voorbij komen. „We laten een vent weglopen op links, een voor zet, een kopbal en een goal. En toen het eigenlijk niet meer mis kon gaan, viel ook nog die 2-2 uit de lucht. Dennis van Meegden burg, die we toch allemaal ken nen, loopt uit de rug van Gueye weg, de bal wordt nog gestopt, maar hij kan hem met zijn knie binnen tikken." Het kwam hard aan in het kamp waar de pijntjes steeds zwaarder gaan wegen. Jan Huygens viel in de rust uit met een onwillige knie, Stefan van Dender haalde het ein de niet en Thijs Binnerts moest zich door een blessure bijten. Het zijn zorgen die dubbel zo hard aan komen, omdat Houtepen al vier basisspelers langdurig mist. Niels Dominicus, de superinvaller, bleek nog wel topfit en heeft zijn scherpte nog niet verloren. De PW Tegendoelpunten in de blessure- tijd van de eerste én de tweede helft voorkomen winst van Hoek bij Bennekom: 2-2. Huygens en Dominicus scoren voor Hoek. spits, in zijn nadagen bij Hoek van een grote waarde, viel een kwar tier voor tijd in. Drie minuten la ter had hij zijn traditionele goal weer meegepikt. Wat rest voor Hoek zijn drie lange weken, waarin de competitie moet worden uitgespeeld zonder veel ambitie. Het zullen weken zijn met veel geruchten en onzeker heid. De nieuwe trainer tast nog in het duister over drie van de be langrijkste schakels. Jan Huygens, de topschutter, weet nog niet of hij blijft. Over Stefan van Dender gaan speculaties dat hij vertrekt. Eendracht Aalst en FC Dender zijn in de markt, maar de verdedi ger verzekert dat hij Hoek trouw blijft. Voor Istvan Bakx groeit de belangstelling van betaalde clubs. FC Zwolle is zeker één van de gega digden, Sparta is even in beeld ge weest en uit België heeft zich ook minstens één club gemeld. De aan valler heeft Hoek achter de hand, maar staat open voor elk aanbod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33