Afscheid zonder bloemen Casey Stoner zet de toon in MotoGP Zilver voor Schellekens in wereldbeker PZC Maandag 23 april 2007 j 29 Boogerd wordt vijfde in zijn laatste Amstel Goldrace. door Edward Swier VALKENBURG - Ongenode gasten, het zijn de vervelendste. Zeker als er heel veel komen. Michael Boo gerd had ze niet uitgenodigd voor zijn Limburgse afscheidsfeestje. Maar ze waren er toch. De wieler- elite - winnaar Stefan Schumacher incluis - verzorgde een prachtig de- filé in Valkenburg. Maar een cadeautje hadden ze niet meegenomen voor de aanstaande gepensioneerde. En de bloemen ontfutselden ze hem ook nog. De 34-jarige Hagenaar haalde in zijn laatste Amstel Goldrace niet meer dan de vijfde plaats. „Ach, dat was Van km tot km 47 km: Het eerste koersuur zit erop. Vijf renners zijn op avon tuur gegaan, onder hen Piet Rooijakkers en de Belg Ingels. 124 km: De kopgroep heeft In- gels verloren en rijdt even over Duitse bodem: voorsprong 7.40. 175 km: Bij de 2e beklimming van de Cauberg hebben de vier koplopers nog een voorsprong van 3.27. 206 km: Frank Schleck valt en moet in achtervolging. Zijn ploeggenoot Voigt is naar de kop gereden met Wesemann en Righi. Van de koplopers handhaaft alleen Rooijakkers zich voorin. 214 km: Net voor de Loorberg sluit Schleck weer aan bij pelo ton. Viertal heeft nog 15 secon den voorsprong. Nog voor de top lost Rooijakkers. 227 km: Voor de Kruisberg is het trio ingelopen. 231 km: Op de Eyserbosweg valt Schumacher aan. Bettini en Boogerd sluiten aan, even later ook Rebellin en Kessler. 235 km: Di Luca, Wegmann en Valverde sluiten aan net voor de Keutenberg. 240 km: Wegmann lost, zeven koplopers richting Cauberg. 250 km: In de straten van Val kenburg valt Schumacher aan. 252 km: Stefan Schumacher wint de Amstel Gold Race. ik nog niet geworden hier", scham perde Boogerd. Voor de tiende keer op rij eindig de Boogerd in de toptien. Maar nu eens niet als tweede. Al had het er wel lang schijn van dat het daar wel weer op zou uitdraaien. In een kopgroep met Danilo Di Luca (winnaar in 2005), Alejandro Val verde, Paolo Bettini, Davide Rebel lin (beste in de Goldrace van 2004), diens ploegmaat Stefan Schumacher, en Matthias Kessler is het perspectief voor de niet-ex- plosieve Boogerd immers zo groot als de hedendaagse kans op een Elfstedentocht. Boogerd had evenwel niet gewan hoopt. 'Er kan ze toch nog ineens de kramp tot in de oren schieten. Dan kun je de sprint nog winnen', maakte de Rabo-kopman zichzelf in de finale wijs. Op de Eyserbos weg, 21 kilometer van de streep, verzamelden de vedetten zich, op de Fromberg sloten Di Luca, Val verde en Wegmann als laatsten aan. „Alles wat je niet hoopt, zat erbij", baalde ploegledier Erik B reukink. Maar er was geen weg meer terug. Oscar Freire, Thomas Dekker en Pieter Weening waren Boogerd graag terwille geweest, maar moes ten passen op de Eyserbosweg. Gerolsteiner nam het heft in han den. Schumacher had de forcing gevoerd op de Eyserbosweg, de sleutelrol was uiteindelijk voor de minst gelouterde van het Gerolstei- ner-trio. Fabian Wegmann sloot na de Fromberg aan, trok vervol gens hard door, maakte het ver schil met de achtervolgers en werd weer bedankt voor zijn diensten. Het Gerolsteiner-duo Schuma- cher-Rebellin zorgde vervolgens op de Cauberg voor een subliem één-tweetje. Breukink kon zijn kopman niks verwijten. „We hebben tegen hem gezegd: sparen, sparen, sparen." Plichtmatig deed de Nederlander zijn werk. „Niet te veel, rustig een beetje meedraaien." Misschien had hij moeten reageren bij de de marrage van Schumacher, op 2 ki lometer van de streep. „Ik denk dat hij één moment twijfelde. En dat is dan te lang", zei Breukink. Boogerd had zijn keus bewust ge maakt. „Ik had hem al een paar keer tot de orde geroepen, kon niet overal op reageren. Ik heb ge daan wat ik moest doen. Het was niet genoeg om te winnen." Stefan Schumacher sloop in de slotfase weg uit een kopgroep van zeven renners. foto Oliver Weiken/EPA Australische wegracer pakt zijn tweede overwinning. door Hans Koenekoop ISTANBUL - De overstap van Honda naar Ducati pakt wonderbaarlijk goed uit voor Casey Stoner. De Au stralische wegracer is tot nog toe de openbaring in het wereldkampi oenschap. Hij won gisteren de Grote Prijs van Turkije in de koningsklasse MotoGP en boekte daarmee zijn tweede overwinning in drie races. Stoner nam de leiding in het WK stevig in handen. De Spanjaard Toni Elias (Honda) kwam als tweede over de meet en Stoners Italiaanse teamgenoot Lo- ris Capirossi werd derde. De wegra ce op het circuit van Istanbul ver liep teleurstellend voor veelvoudig wereldkampioen Valentino Rossi. De Italiaan eindigde op zijn Yamaha als tiende. De race werd ontsierd door een valpartij in de eerste ronde, waar bij vier coureurs betrokken waren, onder wie de Fransman Oliver Jac ques en de Spanjaard Dani Pedro- sa. Ook Rossi had last van de tui meling en moest uitwijken. 'The Docter' kon ongeschonden doorrij den maar moest zijn koppositie wel overdoen aan Stoner. De 21-jarige Australiër, die pas zijn tweede jaar bij de zware jongens racet, heerste vervolgens soeverein tot de finish. „Het was vreemd om zo vroeg in de wedstrijd Valentino voorbij te rijden, maar ik heb daar na wel foutloos gereden", zei de winnaar na afloop. Rossi op zijn beurt kreeg naar het einde van de race problemen met zijn banden en verloor veel terrein. Hij staat in Stoner: 'Het was vreemd om zo vroeg in de wedstrijd Valentino voorbij te rijden' het WK-klassement nog wel twee de, maar heeft tien punten minder dan Stoner. De Italiaan Simone Corsi was de beste in de lichte I25cc-klasse. Hij bleef op zijn Aprilia de Spanjaard Joan Olive (Aprilia) en de Japan ner Tomoyoshi Koyama (KTM) voor. De Nederlander Joey Litjens pres teerde bevredigend met een 20e plek. Hij gaf relatief weinig toe op de winnaar, 45 seconden. „Vorig jaar finishte ik hier als 34e op 1 mi nuut 34 van de winnaar. Nu zit ik veertien plaatsen meer naar voren en veel dichter achter de kopman. Dit smaakt naar meer". Hugo van de Berg deed het bedui dend minder goed met een 26e en voorlaatste plaats. De Hongaar Gabor Talmacsi be hield de leiding in het wereldkam pioenschap. Andrea Dovizioso zorgde voor een tweede Italiaans succes in de Grote Prijs van Tur kije door de race in de 250cc-klasse te winnen. Kevin Strijbos troeft Joshua Coppins af acueda - De Belgische motorcros ser Kevin Strijbos heeft gisteren de Grote Prijs van Portugal in de zwa re klasse MXi gewonnen. Strijbos troefde op het circuit van Agueda de Nieuw-Zeelander Joshua Cop pins af Beide coureurs eindigden op 47 punten, maar Strijbos mocht door zijn eerste plaats in de tweede manche de GP op zijn naam schrijven. De derde plek was voor de Italiaan David Philippae- rts. Van Hummel sterkste in de massasprint zaandam - Kenny van Hummel heeft gisteren in Zaandam de 62e editie van de Ronde van Noord-Holland gewonnen. De ren ner van Skil-Shimano bleef in de massasprint Bobbie Traksel (twee de) en Wim Stroetinga (derde) voor. Het was de eerste profzege voor de 24-jarige Gelderse sprin ter. In de licht oplopende sprint viel Traksel net voor de streep wat stil, waarna Van Hummel zijn slag kon slaan. Lekke achterband breekt Van de Ven op acueda - Motorcrosser Rinus van de Ven was zaterdag op weg naar kwalificatie voor de Grand Prix van Portugal. Na vijf rondes reed hij elfde, goed voor kwalificatie. Toen constateerde hij echter dat hij een lekke achterband had. Hij reed de kwalificatie weliswaar uit, maar zijn twintigste plaats was on voldoende voor zijn tweede GP-start na Valkenswaard. Ook de herkansing bood geen uitkomst. las vecas - Imke Schellekens-Bar- tels heeft zaterdagavond in Las Vegas bij de finale van de wereld beker dressuur de zilveren medail le veroverd. In de Kür moest de amazone uit Hooge Mierde voor het met 12.000 toeschouwers volge pakte Thomas and Mack Centre met Sunrise alleen haar meerdere erkennen in de Duitse favoriete Isabell Werth met Warum Nicht. Marlies van Baaien werd met BMC Kigali negende, Edward Gal eindigde met G4S IPS Gribaldi als elfde. Van Baaien voldeed daar mee aan de verwachtingen, Gal viel tegen. De ruiter uit Harskamp had een verklaring. „De hengst is sinds kort uit het dekseizoen ge haald. Hij is nog niet helemaal met de gedachten bij de sport." In Las Vegas, waar favorieten als de Nederlandse Anky van Gruns- ven en de Deen Andreas Helgstrand ontbraken, was Werth superieur. Met een percentage van 84,250 bleef ze Schellekens onge veer zes punten voor (77,950). Ze won de wereldbeker voor de twee de keer in haar loopbaan. Op de derde plaats finishte de Ameri kaanse combinatie Steffen Peters/Floriano. Het verschil tus sen de nummers twee en drie was gering. Schellekens bereikte, na de gedeelde derde plaats van donder dag in de Grand Prix, met gemak haar doel. Dat was een plaats bij de topdrie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31