De Bruijn naar wereldgoud Toch nog feestje voor Lornah Kiplagat loopt ook in Nederlandse tennissters 0 marathon Londen tegen muur aan Nadal onderstreept heerschappij op gravel 30 Maandag 23 april 2007 pzc Badmintonster Meulendijks wint caldas da reinha - Badminton- ster Judith Meulendijks heeft in Caldas da Reinha het Portugal In ternational gewonnen. De 28-jarige Helmondse won in de finale van de Chinese Li Wenyan. Het werd 21-12 21-15 voor Meulendijks, die als eerste was ge plaatst. Meulendijks koos het toernooi in Portugal uit als voorbereiding op de Aziatische toernooien uit de Su per Serie, volgende maand in Sin gapore en Indonesië. „Dit blijkt een uitstekende voorbereiding", meende Meulendijks. Wereldtitel duathlon Benny Vansteelant horst - Benny Vansteelant is giste ren in Horst wereldkampioen dua thlon geworden. De Belg domi neerde zijn race over de klassieke 'Powerman-afstand': 15 km lopen, 60 km fietsen en weer 7,5 km lo pen. Bij de vrouwen won Erika Csomor, Yvonne van Vlerken uit Krimpen aan de Lek veroverde brons en de Nederlandse titel. Het evenement in Horst gold tevens als Nederlands kampioenschap. Ar- mand van der Smissen werd ze vende op het WK, hetgeen vol doende was voor de NK-titel. Ijshockeyers stellen klassebehoud veilig qiqihar - De Nederlands ijshock eyers hebben bij het wereldkampi oenschap in de eerste divisie klas sebehoud veiliggesteld. De ploeg van bondscoach Tommie Hartogs won zaterdag in Qiqihar overtui gend met 9-3 (5-01-2 3-1) van gast land China en behield hiermee de plek in de divisie. Nederland ein digde als vijfde. Frankrijk won het toernooi door in het slotduel Ka- zachstan met 3-1 te verslaan. Polen won na overtime met 4-3 van Est land en eindigde als tweede, voor Kazachstan en Estland. Nieuwe landstitel voor volleybalsters Martinus zieuwent - De volleybalsters van Dela Martinus hebben gisteren de landstitel geprolongeerd. De ploeg van coach Avital Selinger won de vierde wedstrijd in de best-of-se- ven serie met 3-1 (25-13 25-11 23-25 25-17) van Plantina Longa en be paalde hiermee de eindstand op 4-0. Bij de mannen trok Ortec.Nes- selande in de strijd om de landsti tel de stand gelijk (2-2). De ploeg won in Apeldoorn het vierde duel van de best-of-seven serie met 3-0 (25-21 25-22 25-22) van Piet Zoomers/Dynamo. Cherognoy zegeviert in marathon Enschede enschede - Thomson Cherognoy heeft gisteren de oudste marathon van Nederland gewonnen. De Ke- niaanse hardloper zegevierde in de 39e marathon van Enschede in een tijd van 2.11.33. Hij bleef een minuut boven het parkoersrecord van Girma Tola uit 2004 (2.10.33). Cherognoy, die debuteerde op de afstand van 42,195 kilometer, had op de finish een voorsprong van ruim twee minuten op zijn landge noot Jonathan Kipsaina (2.13.54). De Ethiopiër Nekatibebe werd der de in 2.14.16. Hulster biljarter is onbetwist de beste op WK bandstoten. door Frits Bakker elda - De palmares van lean Paul de Bruijn is verrijkt met de titel die de biljarter het meest begeer de. De 42-jarige Hulstenaar werd gisteren in het Spaanse Elda we reldkampioen in het bandstoten. Het was zijn eerste mondiale goud, na zes opeenvolgende Euro pese titels in deze spelsoort. De finale bracht op de slotdag de twee onbetwiste specialisten aan het biljart. De Belgische alleskun- ner Frédéric Caudron bleef in de voorronde net als zijn opponent ongeslagen, maar in het ultieme ge vecht zegevierde de speler die het hele toernooi had gedomineerd met subliem spel. De Bruijn kwam na tien beurten als eerste door de finish: 150-106. Het was de kroon op het werk na plovdiv - Na een week vol teleur stellingen konden de Nederlandse tennissters zaterdag in het Bulgaar se Plovdiv toch nog een klein feest je vieren. Het team van captain Manon Bollegraf slaagde er met de winst op Estland in de degratie uit de eerste groep van de Europese/Afrikaanse zone van de Fed Cup af te wenden. Nicole Thijssen en Michaëlla Kraji- cek stelden met hun zeges op res pectievelijk Annet Schutting (6-1 6-1) en Margit Ruutel (6-2 7-5) het lijfsbehoud veilig. „We zijn met z'n allen enorm op gelucht", omschreef Bollegraf na af loop de sfeer in Bulgarije. „Ie weet van tevoren dat je op papier de een vlekkeloze aanloop met louter overwinningen. De Zeeuw stak na zijn laatste carambole schuchter de hand uit naar zijn tegenstander en werd daarna in de arena om helsd door zijn vrouw Denise en de andere Nederlandse speler, ex-wereldkampioen Jos Bongers. „Ik ben na de huldiging drie uur heen en weer gesleurd", vertelde De Bruijn later op de avond. „De Spaanse televisie haalde me voor de camera's en overal moest ik handjes schudden. Daaruit bleek maar weer dat een WK het hoog ste is van alles. Ik had uren later tijd voor een paar wijntjes en liep te zweven over de straat." Het WK in deze spelsoort, die door de topspelers uit het drieban den wordt gemeden, werd voor het eerst in negen jaar verspeeld. De bezetting was allerminst beter dan een EK, omdat de drie spelers van buiten Europa nauwelijks het niveau van de gemiddelde café baas ontstegen. veel betere ploeg hebt, maar het moet toch wel even gebeuren. We werden allemaal voor het eerst ge confronteerd met zo'n wedstrijd om degradatie. Dat brengt een hoop spanning met zich mee." Bol legraf kreeg vlak voor het belangrij ke duel met Estland met een tegen valler te maken. Elise Tamaëla bleek niet in staat om te spelen. Ze had een verkeerde beweging ge maakt en kon zaterdagavond nau welijks lopen. Na de eerdere rug blessure van Krajicek moest Bolle graf hierdoor opnieuw een beroep doen op de 18-jarige debutante Ni cole Thijssen. „Ze stond vrij strak van de zenuwen, maar ze heeft het heel goed gedaan." De Bruijn: „Toch heb ik nu pas echt het gevoel de beste van de we reld te zijn." Dit jaar was hij ook al tot Nederlands en Europees kam pioen gekroond. De titel was in de Spaanse sport hal niet gestolen. Op de slotdag was De Bruijn niet in topvorm, op zaterdag speelde hij wel met de al lure van de absolute wereldtopper. Voor de finaleronde werden Jos Bongers (150-29 in vier beurten, se rie van 137), de Fransman Re- mondt (150-16 in drie beurten, se rie 123) en de Oostenrijker Kaho- fer (150-95 in negen) van de tafel geveegd. Met Caudron rekende De Bruijn af na een moeizame opening en een tussenstand van 103-102 in zijn voordeel. Pas bij de laatste 28 Jean-Paul de Bruijn mag zich in Spanje tot wereldkampioen band stoten laten kronen. De Hulster biljarter verslaat in finale Fré déric Caudron. Nederlandse atlete krijgt opnieuw inzinking in slotfase. londen - Het was gisteren een heuglijke dag voor Lornah Kip- lagat. Tien jaar geleden ontmoette ze tijdens de marathon van Lon den haar huidige echtgenote Pie- ter Langerhorst. Graag had de kers verse wereldkampioene cross die feestelijke dag gevierd met een overwinning en een toptijd in de klassieker van 42,195 kilometer door de Engelse hoofdstad. Het liep anders. De 32-jarige Ne derlandse atlete van Keniaanse komaf wekte 35 kilometer de schijn dat de wedstrijd van een leien dakje ging, maar ze stortte in caramboles was het ritme terug. Met een meevallertje over vijf ban den, een massé met contra-effect en een serietje subtiele éénban- ders bereikte hij de eindstreep. Behalve als kampioen werd De Bruijn ook gehuldigd als speler met het beste moyenne (16.40), de hoogste serie (137) en de kortste partij (50.00 moyenne) van het toernooi. De eindzege kwam voor de speler zelf niet uit de lucht vallen. „Ik ben meer een winnaar geworden dit jaar", onthulde hij in de Spaan se arena. „Dat komt omdat ik sinds een half jaar een mental coach heb, die één keer per maand op me inpraat." Het gaat om de voormalige Zeeuw Marco Hoogerland, die een prak tijk heeft in Den Bosch en spor ters als Bram Som en Gianni Rom- me onder zijn hoede heeft gehad. „Hij heeft me mentaal zo veel ster ker gemaakt, dat ik nu belangrijke wedstrijden kan winnen." MONTE CARLO - Rafael Nadal heeft gisteren in Monte Carlo zijn heer schappij op gravel onderstreept. De Spaanse tennisser won ten koste van Roger Federer voor de derde keer op rij het evenement in het mi nistaatje. In de herhaling van de fina le van vorig jaar zegevierde Nadal met twee keer 6-4. Bovendien bracht de 20-jarige inwoner van Mal- lorca zijn ongeslagen reeks op het gemalen baksteen op 67 wedstrij den. „Ik ben zo blij dat ik hier voor de derde keer op rij heb gewonnen", ju belde Nadal na het voltooien van zijn trilogie. „Het is ongelooflijk dat het mij gelukt is." Nadal is pas de tweede man die er in slaagt voor de derde keer achter elkaar in Monte Carlo te winnen. Ilie Nastase ging hem van 1971 tot 1973 voor. Voor Federer was de nederlaag een tegen valler richting Roland Garros. De nummer één van de wereld wil het nog op zijn erelijst ontbrekende grandslamtoernooi in Parijs dol graag winnen. Nadal, titelverdedi ger, maakte zijn rivaal duidelijk dat dit een zware opgave zal worden. „Het is voor mij niet echt een verras sing dat Rafael wint", vond de Zwit ser. „Hij heeft een fantastische week op gravel achter de rug. foto Christophe Karaba/EPA de slotfase toch weer in. Zoals Kip- lagat in haar laatste vier mara thons steeds in de slotfase tegen een muur aanliep. Dit keer viel de eindtijd nog mee. Ook al was haar doel om haar per soonlijk record van 2.22.22 uit 2003 te verbeteren, met de vijfde plaats in 2.24.46 viel ze internationaal niet uit de toon. De Chinese Zhou Chunxiu zegevierde in 2.20.38, ver boven het wereldrecord van de Britse Paula Radcliffe (2.15.25). Bij de mannen won de Keniaan Martin Lel in 2.07.41. Hij won de eindsprint van een kopgroep van zes lopers. De eerste vijf finishten onder de 2.08. de Marokkaan Ab- derrahim Goumri legde beslag op de tweede plaats in 2.07.44. Felix Limo werd derde in 2.07.47.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32